Skocz do zawartości
IGNORED

The Beatles wybitnym zespołem jest...?


Gość bartosz_55239

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Beatlesi tak naprawdę tworzyli muzykę pop i w tych kategoriach trzeba ich oceniać.

I mieli na nią kolosalny wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Beatlesi tak naprawdę tworzyli muzykę pop i w tych kategoriach trzeba ich oceniać.

I mieli na nią kolosalny wpływ.

Ostatnio słucham sporo ELO, i słychać, kim panowie się inspirowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przysłuchiwałem się płycie Sierżanta Pieprza.

 

 

I rzeczywiście są tam takie rzeczy, które kojarzą mi się mgliście z wczesnymi Floydami, wczesnym Genesis albo Yes - również wokalnie. Jest też chyba jeden z pierwszych przypadków tak wyrażnych fascynacji muzyką Wschodu w Within You Without You.

Niestety wokalnie nadal mnie muli.

Ale jest jeden numer, który absolutnie łykam. Come Together!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacki wielkim poetą był. Nigdy nie byłem zainteresowany śpiewankami tego zespołu. Wyrosłem na BS, LZ i DP.

 

Ja również wyrosłem na tych trzech. Ale wcześniej raczkowałem na Beatlesach.

Później dojrzewałem przy rocku progresywnym, którego Kolega jezz tak się brzydzi. ;-)

Teraz gnuśnieję słuchając jazzu i innych gatunków, będąc przy okazji wiernym tym poprzednim.

Nie cierpię jedynie tego, czego słuchać się nie da: rap, hip-hop, techno, disco-polo.

Wszystko to wrzucam do jednego worka, którego zawartość można spalić w Borucie - Zgierz. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soundchaser

Wpis wybitny prawie jak sami bitle, hehe ...

Tyle że nie w temacie :)

 

Ode mnie - liczy się inwencja, a u nich i aranżera George'a Martina było jej mnóstwo.

Aż Brian Wilson musiał odpuścić i porzucić muzykowanie :)

Prawie tyle inwencji co u niepiosenkowych Shadowsów.

P.S.

Sory za ogromnie paskudny wygląd ostatniego słówka.

The Beatles to twórcy produkcji muzycznych. Należy się im za to chwała ponadczasowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie, że Wielka Czwórka miała jakikolwiek wpływ na progres.. może nie jest nadużyciem, ale na pewno dużym nietaktem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no pewnie że miała, sierżant pieprz - jako koncept i muzycznie (wzbogacone instrumentarium, elementy wschodnie) - to jest progresja. Ale Bitlesi nie byli sami, patrz Procol Harum, Moody Blues etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Beatles byli zespołem, który wprowadzał coś nowego do muzyki na starym kontynencie. Coś co zmieniało światopogląd młodych ludzi. Ich kariera była owocem "nowego pomysłu" na muzykę. To takie pomieszanie rock&roll i popu z twistem :)

 

Mam pierwsze wydania japońskie ich płyt. Nie wszystkie, ale kilka jest. Rzadko po nie sięgam nie dlatego, że są słabe (bo to dobra muzyka), ale dlatego, że nie pasują najczęściej do mojego nastroju. Dziś nawet rano miałem Revolver w ręku ale włączyłem boby bland "midnight run".

 

Zdecydowanie wolę Procol Harum. Zresztą "a whiter shade of pale" to chyba moj ulubiony kawałek ze wszystkich jakie znam. Led zeppelin, Deep Purple to bardziej mój gust.

 

Pamiętam jak czytałem artykuł, gdzie rozprawiano nad jakością jakiejś płyty Pink Floyd, że nie było super... Bo najlepszy pokój w studio na abbey był zarezerwowany dla The Beatles :)

 

 

PS. Moody Blues... Ostatnio włączyłem ich płytę "Long Distance Voyager"... 2 letnia córeczka zaczęła tańczyć a moja dziewczyna dwa razy się pytała co to za płyta i gdzie leżała. Musiałem jej przynieść i okładkę pokazać :) to są fajne momenty. Z the Beatles nigdy tak nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no pewnie że miała, sierżant pieprz - jako koncept i muzycznie (wzbogacone instrumentarium, elementy wschodnie) - to jest progresja.

 

+ połączenie muzycznego przekazu z dźwiękami nagranymi poza studiem.

+ brak płynne przejścia z utworu na utwór a nawet zachodzenie jednych na drugie.

Pewnie, że byli inni, którzy podobnie próbowali w tym czasie lub nawet chwilę przedtem - ale nie na taką SKALĘ i nie tak odważnie.

 

Tylko ktoś kto ich DOBRZE nie zna, zna DOBRZE a jednak nie lubi (cóż, takie przypadki też występują w "przyrodzie") może wyrażać opinie jak kolega "aster", bardzo być może "uśmieszek" na koniec nie tyle łagodzi co prowokuje?

 

P.S. poza tym - ktoś, kto nigdy nie słyszał "Sierżanta" w wersji MONO - nigdy go tak naprawdę nie słyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ brak płynne przejścia z utworu na utwór a nawet zachodzenie jednych na drugie.

Pewnie, że byli inni, którzy podobnie próbowali w tym czasie lub nawet chwilę przedtem - ale nie na taką SKALĘ i nie tak odważnie.

 

Edycja (spóźniona) słowo brak powyżej to oczywiście błąd - nie powinno było pozostać w tekście.

 

Nawiązując jeszcze do tych innych - niektórzy jako pierwszy jako pierwszy koncept album wskazują na "Freak Out!" Zappy i chronologicznie to się zgadza.

"Days of Future Past" Moody Blues JEST pierwszą całą płytą rokowców z orkiestrą symfoniczną, tylko jednak wtedy jeszcze trochę słabo mieszały się rock i klasyka, już lepiej to wyszło Brokerowi w "bledszym odcieniu bladości".

...Tyle że wcześniej przecież już, ci 'wredni' Bitelsi w 65 nagrali "Yesterday" z kwartetem smyczkowym, w "In My Life" (też 65) organy brzmią jak XVIII-wieczny klawesyn, w 66 "Eleanor Rigby" a w "Penny Lane" (67 ale przed sierżantem) barokowa trąbka - to takie wczesne jeszcze pojedyncze "progresy".

 

Kup jeszcze Let it Be

 

Ale w wersji "naked" wydanej dopiero w XXI w. Oryginalna płyta, skażona Spectorem jest nieporozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w wersji "naked" wydanej dopiero w XXI w.

 

Najlepiej mieć jedną i drugą. Ja wychowany na wersji pierwotnej miałem tak bardzo zakorzenione melodie w głowie

(oczywiście w postaci kolorów i kształtów ;-)), że nowa wersja była początkowo dla mnie nie do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć jedną i drugą

 

No to, to oczywiste jest.

(tą "skażoną" mam i na winylu i na CD - hi hi )

 

P.S. a jak jak to! "melodie" zmieniły się na wersji "naked" ?! ...o czymś nie wiem?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham sporo ELO, i słychać, kim panowie się inspirowali.

 

Nie pamiętam, który z Bitelsów w wywiadzie powiedział, że gdyby zespół The Beatles istniał grałby dzisiaj (końcówka lat 70)

jak ELO ;)

 

Na pewno Revolver

 

Tylko zdecyduj jeszcze czy mono czy stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, który z Bitelsów w wywiadzie powiedział, że gdyby zespół The Beatles istniał grałby dzisiaj (końcówka lat 70)

jak ELO ;)

Hehe, dokładnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miley Cyrus ma więcej wspólnego z Sierżantem Pieprzem niż wszelaki progres :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Tylko zdecyduj jeszcze czy mono czy stereo :)<br /> <br /> <br />

 

One sa jakos dziwnie nagrane z tego co pamietam...cos mi w nich nie odpowiadalo, ale teraz nie pamietam co. Moze jak wroce do domu to podlacze I sobie przypomne. Tam chyba jakos z jednego kanalu leci perkusja a z drugiego cala reszta czy jakos tak...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o Revolver zdecydowanie wolę - mono

 

 

 

Więcej tutaj odtwarzania i magikowania dźwiękiem niż tworzenia muzyki ale niech tam.

