Skocz do zawartości
IGNORED

podkładki pod kolce


M-K

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy zawsze kończycie na stwierdzeniu o kupowaniu, wydawaniu pieniędzy. Zauważ domyślny kolego, że o pieniądzach nie piszemy my, ludzie z audiomitów. To jest czynnik, który akurat mnie nie interesuje.

 

Ciebie akurat nie interesuje, ale są tu przynajmniej dwie osoby, które bardzo często powołują się na kasę i nikczemnych sprzedawców, którzy chcą upłynniać swój towar ciemnemu narodowi.

 

Elektronika jak najbardziej, procesy zachodzące w niej czyli wpływ pojemności, rezystancji, indukcyjności,zasada działania półprzewodników na styku barier... lamp również.

 

Wpływ tych elementóww jest oczywisty czy raczej powinnien taki być nawet dla laika, którego pasją jest audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś napisałem że moje podkładki pod kolce wpływają na brzmienie ?

Ja używam kolców i podkładek z przyczyn technicznych . Jedna kolumna stoi mi na płytkach (narożny kominek ) druga na panelach. różnica plus minus 3-4mm kolcami można zawsze coś tam skorygować.O ile na płytkach mogę sobie podkładki odpuścić tak już na panelach nie za bardzo . A że będzie wyglądać to nieciekawie to mam podkładki z obu stron.Kolce mam z zestawu z kolumnami a za podkładki jantzen z 2-3 lata temu dałem bajeczną kwotę coś koło 3 zł za sztukę.Nie majątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica plus minus 3-4mm kolcami można zawsze coś tam skorygować.

 

Mi się lepiej koryguje czymś takim. Używam przy podstawkach pod kolumnami i wiem, że nawet jak uniosę je podczas przestawiania, to stawiając z powrotem na podłodze nie wyorzę bruzdy w parkiecie, czy panelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę moderacje o interwencje i eliminacje tego typu zachowań jak to powyżej.

 

Nie płacz, to z troski o twoje zdrowie psychiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzecz. Sam robiłeś z jakiś śrub? czy to gotowy produkt?

Prawie gotowy- wpadły mi w ręce śruby na imbus z mocno powiekszonymi łebkami i wystarczyło je zeszlifować (plus nakleić cienki filc samoprzylepny). Gniazda dla nich też z wykopalisk ;-)

 

 

 

Nie płacz, to z troski o twoje zdrowie psychiczne.

Raczej z troski o innych- tych, co naczytają się takich głupot i mogą w to jeszcze uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z troski o innych- tych, co naczytają się takich głupot i mogą w to jeszcze uwierzyć.

Nie sądzę, że trzeba interweniować. Na forum są trzy grupy audiofilów jak zauważyłem. Podchodzący do tematu z rozwagą np. ci, którzy w przypadku kolców wiedzą do czego mogą one się przydać i kiedy ich zastosowanie jest uzasadnione, ew. używanie ich jako element dekoracyjny, kiedy można się bez nich obejść. Druga grupa to np. kabelkowcy, którzy je słyszą, głównie te sygnałowe, ale mają świadomość, że nagle nie otworzy im się średnica, poprawi się przestrzeń i głębia w pięciu wymiarach, bas stanie się szybszy, punktowy i niżej schodzący, a z góry znikną wyostrzenia, iskrzenia i latające żyletki. Trzecia grupa to ludzie z maniakalno-obsesyjnym audiofilizmem, którzy słyszą wszystko co tylko można kupić w sklepach audio, lub wykonać samemu. Jeśli ktoś należy do tej ostatniej grupy, to niepotrzebna żadna troska. Nie przekonasz ich żadnym racjonalnym argumentem. Taki audiofil wpadł w czarną dziurę z której nie ma ucieczki, jak głosi współczesna astrofizyka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że trzeba interweniować. Na forum są trzy grupy audiofilów jak zauważyłem. Podchodzący do tematu z rozwagą np. ci, którzy w przypadku kolców wiedzą do czego mogą one się przydać i kiedy ich zastosowanie jest uzasadnione, ew. używanie ich jako element dekoracyjny, kiedy można się bez nich obejść. Druga grupa to np. kabelkowcy, którzy je słyszą, głównie te sygnałowe, ale mają świadomość, że nagle nie otworzy im się średnica, poprawi się przestrzeń i głębia w pięciu wymiarach, bas stanie się szybszy, punktowy i niżej schodzący, a z góry znikną wyostrzenia, iskrzenia i latające żyletki. Trzecia grupa to ludzie z maniakalno-obsesyjnym audiofilizmem, którzy słyszą wszystko co tylko można kupić w sklepach audio, lub wykonać samemu. Jeśli ktoś należy do tej ostatniej grupy, to niepotrzebna żadna troska. Nie przekonasz ich żadnym racjonalnym argumentem. Taki audiofil wpadł w czarną dziurę z której nie ma ucieczki, jak głosi współczesna astrofizyka ;-)

