Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza Pioneer A-30


Raptor175

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii w temacie wymiany wzmacniacza Pioneer A-30 oraz nakierowanie mnie na właściwy model.

 

Za namową "forum" oraz przesłuchaniu kilkunastu modeli kolumn podstawkowych do 4 tysięcy stałem się posiadaczem DYNAUDIO EMIT 20.

 

Teraz przyszedł czas na wymianę mojego wzmacniacza na model który zagra miej krzykliwie z dobrą barwną średnicą, szukam czegoś innego niż Pioneer.

 

Moje preferencje muzyczne wszystko po trochu bez Disco, Techno, Hi-Hop, Discopolo. Najczęściej słucham starego rocka z lat 70-90, Mike Oldfield, muzyka filmowa itp.

 

Dobrze żeby wzmacniacz posiadał DAC w celu podłączenia odtwarzacza Blu-ray oraz mojego CD Pioneer PD-30 lub TV

 

Jestem na etapie zbierania pieniędzy, zakładam budżet do 4 tys. złotych w grę wchodzą też raty.

 

Cele założenia wątku na forum jest wybranie kilku modeli które chciałbym przesłuchać w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że chodzi o nowe? Jeśli tak to osłuchaj np . Naima 5SI, Atolla IN100SE, IN200 (są teraz chyba jakieś wyprzedaże) , Dayens Menuetto, Cyrusa 6, Music Hall-a a35.2, Audiolab 8300, Rega Elex-R. Niestety nie mają DAC-a na pokładzie prócz Cyrusa chyba. Na to bym jednak nie patrzył. Często te wbudowane są kiepskiej jakości. Do podłączenia blu czy tv wystarczy Ci jakiś tani FiiO, a cd podłączysz po analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto być może zapoznać się z nową serią wzmacniaczy NADa. Zastosowali dobre moduły Hypex'a. W praktyce taki wzmacniacz w klasie D nawet najniższy model bodaj C338 może zagrać lepiej niż niejeden tranzystor o wiekszej na papierze mocy. Ostatnio z ciekawości testowałem np. Chiński wzmacniacz w klasie d zasilany z zasilacza 12V3A. Na Diamondach 25 opad szczęki jak takie nic za 250 pln może grać pod wzgledem kontroli basu. (Cały wzmacniacz to jeden scalak plus cewki i kondensatory).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najlepiej odsłuchać i wybrać model, który najbardziej będzie Ci odpowiadał. Moje propozycje to na pewno Cyrus One, Naim Nait 5si oraz Audiolab 8300A.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedzi, ale większość propozycji przekracza mój ustalony budżet czyli 4 tysiące złotych. Myślałem nad innymi wzmacniaczami takimi jak: CAMBRIDGE AUDIO CXA60, YAMAHA A-S701 YAMAHA A-S801, ROTEL A12, NAD C368, MARANTZ PM8005, CREEK EVOLUTION 50A, MUSIC HALL A35.2, VINCENT SV-500, Music Hall A30.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do listy dopisz Rega i Heed choć to ostatnie połączenie może być trochę misiowate

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One / Dayens Menuetto / Heed Elixir / Rega Elex R. Kazdy zagra z Dyniami i kazdy inny, cos z tej czworki niedrogich perelek powinno Ci podejsc. Osobiscie wybralbym wszystkie cztery heh i nie zazdroszcze Ci juz teraz wybierania. Posluchaj kazdego na spokojnie dluzej u siebie. W salonie na szybkim odsluchu wszystkie one polegna np. z moim Atollem ale przy dluzszym odsluchu w domu Atoll nie bedzie mial startu do calej w/w czworki. Powodzenia i daj znac, ktory klamot podszedl Ci najbardziej z Dyniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kierunek w wyborze wzmacniacza, tera trzeba uzbierać kasę oraz wybrać się na odsłuch. Na pierwszy idzie Cyrus ONE, Heed Audio Elixir tylko ten drugi przekracza zakładany budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus ONE powinien ci się spodobać. Teraz do sklepów trafi jego nowa wersja - więc ceny tych starszych modeli mogą być "dynamiczne". Rynek podążą za oczekiwaniami klientów, więc HD za 4.5 w detalu może być czymś ciekawym dla osób, które potrzebują obsługi plików hi-res. Raptor175 -> potrzebujesz dostęp do plików wysokiej rozdzielczości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Raptor175 -> potrzebujesz dostęp do plików wysokiej rozdzielczości?

