Skocz do zawartości
IGNORED

Polk Audio


Robert 7800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio interesuje się kolumnami Polk Audio. Czytam same pozytywne recenzje. Lecz dobry marketing może oznaczać dobre opinie. Więc chcę zapytać Was drodzy koledzy, koleżanki o doświadczenia z tymi głośnikami. Ktoś ma, może miał.................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kiedyś przypadkiem wpadłem i odssluchalem rti a3 i bardzo pozytywnie byłem zaskoczony. Bdb stereofonia,bas też w pożądku,zagrały lepiej niż droższe kefy o dość dziwnym wyglądzie ale modelu nie pamiętam. Naprawdę m8 się podobało. Jaki model Cię interesuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przypadkiem wpadłem i odssluchalem rti a3 i bardzo pozytywnie byłem zaskoczony. Bdb stereofonia,bas też w pożądku,zagrały lepiej niż droższe kefy o dość dziwnym wyglądzie ale modelu nie pamiętam

. Naprawdę m8 się podobało. Jaki model Cię interesuje .

 

 

Podłogowe, z serii RTI a7 albo 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RTi A5. Nie warto. Oczywiście na początku fajnie, bo więcej basu niż z wcześniejszych jakie miałem, ale po pewnym czasie zrozumiałem, że nie samym basem człowiek żyje. Świstów, zgrzytów i sybilantów nie da się słuchać na dłuższą metę. Po opadnięciu emocji związanych z nowym zakupem zaczyna się to dostrzegać, co staje się bardzo irytujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RTi A5. Nie warto. Oczywiście na początku fajnie, bo więcej basu niż z wcześniejszych jakie miałem, ale po pewnym czasie zrozumiałem, że nie samym basem człowiek żyje. Świstów, zgrzytów i o sybilantów nie da się słuchać na dłuższą metę. Po opadnięciu emocji związanych z nowym zakupem zaczyna się to dostrzegać, co staje się bardzo irytujące.

 

Tak jest ze wszystkim. Też mam swoje typy ale o wiele droższe. Powiedz, a co grało przed Polk Audio i na co wymieniłeś?

 

 

 

Tak jest ze wszystkim. Też mam swoje typy ale o wiele droższe. Powiedz, a co grało przed Polk Audio i na co wymieniłeś?

 

A jeszcze napisz proszę jaki wzmacniacz lub wzmacniacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, a co grało przed Polk Audio i na co wymieniłeś?

Dzisiaj już nie zdążę, ale rano napiszę na PW. Wolę już się tutaj zbytnio nie udzielać. Zbyt dużo doradców typu- "te, czy tamte kolumny nie są takie złe, tyko kable musisz zmienić i zniknie to co ci się w nich nie podoba, np. brak basu". Ba, nawet zagrają o klasę wyżej, jeśli dokupisz jeszcze do wzmacniacza audiofilską sieciówkę plus kondycjoner itd. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już nie zdążę, ale rano napiszę na PW. Wolę już się tutaj zbytnio nie udzielać. Zbyt dużo doradców typu- "te, czy tamte kolumny nie są takie złe, tyko kable musisz zmienić i zniknie to co ci się w nich nie podoba, np. brak basu". Ba, nawet zagrają o klasę wyżej, jeśli dokupisz jeszcze do wzmacniacza audiofilską sieciówkę plus kondycjoner itd. ;-)

Hahahaha. Dużo jest takich wpisów. Spoko, możemy pogadać na PW.;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hahahaha. Dużo jest takich wpisów. Spoko, możemy pogadać na PW.;-)

Wiesz, nie chcę tu nikogo urazić ani sam zostać wyśmiany, dlatego wolę na PW. Nie będę zaprzeczać, czy kable coś zmieniają, bo sam kiedyś przy odsprzedarzy starego zestawu podpiąłem Cordial zamiast Melodika i jakby coś tam, coś tam było inaczej, ale na ile to wynikało z faktu, że usłyszałem, bo po przeczytaniu tysięcy postów, że kable „grają” wkońcu w to uwierzyłem, a na ile naprawdę było to faktem ręki uciąć nie dam. Trzeba byłoby wykonać prawidłowo technicznie ślepe testy jak piszą, ale o takie rzeczy też sporów tu nie brakuje, więc wolę omijać już tę polemikę szerokim łukiem. Kto komu zabroni topić kasę w wątpliwej skuteczności gadżety audio. Jeśli ktoś słyszy bezpieczniki, kuwety pod kondycjonery, pałeczki, kamyczki czy kadzidełka, to pogratulować wybitnego słuchu. Ja przeczytałem tylko pytanie o PA, krórę miałem, więc już wiem ile +/- chcesz przeznaczyć na kolumny i dlatego się odezwałem.

 

Reszta na PW, a tutaj jeszcze tylko raz wielkie dzięki dla kolegi, który trzymał mnie na smyczy i pomógł mi dobrać zadowalający dla mnie zestaw za niewielką kasę, bo jak prawie każdy chciałem „na wczoraj” i pewnie teraz znowu bym pluł sobie w brodę, że zamienił stryjek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego poszedłem w stronę kina domowego - więcej radochy a mniej voodoo .

