Skocz do zawartości
IGNORED

Yb Audio czy warto?


Afur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesują mnie kolumny produkowane przez Yb Audio, konkretnie model Zonda. Stolarkę maja na bardzo wysokim poziomie, fonicznie nie wiem, jeszcze nie słyszałem. Pojadę na odsłuch, ale chciałem poznać Wasze opinie, doświadczenia.

Kolumny miałby by grać z Vincentem sv-sv237 na kablach Tellurium q black II.

Muzyka Jazz, blues, pop

Pokój 25m2

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem u siebie duzych monitorow od YB Audio i podobalo sie, najbardziej wokale. Ogolnie juz mowiac jeszcze nie trafilem na kolumny rodzimych producentow, ktore nie trzymalyby bardzo wysokiego poziomu w swoim przedziale cenowym (tu mam na mysli S16hz, Impuls Audio i YB Audio). S16hz ma dla mnie te przewage, ze mozna u Producenta skompletowac od razu system z bardzo dobrze dobranym wzmacniaczem, oszczedza to nam duzo czasu, nerwow i ewentualnej straconej kasy na odsprzedazy nietrafionych klamotow. Ps. Jak sie nie myle mialem u siebie model Bise ( jak cos przekrecilem z nazwa to przepraszam). Gdy chcemy dostac jak najwyzszej jakosci brzmienie za jeszcze normalne pieniadze to moim zdaniem kierunek tylko i wylacznie na nasze firmy. Sam tak teraz uczynie przy zmianie Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chyba każdy ma swój gus i takie kupownaie wszyskiego na raz w cieno, bo producent deklaruje że bedzie super chruper to trochę strzał w kolano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam yb od ponad roku i jest ok

warto zwrocic uwage na wartosc uzytych komponentów i finalna cene - tutaj z yb audio jest naprawde dobrze - stosuja dobre markowe glosniki i nie kaza sobie przy tym placic tyle co konkurencja za podobny wklad materiałowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda też mam kolumny "robione", ale nie z YB - najpoważniejszą wadą jest trudność odsprzedaży. Swoich nie zamierzam sprzedawać, ale jak ktoś idzie w tym kierunku, to powinien sobie zdawać sobie z tego sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje YB Nefre sprzedałem w ciągu kilku godz. od puszczenia ogłoszenia. Zainteresowanych było trzech w tak krótkim czasie. Obecny własciciel z tego co wiem też zadowolony. Także różnie w kwestii odsprzedaży bywa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje YB Nefre sprzedałem w ciągu kilku godz. od puszczenia ogłoszenia. Zainteresowanych było trzech w tak krótkim czasie. Obecny własciciel z tego co wiem też zadowolony. Także różnie w kwestii odsprzedaży bywa ;)

 

Mówisz o tych pięknych mikruskach ? :)

Widziałem je u Roberta. Można by je kupić za sam wygląd nawet gdyby wcale nie grały :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych pięknych mikruskach ? :)

Widziałem je u Roberta. Można by je kupić za sam wygląd nawet gdyby wcale nie grały :)

tak, te mikruski grają u mnie i nie zamierzam ich sprzedawać. Dla mnie grają lepiej niż wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te mikruski grają u mnie i nie zamierzam ich sprzedawać. Dla mnie grają lepiej niż wyglądają.

 

Nie wiem czemu koniecznie jedno musi być lepsze od drugiego ale gratuluję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają kolumny YBaudio, bo jeszcze żadnych nie słyszałem, ale wiem kim są autorzy tych kolumn i zaręczam że lipy nie odstawiają :)

Cena w stosunku do jakości jest znacznie niższa niż w przypadku "firmowych" kolumn, dlatego jak najbardziej polecam posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam kolumny od yb audio i nie wyobrażam sobie kupna kolumn na takich glosnikach z zachodnim logo z oczywistych względów finansowych (avalon, marten, estelon, tidal i inne firmy, które stosują accutony).

A grają zjawiskowo oczywiście moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma marży dystrybutora krajowego i salonu. Minusem może być ewentualna odsprzedaż, chociaż w Polsce nie powinno być tak źle.

Sam bym brał u nich jakbym jeszcze raz kompletował zestaw. Słabią mnie pośrednicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem może być ewentualna odsprzedaż

 

Nie sądzę.

Raz, że YBaudio to już firma.

Dwa, z drugiej ręki będą jeszcze tańsze.

Trzy, przy zakupie kolumn (w tej cenie) kupujący i tak musi najpierw ich posłuchać, więc nie ma różnicy czy pojedzie do YBaudio czy sprzedawcy tych kolumn. A to że nie można ich posłuchać w salonie we własnym mieście, to nie przeszkoda, ponieważ jest duuużo kolumn których po prostu nie ma w każdym mieście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że nie można ich posłuchać w salonie we własnym mieście, to nie przeszkoda, ponieważ jest duuużo kolumn których po prostu nie ma w każdym mieście.

 

Dlatego bazuje się na renomie i reputacji marki.

 

Polskich producentów (na razie) trzeba słuchać.

Warto też przypomnieć sobie o zakupowej (handlowej) regule konsekwencji. I mieć się na baczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, odpowiem ci, mimo że trochę obok głównego zagadnienia.

 

Tak, ludzie zwykle nie potrafią ustawić sprzętu i ogarnąć pokoju. Jedna kolumna ma całkiem inne warunki odtwarzania od drugiej (z braku symetrii - gdyby spojrzeć na wykres każda gra innymi górkami i dołkami). Zatem mniejsza wtopa będzie, gdy chociaż kupią na pewno dopracowane kolumny, niż będą je oceniać na podstawie niewłaściwie przeprowadzonego odsłuchu u siebie.

 

A bez trudu można wskazać kilka firm, które wiedzą, co robią.

Trudno natomiast to stwierdzić w odniesieniu do producentów, którzy niemal każdą jednostkowo wykonaną kolumnę wprowadzają do katalogu. Albo w tę sama obudowę montują inne głośniki i cena rośnie x 2.

 

Tyle jest podejść, ile osób - można kupić w ciemno lub w jasno. Albo jeszcze w odcieniach szarości.

U ciebie akurat wszystkie metody zawodzą, bo kołowrotek trwa i trwa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, odpowiem ci, mimo że trochę obok głównego zagadnienia.

 

Tak, ludzie zwykle nie potrafią ustawić sprzętu i ogarnąć pokoju. Jedna kolumna ma całkiem inne warunki odtwarzania od drugiej (z braku symetrii - gdyby spojrzeć na wykres każda gra innymi górkami i dołkami). Zatem mniejsza wtopa będzie, gdy chociaż kupią na pewno dopracowane kolumny, niż będą je oceniać na podstawie niewłaściwie przeprowadzonego odsłuchu u siebie.

 

A bez trudu można wskazać kilka firm, które wiedzą, co robią.

Trudno natomiast to stwierdzić w odniesieniu do producentów, którzy niemal każdą jednostkowo wykonaną kolumnę wprowadzają do katalogu. Albo w tę sama obudowę montują inne głośniki i cena rośnie x 2.

 

Tyle jest podejść, ile osób - można kupić w ciemno lub w jasno. Albo jeszcze w odcieniach szarości.

U ciebie akurat wszystkie metody zawodzą, bo kołowrotek trwa i trwa :-)

I te zagramaniczne dopracowane są takie że je można pchać gdzie się da i będzie "mniejsza wtopa"? Ciężko się czyta takie posty od wydaje się doświadczonego forumowicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te zagramaniczne dopracowane są takie że je można pchać gdzie się da i będzie "mniejsza wtopa"? Ciężko się czyta takie posty od wydaje się doświadczonego forumowicza.

 

Jeszcze jak się zobaczy pomiary niektórych takich kolumn (charakterystyka), to już w ogóle...

Kolumn TRZEBA posłuchać przed zakupem, tym bardziej jeśli są drogie.

 

Zatem mniejsza wtopa będzie, gdy chociaż kupią na pewno dopracowane kolumny, niż będą je oceniać na podstawie niewłaściwie przeprowadzonego odsłuchu u siebie.

 

No i właśnie takie są kolumny YBaudio... dopracowane, przez człowieka który się po prostu na tym zna i projektuje kolumny nie od dziś.

 

Chyba mylisz takie małe manufaktury z gościami z Elektrody, którzy po złożeniu jednej pary kolumn (często takich które nie mają prawa zagrać poprawnie), myślą że już mogą otwierać firmę, bo kolegom się podobały.

 

Uwierz mi, wiele polskich firm mogło by się uczyć od kolegów z YBaudio :)

 

 

Tylko żeby zaraz nie było że jestem bojówkarzem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> @rafal735r

 

Różnica jest tak, że przynajmniej wiadomo, dlaczego nie grają.

 

Ja mam osobiście jeszcze zupełnie inne zdanie na temat doboru kolumn, ale to nie wątek o mnie. Ma coś wspólnego jak robią niektórzy, którzy do zamówienia dołączają wytyczne, iż ma być tak i tak, bo wtedy im się będzie podobało. Tylko problem z tym, że z rzetelnością konstruktorską ma to mało wspólnego.

 

PS. Nie powinno się takich zleceń przyjmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.