Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do muzyki rock/metal


Adolf0076

Rekomendowane odpowiedzi

 

Krotko I na temat w tym dziale Audio research vsi75. No chyba że ktoś ma coś lepszego do tych zacnych kolumn.

 

Lampa tego nie uciągnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego dałoby sobie radę z tymi kolumnami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jak na tę zakładkę cena 8 000$ jest całkiem przyjazna ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, schodzimy na ziemię... Zdecydowanie rockowy potwór Denon pma 720 ae będzie tu ok. a w przyszłości w przypadku wymiany paczek na lepsze potwór też się sprawdzi, no.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Bierz NAD C326 ewentualnie wyższy model C356 . Dobra dynamika, mocny dobrze kontrolowany bas, duża przestrzeń i głębia.

Wydaje mi się być dobrą propozycją do Maestro S, często też brany pod uwagę do rock/metal.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój głos oddaje również na Nad 326 / 352 / 355 / 356 / 372. W metalu w tym budżecie dają radę. Tego C316 do tych kolumn bym odpuścił. Minimum C 326, który moim zdaniem w swoim przedziale cenowym jest naprawdę dobrym wyborem. A najlepiej bierz 372 jak nie straszne Ci trochę starsze używki i problem z głowy.

 

Ps. Łatwiej jednak byłoby konkretniej doradzić jakbyś podał budżet ;) 1000 zł a 2000 zł do duża różnica, szczególnie w używkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wzmacniacz bym obstawiał Nad 372/352,a jak chcesz nowszy , czasem jeszcze na gwarancji się zdarzają to Nad 326. Te nowsze grają bardziej rozdzielczym/detalicznym dźwiękiem niż te starsze. Są też trochę jaśniejsze. Każdy z nich napędzi Twoje kolumny odpowiednio. Nad'y to wydajne wzmacniacze. Do tego , zależy ile zostanie pln trzeba by dobrać odtwarzacz Cd. Tutaj raczej coś nowszego ze względu na laser. Ten element najczęściej pada w odtwarzaczach i z czymś starszym bym się nie bawił już. Oczywiście, są nieraz zamienniki laserów do wiekowych urządzeń, ale ich jakość często za dobra nie jest, Taki jest przynajmniej moje zdanie.

 

A może jakiś dac zamiast odtwarzacza Cd? Jak masz dużo plików i Pc/laptopa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja to tylko płyty cd i lp

 

No to wzmacniacz bym obstawiał Nad 372/352,a jak chcesz nowszy , czasem jeszcze na gwarancji się zdarzają to Nad 326. Te nowsze grają bardziej rozdzielczym/detalicznym dźwiękiem niż te starsze. Są też trochę jaśniejsze. Każdy z nich napędzi Twoje kolumny odpowiednio. Nad'y to wydajne wzmacniacze. Do tego , zależy ile zostanie pln trzeba by dobrać odtwarzacz Cd. Tutaj raczej coś nowszego ze względu na laser. Ten element najczęściej pada w odtwarzaczach i z czymś starszym bym się nie bawił już. Oczywiście, są nieraz zamienniki laserów do wiekowych urządzeń, ale ich jakość często za dobra nie jest, Taki jest przynajmniej moje zdanie.

 

A może jakiś dac zamiast odtwarzacza Cd? Jak masz dużo plików i Pc/laptopa?

 

A jeśli chodzi o cd to mam Technics SL-PS770A. Szuflada często się zamyka sama przy wymianie płyt i laser przeskakuje, nie wiem czy opłaca się go naprawiać bo się nie znam i chce zostać wyrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Cd to może by Ci się udało upolować używkę Pioneer'a Pd 50. Może wyjść trochę ponad budżet, ale to fajny Cd'ek i z Nad'em by pasował jabyś wybrał Nad'a oczywiście. Taka luźna propozycja. Co by nie było jeśli chodzi o Cd to trzymaj się z daleka od budżetowyh odtwarzaczy Nad. Tak jak wzmaki mają fajne to odtwarzacze jak dla mnie niezbyt.

 

Rotel jako wzmacniacz też może być do metalu jak najbardziej. Z reguły one zagrają szybciej / rytmiczniej od Nad'a , ale kosztem wypełnienia dźwięku. Ale jak piszę to też zależy jaki model. Ja słyszałem Rotel'a Ra 980 bx, Ra 971 i ten pierwszy był naprawdę dobrym urządzeniem i w metalu jak najbardziej się sprawdzał. Ra 971 był już jak dla mnie za jasny , za ostry - oczywiście gra cały tor, więc kwestia zestawienia, ale 971 spradzałem z kikoma kolunami i wszędzie było jak dla mnie coś nie teges. Z nowszych słuchałem Ra12, ale to już zupełnie inne granie moim zdaniem niż te starsze. Bardziej miękko, bez tej motoryki itp.

 

Swietnym wyborem do metalu byłby Naim. Byś uzyskał super rytmikę, szybkość, motoryczność, selektywność, wypełnienie z ładną barwą ,ale to już koszta niestety.

 

Moim zdaniem wśród budżetowych wmacniaczy żaden nie gra tak fajnie rocka i metalu jak Naim, Nad i Rotel. Więc pole do wyboru masz. Kwestia na czym Ci bardziej zależy, tj. na szybkości, selektywności czy bardziej na wypełnieniu lekkim ociepleniu, tak aby współgrało dobrze z Twoim gustem i kolumnami oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak. Najpierw kupiłbym NAD'a , podłączył do tego Twojego Cd Technics'a, który jeszcze coś tam działa, posłuchał tego zestawienia i zastanowiłbym się co byś chciał jeszcze zmodyfikować w brzmieniu. Pamiętaj , że gra cały tor. Odtwarzacz Cd również wpływa przecież na dźwięk, a bez dokładniejszych informacji od Ciebie odnośnie brzmienia trochę ciężko doradzić. Jeden cd zagra jaśniej, drugi ciemniej itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Nie zmieniaj od razu całego systemu, jeśli masz już CD zobacz jak się ten NAD spisze.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w kółko te nady , jak dla mnie nie mają szans z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena podobna.Słucham co prawda innej muzyki ale na tym urządzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam NAD C326 BEE, to lepszy wzmacniacz od C316 v2. Zapraszam na odsłuchy.

https://www.q21.pl/nad-c326-bee.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem wyżej, zależy mi na zintegrowanym sprzęcie żeby podłączyć gramofon.

 

 

A gdzie o tym wspomniałeś , że chcesz podłączyć gramofon?. Napisałeś tylko , że masz w domu płyty Cd i winyle, co nie oznacza , że posiadasz gramofon.

 

Musisz wiedzieć w tej sytuacji, że wzmacniacze NAD z poprzedniej serii C 3xx nie mają przedwzmacniacza gramofonowego. Więc takowy musiałbyś dodatkowo zakupić jeżeii nie posiadasz. No chyba , że w gramofonie już masz takowy wbudowany i jego jakość Cię satysfakcjonuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.