Skocz do zawartości
forami

Czy można użyć 2 kabli RCA-RCA zamiast kabla 2xRCA - 2xRCA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kabel Thomson Home Cinema Jack - 2x RCA. odpowiada mi jego jakość, dlatego chciałem kupić 2 x RCA- 2 x RCA (do DAC-a) również 1,5m. Znalazłem tylko 3 metrowe. 1,5 metrowe są RCA - RCA http://allegro.pl/kabel-1-rca-1-5m-gold24k-ofc-2xekran-hq-thomson-i7023038518.html. Czy mogę kupić takie dwa i podłączyć do każdego z kanału i nie ucierpi na tym jakość dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 8.99 pln nie ma znaczenia co z tym zrobisz ;) nic nie ucierpi nawet portwel ;)

Ps. Porowmywałem kiedyś kilka drutów z makretu w cenie 3 do 10 pln i kude blaszka można było się zdziwić jaki rozrzut w jakości sygnału był pomiędzy nimi. Aczkolwiek w te wyświechtane parametry tego kabla bym nie wierzył. 24k gold ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się orientuje to możesz zastosować kable cyfrowe coaxial jako analogowe nie za bardzo odwrotnie chociażby z powodu rezystancji .

W tej cenie nie spodziewaj się jak przedmówca napisał podanych parametrów np gold-ów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są jakieś kable z napisem Video, ale rezystancja 75ohm czyli ok. W sumie w opisie też pisze, że również do audio. Najwyżej zwrócę jak nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości daj znać jak poszedł eksperyment :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To są jakieś kable z napisem Video, ale rezystancja 75ohm czyli ok. W sumie w opisie też pisze, że również do audio. Najwyżej zwrócę jak nie pójdzie.
Serio opłaca Ci się takie coś zwracać?

Lepiej zamów sobie robione RCA od nostromo audio, o wiele lepiej zagrają niż takie byle co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej kupić przewód instrumentalny ze szpuli, wtyki, i samemu sobie polutować?

W każdym sklepie muzycznym jest tego do wypęku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej...?

Najlepiej to kupić interkonekt ze średniej półki marketu elektronicznego, zaoszczędzone pieniądze wydać na nową płytę, a zaoszczędzony czas poświęcić na jej przesłuchanie. Szkoda marnować życia na kable.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając tematu: Czy można użyć 2 kabli RCA-RCA zamiast kabla 2xRCA - 2xRCA?

W przypadku omawianych w pierwszym poście połączenie powiodło się. 2 x S-Video grają zupełnie jak 1 x Interkonekt (a może nawet i lepiej, bo nie mają wspólnej części kabla.). Mogłem też kupić 2 x Audio + 1x Video wyszło by jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi