Skocz do zawartości
Marek.S

Preampy Accuphase do M-100

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki preamp najlepiej pasowałby do monobloków M-100 Accuphase? Budżet myślę do 10-12 tyś zł.

Reszta toru to JBL 250Ti Jubilee i w przyszłości Auralic albo Metrum DAC.

Ważne żeby miał XLR-y oraz pilota.

Może lepiej preamp innej firmy? ML380S? KRC-3?

Edytowane przez Marek.S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z MLa w tym budżecie wszedł by 380S.

Co myślicie o ARC LS26/27 czy Accu C-250?

Edytowane przez Marek.S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, bo ww. budżecie to co najwyżej wystarczy na pilota ;) i kable przyłączeniowe z No 52 :)

15.jpg

17.jpg

Ze starszych, lecz nowszych od 380S, to No 326S: http://www.audiostereo.pl/okazyjne-oferty-sprzetu-high-end-dostepne-w-salonach-audio_117458.html/page__st__120?do=findComment&comment=3391011 - ale widzę, że mocno przekracza budżet. Nowe No 523 i No 526 pewnie też za drogie.

Pamiętam te M-100 to twoje (kiedyś od pierwszego wejrzenia frontu) wymarzone Accuphase. A pre-ampik taki na ile stare wzm. mocy pozwolą, aby nie przedobrzyć :)

Dla sprawdzenia podłącz bez pre-amp'a i podsłuchaj ile tam one mają dynamiki, detalu i kontroli w całym paśmie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddałem M100 do sklepu bo byly niezgodne z opisem i w jednym szlak trafił przełącznik sieci czyli jesteśmy w punkcie wyjścia.

Znalazłem rocznego Accuphase E600 (klasa A) w stanie sklepowym, papierami i gwarancją ale nie wiem czy E600 napędzi te JBLe jak trzeba?

Jest też opcja na Levinsona 326S + 532H ale to już ponad 3 tyś euro więcej niż Accu.

Edytowane przez Marek.S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem rocznego Accuphase E600 (klasa A) w stanie sklepowym, papierami i gwarancją ale nie wiem czy E600 napędzi te JBLe jak trzeba?

I jak E-600 napędził średnie i wysokie w 250 Ti Jubilee? Na bas może być przysłaby wydajnościowo. Jakie źródło, interkonekty, głośnikowe i zasilające.

Wśród kolumn gł.: L250, 250 Ti, 250 Ti Limited Edition, 250 Ti Classic Edition, 250 Ti Jubilee, Ti10K - na którym miejscu byś uplasował swoje 250 Ti Jubilee? :)

Na AVS 2016 starsze 250 Ti napędzane były wzmacniaczami mocy Notte Sound Labs. W innym pomieszczeniu następna para tychże kolumn, stereofonicznym wzmacniaczem mocy Phase Linear 400. I jak brzmienie z 'integrą' E-600 ma się do ww. wzmacniaczy mocy?… z firmowymi dedykowanymi im przedwzmacniaczami.

Widzisz rekomendowaną moc wzmacniacza dla 250 Ti Jubilee? Nie łapiesz się z E-600 :)

Jest też opcja na Levinsona 326S + 532H ale to już ponad 3 tyś euro więcej niż Accu.

Bez 'H' kup dużo droższy model №532 i zapomnisz o wszelkich Accu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz, taki Accu E600 radził sobie super. Bas sztywny jak struna ale jednak 14 cali robiło huragan w pokoju.

Poszedłem w trochę innym kierunku i kupiłem Avalony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi