Skocz do zawartości
tor

Wybór gramofonu do 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Może zacznę trochę infantylnie. Rozkraczył mi się kompletnie dual cs5000 i zastanawiam się co z nim dalej zrobić... ale to na później.

Czy warto wydać 2,5k na Thorensa TD325 lub TD2001?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego z Austrii ? Ze dwa tysiące wyjdzie to warto .

Choć lepiej 2001 :)

Przyznam, że mam go na oku, (opcja kup teraz jest), tylko niepokoi mnie położenie ramienia i to wytarcie, ktoś musiał trochę fizycznie do niego podchodzić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma się taki Sony 2510 do Thorens te 320?Też szukam gramofonu w podobnych pieniadzach

zależy dużo od ramienia i jakości wkładki jakiej chcesz używać.

Zresztą poziom mniej więcej ten sam , także można kupować oczami

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od kilku tygodni gra u mnie Music Hall mmf-5.3 na 2M Blue. dźwięk ma lepszy niż się spodziewałem: wyeksponowana średnica, przyzwoite wysokie i bas. przestrzeń i skala dzięków w dużej mierze zależą od samego nośnika. jak ma być płasko to będzie, jak ma być rozmach to też będzie. czasami łapię się na tym że zapominam czy to gra mój cedek czy gramiak. 

tak jak się spodziewałem, olbrzymi wpływ na brzmienie ma interkonekt. ten z pudełka można od razu wyrzucić bo pięknie tłumi wszystko co się da. u mnie zastąpiła go Galatea-mk3 Audionovy. przy okazji, jakby ktoś się chciał pozbyć takiego kabla (ma opinie kiepskiego) to z wdzięcznością odkupię (1m!). w moim systemie to koń roboczy.

MH mmf-5.3 ma według mnie tylko jedną wadę: cena. zapłaciłem za niego 3900 zł i mimo zadowolenia z samego sprzętu muszę jasno napisać że takie coś powinno kosztować góra 2,5 kzł a nie 4. to był od początku mój największy problem z tym modelem. mimo rad forumowiczów, zdecydowałem się jednak na wywalenie takiej ilości siana. dlaczego? bo nie mam czasu na konserwacje, modyfikacje i przepychanki z handlarzami używek. po prostu chcę słuchać muzyki a nie bawić się sprzętem.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi