Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw audio do projektora


qual1ty00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie planowania kina domowego. Będize to ekran Adeo Frame Pro FE, projektor xiaomi mi laser projector no i nie mam pojęcia co zrobić z dźwiękiem. Pokój będzie przygtowany pod kino (wszystko na czarno) więc głośniki też raczej w tym kolorze. Myślę, że muszę kupić jakiś amplituner + 5 głośników i subwoofer tak? Muzyka raczej nie będzie słuchana zależy mi tylko na filmach / serialach / sporcie. Budżet myślę około 2500-3000 mogę zdecydować się na sprzęt używany jeżeli nie ma możliwości zakupu czegoś nowego i porządnego w tym budżecie. Byłbym wdzięczny za każdą pomoc bo moja jedyna styczność z audio to głośniki komputerowe z 2001 roku (rozpadające się :P)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będize to ekran Adeo Frame Pro FE, projektor xiaomi mi laser projector

 

Ten ekran nie nadaje się do tego projektora. Do projektorów UST stosuje się ekrany CLR. Są to ekrany specjalnie skonstruowane do tego typu projektorów. Z tym ekranem co wybrałeś będziesz miał bardzo dużą utratę jakości w obrazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ekran nie nadaje się do tego projektora. Do projektorów UST stosuje się ekrany CLR. Są to ekrany specjalnie skonstruowane do tego typu projektorów. Z tym ekranem co wybrałeś będziesz miał bardzo dużą utratę jakości w obrazie.

 

dziwne gdyż właściciel adeo polecił mi ten ekran pod ten konkretny projektor;

 

"Panie Damianie, do zastosowania z projektorami ultrakrótkoogniskowymi polecam ekran bezramkowy, Profil standardowego ekranu ramowego często blokuje część światła jeśli projektor stoi bardzo blisko. Proponuję model Adeo Frame Pro FE:ekranownia.pl/pl/sklep/ekrany-ramowe/adeo.html,260;pn:adeo-framepro-front-elastic-bands-ramowy-ekran-projekcyjny

 

Po wyborze rozmiaru który Pana interesuje, może Pan wybrać w opcjach powierzchnię Reference Gray, która pozwoli uzyskać nieco lepszy kontrast niż standardowa biała powierzchnia."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-V483

Głosniki Taga 606v3

Subwoofer Magnat 302A

 

 

Jak najbardziej na TAK, można złożyć taki zestaw do kina, budżetowy co prawda ale będzie to grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne gdyż właściciel adeo polecił mi ten ekran pod ten konkretny projektor;

 

Co miał Ci polecić jeśli nie posiadają w swojej ofercie ekranów do takich projektorów. Poczytaj o projektorach UST. Sprawdź jakie ekrany stosuje się do tych projektorów aby wykorzystać 100% ich jakości. Mam Xiaomi Mi laser projektor i wiem co piszę. Na zwykłym ekranie efekt jest o 60% gorszy jak na specjalnym ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miał Ci polecić jeśli nie posiadają w swojej ofercie ekranów do takich projektorów. Poczytaj o projektorach UST. Sprawdź jakie ekrany stosuje się do tych projektorów aby wykorzystać 100% ich jakości. Mam Xiaomi Mi laser projektor i wiem co piszę. Na zwykłym ekranie efekt jest o 60% gorszy jak na specjalnym ekranie.

 

Trochę poczytałem i czy nie chodzi tutaj o jakość w warunkach salonowych? Trochę światła itp? Ja będę miał przygotowany pokój w pełni zaciemniony, na amerykańskich forach piszą że najważniejsze jest aby ekran/ściana był o idealnie prostej powierzchni. Jednak muszę zapytać czy znajdę jakiś ok ekran do tego projektora w cenie około 2500 PLN rozmiar około 110 cali?

Nie chcę płacić >5000 za ekran. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który jest prowadzony dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko rozumianym zagadnieniem audio-video. Nasz blog opisuje różne aspekty instalacji audiowizualnych, multimedialnych, kina domowego etc. Pokazujemy jak zrobić to zgodnie z zasadami panującymi w świecie audio-video, a zarazem ciekawie i niejednokrotnie efektownie bo jak wszyscy wiemy, design obecnie ma duże znaczenie w realizowanych projektach.

Serdecznie zapraszamy na blog

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga Sekretne życie Instalatora, który jest prowadzony dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko rozumianym zagadnieniem audio-video. Nasz blog opisuje różne aspekty instalacji audiowizualnych, multimedialnych, kina domowego etc. Pokazujemy jak zrobić to zgodnie z zasadami panującymi w świecie audio-video, a zarazem ciekawie i niejednokrotnie efektownie bo jak wszyscy wiemy, design obecnie ma duże znaczenie w realizowanych projektach.

Serdecznie zapraszamy na blog Sekretne życie Instalatora!

 

Przecież tam nic nie ma!!!! To co Ci ludzie mają się dowiedzieć ??? Skromny opis, zdjęcia 3 na krzyż... nie ma nic o akustyce ,po prostu goło i wesoło

 

Żenada szkoda czasu by tam zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.