Skocz do zawartości
IGNORED

Wymieniać Sony Ta-F550ES na Nad C320BEE?


maniek21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza jak w tytule. Myślałem jeszcze o modelu C325BEE.

Obecnie mam Sony Ta-F550ES. Gra i wygląda świetnie, bas jest naprawdę ciekawy, wysokie bardzo ładne, jedynie średnica wydaje mi się taka lekko z tyłu. Ja chciałbym, żeby wzmacniacz zagrał może nawet średnicą do przodu, może być w angielskim stylu.

Kolumny to Topaz 20.

Z Soniakiem się już ograły i brzmi to całościowo dobrze, ale czuję, że z NAD-em może być lepiej.

Obawiam się tylko jakości wykonania tych NAD-ów (nierównomierne poziomy głośności, plastikowy panel, itp.).

Ewentualnie coś innego? Marantz PM-50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej treble i bas zrobić na -3dB zamiast wymiany wzmacniacza?

 

Ja obecnie bas muszę mieć na +3, żeby była go jakaś ilość. Na 0 gra to dość płasko (nie jestem loudnessowym maniakiem, ale dźwięk bezbasowy też odpada).

Gdybym skręcił wysokie to już by ich nie było, obecnie mam na 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z miejscem odsłuchowym trzeba zrobić. Kolumny do tyłu/przodu przesuwać.. skręcić w stronę słuchacza?

Topaz ma 17cm głośnik Visaton W170s, ludzie na tym robili fajne podłogowe zestawy i chyba nikt nie narzekał na brak niskich tonów.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brak nie narzekam aż tak, ale na 0 jest go ciut za mało. Z ruszeniem kolumn mam problem, ale coś może się uda pokombinować. Mimo to Sony ES mają opinię w miarę wyrównanych sprzętów z lekkim wycofaniem średnicy i tu upatruję w Nadzie szansy na zmianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj sobie do

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i zapomnij o 550ES i 320BEE. W każdym aspekcie pozamiata te wzmacniacze, jakością basu, średnicy, sceną i mikrodetalami w przekazie dźwięku. Masz przy tym nowy wzmacniacz grający klasę lepiej i nie wyhuśtany przez X ilość właścicieli. Nie zrażaj się brakiem gałek regulacji barwy, po odsłuchu dojdziesz do wniosku, że są zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiada Ci brzmienie 550 es a tylko brakuje basu choć dla mnie było go tyle co należy możesz pomyśleć o 670 es . Osobiście Nada odradzam . z nowych klocków mogę polecić MH a35.2 .Słucham już na nim dość długo i jak na razie nie myślę o wymianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował polewitować z kolumnami po pokoju; znaleźć miejsce o innej równowadze.

Mam obawy, że wzmacniacz wiele tu nie zmieni. Kolumny mają lekko wybitą górę pasma,

więc tu szukał bym jakiegoś sposobu, bo upgrade raczej pewnie nie wchodzi w grę ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj sobie do

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Xindak jest bardzo mocny i dowalony konkretnie na basie. Mam go cały czas.

 

Ale środka za wiele nie miał, dlatego go wymieniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak jest bardzo mocny i dowalony konkretnie na basie. Mam go cały czas.

 

Ale środka za wiele nie miał, dlatego go wymieniłem.

 

Ja bym powiedział, że średnicę ma wyrównaną ale dół ma bardzo konkretny. Po prostu barwa skierowana bardziej ku ciepłemu graniu i tu bym go chętnie zestawił z Topazami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik basti_seba dnia 25.05.2018 - 21:28 napisał

Xindak jest bardzo mocny i dowalony konkretnie na basie. Mam go cały czas.

 

Ale środka za wiele nie miał, dlatego go wymieniłem.

 

Ja bym powiedział, że średnicę ma wyrównaną ale dół ma bardzo konkretny. Po prostu barwa skierowana bardziej ku ciepłemu graniu i tu bym go chętnie zestawił z Topazami

 

No pewnie, że tak, wszystko zależy z czym porównamy. Uważam go nadal za super wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem może tak - mniej zależy mi na basie, a więcej na wyciągnięciu średnicy jednak.
Zależy Ci aby wokal był tak do przodu że masz wrażenie że wokalista stoi przed tobą a reszta to tło?

Jeśli tak to akustyka, kable. Ten sam zestaw i zmiana w/w w moim przypadku albo chowa średnicę albo ją wysuwa.

Po pierwsze akustyka, kolumna nie dalej niż 80 cm od ściany, im bliżej ściany tym dołek na basie jest w kierunku najniższy częstotliwości. Za kolumną panel akustyczny (można go zrobić samemu za grosze z wełny skalnej, panel musi mieć co najmniej 10 cm grubość 120 cm wysokość i 60 cm szerokość) na koniec podłączasz ic i głośnikowe według patentu audioburak.

Po tym zabiegu wokal zacznie Ci przeszkadzać bo będzie zbyt bezpośredni, będziesz musiał rozstawiać szerzej kolumny ( chodzi o skierowanie na zewnątrz) bo w moim przypadku kot myśli że ktoś jest obcy do domu :) A boki zrywam jak sobie śpi i nagle słyszy kroki które chodzą po pokoju. Zrywa się i wzrokiem podąża za krokami, po chwili się uspokaja. Poważnie . Mam nadzieję że pomogłem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci aby wokal był tak do przodu że masz wrażenie że wokalista stoi przed tobą a reszta to tło?

Jeśli tak to akustyka, kable. Ten sam zestaw i zmiana w/w w moim przypadku albo chowa średnicę albo ją wysuwa.

Po pierwsze akustyka, kolumna nie dalej niż 80 cm od ściany, im bliżej ściany tym dołek na basie jest w kierunku najniższy częstotliwości. Za kolumną panel akustyczny (można go zrobić samemu za grosze z wełny skalnej, panel musi mieć co najmniej 10 cm grubość 120 cm wysokość i 60 cm szerokość) na koniec podłączasz ic i głośnikowe według patentu audioburak.

Po tym zabiegu wokal zacznie Ci przeszkadzać bo będzie zbyt bezpośredni, będziesz musiał rozstawiać szerzej kolumny ( chodzi o skierowanie na zewnątrz) bo w moim przypadku kot myśli że ktoś jest obcy do domu :) A boki zrywam jak sobie śpi i nagle słyszy kroki które chodzą po pokoju. Zrywa się i wzrokiem podąża za krokami, po chwili się uspokaja. Poważnie . Mam nadzieję że pomogłem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Wszystko zależy też od piosenki, może źle to określiłem.

Na przykład dzisiaj słucham od rana i przy dzisiejszym repertuarze jest wszystko super.

Jak włączę coś bardziej współczesnego, to średnica jest z przodu. Jest świetna przestrzeń, oddech. Ten wokal jest jednak ciągle czasem za mało dociążony, stąd upatruję swojej szansy w Nad C320BEE/C325BEE, bo średnicę mają ciepłą podobno. Ja wolę taką ciepłą otoczkę wokół wokalu od przestrzeni, co chyba większość woli jednak na odwrót (hejt na mulące wzmacniacze z ciągnącym basem).

W Sony mam raczej wrażenie, ze ta średnica jest bardzo neutralna. Co ciekawe totalnie inaczej niż w 570ES, gdzie średnica mi muliła.

Na 99% zrobię tak, że po prostu kupię drugi wzmacniacz i postawię obok Sony. Nie ma innego wyjścia.

Sprzedać go jednak nie chcę w ciemno, bo po przygodach z innymi wzmacniaczami ten jako pierwszy ma taki mega "drive" w brzmieniu, że aż się chce zatańczyć do tej muzyki, a bas ładnie podryguje.

Może być też tak, że Sony zaczął pokazywać niedoskonałości reszty toru (np stacji radiowych, których słucham w 70%).

 

Kupię coś cieplejszego i zobaczymy czy było warto, Sony oddawać nie chcę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co ci chodzi. Z wokalem walczę bardzo długo. No audio Show zabrałem płytkę Anathema to jest taki wzornik dla mnie. Wokal 9 utworze gra bo gra, na kabelkach dedykowanych mogę określić że jest to przekaz ciepły. No audio Show ten sam wokal już nie mogłem określić nie było ani ciepły ani zimny Był bardzo naturalny. Mój pokój jest akustycznie bardzo parszywy już dużo poprawiłem I słyszę to co słyszałem na Audio show. Poprawa akustyki i zmiana kabli to spowodowała. Ten wokal który do tej pory grał bo grał czyli nijak zaczął grać przestrzennie bez określenia ciepło zimno w pierwszej fazie utworu , następnie w drugiej minucie utworu zaczyna przychodzić tak jakby z innej strefy do tej pory oba te fragmenty utworu były ze sobą zlane. Grały poprawnie ale tylko poprawnie. Obecnie te dwa fragmenty są jakby nagrane w innym studio. Chodzi mi o to że ten sam wokal nabrał nowego brzmienia innego. Jeszcze mam dużo do poprawy ale jak zasugerowałem nawet zwierzę potrafi sie oszukać. Odnośnie wzmacniaczy to napisałem kiedyś do gościa który krytykował mój wzmacniacz a swój chwalił (dwie różne firmy) sprawdziłem schemat obydwu i zapytałem się go jak to możliwe ze mogą grać inaczej skoro mają te same schematy i nie wiadomo kto od kogo skopiował nie otrzymalem odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD jest bardzo slaby... szkoda czasu

Jak w tym Sony brakuje ci basu to sprawdz w jakim stanie sa kondensatory i czy prad spoczynkowy jest dobrze ustawiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż Naim 5Si mógłby zagrać tak jak tego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nad ani xindak nie zagra lepiej od sonego, jesli problemem jest srednica a pozostala reszta pasuje to spróbuj sonego na mosfetach, z tym ze nie oplaca sie zmieniac 550 na 590, lepiej od razu wskoczyc na 690

