Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do KEF R300


artur 1984 waw

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie używam z Yamahą 803D, ale chciałbym podnieść jakość zestawu i przejść na klasyczny wzmacniacz. Przy czym zmiana powinna mieć sens, tzn być odczuwalna, dla mnie to już będzie najprawdopodobniej docelowy zestaw, przynajmniej na ileś lat. Budżet - najlepiej max 8 tys zł. Mam jednak kilka warunków:

1` musi być wejście main in bez zworek - wzmak bedzie robił za napęd do frontów w kinie domowym /moje kefy są wpięte w KD/

2` najlepiej podwójne terminale głośnikowe /tak podłączyłem teraz i uważam, że KEFy po prostu lepiej grają/

3` wzmacniacz powinien mieć dobrą sekcję przedwzmacniacza gramofonowego /MM/

4` fajnie byłoby gdyby miał na pokładzie DAC, ale to nie warunek, po prostu z czasem będę musiał dokupić, co zwiększa wydatek.

Zależy mi jednak na jakości i dobrym dopasowaniu bzmieniowym pod KEFy. Lubię detaliczne, dość neutralne brzmienie. Nienawidzę uśmiechniętego equalizera /uwypuklenie basu i góry/ lub przesadnie ocieplonego dźwięku. Stąd do tej pory wybierałem Yamahy... ale niektorzy piszą, że z KEFami to brzmienie co najwyżej poprawne.

Zmiana ma być realna, nie chodzi o to by względem dobrego amplituynera jakim jest 803D grało po prostu głośniej itp.

 

Robiłem już jakieś przymiarki:

1` yamaha S1100 - bo lubię tą markę, bo wzmak posiada wszystko z pktów 1-3, bo ma dobre opinie, bo cena sensowna, bo wygląda przegenialnie /wskaźniki/

2` Marantz PM 8006 - tani, nie wiem czy zmiana z 803D będzie realna.

3` Roksan K3 - nie ma podwójnych terminali

4` Onkyo A9000R - ma wszystko z pktów 1-4, ale nic nie mogę znaleźć o tym wzmaku; byłoby fajnie, bo amp KD też mam Onkyo

5` MUSICAL FIDELITY M5SI - drogi i chyba nie ma main-in, ale to można przeboleć, po line in w kinie lecę już teraz, da się przeżyć

 

Ktoś, coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z podanych przez Ciebie wzmacniaczy zdecydowanie najlepszą opcją będzie Roksan i Musical Fidelity, obydwa urządzenia bardzo dobrze sprawdzą się w połączeniu z Twoimi kolumnami. Musical będzie trochę łagodniejszy, cieplejszy, bardziej gęsty, dlatego wydaje mi się, że Roksan będzie dla Ciebie lepszą opcją.

Z mojej strony natomiast wziąłbym także pod uwagę najnowszą integrę Atoll IN200SE.

Jeśli masz nawet średniej klasy gramofon, znacznie lepszą opcją będzie zakup dedykowanego, zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego.

Zapraszam na odsłuchy i wypożyczenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KEF-y i miałem Roksan K3. Było bardzo dobrze. Nie wypowiem się na temat połączenia z Onkyo bo nie znam tego wzmacniacza. Natomiast zdecydowanie polecam uzupełnienie listy o Primare.

Z listy warunków skreśl nr 2.

To o czym piszesz, uzyskasz stosując dobrej jakości zworki. Efekt "lepszego" dźwięku o którym piszesz, wynika z ominięcia wewnętrznych zwor tych głośników, które są chyba najsłabszym elementem tej konstrukcji. Tellurium Ultra Blue powinny być strzałem w "10". Drugi typ na idealne zworki to spięcie terminali drutem Mundorf SGW11W. Daj po 10 cm na każdą parę terminali głośnikowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur nie zaskoczy Ciebie pewno rada by wypożyczyć sprzęt i sprawdzić go u siebie z kolumnami.

Yamaha A-S1100 to bardzo duży przeskok względem R-N803D i warto dać mu szansę. Roksan K3 będzie cieplejszy od Yamahy, na plus trzeba mu oddać dobrą wydajność prądową.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur nie zaskoczy Ciebie pewno rada by wypożyczyć sprzęt i sprawdzić go u siebie z kolumnami.

Yamaha A-S1100 to bardzo duży przeskok względem R-N803D i warto dać mu szansę. Roksan K3 będzie cieplejszy od Yamahy, na plus trzeba mu oddać dobrą wydajność prądową.

 

Jestem umówiony na odsłuch 1100. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kefy fajnie grają z Primare serii 32. Z nowymi modelami to już nie pasuje za bardzo. Z Arcamami też fajnie gra. Może spróbuj z Naimem 5si
Miales okazje posłuchać nowego I35?

 

Dlaczego nie pasuje? Czym różni sie od I32?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales okazje posłuchać nowego I35?

 

Dlaczego nie pasuje? Czym różni sie od I32?

Jest bardziej gęsty i łagodniejszy. w I32 słychać mniej basu i podkręcony sopran. Brzmienie jest wyszczuplone. W i35 odeszli od tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu S1100. W zasadzie niewiele mi dał, bo w salonie postawiono monitory zbliżone do R300 /jakieś Elaci/ a wszystko zapodano z odtwarzacza Yamachy CD2100... Więc to trochę wróżenie z fusów co i jak gra. Najsłabszym ogniwem były chyba te monitory, które poza głośnikiem koaksialnym nawet nie zbłiżały się do KEFów. Ale salon zrobił co mógł. Basu nie było wcale, dźwięk był jakiś taki przesadnie detaliczny, może świetny w studiu odsłuchowym, ale nienaturalny. Genielne, absolutnie genialne był natomiast wokale. Scena stereofoniczna taka, że Frank Sinatra, czy Dire Stars wybrzmiały tak, jakby wokalista dosłownie śpiewał przed miejscem odsłuchowym.

Ogólnie jednak jak puściłem Oxygene 3, czy Tubular Bells 2 to po jakimś czasie... po prostu wyłaczyłem, bo już wiedziałem, że to co mam w domu brzmi... nie wiem czy lepiej, po prostu przyjemniej dla mojego ucha.

Ogólnie więc jestem w kropce. S1100 to wzmak, który spełnia wszystkie moje krytreria, natomiast dalej w sumie nie wiem jakby zagrał z KEFami. Inna sprawa, że jeśli to jest neutralny przekaz to powinno być w porządku.

Dziękuję za porady z drutami, zworkami itp, ale także w salonie, gdzie nabyłem KEFy generalnie polecano wzmaki z podwójnymi terminalami głośnikowymi. Roksan super sprawa, to wzmak często polecany do R300 i można go znaleźć w dobrych cenach, ma main in, ale brakuje mi w nim podwójnych terminali.

W obu przypadkach musiałbym dokupić też DAC, co znacząco podwyższa cenę.

W sumie jak się rozejrzę to idealnego urządzenia nie ma w cenie tak do 7 tys. Tak by wzmak miał wbudowany DAc, wejście na końcówkę mocy i podwójne terminale. Moje oko przykuwa też Marantz PM 8006 jest najtańszy, ale nie wiem czy nie za słaby do KEFów, ktoś coś wie o tym wzmaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Marantza z KEF? Ja bym nie szedł w tym kierunku. Marantz jak dla mnie dużo gorszy od Roksan (choć rozumiem, że komu innemu może się spodobać takie połączenie). Chodzi szczególnie o kontrolę basu. To jest element, którego potrzeba R300 w pierwszej kolejności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda interesująco, jednak próżno o tym coś znaleźć.

To posłuchaj yamahy albo marantza ewentualnie roksana.Pierwszych 2 zawodników w sieci do czytania na cały weekend :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.