Generalnie lubię te przerabianie bitlów i flojdów w ich wykonaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"melodie" zmieniły się na wersji "naked" ?!

 

No wiesz...inna kolejność utworów i nieco zmienione aranżacje zburzyły mój dotychczasowy obraz tej tej płyty w głowie.

Musiałem go odbudować na nowo i teraz mam dwa obrazy. Obydwa bardzo kolorowe. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kup jeszcze Let it Be i Magical Mystery Tour.

 

Let it be brzmi jakoś konwencjonalnie, z tego co słyszałem w radiu .

 

 

Tylko zdecyduj jeszcze czy mono czy stereo :)

 

Jestem fanem stereo więc chyba kupię tylko stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przysłuchiwałem się płycie Sierżanta Pieprza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I rzeczywiście są tam takie rzeczy, które kojarzą mi się mgliście z wczesnymi Floydami, wczesnym Genesis albo Yes - również wokalnie. Jest też chyba jeden z pierwszych przypadków tak wyrażnych fascynacji muzyką Wschodu w Within You Without You.

Niestety wokalnie nadal mnie muli.

Ale jest jeden numer, który absolutnie łykam. Come Together!

Z tego co widzę i słyszę to płyta tu pokazana ma niewiele wspólnego z Beatlesami, to jakiś fake i to marny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On był na Abbey Road, nie na Sierżancie

 

Tak, tak. Przepraszam, to był błąd "redakcyjny" z mojej strony, bo chodziło mi w ogóle o mój ulubiony utwór Beatlesów.

Z tego co widzę i słyszę to płyta tu pokazana ma niewiele wspólnego z Beatlesami, to jakiś fake i to marny.

 

To fakt. Ale na youtubie jest kilka wersji i akurat ta mi się kliknęła do cytowania. Natomiast jakąś tam znajomość miałem też słuchając w tamtym roku Wieczoru płytowego poświęconego tej płycie. Warto posłuchać, bo jest podcast:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wielkość i unikalność The Beatles wynika z tego, że był to tak naprawdę zespół można powiedzieć "szkolny", który dojrzewał wraz z wiekiem i wraz ze swoimi słuchaczami, aby stać się największym zespołem w historii muzyki popularnej. Nie ma drugiego takiego przypadku w historii muzyki. Zwykli chłopcy z Liverpoolu, którzy na początku kariery przeciętnie grali na instrumentach (i nigdy nie stali się wirtuozami). Okazało się, że w tym zespole są dwie osoby uznawane za najwybitniejszych kompozytorów muzyki popularnej XX wieku, czyli Lennon i McCartney a "dołączył" do nich Harrison z kilkoma zachwycającymi kompozycjami. Ich wielką siłą było to że byli świetnymi melodystami. Tworzyli świetne tematy muzyczne. Wskazuje na to ilość późniejszych coverów. Ich własne wykonania tych tematów często były mało "dopieszczone". Tutaj sztandarowym przykładem jest "With a Little Help From My Friends" w wykonaniu Joe Cockera.
Ich płyty robią wrażenie przede wszystkim bogactwem melodii. Późniejsze płyty były oczywiście bardziej dopracowane wykonawczo, ale długo jeszcze cierpiały na skutek pewnej masowości, pośpiechu i wymagań wytwórni płytowych. Płyta "Seargent's Pepper...." brzmiałaby byłaby o wiele lepiej, gdyby znalazły się na niej pochodzące z tej sesji 'Strawberry Fields Forever" i "Penny Lane". Mimo tego płyta uchodzi za arcydzieło.
Dla audiofili i ogólnie miłośników brzmienia hi-fi ich płyty mogą nie być zachwycające. Można powiedzieć że przeważa w nich treść nad formą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to takie ćwiczenie mające udowodnić młodszemu pokoleniu, że Słowacki wielkim poetą był...

Słusznie ktoś napisał, że Beatlesi zmieniali się, dojrzewali, fakt że pierwszych płyt dziś się słuchać nie da ( please, please me...), byli młodzi nieporadni, ale pełni entuzjazmu.

Od Revlover już jest dobrze, dziś też chętnie słucham. Co do zakwalifikowania ich muzyki, jest problem,  podpadają i pod pop, i pod progres, a i rock ( Helter Skelter).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dariusz_72606 napisał:

Późniejsze płyty były oczywiście bardziej dopracowane wykonawczo, ale długo jeszcze cierpiały na skutek pewnej masowości, pośpiechu i wymagań wytwórni płytowych. Płyta "Seargent's Pepper...." brzmiałaby byłaby o wiele lepiej, gdyby znalazły się na niej pochodzące z tej sesji 'Strawberry Fields Forever" i "Penny Lane". Mimo tego płyta uchodzi za arcydzieło.
Dla audiofili i ogólnie miłośników brzmienia hi-fi ich płyty mogą nie być zachwycające.

Zapoznaj się z "Sierżantem" -  remaster Gilesa Martina (syn Tego Martina) wyd. 2016 oraz "Biały Album" - remaster z 2018 (też G.Martin) a diametralnie zmienisz zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy mędrcy tego świata twierdzą, że jest wybitny, to znaczy, że jest wybitny.

Problem polega na tym, że brzmienie muzyki pop uległo przez te 50 takiej zmianie, że ciężko się tego słucha.
Klasyka, jazz, rock...nie ma takiego problemu. Tam brzmienie aż tak bardzo nie zmienilo się, choć w wielu przypadkach wraz z techniką wzbogaciło się. Ale zasadniczo akustyczny jazz w klubie w 2018 roku brzmi podobnie jak Coltrane w 1958. Filharmonia - wiadomo. Jimi Hendrix z płyt też kopie tyłki.

A kiedy włanczam The Beatles, czuję się jak na imieniach u 80 letniej babci. Kiedy grali The Beatles, babcia była 30 letnią laską, za którą szaleli faceci. Teraz babcię rodzina kocha, wnuki lubią bo rozpieszcza cukierkami, wiadomo, że dzięki niej żyje młodsze pokolenie, ale zasadniczo nikt już za babcią nie szaleje. No chyba, że dziadek ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

A kiedy włanczam The Beatles, czuję się jak na imieniach u 80 letniej babci

Kiedy włączasz wszystko, cokolwiek?

No cóż, medycyna notuje i takie przypadki.

Moja rada - zaczekaj aż i ty będziesz miał 80 lat, na swoich imieninach sobie włączysz i ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem słuchać intensywnie muzyki gdy już od 10 lat zespół Beatles nie istniał. Dlatego nie dorastałem z Beatlesami i nie miałem do nich emocjonalnego stosunku jak osoby starsze ode mnie o 20 lat na przykład mój wujek, który próbował mnie nawrócić na Beatlesów. A mnie zespół The Beatles zwyczajnie nudził, a ich sposób śpiewania irytował.

 Na AS2018 Piotr Metz prezentował w Sobieskim Biały Album.  Pomyślałem, że mam trochę czasu, dobre miejsce odsłuchowe więc posłucham. Opowieść pana Piotra o tym albumie była ciekawsza niż sama muzyka. Od momentu włączenia płyty wytrzymałem 12 minut . Nic na to nie poradzę, że strasznie mnie ci Beatlesi nudzą ....

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.