Skocz do zawartości
IGNORED

Mrantz ND8006 problem z połączeniem sieciowym


Grzesh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni jestem użytkownikiem odtwarzacza sieciowego Marantz ND8006.

Mam niestety problem, mianowicie odtwarzacz nie widzi urządzenia Diuna base HD, które to jest moim serwerem sieciowym z plikami muzycznymi. Wcześniej miałem odtwarzacz Onkyo C-N7050 i tam z manue "Home Media" wybierałem właśnie "serwer" Diune i tam wybierając odpowiedni dysk z plikami słuchałem muzyki.

Marantz ma przycisk na pilocie "MUSIC SERVER" po jego naciśnięciu powinienem mieć właśnie dostęp do urządzeń w sieci i właśnie mojego serwera jakim jest Diune. Niestety po naciśnięciu przycisku na wyświetlaczu jest informacja "brak elementów do wyświetlenia". Odtwarzacz Marantz jak i Diune mam podpięte kablem pod jeden router marki Asus, tak jak pisałem wcześniej mój poprzedni Onkyo był podpięty tak samo i nie było żadnego problemu ze znalezieniem Diune i dysków podpiętych pod niego. Jeśli mam uruchomiony smartfon i włącze wi-fi Marantz go znajduje właśnie po przyciśnięciu Music Servers.

Kolega mi podpowiedział żebym podpiął Marzntza z Diune bezpośrednio kablem ethernet to może Marzntz go "zobaczy", niestety nic to nie dało, nadal był komunikat "brak elementów do wyświetlenia".

Co robić, czemu Marantz nie widzi Diune....? Czy jeśli chcę słuchać swoich plików z sieci domowej muszę kupić następne urządzenie?? jednym z argumentów przy zakupie Marantza było właśnie to że miał mieć wszystko w jednym żeby nie trzeba było nic więcej kupować...

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na aplikacji HEOS?

Ja też mam ND od wczoraj i po załączeniu cisło aktualizacje. Zeszło mu chyba z pół godziny bo zaczynał 3 razy.

Może to dałoby radę.

Nie mam jeszcze żadnego serwera z muzą ale szturchnięty aplikacją może potem widzieć.

 

W ustawieniach sieciowych IP itp moze da się coś pogmerać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na aplikacji HEOS?

Ja też mam ND od wczoraj i po załączeniu cisło aktualizacje. Zeszło mu chyba z pół godziny bo zaczynał 3 razy.

Może to dałoby radę.

Nie mam jeszcze żadnego serwera z muzą ale szturchnięty aplikacją może potem widzieć.

 

W ustawieniach sieciowych IP itp moze da się coś pogmerać.

 

Mam zainstalowanego HEOSA na laptopie jak i smartfonie tam też odtwarzacz nic nie widzi.

Mi też się aktualizował przez długi czas.

A w ustawieniach sieciowych gdzie i jak dokładnie gmerać??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sieć jest 100% działająca na Marantzu ? piszesz tylko o serwerze DLNA do którego nie mozna sie połaczyć. A np. radio internetowe działa w ND8006?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio internetowe działa, TIDAL działa, Marantz widzi także mój telefon, który jest w sieci domowej. Jest problem tylko z Diune HD i to jest dziwne :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem , że inne urządzenia widzą Dune bez problemu i mozna wejść na zasoby z Dune?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laptopa mogę "wejść" na Diuna i bez problemu przesyłam pliki.

Nie instalowałem sterowników Maranza na laptopie, czy coś to może dać? Myślałem że sterowniki sa potrzebne tylko wtedy jeśli będę chciał podłączyć laptopa pod odtwarzacz i poprzez niego grać. A tego nie planuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mają tylko i wyłącznie znaczenie przy połaczeniu USB. Z kompa na Dune wchodzimy po innym protokole , zapewne po SMB .Marantz musi wejść przez DLNA.

 

Zostaje więc kombinować. Przyjrzyj sie adresom IP i maskom czy są takie same.Zmień adresację z DHCP na ręczny albo odwrotnie . Miałem tak kiedyś z AVR Yamahy , przestawał widzieć sieć i taka zmiana zawsze pomagała. No ale to nie reguła.

 

Może też jakieś uaktualnienia firmware o ile sa dostepne to coś poprawią. Tu juz trzeba sie chwytac wszystkiego. A i bywa , że pewne urządzenie nie będa ze soba gadac i tyle. Rzadko bo rzadko ale czasami tak jest.

 

....edit....

 

OK , juz chyba wszystko wiem. Nie pogodzisz tego Marantza z tym Dune.

 

Dune ma połaczenia do siebie TYLKO poprzez SMB. Nie działa jako typowy serwer DLNA a tylko jako hmm....prymitywny udostepniony zasób sieciowy.

 

Onkyo miało opcję łączenia sie poprzez udostepnianie plików , Marantz tego nie ma. Ale nie bierz tego jako ułomność Marantza. Zgodnie z standardem DLNA łączność do serwerów muzycznych powinna własnie tak wyglądać a nie poprzez jak już wczesniej pisalem prymitywne połaczenie do udostepnionego katalogu.

 

Zainstaluj na kompku np. Asset UPnP DLNA , wskaż katalog biblioteki (folder z plikami z muzyką) i wtedy potestuj.

 

Jeszcze co ważne - istotne są otagowania plików , dzieki czemu zostana pogrupowane wg Artystów , tytuły płyt ,utworów itd. Wtedy dopiero DLNA jest używane zgodnie ze sztuką i o niebo wygodniejsze niż z takie udostepnianego kalalogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za podpowiedź, teraz wiem na czym stoję. Znaczy to że czas kupić jakiś dysk serwer (chyba tak to się nazywa).

Nie jestem ekspertem dlatego proszę o podpowiedź czy coś takiego + dysk byłoby ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A może jakiś inny, prosiłbym o podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bez problemu ten Synology. Również działam na Synology i zero problemów.

Ale pamietaj , że jeszcze dysk trzeba dołożyc bo go tu nie ma w zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam, mam podobny problem z Marantz nd8006. Opłacam Tidal HI FI oraz SPOTIFY , używam telefon z androidem oraz app HEOS. SpotIfy oraz inne funkcje działają przez HEOS a TIDAL nie ? Uruchomię Tidala na telefonie i wszystko gra ale jeśli chcę go przesłać przez HEOS to wyskakuje 'odtwarzanie z Tidala nie powiodło się. Konto mogło wygasnąć wprowadź poprawne konto z menu ustawienia".  W Marantzu natomiast w pokazuje się napis: TIDAL , wybrany utwór ale po włączeniu play wyskakuje :odtwarzanie z Tidala nie powiodło się"  gdzie jest niezgodność ?  brak mi pomysłu, proszę o jakieś sugestie w rozwiązaniu tego problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidala nie można mieć odpalonego na 2 urządzeniach

a tak się dzieje w tej Twojej metodzie

szukaj w instrukcji Marantza jak to robić (strona 48 i kolejne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez niebond
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heos tak działa w praktyce, i to jeszcze sieć musi być stabilna , więcej niż 1 Room też nie bardzo....

Te urządzenia są zoptymalizowane pod applowski AIRPLAY2 (Apple Music )(opcjonalnie Tidal stratnie)
I oczywiście Spotiy Connect

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzaku666 napisał:

Heos tak działa w praktyce, i to jeszcze sieć musi być stabilna , więcej niż 1 Room też nie bardzo....

Potwierdzam, i co więcej podejrzewam iż problem jest w sieci, najlepiej wydzielić sieć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.