Skocz do zawartości
IGNORED

Transformator głośnikowy dla 6S33S.


Krytyki się nie boję

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę się borykam z doborem optymalnej impedancji dopasowania dla dibełka 6S33S.

Czy uważacie że najpopularniejsza impedancja 600 Ohm jest "jedynie słuszna"?

Czy ktoś próbował policzyć transformator dla pracy na jednym włóknie żarzenia tej lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zastosowaniach militarnych lampka typowo pracowała z włączoną jedną wewnętrzną triodą a druga jej połowa była rezerwą. Może warto pokusić się o sprawdzenie jej możliwości dla pracy na jednym włóknie? Do takiej pracy została zaprojektowana.

Wzmacniacz z możliwością pracy na włączonym jednym włóknie żarzenia i po przełączeniu na dwóch już powstał ale nie pożył zbyt długo. Subiektywnie dźwięk okazał się dużo lepszy niż na dwóch włóknach żarzenia, moc ok. 12W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

dla pracy na jednym włóknie? Do takiej pracy została zaprojektowana.

A skąd takie niesamowite wiadomości?

Nikt nie projektuje lampy o takiej mocy aby pracowała z jej połową...

Tak jak wspominał poprzednik jest 6S41S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa 6s41s to dokładnie połowa diabła ,o cenie nie wspomnę

Nota katalogowa 6S41S: Pad=25W.

Nota katalogowa 6S33S: Pad=45W.

 

Czy to "dokładnie" to samo?

 

A skąd takie niesamowite wiadomości?

Nikt nie projektuje lampy o takiej mocy aby pracowała z jej połową...

Tak jak wspominał poprzednik jest 6S41S

 

Pytasz:

"A skąd takie niesamowite wiadomości?"

Więc odpowiadam:

Z sił zbrojnych ZSRR a po II Wojnie Światowej także z Układu Warszawskiego czyli z PRL-u też!

Lampa pełniła swoją "doniosłą funkcję" m. in. w radiostacjach czołgów T-34 i samolotów MIG zanim nastała era krzemu. Pracowała ZAWSZE! w włączoną jedną triodą a druga połowa lampy była ZAWSZE! "bojową rezerwą"!

Ja projektuję taki wzmacniacz 2/2 z możliwością przełączenia na 1/2 lampy i nie jestem "NIKT"!

 

Pytasz, ale nie w temacie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że diabełek urodził się w 1941r.???

 

jak na mój chłopski rozum, to jak lampa była projektowana do pracy z jednym włóknem żarzenia, a my ją zmuszamy do pracy z dwoma, to duuuużo do odkrycia nowych możliwości diabełka przed nami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy próbują wycisnąć z 6s33s jak największą moc, tylko po co?

OldZbig ma racje, ta lampa lepiej będzie pracować na jednej katodzie, bardziej liniowa, będzie stabilniejsza i na pewno znacznie dłużej pożyje. Możliwości odprowadzenia ciepła przy włączonej jednaj katodzie są o wiele większe niż na dwóch.

Gdybym miał robić wzmacniacz SE na 6S33S to byłaby jak dla mnie jedyna słuszna opcja.

6S41S nie ma co porównywać, diabełek to diabełek, jedna z ładniejszych lamp jakie istnieją nie mówiąc już o tym że gra znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że diabełek urodził się w 1941r.???

 

jak na mój chłopski rozum, to jak lampa była projektowana do pracy z jednym włóknem żarzenia, a my ją zmuszamy do pracy z dwoma, to duuuużo do odkrycia nowych możliwości diabełka przed nami:)

 

ManieX dobrze myślisz ale mylisz pokolenia. W czterdziestym pierwszym na MIG-ach 1 to latał jego ojciec. Ten to drugie pokolenie. Swoją d... woził na MIG-ach ale chyba od 19-tego, lata pięćdziesiąte.

 

Wszyscy próbują wycisnąć z 6s33s jak największą moc, tylko po co?

OldZbig ma racje, ta lampa lepiej będzie pracować na jednej katodzie, bardziej liniowa, będzie stabilniejsza i na pewno znacznie dłużej pożyje. Możliwości odprowadzenia ciepła przy włączonej jednaj katodzie są o wiele większe niż na dwóch.

Gdybym miał robić wzmacniacz SE na 6S33S to byłaby jak dla mnie jedyna słuszna opcja.

6S41S nie ma co porównywać, diabełek to diabełek, jedna z ładniejszych lamp jakie istnieją nie mówiąc już o tym że gra znakomicie.

