Skocz do zawartości
IGNORED

Dipole do 4tys.


Gość Stivi89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Dzięki wielkie Magog za odpowiedzi i podpowiedzi, zawsze można na ciebie liczyć.

 

Ok tyły mamy ogarniete pozostaje teraz ogarnąć Atmosa.

 

A mianowicie instalować 5.1.2 czy iść w 5.1.4 ? Pokój to 320x500cm fotel tz głowa będzie okolo +/- 140 cm od tylnej ściany okiennej, tylnie dam pod kątem 120 stopni i będą od narożnika 50 cm. Pytanie czy te górne tylnie nie będą za blisko tylnych dolnych jeżeli miało by być 5.1.4.

 

Przy 5.1.2 nie ma tego problemu bo montuje je 50 cm przed kolanami tak ze to ogarne jak by co.

 

Teraz tak czy te się nadają na Atmos: https://www.hifisound.de/de/Nach-Hersteller/Klipsch/Klipsch-RP-140SA-Dolby-Atmos-Add-On-Aufsatz-Lautsprecher-Ebony.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim 8K? jak pamietam to pisalem o 4k ze to nie robi szalu jak przejscie z SD na FHD wiec nie zmyslaj ty sam chlopie nie wiesz czego chcesz demagodie to potrafisz siac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie rób 5.1.4 amp av zrobi resztę, kalibracja i będzie ok. Jeśli masz podwieszany sufit to warto zrobić dodatkowe zamknięte komory dla głośników lub już zakupić gotowe zamknięte. 8fdd6d74d12d303b7b5c6f078e314f57.jpgcaf7f3dac4b49c8160d298df2ed2596a.jpgfb1e0b5c2a5220b182f2e68e64060acc.jpg7cf3e2d5645e04aa0fd96105257fedf3.jpg6e6ac6740ce4a996b065072dad0aec17.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Jakim 8K? jak pamietam to pisalem o 4k ze to nie robi szalu jak przejscie z SD na FHD wiec nie zmyslaj ty sam chlopie nie wiesz czego chcesz demagodie to potrafisz siac

 

Jak byś przeczytał dokładnie i że zrozumieniem to tam nie pisze ze ty w 8K tylko bobcat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że subfan swoje mądrości chce pokazać dokładnie jak jakiś czas temu Spinacz66 lub Bobcat w tematyce 8K.

 

Co podałem w temacie 8K niezgodnego z ukazującą się informacją źródłową?

 

W warunkach domowych maksymalnie Auro 13.1, Atmos 9.1.6.

 

Z tego co wiem (popraw mnie proszę jeśli się mylę) konfiguracja głośników do Dolby Atmos jest zupełnie niekompatybilna z konfiguracją dla Auro 3D i z drugiej strony obydwie z wymienionych są również niekompatybilne z konfiguracją dla DTS:X. Użytkownik musi więc na coś się zdecydować. Inaczej (jeśli chce słuchać wszystkiego) powinien mieć potrójne zestawy głośników. Czyli de facto sklep z głośnikami w domu.

 

Czy nie obawiasz się, że to może położyć całą ideę dźwięku przestrzennego z dodatkową górą? Podobnie jak jakiś czas temu brak jednolitego standardu (istniały trzy wzajemnie się zwalczające) położył kwadrofonię?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

BaliGdynia nie mam sufitu obnizonego wiec tylko nadtykowe płaskie lub delikatnie pod kątem tak jak te klipsch-e. Dzięki nim można by było dokładnie nakierować dźwięk na słuchacza. Wiem że Canton, Heco takie też mają ale czy coś jeszcze się ciekawego znajdzie w przedziale cenowym do 2tys. za pare???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
dodanie drugiego takiego samego dodało by tylko 3db.

Dokładnie to 6dB, jeżeli mają właściwe sprzęgnięcie akustyczne: 3dB zysku akustycznego i 3dB z podwojenia mocy.

