Skocz do zawartości
IGNORED

Przeprowadzka i nowe pomieszczenie do odsłuchu


906

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem prawdopodobnie zmienię miejsce zamieszkania. Wraz ze mną przeprowadza się mój ukochany zestaw stereo. W obecnym przyciasnym mieszkaniu pod wzgledem akustycznym mam wszystko źle i niebardzo idzie to zmienić. W związku z tym że nowe miejsce to nowe możliwości , ale także i nowe problemy zwracam się z prośbą o jakieś sugestie jak się za to zabrać , na co zwrócić uwagę i o co walczyć z małżonką. Obecnie pokój który niebawem zostanie salonem to pomieszczenie o wymiarach 4x5m i wysokości 2.6m. Sprzęt prawdopodobnie stał bedzie przy krótszej scianie , sofa gdzies na środku , z jednej strony jest okno wraz z drzwiami balkonowymi. Firanki zasłony i dywan organizuje żona, zapewne pojawi się tam jeszcze sporo innych dekoracyjnych klamotów. Jak na moje amatorskie oko wygląda to bardzo obiecująco. Nistety było by zbyt pieknie. Żoneczka stanowczo domaga się kuchni połączonej z salonem, co wiąże się z wywaleniem fragmentu ściany . Przedstawiłem to mniej więcej na rysunku poglądowym. Pytanie jest następujące - czy pozbycie się fragmentu ściany w tamtym miejscu bardzo zniszczy odbiór całości, oraz jakie są realne sposoby na uratowanie tego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dodam jeszcze jedno pytanie. gdybym poległ z tym pomysłem żeby jednak tej sciany nie psuć, to lepiej będzie ustawić sprzet po tej stronie co na rysunku czy po przeciwnej stronie salonu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym po przeciwnej stronie, co prawda drzwi też siedzą dość niefortunnie, ale je przynajmniej można zamknąć :) Zresztą pewnie poeksperymentujesz, powieś panele (jeśli masz zamiar) tymczasowo, zobaczysz jak to będzie grało :)

 

W grę wchodzi jeszcze jedno ustawienie, mianowicie przy dłuższej ścianie, w Twoim przypadku będzie to ta ściana z oknami, bo na przeciwległej to raczej niemożliwe, tym niemniej obawiam się że to może być niewypał - okna dość silnie rezonują a i z ewentualnym powieszeniem czegokolwiek będzie kłopot. Ale opcja jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Ściana z oknami odpada. Nie posiadam żadnych paneli, nie wiem nawet jakie by pomogły. Narazie zbieram sugestie jak to zrobić. Jak już dojdzie do czynów to się podzielę wrażeniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi, to może weszły by przesuwne?

Słuchasz i masz ścianę z drzwi. Żonie naświetl, że jak wpadną goście to zapachów z kuchni nie będzie czuć i brudnych garów widać.

Gdyby było mało miejsca to na jednej szynie można zamontować dwa skrzydła - jedno przesuwasz w prawo, a drugie nie w prawo.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam drobna aktualizację. Otóż na chwilę obecną nei będzie dziury łączącej salon z kuchnią , a więc jest jedno regularne pomieszczenie. Sofa znajdować się będzie przy scianie przeciwległej do sciany z audio. Na chwilę obecną kabli mi starczy na 2 metrowy odstęp pomiędzy kolumnami. Czekam na jakieś sugestie które mogą mi się przydać przy montowaniu całości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofa znajdować się będzie przy scianie przeciwległej do sciany z audio.

 

sofa 5 metrów o stereo? To ja już wolałbym mieć tą otwartą kuchnię :)

Poza tym ludzie demonizują wszystko, chyba większość ludzi ma stereo ustawione w salonie z aneksem kuchennym i jakoś żyją i nie płaczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zostać przy obecnym ustawieniu. To że nie bezie dziury do kuchni to tylko na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma 5 metrów, przy założeniu że kolumny znajdować się będą w ścianie , a moja głową w przeciwległej ścianie to będzie właśnie 5 metrów. A na serio, prawdopodobnie wprowadzam się dopiero za ok miesiąc, chciałbym pomieszczenie przygotować najlepiej jak mogę , ale z zachowaniem rozsądku i kompromisu z małżonką. Przebitki do kuchni na chwilę obecną nie będzie z przyczyn ekonomicznych. Piszesz o tym że salon z kuchnią to nie tragedia, zapraszam cię do mojego obecnego mieszkania to zmienisz zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.