Dzięki za pierwszy merytoryczny post. Rozwinę Twoją myśl: będzie miała dwa długie życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widzac entuzjastow polówek lampowych zastanawiam sie czy przypadkiem ktos nie ma znowu wiadra lampek z spalona polowa zarzenia i zacznie sie akcja ...polowki brzmia lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widzac entuzjastow polówek lampowych zastanawiam sie czy przypadkiem ktos nie ma znowu wiadra lampek z spalona polowa zarzenia i zacznie sie akcja ...polowki brzmia lepiej.

 

Z tego co mi wiadomo to diabełek gra podobnie na tym samym trafie z jedna czy z dwoma katodami, z jedną katodą łatwiejszy jest w wysterowaniu. Oszczędność jest na pewno energii, SE na 6S33S przy jednej katodzie to pobór mocy ok 100W na dwa kanały, czyli nie wiele więcej niż wzmacniacz przeciwsobny na EL84, moc wyjściowa podobna ok 10W ale mamy Wzmacniacz SE na triodzie.

Właśnie pobór mocy przez diabełka wielu zniechęca do tej lampy, w rzeczywistości mało kto potrzebuje więcej niż 2-5W mocy wyjściowej. Dlatego uważam że wykorzystanie tej lampy do pracy na jednej katodzie ma same zalety, tym bardziej że producent przewidział ją do takiej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to diabełek gra podobnie na tym samym trafie z jedna czy z dwoma katodami, z jedną katodą łatwiejszy jest w wysterowaniu.

 

No to coś wreszcie drgnęło w temacie!

 

Czy któryś z Kolegów ma sam lub wśród znajomych wzmacniacz na diabełku i byłby chętny przełączyć go na pracę na jednej katodzie a potem opisać wrażenia odsłuchowe? Wszystko na Forum aby zainteresowani mogli śledzić. Podam charakterystykę roboczą i nastawienia spoczynkowego punktu pracy lampy aby uzyskać jak najlepszą liniowość. Jest dokładnie tak jak pisze Roman_66094. Wymagane napięcie sterujące jest niższe i to sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem MIG 21 woził druga w bance bo jak sie spalila jedna to pilot przelutowywał drucik.

 

Gagarin poleciał w kosmos, statkiem w którym cała elektronika, komputery pokładowe, zbudowane były na lampach elektronowych, więc Rosjanie chyba znali sposób, jak przełączyć automatycznie katodę lampy w przypadku awarii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem MIG 21 woził druga w bance bo jak sie spalila jedna to pilot przelutowywał drucik.

 

Najlepiej dopytaj pilotów z Ludowego Wojska Polskiego co latali na MIG-ach w Układzie Warszawskim. Na Ukrainę i Białoruś niedaleko, na pewno też wiedzą. Jak się dowiesz to koniecznie coś napisz. Sam jestem ciekawy czy "lutowali drucik"!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam obsługiwalem MIG 21z elektroniki..I lampa robiła za cała.Bzdura jest przelaczanie zarzenia.Alternatywa jest 41 i tyle.Takie moce katody tlenkowej wymagaly takiego rozwiazania plus wymiary plus niezawodnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wg mnie największą zaletą 'diabełków" jest możliwość uzyskania mocy z układu SE powyżej 10W przy w miarę niskich napięciach co ułatwia konstrukcję. Gdy schodzimy z mocą w okolice 10W mamy do dyspozycji kilka innych lamp z których można zrobić ciekawsze konstrukcje. Ale dla miłośników tej lampy może być to ciekawa opcja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MULS już pisałem:

 

Nota katalogowa 6S41S: Pad=25W.

Nota katalogowa 1/2 6S33S: Pad=45W.

 

A ty dalej swoje!

 

Bzdura jest przelaczanie zarzenia.

\

 

No to po co starożytni Rosjanie wymyślili taką możliwość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trafa głośnikowego ok 800 Omów lampa 6S33S będzie miała odpowiednio dopasowaną Ra zarówno dla pracy z pojedynczą katodą jak i podwójną. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość przełączania wzmacniacza na jedna lub dwie katody jak było by potrzebne więcej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trafa głośnikowego ok 800 Omów lampa 6S33S będzie miała odpowiednio dopasowaną Ra zarówno dla pracy z pojedynczą katodą jak i podwójną. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość przełączania wzmacniacza na jedna lub dwie katody jak było by potrzebne więcej mocy.

 

Roman_66094 znowu mnie zaskoczyłeś! 800 Ohm na jednej katodzie to strzał w 10-tkę. Moc wyjściowa 12W. Widać że nie tylko ja drążę temat Coś przygotuję za chwilę.

 

Roman_66094 znowu mnie zaskoczyłeś! 800 Ohm na jednej katodzie to strzał w 10-tkę. Moc wyjściowa 12W. Widać że nie tylko ja drążę temat Coś przygotuję za chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na dwóch katodach przy 800 Ohm moc wzrośnie niewiele. Dla impedancji ok. 500 Ohm osiągnie "na zimno" ok. 20W, po ustabilizowaniu temperatury spadnie do ok. 15-16W. Sprawdzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając straty w transformatorze 10W powinno być bez problemu i lampa pracuje sobie lajtowo, na 80% mocy maksymalnej, powinna teoretycznie wytrzymać w tych warunkach ok 3000 godzin na jednej katodzie.

Rzeczywiście nie ma sensu przy obciążeniu 800 Omów włączać obie katody, moc wyjściowa nie będzie wiele większa.

Teraz przydało by się zaprojektować jakiś sensowny układ, moim zdaniem przydało by się wyższe napięcie stopnia sterującego, przy 200V ciężko będzie wysterować diabełka sygnałem o niskich zniekształceniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydało by się zaprojektować jakiś sensowny układ, moim zdaniem przydało by się wyższe napięcie stopnia sterującego, przy 200V ciężko będzie wysterować diabełka sygnałem o niskich zniekształceniach.

Dwie topologie:

1. do czarnych płyt i CD st. wstępny 1/2 ECC88 lub 1/2 6n6p WK, st. sterujący 1/2 6n6p WK, ewentualnie zrównoleglona 6H8C/6SN7 WK.

2. tylko do CD stopień sterujący na ECC99 mi-wtórnik czułość ok. 2,0Vrms. Zrównoleglona ECC88 WK dałaby radę ale przy Vpp ok. 100V duże zniekształcenia.

Napięcia powyżej 300V, na zasilaczu 350V.

 

Co o tym myślisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie topologie:

1. do czarnych płyt i CD st. wstępny 1/2 ECC88 lub 1/2 6n6p WK, st. sterujący 1/2 6n6p WK, ewentualnie zrównoleglona 6H8C/6SN7 WK.

2. tylko do CD stopień sterujący na ECC99 mi-wtórnik czułość ok. 2,0Vrms. Zrównoleglona ECC88 WK dałaby radę ale przy Vpp ok. 100V duże zniekształcenia.

Napięcia powyżej 300V, na zasilaczu 350V.

 

Nie mam za bardzo doświadczenia w wysterowaniu stopnia tak wysokim napięciem, ale obawiam się że małe triody w układzie WK nie za bardzo dadzą radę w szerokim zakresie pasma. Chodzi o to żeby ograniczeniem pasma był tylko sam transformator głośnikowy a nie układ. Te wszystkie lampki które wskazałeś są OK ale nie jestem przekonany czy w przypadku tak mocnej triody się sprawdzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ten układ podobno dobrze się sprawdza jako wysterowanie stopni mocy wymagających wysokich napięć sterujących

 

Jako lampa wejściowa w tym układzie bardzo dobra byłaby też E86C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydało by się zaprojektować jakiś sensowny układ, moim zdaniem przydało by się wyższe napięcie stopnia sterującego, przy 200V ciężko będzie wysterować diabełka sygnałem o niskich zniekształceniach.

 

Np. ruskie 6s45p, 6e5p lub podobne elektrycznie niemiecko/amerykańskie (np C3g, ECC801).

I sporo innych podobnych.

A może interstage?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten układ podobno dobrze się sprawdza jako wysterowanie stopni mocy wymagających wysokich napięć sterujących

 

Jako lampa wejściowa w tym układzie bardzo dobra byłaby też E86C

Układ zapisałem jako sprawdzony ale na razie przerasta mnie w rachunkach. E86C też zapisałem w swoim katalogu. ECC83 jako sterująca odpada, pozostają 6n6p i jej droższy zamiennik ECC99.

 

Np. ruskie 6s45p, 6e5p lub podobne elektrycznie niemiecko/amerykańskie (np C3g, ECC801).

I sporo innych podobnych.

A może interstage?

Zbyt skomplikowany. Chciałbym aby ze wzmacniaczem poradził sobie użytkownik bez zaawansowanej wiedzy o elektronice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

 

ManieX dobrze myślisz ale mylisz pokolenia. W czterdziestym pierwszym na MIG-ach 1 to latał jego ojciec. Ten to drugie pokolenie. Swoją d... woził na MIG-ach ale chyba od 19-tego, lata pięćdziesiąte.

 

 

Dzięki za pierwszy merytoryczny post. Rozwinę Twoją myśl: będzie miała dwa długie życia.

 

Oldzbig (zjwwa?), z tego co mi wiadomo możliwość użycia tylko jednej połówki diabła dano po to by, można było dokładnie pomierzyć każdą połówkę. W datashetach sa parametry dla pracy obu połówek jak i pojedynczej ale, tak jak ktos wcześniej zauważył, masz do tego protoplastę diabła, będącym jego połówka w mniejszej bance, czyli 6s41s.

