Skocz do zawartości
IGNORED

Wall Design jako ściana za kolumnami...


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o takim rozwiązaniu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tej chwili za kolumnami mam gładką jak lustro ścianę nośną z żelbetu. Nie pokryję jej całej panelami/dyfuzorami z racji braku akceptacji. Wybór padał na kamień, ale natknąłem się na WallDesign i pomyślałem, że może to być lepsze niż kamień. Mogę za kolumny dać dwa panele absorbujące, a całą ścianę wyłożyć tymi panelami. Montuje je się na listwy z OSB poziome, a sam dekor jest z MDF oklejony papierem, ma niecałe 2cm grubości. Tak myślę, że to chyba lepsze niż goły beton, a wizualnie jest delikatniejsze do małego pokoju i całkiem mi się podoba :). W ostateczności można jeszcze jakieś wygłuszenie ukryć pod nimi...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli liczysz na jakiś zauważalny efekt to się przeliczysz - dalej jest to twarde i płaskie, dźwięk to odbija dobrze, ale nic nie rozprasza i nic nie pochłonie. W dodatku wygląd jest dyskusyjny, na Twoim miejscu obczaiłbym jakieś panele o nieregularnym kształcie, ciekawie wyglądają a i coś tam rozproszą zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie właściwości rozpraszające tego są tylko symboliczne i w wysokich częstotliwościach, ale kto mówi o konieczności pokrywania całej ściany? Wystarczą np 4 sztuki porzadnego dyfuzora 60x60 cm, byle w odpowiednim miejscu, i masz taką zmianę że szooook.

 

 

032_web.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek z Mega-Acoustic, zmień kolor na niebieski - Branża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.