Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll in100 vs Roksan Caspian


barrtas

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, gdyby patrzeć z czym namiętnie łączy dystrybutor setkę (Monitor Audio Silver... ) to chyba raczej nie bardzo. Od razu dodam, że miałem u siebie i MA Silver i Castle Knight i ani z jednymi ani drugimi nie widzę (słyszę) in 100se no ale tu już - co komu się podoba. Gdybym jednak miał wybierać dla siebie! to wybrałbym połączenie z Castle, chociaż szkoda nawet tych obecnie klepanych CK na takie ich ograniczanie przez wzmacniacz in 100se, niestety. Pewnych bardzo dokuczliwych wad w brzmieniu, które wnosi "setka" nie da się przeskoczyć, na szczęście w tej cenie jest wyraźnie lepsza konkurencja, która również z CK zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie o integrach Atolla i jestem zszokowany.

Nie mam integry tylko zestaw dzielony (PR200 i AM100SE) i absolutnie nie doświadczam takich "rewelacji" typu problemy z basem czy z rozdmuchana przestrzenią.

Gram na Harpiach Fresco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co komu się podoba

No właśnie, co się komu podoba. Opisujesz wzmacniacz jako kompletną doopę w wielu aspektach, autorowi wątku mówisz, że w sumie może być, potem apelujesz, żeby nie dyskredytować Atolla - ja się pogubiłem, ale to nie ma znaczenia - ważne, żeby autor wątku mógł wyciągnąć sensowne wnioski.

nie doświadczam takich "rewelacji" typu problemy z basem czy z rozdmuchana przestrzenią.

No właśnie ja też nie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że integry Atolla są liche, żadna nowość. A że gusta są różne i dla jednych bas Atollowy to referencja i petarda, no cóż... Ok.

Panie Klimek - zareagowałem na Twój wpis o tej energetyczności Atoll-a in 100 se co jest zwykłym kłamstwem - czego tu nie rozumiesz? Nie słyszysz problemów z basem w Atoll-u w takim razie nie mamy o czym dalej dyskutować, chociaż jestem przekonany, że chodzi tu o coś całkiem innego... Pozdrawiam wszystkich miłośników basu z Atoll-a in 100 se oraz niesamowicie uproszczonej średnicy - czytaj energetycznej i radosnej.

Jeżeli ktoś lubi bas z boomboxa to z Atollem będzie szczęśliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem atolla in 100 pod mój zestaw i trochę jestem przestraszony. Wszytko jest ciemne, gęste, wokale dostały sporo basu, a w ogóle bas jest PRZEogromny, i bardzo niski no i każdy instrument dostał swóją porcję basu i ciężkości, aż głowa boli.Brakuje lekkości, brakuje powietrza, wysokich tonów, średnicy. jedyni da się słuchać płyt, które zostały nagrane bardzo jasno. Czy zabawa z kablami IC coś zmieni?

chyba castle i atoll to nie synergia jedynie dziwi mnie że jest tak ciemno i brudno bo raczej bałem się że będzie jaskrawo i sucho a jest zupełnie odwrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabawa z kablami IC coś zmieni?

W minimalnym stopniu. Bez względu na to, jakie zastosujesz kable, Atoll pozostanie Atollem. Nie jest też prawdą, że musi wygrzewać się przez Ch...... wie ile miesięcy i dopiero po tym czasie jego brzmienie nabiera "szlachetnej sygnatury" (ble, ble, ble) i wszystko znajduje swoje miejsce i proporcje.Co najwyżej po jakimś czasie słuch przyzwyczaja się do tej papki. To wszystko. Jeśli od razu nie podpasował Ci ten dźwięk, szukaj dalej. Nie tędy droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Bas Atoll setka troche podbija ale nie do konca to powoduje ten efekt "przebasowania" a slaba kontrola tego podbitego fragmentu basu, on sie przeciaga i daje taki efekt jak Kolega wyzej pisze a zwlaszcza z kolumnami z nisko idacym basikiem i tez z jego poluzowaniem. Dlatego do setki najlepiej latwe w napedzeniu nieduze monitory lub podlogowki z wybitnie precyzyjnym, szybkim, konturowym basem i tez oczywiscie latwe w napedzeniu jak ma sie ten atollowy bas jakos ucywilizowac. I nie wiem skad te opinie o suchosci in100se, u mnie z Dynkami x14 ma sie wrecz uczucie mokrego, swiezego, morskiego powietrza w pokoju (tak obrazowo to opisujac heh i za to tego Atolla lubie i ciagle trzymam). Ps. Castle nie maja dobrej kontroli dolu i wyszlo jak wyszlo, moze sie przyzwyczaisz heh, moze pokombinuj ze zrodlem, kabelkami gxxxwno zdzialasz chociaz zaraz przeczytasz opnie, ze Atoll in 100se zamieni sie w rege elex r, dzieki magicznym i oczywiscie drogim IC, glosnikowym itd. Piotrek7 setka zmienia sie wyraznie po wygrzaniu, niestety Atoll ma problem z powtarzalnoscia i chyba kazda partia gra troche inaczej, te ostatnie rewizje wyraznie gorzej od starszych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z piotrek7 i Adam 38, choc zdaje sie ze opinie na temat setki Atolla mamy nieco inne :) . Kable moga pomoc w niewielkim stopniu. Dziwne, ale skoro nie podoba Ci sie charakter brzmienia, to najwyrazniej Atoll nie jest wlasciwa droga i zabawa kablami bedzie strata czasu. Nie pozostaje nic innego jak probowac... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

setka zmienia sie wyraznie po wygrzaniu,

Niemniej cudów nie ma. Jeśli komuś nie podoba się brzmienie nowego, nie zakocha się w wygrzanym. Nie ma co liczyć na "małżeństwo z rozsądku'. Przez zasiedzenie także nie :)

W tym konkretnym przypadku jedyną receptą jest przysłowiowe "Kochaj albo rzuć" > Przez kilka miesięcy mordowałem się z IN300. Sporo pomogło zastosowanie okablowania Mogami. Dopiero w takim połączeniu dało się okiełznać trochę bas Atolla i nadać dźwiękowi namiastki poprawności.. Niemniej nie w takim stopniu aby zostawić sobie ten wzmacniacz. Tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie troche "wyleczyl" Kolega Klimek bo juz myslalem, ze cos ze mna nie tak, iz dalej trzymam Atoll-a a tu prosze, jest ktos kto mimo, iz ma raczej na 100% cos lepszego niz moj drugi piecyk to tez nadal ma u siebie "miejsce" dla poczciwej setki. Cos w swoim brzmieniu ma ten klamot, ze jednak da sie na nim sluchac z przyjemnoscia. Oczywiscie nie dotyczy to kazdego hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie troche "wyleczyl" Kolega Klimek bo juz myslalem, ze cos ze mna nie tak, iz dalej trzymam Atoll-a a tu prosze, jest ktos kto mimo, iz ma raczej na 100% cos lepszego niz moj drugi piecyk to tez nadal ma u siebie "miejsce" dla poczciwej setki. Cos w swoim brzmieniu ma ten klamot, ze jednak da sie na nim sluchac z przyjemnoscia. Oczywiscie nie dotyczy to kazdego hehe.

A widzisz, da sie ? :) Nie mialem intencji, zeby kogokolwiek leczyc, po prostu wyrazilem swoja opinie. Wiem tez, ze nie istnieje, albo przynajmniej nie poznalem polaczenia sprzetow, ktore zagraja cudownie w kazdym polaczeniu, dla kazdego i w kazdych warunkach. Wydawalo mi sie, ze Atoll moze rozruszac Castle, ale najwyrazniej rozruszal za bardzo i chyba nie ma sensu sikac pod wiatr :) Nic z Toba nie jest źle, Atoll ma cos w sobie. Nie chcialbym Cie dobijac, ale obecnie mam dwie setki Atolla, jedna odpoczywa. Po co ? Nie wiem, tu martwie sie raczej o siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnice w brzmieniu między rożnymi wersjami nowsze/starsze były z tego co wiem. Ja miałem SE i owszem bas był obszerny, ale średnicy było dużo, tej wyższej też nawet czasem przy głośniejszym graniu pojawiały się ostrości. Pograj na nim trochę. Nie wyłączaj go pstryczkiem z tyłu. Kablami coś tam możesz zrobić , ale rewolucji się nie spodziewaj. Jak nadal będzie słabo sprzedaj i szukaj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Atoll 100 SE to jest dopiero ciekawostka że aż z ciekawości muszę go posłuchać ;) Przebywając niedawno w przemiłym gronie audiofilów usłyszałem bardzo pochlebną opinię na temat in 100 od jednego z nich... Jest posiadaczem tego piecyka a gra mu to z vintage JBL (jakiś wysoki model). Po odsłuchu u niego w domu ponoć kilka osób a w tym też właściciele b.drogich "ezoterycznych" systemów stwierdzili że to niemożliwe aby to tak grało i to za "parę groszy". Tyle że już nie znam szczegółów co oni za Hi End tam mają ale w każdym razie byli lekko zniesmaczenie swoimi zestawami w porównaniu do Atoll + JBL ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalu sie nie spodziewaj, sredniak w swojej cenie, specyficzne granie ale ma to "cos" tyle, ze chyba co nowa rewizja to troche inne brzmienie bo jak mowie ludkom posiadajacym ten piec o wyjatkowo podkolorowanych - wrecz slodkich wokalach kobietek i o tym mokrym, morskim powietrzu, ktore otacza sluchacza to mowia, ze u nich tego nie ma. Widac co partia to inne troche granie. No i pamietaj, zeby ten klamot stal te min 24h pod pradem zanim zaczniesz go sluchac. Obawiam sie, ze Ciebie Luk setka nie "porwie", to nie jest poziom nawet Dayens-a, po prostu ciekawy piecyk w swojej cenie z brakami duuuzymi, gdy chodzi o budowanie sceny, precyzje, no i podkresla niektore fragmenty pasma dosc wyraznie. Nie nastawiaj sie na killera, bo tu go nie znajdziesz heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle 4 słyszałem... ja bym szedł w Primare do nich.... chociaż posłuchał... coś czuję że to by się zgrało ze sobą.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam zgłupiałem, co sprzedać czy atolla czy castle. Dźwięk "słodki" to dobre określenie ale to jakby sam cukier jeść w kostce, że aż mdło i jeszcze wszystko się lepi od tego jedzenia i to jeszcze kulka cukru została zlepiona już wcześniej za pomocą wody bo nie czuć kujących ziarenek w język.

Inaczej nie umiem tego opisać. Może potrzebne Atollowi są ostrzejsze kolumny a te są za grzeczne..

Ten bas bym już przeżył, bo jest go dużo ale jest ładny, ale tego, że nie ma średnicy, że nic nie odstaje od głośników i tego że blachy w perkusji brzmią jakby owinięte były filcem to nie przeżyje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj atolla a z castle posluchaj z Dayens menuetto. Dostaniesz wszystko to o czym piszesz a czego Ci brakuje plus dyzo lepsza scene, kapitalne! blachy perkusji, naturalne barwy na srednicy, zero koca, ladniejszy bas od Atollowego. Masz w Q21 mozliwosc wypozyczenia i mysle, ze Ci wypozycza. Jak to Ci z castlami nie zagra to mozesz mnie publicznie zrugac heh. Zobaczysz co potrafia Twoje CK i ten niepozorny i malo znany Menuetto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A czym one się różnią poza mocą? Tu i tu 100% Atolla w Atoll-u, jak się Atoll podoba i potrzeba więcej prunda to brać  in 200 i grać :)

Adam38 posłuchał dzisiaj Audeze LCD XC z jakimś DAC/AMP Moon-a i chyba zgłupiał... bo te  słuchawki fajne som:) a w wersji Creator nawet spokojnie w zasięgu:). Seal i Adele no bajka!

Na marginesie - dzięki Top HiFi Posnania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam 38 napisał:

A czym one się różnią poza mocą?

Po krótkich odsłuchach to przestrzenią (ciut za mocno pojechana w in200 sig) oraz niższym basem IMO. Plus mniej koncertowy in200 się wydawał. Tak na kilkanaście minut słuchania oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.