Skocz do zawartości
IGNORED

kilka pytań o multiroom


906

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję drobnej pomocy merytorycznej dotyczącej nagłosnienia lokalu usługowego. Potrzebuję nagłośnic 3 niewielkie pomieszczenia w salonie kosmetycznym, muzyka ma sobei po cichutku leciec i robić tło. Chciałbym aby we wszystkich 3 pomieszczeniach leciało to samo i było obsługiwane w prosty sposób, do tego było kompatybilne z serwisami strumieniującymi jak spotify. Ma to także wyglądac estetycznie i kosztowac ludzkie pieniądze. Pomyslałem że najłatwiejsze rozwiazanie to głosniki bezprzewodowe jak np Denon Heos1, ale nie wiem czy zakup i ustawienie 3 takich samych satelitek w 3 różnych pomieszczeniach pozwoli mi na to aby każda z nich w sposób kompletny obsłiugiwała każde z tych pomieszczeń w wyżej opisany sposób. i nei wiem tez czy potrzebuję jakiś dodatkowych urządzeń do całego systemu . Prosze o jakieś informacje w tej sprawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry sposób. Można to też zrobić na głośnikach Yamahy z systemu MusicCast (Obsługuje między innymi Spotify i Tidala, radio internetowe czy muzykę z dysku sieciowego).

Podłączasz głośniki do prądu i sterujesz nimi z poziomu aplikacji na telefonie lub tablecie.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-bezprzewodowe/yamaha-musiccast-wx-010.html

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń. Głośniki mogą grać indywidualnie albo grupowo (od użytkownika zależy jakie strefy stworzy)

Głośniki w systemie MusicCast mają też możliwość strumieniowania przez Bluetooth (dwukierunkowo)

Czyli w sumie potrzebujesz tylko gniazdek do podłączenia zasilania i sieci Wi-Fi.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy systemy denona, sonosa lub inne mają takie same opcje odnośnie gry w wielu pomieszczeniach na raz, i który z nich jest najlepiej dopracowany i najbardziej przyjazny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który jest prowadzony dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko rozumianym zagadnieniem audio-video. Nasz blog opisuje różne aspekty instalacji audiowizualnych, multimedialnych, kina domowego etc. Pokazujemy jak zrobić to zgodnie z zasadami panującymi w świecie audio-video, a zarazem ciekawie i niejednokrotnie efektownie bo jak wszyscy wiemy, design obecnie ma duże znaczenie w realizowanych projektach.

Serdecznie zapraszamy na blog

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to byłęm już zdecydowany jednak na zakup amplitunera i głośników sufitowych, jednak przypadkiem odwiedzialem MM i tam stały na wyprzedaży yamahy, troche popytałem i się pobawiłem i jestem pod wrażeniem tematu. Z tego powodu ponawiam pytanie dotyczące konkurencji , które jest najbardziej niezawodne przyjazne i najlepiej wykonane Yamaha/Denon/Sonos ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawodnością problemów nikt nie ma. Rodzina MusicCast jest chyba najbardziej rozbudowana bo z systemem MusicCast są zarówno amplitunery stereo, amplitunery kinowe czy soundbary. Tak naprawdę cała rodzina produktów działa z tym systemem.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam dosyc specyficzne wymagania, chcę nagłośnić 3 pomieszczenia taką samą muzyką poprzez spotify lub podobny wynalazek. Nie oczekuję niewiadomo jakiego brzmienia bo muzyka ma być miłym tłem dla klientów. Cały czas żyłem w przeświadczeniu, że do kompletu głośników multiroomowych potrzebne jest też źródło jak amplituner lub odtwarzacz sieciowy. Ogromnym zaskoczeniem były odzwiedziny MM i zabawa tymże sprzętem bo okazuje się że do wprawienia ich w ruch wystarczy sieć wifi i smartfon z aplikacją. Obawiałem się rownież tego że smartfon pełnił bedzie rolę streamera i po kilku miesiącach jego bateria będzie już tylko wspomnieniem. Okazuje się, że system jest lepiej pomyślany i bardziej autonomiczny niz myslalem. Dlatego właśnie moje pytanie czy taka autonomia dotyczy tez systemu Heos i Sonos. Który z nich jest lepiej wyeneniony i dopracowany. I jeszcze jedno pytanie na koniec. W przypadku głośników multiroom wyposażonych w port USB mogę podpiąć doń pendrive i słuchac muzyki na nim zawartej na wybranych przez siebie satelitkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głośnikach MusicCast Yamahy nie masz wejścia USB ale możesz stremować pliki z telefonu bądź udostępnić folder w sieci. Wtedy możesz decydować ,które urządzenie ma odtwarzać te treści. Grupować możesz dowolnie.

Niestety nie znam Heosa Sonosa tak dobrze z autopsji ,żeby dać znać jak to się sprawuje.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.