Skocz do zawartości
IGNORED

arcam alpha 9 - problem


piooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Posiadam wzmacniacz Arcama Alphę 9, kolumny to stara konstrukcja na głośnikach szerokopasmowych philipsa. Problem jaki z nim mam (a właściwie, kolejnym Arcamem) jest następujący. Wzmacniacz jest podłączony do cd, komputera, tunera fm i tv, tytułem wstępu. Problem polega na tym, że dość wyraźnie słychać zakłócenia w postaci brzęczenia, syczenia w kolumnach podczas użytkowania sprzętu. Wzmaga się to przy używaniu potencjometrów, w trybie direct również jest słyszalne, choć delikatnie mniej. Najbardziej zaś słyszalne i irytujące jest podczas korzystania z komputera, w szczególności podczas grania. Diagnoza problemu jest bardzo ciężka, ponieważ raz, że identyczne problemy miałem na alphie 5, nawet jeszcze bardziej słyszalne. Dwa, podciągnąłem nawet uziemienie z dworu, bez zmian. Trzy, owy problem występuje... tylko na Arcamach. Podłączyłem jakiś stary, bylejaki wzmak bodajże technisounda, nie było z nim żadnych tego typu problemów. Gniazdka z ich uziemieniami również sprawdzane. Skłaniam się ku teorii, iż (tutaj nie jestem fachowcem, luźna teoria) pewne elementy stosowane w budowie tych wzmacniaczy powodują te problemy. Próbowałem różnych kabli - czy to zasilających, czy głośnikowych, wymieniałem też interkonekty w międzyczasie, bez zmian.

 

Wobec tego dwa pytania:

- jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

- podobnej klasy wzmacniacz innego producenta wraz z pilotem, którego mógłbym w miejsce Arcama zakupić Państwo by polecili?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.