 

Czy nie obawiasz się, że to może położyć całą ideę dźwięku przestrzennego z dodatkową górą?

Niestety to prawda, trzy różne systemy i, technicznie rzecz biorąc, 3 systemy głośnikowe. Ale to Dolby z Atmosem wyznaczyło standard kinowy. Moim prywatnym zdaniem A3D nadaje się bardziej do muzyki lub koncertów, a Atmos do filmów i kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jakie uja wspominasz ksywę w sowim poście moja Na złość czy specialnie mnie nie dotyczy temat jak wpominasz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Dolby z Atmosem wyznaczyło standard kinowy.

 

Pełna zgoda.

 

Moim prywatnym zdaniem A3D nadaje się bardziej do muzyki lub koncertów, a Atmos do filmów i kina domowego.

 

Z tym również należałoby się zgodzić. Mam wszelako niejakie wątpliwości czy wielu znajdzie się chętnych aby mieć podwójną konfigurację głośników. Trzeba więc skonfigurować głośniki pod wymogi jednego (np. Dolby Atmos) godząc się że dla Auro 3D będzie to dalekie od tego, co być powinno. Coś jak słuchanie dawnych winyli nagranych w systemie kwadrofonicznym SQ na współczesnym sprzęcie z dekoderem Dolby Pro-Logic II. Efekty przestrzenne są, nawet interesujące, ale to ma się nijak do zamysłów wykonawców i reżysera nagrania. Dlatego bardziej pasuje to określenie: efekciarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali, Elac, Kef, Canton też maja "takie ukośne" kolumny jak Klipsch.

Kolega z forum zainstalował Heco MS 200F na suficie i ma 5.1.4 system w pokoju.

Generalnie głośniki sufitowe to tylko efektowe i ja bym szukał czegoś używanego

1ce4ccbdfc8f01d2481513424b0f9387.jpg84508b1ca46008b736621067466801e0.jpg78a3b7146c9f3058d6902d6143cc55c9.jpg76fc425d6c0f3d5acf5272af205ba5de.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Zdecydowałem się na dwie kolumny Dali Alteco C1 i Heco Music Style 200F

 

Teraz dylemat ktore będą najlepsze?

Dali mają słaba skuteczność bo tylko 83 db a to bardzo mało w porównaniu do Zensorów 3 gdzie mają one 89db tu już bardziej by pasowały heco gdzie mają tyle samo co Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Nie chce szaleć z głośnikami jak nie podejdą to sprzedam. Zensory 3 kupiłem za 380€ a sprzedałem za 1 600zł 4-ro miesięczne nic nie stracilem na tym. 9-go jadę do pl więc będą miały nowego właściciela i zostanie jeszcze jedna para na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Coś tu się jakoś cicho zrobiło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, THX Ultra 2 napisał:

Coś tu się jakoś cicho zrobiło?

A co byś chciał wiedzieć? Sprzedałem wszystko... i zapomniałem o tym... Kupiłem Soundbar Focal + Subwoofer Canton i grało to jakieś pół roku po czym odkupił to ode mnie mój ojciec... później chwila ciszy, głośniki komputerowe Creativ THX pod telewizor by polepszyć dźwięk, po dwóch miesiącach dostała je moja młodsza o 10 lat siostra a ja kupiłem Heco Celany GT 702 i Center42 oraz Victa 202 x4 szt. Teraz Heco są na sprzedaż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledze chodzi o wybór bipoli.  Hoxton gdzieś wyczytał że jak bipole to nie atmos i będzie torpedował temat ?? takie nowe trendy forumowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sf_svs napisał:

Może koledze chodzi o wybór bipoli.  Hoxton gdzieś wyczytał że jak bipole to nie atmos i będzie torpedował temat ?? takie nowe trendy forumowe.

nie gdzieś, tylko na dolby.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny " oczytany ". A teraz sprawdź jakie ludziska mają boczne w praktyce i atmos do tego , mało tego nawet na tylnych kanałach mają bipole. Wysokość ich umieszczenia się liczy . Bipoli nie możesz umieścić za wysoko jak masz atmos . Ty jak zwykle wiesz lepiej a nie masz kina .

