Skocz do zawartości
Donci

Pokrętło od Rotel Ra 970bx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kobieta mi zepsuła potencjometr głośności i balansu

Przepraszam, że pytam, ale jak mogło dojść do takiego uszkodzenia - rzuciła wzmacniaczem o glebę? a tak na poważnie to masz podwójny 50 kOhm A, sprawdź raster wyprowadzeń i długość oraz zakończenie osi. Myślę że nie będzie problemu dobrać czegoś z aktualnej produkcji. Jeśli chodzi o pokrętło to poszukaj nie wiem np ra-930bx najlepiej uszkodzonego za małą kasę i pokrętło powinno być identyczne, potencjometr też pewnie będzie ten sam i przy okazji potencjometr balansu będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kobieta mi zepsuła potencjometr głośności i balansu do Ra 970BX ktoś wie jaki to jest dokładnie typ pokrętła i gdzie taki mogę kupić ?

a tak na poważnie to masz podwójny 50 kOhm A, sprawdź raster wyprowadzeń i długość oraz zakończenie osi. Myślę że nie będzie problemu dobrać czegoś z aktualnej produkcji.

To dość specyficzne wykonanie , bo oś jest podwójna tzn zewnętrzna i wewnętrzna , podobnie gałka jest dzielona , a służy to kompensacji różnic poziomu pomiędzy kanałami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że pytam, ale jak mogło dojść do takiego uszkodzenia - rzuciła wzmacniaczem o glebę? a tak na poważnie to masz podwójny 50 kOhm A, sprawdź raster wyprowadzeń i długość oraz zakończenie osi. Myślę że nie będzie problemu dobrać czegoś z aktualnej produkcji. Jeśli chodzi o pokrętło to poszukaj nie wiem np ra-930bx najlepiej uszkodzonego za małą kasę i pokrętło powinno być identyczne, potencjometr też pewnie będzie ten sam i przy okazji potencjometr balansu będziesz miał.

Niestety wynajmujemy pokój w norwegii i jak rozkładamy łóżko to jest może z 3 cm wolnego pola nieraz łóżko ale półka odsunie . Jak usiadła na łóżku rozłożonym to noga od łóżka się schowała :)

a gdzie można coś takiego znaleźć ? albo ewentualnie zamiennik jakiś ? ja się w ogóle na tym nie znam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ach tak, przyjrzałem się i to rozwiązanie, to balans zawarty w potencjometrze głośności. Można tak go wykorzystać do wyrównania różnic kanałów, ale klasyczny balans spełnia tę funkcję tak samo. Rozwiązanie stosował również nad, choćby w "legedarnym" modelu 3020. Ja postrzegam to raczej jako swego rodzaju, cięcie kosztów, ale w samej jakości dźwięku nie ma różnicy. W związku z tym, jedynym rozwiązaniem jest znaleźć niski model, co ma ten sam potencjometr,gałkę i po prostu je podmienić. Tylko ten RA-930bx nie będzie pasował, bo ma osobny balans. RA-940bx albo Ra-960bx powinny pasować tylko czy to się będzie opłacało - to już kwestia Twojej decyzji i za ile kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ach tak, przyjrzałem się i to rozwiązanie, to balans zawarty w potencjometrze głośności. Można tak go wykorzystać do wyrównania różnic kanałów, ale klasyczny balans spełnia tę funkcję tak samo.

Raczej nie to samo , chodzi o równy start dwóch kanałów , bo trudno regulować balans przy każdej zmianie poziomu siły głosu

Edytowane przez Nakamichi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zwracam po części honor, bo faktycznie w ten sposób można skorygować różnice między kanałami przy starcie, ale różnica ta spada wraz ze wzrostem głośności więc w praktyce trzeba by korygować ustawienie w miarę podgłaśniania (to że różnica zrównoważenia spada wraz ze wzrostem gł. podają sami producenci w notach katalogowych). Oba rozwiązania obarczone są pewną wadą. Ale wracając do tematu, dla Donciego nie ma różnicy teoria bo potrzebuje konkretny rodzaj do swojego ra-970bx i ten z ra-940bx i ra-960bx powinny pasować 1:1. Zerknąłem też na swój ra-980bx i porównywałem z foto jego 970'tki i wygląda to identycznie. Tylko po co z lepszego przekładać? chyba że znajdzie uszkodzony z bezcen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki panowie za odpowiedzi , może go sprzedam za groszę : chce kupić nowy wzmak : ogólnie najbardziej zależało mi na Ra 980Bx ale w polsce życzą sobie za niego 1400 zł jest jeszcze Ra 1070 i Xindak XA6950V co polecacie ? z tych 3

pozdrawiam

i mam do sprzedania to

http://allegro.pl/rotel-model-no-rc-980bx-phono-mm-mc-super-i7325974127.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wynajmujemy pokój w norwegii i jak rozkładamy łóżko to jest może z 3 cm wolnego pola nieraz łóżko ale półka odsunie . Jak usiadła na łóżku rozłożonym to noga od łóżka się schowała :)

a gdzie można coś takiego znaleźć ? albo ewentualnie zamiennik jakiś ? ja się w ogóle na tym nie znam

Jak sex byl udany to nie ma co plakac, za dniowke kupisz inny wzmak :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi