Jump to content
IGNORED

Zmiana z Pioneer A-30 na SX-N30AE

Amator33

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu korzystam z wzmacniacza Pioneer A-30 grającego z kolumnami Pylon Audio Monitor i już na starcie mogę powiedzieć, że dźwięk jaki prezentuje ten zestaw spełnia moje oczekiwania w 100%, brakuje mi jednak funkcji sieciowych, bo bardzo często korzystam na telefonie czy laptopie z aplikacji Spotify w związku z czym narodził się pomysł wymiany na SX-N30AE i tutaj moje pytanie... czy zmiana jakości prezentowanego dźwięku będzie odczuwalna na plus, lub minus? Jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie techniczne dlatego chętnie posłucham każdej opinii i jeśli uważacie, że dźwięk w połączeniu z tymi kolumnami byłby gorszy to z góry odrzucę tę propozycję. Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zmiana na SX-N30AE wpłynie minimalnie na brzmienie. Jeśli satysfakcjonuje Cię brzmienie obecnego zestawu, amplituner SX-N30AE także będzie Ci odpowiadał. Zresztą zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Guest

(Konto usunięte)

Trochę bez sensu wymieniać wzmacniacz jak jesteś zadowolony z tego co masz. Moim zdaniem za te 2 tys(tyle kosztuje ten wzmacniacz o którym piszesz) możesz sobie kupić np.Chromecasta Audio i jakiś fajny dac do tego. Wymiana wzmacniacza to raczej krok w bok, druga opcja posunie cię krok do przodu. pozdrawiam

Czy robię coś źle? Na moim a-30 słuchałem zawsze z włączoną funkcją loudness bo różnicaa w jakości dźwięku w porównaniu do wyłączonej opcji była po prostu jak przepaść, a w tym momencie mam dokładnie tak samo płaski i bez wyrazu dźwięk na SX-N30AE. Widzę, że funkcji loudness brak przez co mam jakość jak na a-30 z wyłączoną funkcją... Czy na SX-N30AE da się włączyć jakiś "inny tryb", aby dźwięk był taki jak przy włączonym loudness na a-30?

Hidden Content

• Moderatorzy

Czy na SX-N30AE da się włączyć jakiś "inny tryb", aby dźwięk był taki jak przy włączonym loudness na a-30?

To już kupiłeś amplituner ? Przecież Ci pisali, że wzmacniacz jest lepszy.

Hidden Content

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Czy na SX-N30AE da się włączyć jakiś "inny tryb", aby dźwięk był taki jak przy włączonym loudness na a-30?

Zobacz czy w ustawieniach nie masz włączonego trybu Pure direct czy pure audio (jakoś to się tak nazywa), jak jest to wyłącz go.

I jeszcze jedno, czy dobrałeś odpowiednią wartość oporu kolumn w ustawieniach ?

Hidden Content

Zmiana wzmacniacza na amplituner to cofanie się w tył. Jeśli brakuje ci funkcji sieciowych zakup Yamahę WXAD-10 zepnij ze wzmakiem i powinno być ok. W amplitunerach jest strata na przestrzeni i głębi, brzmi bardziej płasko od wzmacniacza.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.