Skocz do zawartości
IGNORED

Pokrętło od Rotel Ra 970bx


Donci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kobieta mi zepsuła potencjometr głośności i balansu

 

Przepraszam, że pytam, ale jak mogło dojść do takiego uszkodzenia - rzuciła wzmacniaczem o glebę? a tak na poważnie to masz podwójny 50 kOhm A, sprawdź raster wyprowadzeń i długość oraz zakończenie osi. Myślę że nie będzie problemu dobrać czegoś z aktualnej produkcji. Jeśli chodzi o pokrętło to poszukaj nie wiem np ra-930bx najlepiej uszkodzonego za małą kasę i pokrętło powinno być identyczne, potencjometr też pewnie będzie ten sam i przy okazji potencjometr balansu będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kobieta mi zepsuła potencjometr głośności i balansu do Ra 970BX ktoś wie jaki to jest dokładnie typ pokrętła i gdzie taki mogę kupić ?

 

a tak na poważnie to masz podwójny 50 kOhm A, sprawdź raster wyprowadzeń i długość oraz zakończenie osi. Myślę że nie będzie problemu dobrać czegoś z aktualnej produkcji.

 

To dość specyficzne wykonanie , bo oś jest podwójna tzn zewnętrzna i wewnętrzna , podobnie gałka jest dzielona , a służy to kompensacji różnic poziomu pomiędzy kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam, ale jak mogło dojść do takiego uszkodzenia - rzuciła wzmacniaczem o glebę? a tak na poważnie to masz podwójny 50 kOhm A, sprawdź raster wyprowadzeń i długość oraz zakończenie osi. Myślę że nie będzie problemu dobrać czegoś z aktualnej produkcji. Jeśli chodzi o pokrętło to poszukaj nie wiem np ra-930bx najlepiej uszkodzonego za małą kasę i pokrętło powinno być identyczne, potencjometr też pewnie będzie ten sam i przy okazji potencjometr balansu będziesz miał.

 

Niestety wynajmujemy pokój w norwegii i jak rozkładamy łóżko to jest może z 3 cm wolnego pola nieraz łóżko ale półka odsunie . Jak usiadła na łóżku rozłożonym to noga od łóżka się schowała :)

 

a gdzie można coś takiego znaleźć ? albo ewentualnie zamiennik jakiś ? ja się w ogóle na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach tak, przyjrzałem się i to rozwiązanie, to balans zawarty w potencjometrze głośności. Można tak go wykorzystać do wyrównania różnic kanałów, ale klasyczny balans spełnia tę funkcję tak samo. Rozwiązanie stosował również nad, choćby w "legedarnym" modelu 3020. Ja postrzegam to raczej jako swego rodzaju, cięcie kosztów, ale w samej jakości dźwięku nie ma różnicy. W związku z tym, jedynym rozwiązaniem jest znaleźć niski model, co ma ten sam potencjometr,gałkę i po prostu je podmienić. Tylko ten RA-930bx nie będzie pasował, bo ma osobny balans. RA-940bx albo Ra-960bx powinny pasować tylko czy to się będzie opłacało - to już kwestia Twojej decyzji i za ile kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach tak, przyjrzałem się i to rozwiązanie, to balans zawarty w potencjometrze głośności. Można tak go wykorzystać do wyrównania różnic kanałów, ale klasyczny balans spełnia tę funkcję tak samo.

Raczej nie to samo , chodzi o równy start dwóch kanałów , bo trudno regulować balans przy każdej zmianie poziomu siły głosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwracam po części honor, bo faktycznie w ten sposób można skorygować różnice między kanałami przy starcie, ale różnica ta spada wraz ze wzrostem głośności więc w praktyce trzeba by korygować ustawienie w miarę podgłaśniania (to że różnica zrównoważenia spada wraz ze wzrostem gł. podają sami producenci w notach katalogowych). Oba rozwiązania obarczone są pewną wadą. Ale wracając do tematu, dla Donciego nie ma różnicy teoria bo potrzebuje konkretny rodzaj do swojego ra-970bx i ten z ra-940bx i ra-960bx powinny pasować 1:1. Zerknąłem też na swój ra-980bx i porównywałem z foto jego 970'tki i wygląda to identycznie. Tylko po co z lepszego przekładać? chyba że znajdzie uszkodzony z bezcen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi , może go sprzedam za groszę : chce kupić nowy wzmak : ogólnie najbardziej zależało mi na Ra 980Bx ale w polsce życzą sobie za niego 1400 zł jest jeszcze Ra 1070 i Xindak XA6950V co polecacie ? z tych 3

 

pozdrawiam

 

i mam do sprzedania to

 

http://allegro.pl/rotel-model-no-rc-980bx-phono-mm-mc-super-i7325974127.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety wynajmujemy pokój w norwegii i jak rozkładamy łóżko to jest może z 3 cm wolnego pola nieraz łóżko ale półka odsunie . Jak usiadła na łóżku rozłożonym to noga od łóżka się schowała :)

 

a gdzie można coś takiego znaleźć ? albo ewentualnie zamiennik jakiś ? ja się w ogóle na tym nie znam

 

Jak sex byl udany to nie ma co plakac, za dniowke kupisz inny wzmak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.