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C320BEE :P to był mój pierwszy wzmacniacz lata temu, brzmienie zupełnie pozbawione głębi straszny zamulacz hehhe :)

później Mudda44 mi go przerobił tak, że grał na samej końcówce z pominięciem tych badziewnych pre było sporo lepiej, ogólnie nie polecam oglądaj się za czymś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, dźwięk jest ogólnie fajny, bas to jest najlepsze co słyszałem od dawna we wzmacniaczach, ale wcześniej miałem Yamahy. Średnica może sprawia wrażenie czasem trochę z tyłu dlatego, że jest nieco "ściśnięta", te wokale są jakby trochę odchudzone i płytkie i czasem przy mocniejszym nagraniu wydaje się jakby się to chowało.

Wszyscy NAD-a odradzają wiec nie będę brał go pewnie pod uwagę, ale na pewno kupię coś cieplejszego i porównam po prostu w domu obok Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wycisnąć maksimum z tych kolumn które posiadasz potrzebna jest KASA! żadna budżetówka czy to od Sony, NADa czy innego Marantza nie zagra na wysokim poziomie tylko wysokie udane modele dadzą odpowiednie wypełnienie, scenę i przestrzeń, cudów nie ma! mając tak z 5tyś na używany wzmacniacz można już wymagać, a nie od wzmacniacza z alledrogo za parę stówek! Można spróbować starych 30letnich wzmacniaczy np. Accuphase E-206 ale patrząc na to co obecnie wyrabiają handlarzyny i naganiacze w klubach z cenami vintage, również nie polecam tej drogi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina prawdopodobnie leży po stronie kolumn a nie wzmacniacza. U mnie ten soniacz grał ze siestami i o cofniętym środku nie było mowy.

A czy ten środek był u Ciebie dociążony czy taki raczej lżejszy? Mój może nie jest wycofany, co po prostu odchudzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardzo dużo zależy od realizacji nagrania ale były kawałki gdzie wokalista ( tka) był na pierwszym planie, kiedy indziej na równi lecz nie mogę powiedzieć że kiedykolwiek był schowany (wycofany). Ogólnie pod tym wzmakiem siesty grały bardzo kulturalnym dźwiękiem jeśli mogę się tak wyrazić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony 550es dociazenia nie brakuje, porowanalem z Yamaha gdzie tam dźwięk już jest typowo lekki, wcześniej miałem Naim 5si i myślę, że tam znalazłbys dociazenie którego szukasz, bardzo istotna jest też akustyka, nie zapominaj o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony 550es dociazenia nie brakuje, porowanalem z Yamaha gdzie tam dźwięk już jest typowo lekki, wcześniej miałem Naim 5si i myślę, że tam znalazłbys dociazenie którego szukasz, bardzo istotna jest też akustyka, nie zapominaj o tym.

 

 

Kolega DjTechnics dobrze prawi. Jeśli chodzi o wzmacniacze to Naim 5si ma świetną średnicę, a do tego dobrze dociążoną, jej niższy zakres ma odpowiednią masę. nie ma dziur w tym zakresie. Miałem Sony Es , Yamahy, Nad'y, Ca, Pioneer'y, i ze średnicą to różnie bywało - oczywiście to też kwestia preferencji. Proszę zwrócić uwagę , że piszemy o Naim 5si , a nie o Naim 5i czy też Naim 5i-2. Poprzednie wersje grają trochę inaczej, rożnica jest. Mi osobiście leży najbardziej dźwięk z tej najnowszej wersji - 5si. Sprzęcik droższy, ale czasem używki można trafić w dobrych cenach.

 

Taki przykład na szybko, niegdyś przesłuchiwałem Tannoy Xt8f z m.in. z atoll In 100 se i jeszcze kilkoma innymi wzmacniaczami z tego rejonu cenowego i nie mogłem uwierzyć, że te kolumny grają właśnie tak nijako, bez tego dociążenia. Sytuacja odwróciła się po podpięciu Naim'a 5si. Pojawiła się oczekiwana masa, wypełnienie, dociążenie , ale i szybkość oraz dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje grać sobie na Sony i zbierać powolutku na inny wzmacniacz.

 

Tak czy tak 550ES pozostaje dla mnie dużym zaskoczeniem. Spodziewałem się zmulenia na jakie trafiłem w 570ES i takiego dziwnego dźwięku "na siłę", a tu dostałem niezwykle muzykalny wzmacniacz, na którym aż chce się słuchać zarówno po cichu jak i głośno. I ma ten mega drive. Przyszłościowo pozostaje szukać czegoś ze średnicą wyższej klasy, ale sam wzmacniacz gra dużo lepiej od Yamahy A-720, którą długo posiadałem. Przyjrzę się tym wzmacniaczom Naim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.