 

Dobrze napisane, Sylwek :))) Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że trzeba interweniować. Na forum są trzy grupy audiofilów jak zauważyłem.

 

Ok.

Dosyć klasyczny podział z uwzględnieniem nasilenia występujących czynników. Zgadzam się z nim.

W sumie, adekwatny dla wielu przedsięwzięć, gdzie technologia służy "łechtaniu" zmysłów by dotrzeć do emocji użytkownika.

 

Brakuje w nim miejsca na specyficzną grupę, która też występuje na forum a są to natrętni, czasem aroganccy "nawracacze", którzy z siłą pewnej sekty chodzącej po domach, wyśmiewają zaocznie każdą rzecz, zaobserwowaną przez któregoś z forowiczów we własnym domu, a której oni nie uznają bo... pomiary. Zapominając, że jeśli zjawisko wciąż się powtarza to nauka każe zmienić metodę badawczą. Oni jednak dalej nie mają zamiaru zapoznać się z sytuacją na żywo (w nauce nazywa się to już regres) i zrzucają ciężar udowodnienia na barki "Słyszącego" (kpina a nie podejście naukowe), nawet jeśli ten jest cukiernikiem, chirurgiem naczyniowym czy ekspertem w innej dziedzinie, który nie każe pacjentowi samemu ustalać pola operacyjnego i wybierać narzędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, bardziej precyzyjnie, bo >porlick, czy wielu innych trzeźwo podchodzących do tematu audio, ma tu na uwadze zaczynających swoją przygodę z tym hobby. Np. kiedy ja przechodziłem z Diory na Pioneer kupiony gdzieś aż w dużym mieście, bo tylko tam można było skorzystać z bogatszej oferty elektroniki, powiedzmy już z segmentu Hi-Fi, kabel zasilający układałem pod stolikiem tak, żeby nie był zwinięty w kłębek, bo na lekcjach z fizyki, czy elektrotechniki słyszało się o jakimś indukowaniu się prądu, czy inne tam. Uważałem więc, że to może być szkodliwe itp. ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zastanawiać się, czy wzmacniacz będzie grał lepiej, kiedy pod stopkami położę skórę z wilczura, czy skórę z kangura. Nawet gdyby już wtedy istniało to forum i naczytałbym się o takich patentach na poprawę dźwięku, uznałbym to za jakieś brednie, dlatego uważam, że nie ma się tu co martwić o początkujących. Młody, początkujący audiofil, ma swój rozum i on z pewnością podpowie mu, co warto chociaż przetestować, a czym w ogóle nie zawracać sobie głowy, no chyba, że już od dziecka bujał w obłokach i nie przeszło mu to z wiekim. Wtedy już nikt z tych głuchych realistów, niedowiarków nie wytłumaczy komuś takiemu, że magia nie istnieje :-)

 

>Mickey6, ja np. nie uważam że należy ignorować i wyśmiewać wszystko, co przez sceptyków uznawane jest za voodoo, ale gdzieś muszą być granice rozsądku i nie dziw się, że kogoś brzuch rozboli ze śmiechu, jeśli zobaczy u kogoś w domu pod stopkami przetwornika piramidkę przypominającą stos Volty, składający się z naprzemiennie ułożonych z różnego rodzaju materiału kółek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

>Mickey6, ja np. nie uważam że należy ignorować i wyśmiewać wszystko, co przez sceptyków uznawane jest za voodoo, ale gdzieś muszą być granice rozsądku i nie dziw się, że kogoś brzuch rozboli ze śmiechu, jeśli zobaczy u kogoś w domu pod stopkami przetwornika piramidkę przypominającą stos Volty, składający się z naprzemiennie ułożonych z różnego rodzaju materiału kółek.

 

Nie kierowałem tego personalnie do Ciebie. Zgadzam się z Twoim podziałem bardzo rozsądnie dobrane kryteria.

Dlatego nazwałem tą grupę specyficzną bo nie mieści się w tym podziale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kolców i podkładek najlepiej przetestować samemu. Nie jest to duży koszt, a doświadczenie bezcenne.

 

Jest wiele zmiennych, które wpływają na ocenę. Jednak do najwazniejszych mogę zaliczyć:

1) rodzaj podłoża na, którym stoją kolumny;

2) miejsce użycia kolców - czy kolce dajemy bezpośrednio pod kolumną, czy najpierw jest podstawka pod kolumnę i kolce są dopiero w podstawce;

3) wysokość kolumn - zmiany po użyciu podstawek, kolców lub postawienie kolumn bez żadnych dodatków.

 

Wiele zależy od systemu i akustyki, ale nawet jak ktoś nie stwierdzi żadnych zmian, to zostawi sobie najładniejszą opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie, kolce wprowadziły efekt znikania kolumn, wcześniej przed Dynkami były Phonary bez kolców i tego efektu nie było. Pod kolcami są podkładki z filcem, bo podłoga to parkiet. Eksperymenty z granitem mam do zaliczenia i bardzo mnie to interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty kamienne mają też inną wielką zaletę- spodnia część kolumn jest bezpieczna podczas odkurzania. Kto widział kolumny poobijane ssawką odkurzacza, ten wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta kamienna pod kolumnę to i owszem. Może mieć praktyczne zastosowanie i ładnie wyglądać. Tak jak na pierwszym obrazku, ale w jakim celu ta druga piramida już nie kumam. Jeszcze dwie takie płytki i nie będzie widać w telewizorze tego paska na którym pokazują różne informacje, np. podczas meczu Polska-Chiny dwa godziny ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-59127-0-58309700-1529772723_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce mam dłuższe plus granit 3cm. Zyskałem jakieś 4cm, tweeter prawie na wysokości uszu. I nikt nie obija kolumn. Są do tego ostre, ładnie wgryzly się w kamień. Nic się nie przesuwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie

 

Odświeżam temat

 

Szukam podkładek które po zamocowaniu pod kolcami umożliwią mi przynajmniej raz na tydzień bezproblemowe przesuwanie kolumn.

 

Waga kolumny ok 25 kg.

 

Które z tych podkładek będzie Waszym zdaniem dobrym wyborem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy będzie konieczne podklejenie tych podkładek dodatkowo filcem?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norstony są z fajnym filcem. Potwierdzam, że są dobrej jakości, nie niszczą drewnianej podłogi i można delikatnie przy sprzątaniu przesunąć kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czy znacie jakieś podkładki w których kolce osiadają na tyle głęboko, że w trakcie przypadkowego uniesienia kolumny zostają na kolcu?

Najlepsze byłoby rozwiązanie które zaproponował porlick ale czy można coś takiego kupić?

 

 

Mi się lepiej koryguje czymś takim. Używam przy podstawkach pod kolumnami i wiem, że nawet jak uniosę je podczas przestawiania, to stawiając z powrotem na podłodze nie wyorzę bruzdy w parkiecie, czy panelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.