Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw 5.1 do ogladania ilmów na TV


Majk1984

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię o całym zestawie najtańszy amplituner yamahy+ kolumny 5.1 np. Marki Prism ( typowy zestaw marketowy.

Nie powiesz mi chyba ze to dobrze zagra ???

Pewnie ze można kupić AX-1 i do tego kolumny z serii Soavo albo przynajmniej NS-777 ale to nie kosztuje 2000 pln, a taki ponoć jest budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest prism?

Pisałem żeby nieznanego badziewia nie podłączać.

 

Yamaha RX v661 z przyzwoitymi kolumnami i przyzwoitym subwooferem.

Nie jakiś prism. Pierwsze słyszę taką nazwę.

Dlatego też napisałem że za mało kasy żeby tą Yamahe w pełni wyposażyć.

Może na fronty na początek wystarczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może może...

Jak bardzo chce 5.1za 2500zl.

Ja bym wolał tą Yamahę i dwa fronty używane na początek, za tą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha + Prism ( tez nie wiem co to jest) to właśnie jeden z pomysłów Majk1984

A jaki zestaw amplituner+ kolumny 5.1 proponujesz za 1500-2000 żeby to nie było badziewie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myśle ze dwa porządne fronty na początek to lepsza droga z takim budżetem

Ale on chce mieć od razu kino tym bardziej ze jak źródłem ma być TV , to na muzę raczej się nie nastawia

Do Yamahy nic nie mam

Miałem nawet lata temu AX-1 i nawet w stereo grało to całkiem niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam sentyment do Yamahy, choć zdradziłem ja dla Marantza.

Ale miałem krótko przed marantzem RX V779 i wiem że z przyzwoitymi kolumnami zagra super. No a subwoofer do zestawu, to inna historia.

W tym budżecie, kolega może zapomnieć o kinowy brzmieniu.

Żeby było kinowo to trzeba 12"

10" to minimum, najlepiej dwa takie.

Żeby było lepiej niż w kinie, to dwa 12".

Raf77 kupiłem teraz pb13 ultra bo nie wiem czy został by jakiś do mojego powrotu,końcówka kolekcji.

 

O kurcze 13.5" i 80kg wagi, wooow!

O cenie, nie wspomnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zestaw stereo z tez z dwoma subami

( velodyne )

Teraz mam kolumny aktywne z 10" basami w OZ

Backes&Muller i lepszego basu do tej pory nie miałem , a przerobiłem kilkanaście wzmakow ( w większości lampy) a kolumn nie spamiętam ale może i z 30 par

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o suby SVS to czołówka

Wg mnie najlepsze są amerykance:

Velodyne, JL Audio właśnie SVS

Krok za nimi Sunfire i Earthquake

Z Europejczyków przekonuje mnie tylko REL

Najlepiej jak firma specjalizuje się tylko w subach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu.

Ja polubiłem bk electroniks.

Mam 2x500W monolith plus od nich.

I dwa wharfedale sw150.

Przy symetrycznym rozstawieniu bass jest poprostu. Niewiadomo skąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jak by nie było to pb13 z tym wzmakiem od 2010 czy 2011 był na topie w svs a testy wszelkie dowiodły że to w sumie referencja. Już pb4000 jest odrobinę lepszy poniżej 30hz a powyżej gorszy o około 1db. Pb16 to monstrum i przy moich 20m moc i wymiary nie do strawienia:)) Velodyne ma swoje DD które od wejścia na rynek nie mają w sumie konkurencji ale i cenowo też (sporo droższe od pb13 ) myślałem pomiędzy pb12 plus a pb13 bo tańszy sporo choć gabaryty podobne i 800W RMS i 2400 w szczycie ale nie chce zastanawiać się potem "a co by było gdyby "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak mam TVSamsung UE46F6320 i z tego co wyczytałem ma on: Funkcje dodatkowe dźwięku 3D Sound, AVL, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, DTS Premium Audio 5.1 i DTS Studio Sound oraz System dźwięku przestrzennego SRS DTS Studio Sound.