 

Diabeł to chyba tez konstrukcja robiona na potrzebę chwili i zamiast opracowywać nowa konstrukcje lampy wsadzono defacto dwie lampy do jednej banki. Możliwość użycia połówki to pozostałość po tym jak ta lampa powstała (są w ogole jakies inne lampy tak zrobione?)

 

Caly problem z diabłami polega na tym, że bardzo czesto rozrzutny miedzy jedną i drugi połówką nawet nowych lamp są absurdalne. Ja mialem powierzone dwa tuziny tych lamp i pod względem dopasowania połówek do siebie z tolerancja 20% moze wyszły dwie pary z tego... Rekordzista miał odchyłki rzędu 70% jednej połówki od drugiej (lampa NOS!) podczas obciążenia takiego diabła w 100% połowa anody, żarzyła się na czerwono...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldzbig (zjwwa?)

 

Nie wiem co znaczy "(zjwwa?)", może mnie z kimś mylisz. Jako użytkownik wzmacniacza na diabełku możesz spróbować przełączyć go w tryb pracy na jednym włóknie, zechcesz? Podam nastawy po wcześniejszym ustaleniu co i jak jest w twoim wzmacniaczu. Wrażenia do opisania na forum aby nie było niedomówień.

Już dwukrotnie w tym temacie odpowiadałem: 1/2 6S33S=45W a 6S41S=25W.

Pytasz czy "są w ogóle jakieś inne lampy tak zrobione?". Tak! Właśnie 6S41S! Z tym że ta ma wewnętrznie połączone włókna żarzenia.

NOS który miał na jednym włóknie 70% to myślę że lampa cywilna -odrzut nie spełniający wymagań militarnych. Jest to lampa 90-watowa więc jeżeli jedna trioda będzie miała 75% z 60 wat a druga 25% z 60 wat to wg noty katalogowej i tak nie będzie odrzutem cywilnym, dlatego nie została przez producenta zutylizowana! Ale są to tylko moje domysły, -może się mylę.

Jeżeli masz taką parę o wyselekcjonowanych wewnętrznych triodach to możesz na niej zbudować wzmacniacz jak myślę pod 30 wat rms. Trzeba by tylko policzyć do tego trafko aby taką moc osiągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie wiem co znaczy "(zjwwa?)", może mnie z kimś mylisz. Jako użytkownik wzmacniacza na diabełku możesz spróbować przełączyć go w tryb pracy na jednym włóknie, zechcesz? Podam nastawy po wcześniejszym ustaleniu co i jak jest w twoim wzmacniaczu. Wrażenia do opisania na forum aby nie było niedomówień.

Już dwukrotnie w tym temacie odpowiadałem: 1/2 6S33S=45W a 6S41S=25W.

Pytasz czy "są w ogóle jakieś inne lampy tak zrobione?". Tak! Właśnie 6S41S! Z tym że ta ma wewnętrznie połączone włókna żarzenia.

NOS który miał na jednym włóknie 70% to myślę że lampa cywilna -odrzut nie spełniający wymagań militarnych. Jest to lampa 90-watowa więc jeżeli jedna trioda będzie miała 75% z 60 wat a druga 25% z 60 wat to wg noty katalogowej i tak nie będzie odrzutem cywilnym, dlatego nie została przez producenta zutylizowana! Ale są to tylko moje domysły, -może się mylę.

Jeżeli masz taką parę o wyselekcjonowanych wewnętrznych triodach to możesz na niej zbudować wzmacniacz jak myślę pod 30 wat rms. Trzeba by tylko policzyć do tego trafko aby taką moc osiągnąć.

Ja robiłem prowizoryczne testy jak gra diabeł na jednej połówce z mniejsza mocą i wg. mnie gra nie warta świeczki. Najlepiej gra jednak pełna moc i obie połówki, pod warunkiem, że są z sobą sparowane z dokładnością do 10-20%. Czym większe rozjechanie połówek tym gra bardziej sucho, metalicznie, ostro "nie lampowo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafko na jednym włóknie dla diabełka już działa. Moc na papierze 12W, w realu 14W ale zależy to też od zastosowanej lampy. "Rogacizna" robi psikusy, ale jeszcze chwila i rogi się przypiłuje, będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co cudować i gimnastykować się z tak nieliniową i niestabilną czasowo lampą ,sa amerykańskie odpowiedniki tej lampy o liniowości o rząd wielkości lepszą i stabilności genialnej (anody grafitowe).

 

Nie rozumiem do dziś skąd fenomen tej lampy ,chyba w generacji potężnej ilości harmonicznych . Ta lampa nie jest przezroczysta i neutralna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.