Ja też mam kino i stereo w jednym (zestaw w "O mnie") i jestem bardzo zadowolony a słuchałem sprzętów za ponad 100 k złotych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sylwon ma rację, w stereo jest na co wydać i nie koni3cznie usłyszysz różnicę (szczerze ) ja słucham muzyki czysto rozrywkowo i jakiś film też się obejrzy. Ma to być użyteczne a nie "zrozumiałe dla nielicznych " . W stereo granicą pomiędzy racjonalnym myśleniem a obłędem jest baaaardzo cieniutka i magików nie brakuje którzy to nawet słyszą różnicę pomiędzy czarnym a srebrnym wzmakiem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego poszedłem w stronę kina domowego - więcej radochy a mniej voodoo .

 

Nie chwal się głośno bo to nie audiofilskie zaraz Ci napiszą ci od voodoo

Jak dla mnie możecie chłopaki słuchać nawet na bomboxach jak wam to sprawia przyjemność.Nic mi do tego :)

 

Właśnie dlatego poszedłem w stronę kina domowego - więcej radochy a mniej voodoo .

 

Nie chwal się głośno bo to nie audiofilskie zaraz Ci napiszą ci od voodoo

Jak dla mnie Panowie możecie słuchać i na bomboxach jak wam sprawia to przyjemność .Nic mi do tego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jesteś???

margaryna85

próbujesz wyśmiać moje upodobania?

ależ skąd taki pomysł ??? Przecież to Ty na tym słuchasz nie Ja. Jak Tobie pasuje to Mi tym bardziej.

Właśnie dlatego poszedłem w stronę kina domowego - więcej radochy a mniej voodoo .

Czy tutaj nie negujesz wszystkich którzy słuchają stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Piszesz to wszystko bo szukasz zaczepki czy jak bo nie rozumiem . Mam prawo słuchać czego chce i jak chce i nic Ci do tego ani do moich przekonań z czego nie muszę się tłumaczyć czy usprawiedliwiać. Nie masz nic do dodania na temat to po co W ogóle zaczynasz pisać, lubisz zaczepiać idź na ulice zobaczysz jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

 

Cofam to co napisałem w pierwszym komentarzu, czyli „nie warto”. Takie „nie warto, wyrzuć to, kupiłeś goowno, trzeba było kupić to, czy tamto, bo ja je słyszałem i grały świetnie, nie to co Polki itp.”, właśnie czyta się dość często, a nie chce nikogo do niczego zniechęcać, bo tak właśnie jest na forum. Jeden zachęca, a drugi krzyczy wszystkie tylko nie te! Na pewno warto przynajmniej odsłuchać. Może ja zbyt mocno uczepiłem się tej świdrującej góry i wyeksponowanych sybilantów, lub zwyczajnie jestem na to zbyt przewrażliwiony, co wcale nie musi drażnić kogoś innego. Wiecie koledzy jak jest. Kiedy człowiek już sobie nabije coś w dekiel, to trudno to wyrzucić z głowy. Kiedyś nabiłem sobie pod czaszkę, że kolumny z głośnikami mniej niż 8” nie mają prawa zejść nisko z basem. Jeden z kolegów nawet żartował, żebym nakleił sobie imitacje większego kosza wokół głośnika, tak żeby wyglądał on na większy i będzie mi się wydawało, że jest więcej basu. To podobnie jak z tymi voodoo gadżetami. Owinięte goowno w złoty papierek z poezyjną recenzją gdzieś w internecie może smakować jak czekolada ;-) Chyba jedna z wielu i dość skuteczna sztuczka stosowana w handlu. Namieszać w głowie to połowa sukcesu. Potem dokopałem się do stronki z poradnika hifi.pl, na temat basu z małego głośnikla i po przeczytaniu „Małe głośniki mogą zapewnić dobre rozciągnięcie pasma w kierunku niskich częstotliwości, ale tylko dla niskich i średnich poziomów dźwięku. Wynika to z ograniczonej mocy akustycznej, którą są w stanie wygenerować dla bardzo niskich częstotliwości” zrozumiałem, że nie potrzebuje zaraz dekli od gara, ale zakrętek od słoików też nie chcę. Szukałem wtedy czegoś z używek, choć tego chciałem uniknąć, DIY, Ex-Demo itp, bo podejrzewałem, że kupując coś w podobnej cenie jak te Polki znowu coś mi nie będzie pasić. Z pewnością gdyby nie takie wysokie marże, można byłoby znaleźć coś ciekawego do 5K, a tak to myślę, że min 8~10k trzeba szykować, a ja chciałem wymienić jeszcze wzmacniacz. Udało mi się innymi kanałami tzn. omijając półki sklepowe kupić paczki za niecałe 5K, z których jestem bardzo zadowolony, ale PA jednak nie będę odradzał. Może dla kogoś mniej wybrednego będzie to udany zakup.

 

Pozdrawiam, niech muzyka i zdrowy rozsądek będzie z wami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako naród mamy taką cechę że wszystko negujemy, i wciąż narzekamy, ale za to jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie. Dziękuję Sylwon38 za opinie. ZAMYKAM TEMAT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.