Czy Edifier s760d poradzi sobie z przetworzeniem dzwieku z filmow na 5.1 czy nie ma takiego przetwornika w sobie ? Wtedy będe jednak musiał szukac Ampli + zestaw kolumienek...

Znalazłem coś takiego w okolicy - czy warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i grubo ponad budzet ale.. no właśnie mam tak, że często wole przybiedować a kupić coś porządnego na lata i być z tego zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ten zestaw byłby już wporządku ? Jeszcze później by dokupić SUBa jak będzie gotówka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zadzwoń do sklepu i zapytaj w końcu. Nie każdy miał styczność że wszystkim ,ja wiem że istnieje coś takiego i ludzie chwalą. Systemy w tv to umowne badziewie do głośników w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morawka wcale nie tak w kolo :) do czegos jednak dochodzimy... Ok to pisze gosciowi ze daje 2800 i biore go dzisiaj tylko jakich argumentow tu uzyc... bo stary ? bo wytrzaskane membrany ?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio to jest jakaś okazja ? Nawet za te 2800 ? Nie wydaje mi się. Amplituner jest dobry, warty w granicach tych 1.5k, ale kolumny to niska półka, żadna rewelacja, NS7900 nowe kosztowały 1800 w markecie, nikt ich za blisko 1k już na pewno nie kupi, chyba że jakiś nieświadomy Janusz. Do tego malutki centralny i mini satelitki, te trzy popierdółki to taka tania zapchajdziura, żeby zrobić zestaw "kina" do marketu, a nie dobre granie. Nie warte nawet 500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zetawie komputerowy masz lepsze głośniki?

Przy takim funduszu kupił bym teraz tylko dwa fronty, jak pisałem wcześniej ale kupujący koniecznie chce 5 kolumn odrazu.

Eee nowy aplituner kosztował 3tys. Nowe kolumny 1800zl

Myślę że 2800 można dać, jak w ładnym stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie nie nieee - to Wy macie placek bo musicie mi teraz doradzic Ampli 5.1 czy w ogole isc w Yamahe czy jednak inna marke ?... no i jakie dwa fronty na poczatek ? ale juz na stale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ci weźmiesz to będzie ok bo przeskok z głośników w tv na takie wolnostojące będzie jak z wozu drabiniastego na s coupe 63 amg który nie jest 6300 tylko 4 litrowy hahaha ale i tak cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Haha ostry jesteś Majku. Ja się głowie co sobie sprawić a ty piszesz że tobie musimy coś wybrać i jaka długa lista życzeń . Bez kitu nie wiem czy się śmiać czy płakać ale z racji tego że mam dziś skopany dzień to się uśmiechem poczęstuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

A ja ci powiem tak.

 

Tannoy m1 x2 plus mcenter cena 1200-1300

Kef cresta 1 plus 3 cena 900 zł no ale na center trzeba polować

Kef iq1 x2 plus iq2c 1500 zł ale nie do koloru

 

Do tego sony ampli qs930 qs840 lub de445 w okolicach 300-500 a sub musiałbyś odłożyć na później.

 

Lub tak jak koledzy radzą 2 kolumny plus ampli.

 

Ale jak na tym forum się przyjęło wszystko co nie polecane przez branże to jest blee. ..

 

Ja bym kupił na twoim miejscu (laika) dwie kolumny na front podłogowedo 500 zl plus tyły stare jakieś byle grały do 100 i center też w tej cenie ale chociaż z jednej serii co fronty ampli 300 zł i suba za 300 na początek. I starczy!!!! Po roku czy dwóch jak się już osłuchasz i bedzie ci czegoś brakowało w brzmieniu to będziesz zmieniał na lepsze i w tedy budrzet se zwiekszysz

 

http://allegro.pl/kolumny-glosniki-heco-vitas-500-i7338564356.html

 

http://allegro.pl/heco-victa-center-101-i7352890866.html#thumb/2

 

http://allegro.pl/heco-satellit-surround-r1-i7352890190.html

 

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-canton-as25-150-wat-10-i7349746344.html#thumb/8

 

I ampli

 

http://allegro.pl/sony-str-da1200es-amplituner-hdmi-7-1-100w-komplet-i7331372390.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.