W dniu 1.06.2018 o 14:14, Magog napisał:

 

Co do głośników, pisząc "tył" rozumiem, że masz na myśli 7.1. W tej konfiguracji tylne głośniki są zawsze monopolarne tj. "zwykłe". Natomiast co do głośników efektowych bocznych odpowiedź brzmi: zależy. M.in. od wielkości pomieszczenia, ilości widzów. Generalnie pod uwagę bierzemy głośniki monopolarne i bipolarne, nigdy dipolowe. Atmos opiera się na źródłach pozornych (jak stereo) do czego potrzebujemy dźwięku bezpośredniego. Wybór mono- czy bi-polarne zależy generalnie od wielkości pomieszczenia. Jeżeli możemy zapewnić >3m odległości od głośnika może być monopolarny, jeżeli nie, to doskonałym kompromisem przestrzeni i lokalizacji jest głośnik bipolarny.

Masz tu coś od kogoś kto wie co to jest kino i ma kino .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Note: Dipole surround speakers are not recommended for use for Dolby Atmos playback

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no ale "ludziska" wiedzą lepiej niż Twórca systemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w teorii jesteś oblatany jak świński ryj po korycie lepiej niż ci co robią to zawodowo więc czas najwyższy zacząć skompletować jakieś kino panie fetek skoro tyle tu się udzielasz ??? czy z nowym rokiem nowe priorytety??????

Wiesz chociaż jakie zadanie spełniają i dlaczego tak wyglądają? Wygooglaj ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola myślałem że kolega wie jaka jest różnica pomiędzy dipol a bipol ale widocznie to jedno i to samo dla niego ??? ja pisze o bipolach,  cytuję Maćka który pisze o bipolach a mistrz fetek pisze o dipolach i wzmiankę o takowych cytuje....ogarnij się chłopie bo nie wiesz o czym mowa a myślałeś że coś odkryłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dipole charakteryzują się tym, że grają do przodu i tyłu tymi samymi głośnikami a bibole do tego potrzebują dwa zestawy głośników. Czy dipol lub bipol nada się do Atmosa ? Nada się. Problem w tym, że  aktualnie dipolami i bipolami nazywane są surondowe dziwadła, które grają na boki. Całkiem fajnie jak po paru kielichach. Dla uproszczenia dalej zwane sripolami.

Atmos to jednak skomplikowany algorytm, który potrzebuje takich samych źródeł w ściśle określonych miejscach. Co się stanie gdy fS zasiądzie do słuchania filmu ( to nie jest pomyłka, ostatnio jeden z efeSów napisał ,że słucha filmy.) z sripolami na bocznej ścianie ?

Ano gdy z boku rozerwie się granat to po chwili siedzący na nowej miękkiej kanapie fS oberwie odłamkiem w potylicę a za chwilę prosto w twarz. Nieco później spadną mu skarpetki ale to już robota innych głośników.

Jak widać dipole i bipole są bardzo bardzo niebezpieczne i z tego względu zabronione.

A tak serio to algorytm Atmos nie przewiduje obróbki dodatkowych, niekontrolowanych odbitych dźwięków i lepiej aby ich nie było. Koledzy, posiadający dipole mogą rozłączyć boczne głośniczki jeśli mają też głośniki na froncie obudowy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dipole pracują w przeciw fazie , a bipole w tej samej fazie . Przykładowo w bipolu tylny i przedni głośnik wysuwa się do przodu jednocześnie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, czester15.30 napisał:

Dipole pracują w przeciw fazie , a bipole w tej samej fazie . Przykładowo w bipolu tylny i przedni głośnik wysuwa się do przodu jednocześnie . 

Dla efeSów musisz to narysować. Nie komplikuj, bo im się zwoje mózgowe popalą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.