 

Kupuję tylko muzykę na płytach CD, lubię mieć płytę która stoi na półce i cieszy oko.

Robię też kopie płyt CD do plików FLAC więc dodatkowe opcje jakie oferuje CYRUS ONE HD mogą być atutem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać gdy dokonasz wyboru. Tu znalazłem recenzję CYRUS ONE:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... być może będzie pomocna w zakupach. Tak czy inaczej powodzenia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej wspomniałem o tej firmie i jak najbardziej to podtrzymuję. Brzmieniowo ustawione dokładnie pomiędzy Cyrusem a Heed. Jeśli nie słuchasz bardzo głośno i nie chcesz nagłośnić dużego pomieszczenia, jak najbardziej warto. Oczywiście pzry takich poziomach cenowych gdzieś musiało się znaleźć miejsce na kompromis. W przypadku tego wzmacniacza jest on bardzo przemyślany i bardzo trafiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Przeglądam internet w poszukiwaniu wzmacniacza dla siebie i coraz bardziej jestem przekonany do REGA Elex-R oraz do Pioneera A-70DA ze względu na jego wyposażenie.

 

Mam pytanie odnośnie REGA Elex-R, znalazłem dwie różne wersje montowanie potencjometria głośności na jednym zdjęciu mamy umieszczony na froncie a na drugim zdjęciu z tyłu na długim trzpieniu.

Mam pytanie jakie rozwiązanie teraz stosuje Rega w/w wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptor z tego co ja sie dowiedzialem to obecna rewizja Regi elex r nie ma juz tego dlugiego trzpienia do czarnego ALPSa. A sam elex r moim zdaniem idealnie pasuje charakterem do dynek dm/emit. W ekex r nic nigdy sie nie zlewa, skleja, jest bardzo duzo powietrza miedzy dzwiekami, bas jest skromny ale o zjawiskowej w tej cenie wzmacniaczy jakosci, do tego gra to bardzo zywo, szybko. Swietny wzmacniacz, chociaz jak zawsze nie dla kazdego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sumie krótki kontakt z Regą Elex więc nie będę krytykował ale tak na wszelki wypadek proponuję przy okazji odsłuchać choćby Marantza PM8005/8006, Denona PMA-1600 czy Hegla H80 jak by się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elex r nie jest dla kazdego, jeszcze raz to napisze i przegra w krotkim odsluchu z takim denonem czy atollem ale bardzo zyskuje w dluzszym odsluchu. Zywy, muzykalny, swietny srodek ale daleki od tego jak graja Denony czy Atolle. Dla mnie obok Dayens-a Menuetto Rega elex r stanowia najciekawsza pare piecykow w cenie do ok. 5kzl. Oczywiscie trzeba samemu posluchac itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja szukam wzmacniacza który nie zwali mnie z nóg po po pierwszych minutach tylko pokaże klasę po długim słuchaniu, nie będzie męczył tylko da mi radość z długiego słuchania muzyki oraz pokarze smaczki w utworach.

Branża poleca mi Atolla 100, Regą Elex CAX60/80 oraz Marantza PM8006, odradzają mi Pioneera A50 oraz A70 więc jadę na osłuch (liczyłem na te dwa Pioneery).

Mam natomiast mieszane odczucia do Atolla 100 czytałem na forach o małej precyzji oraz nijakiej rozdzielczości tego piecyka więc muszę się przekonać osobiście.

 

A co wy myślicie o Atollach

 

Zapomniałem o Naim NAIT 5si którego zaliczam do czołówki odsłuchowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptor no u mnie stoi od dwoch lat atoll setka, i gral tez z Dynaudio. No nie bedzie precyzji, rozdzielczosci, smaczkow itd. w polaczeniu z Dynaudio a tym bardziej z Emit m 20. Branza poleca setke bo on robi spore, pierwsze wrazenie, niestety jak dluzej sie z nim osluchasz to okazuje sie ze tym czym robil to pierwsze wrazenie sa jego najwieksze ulomnosci. Oczywiscie co kto lubi, jednak mozna duzo lepiej w cenie Atolla in 100se, zwlaszcza w polaczeniu z Emit m 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja szukam wzmacniacza który nie zwali mnie z nóg po po pierwszych minutach tylko pokaże klasę po długim słuchaniu, nie będzie męczył tylko da mi radość z długiego słuchania muzyki oraz pokarze smaczki w utworach.

Branża poleca mi Atolla 100, Regą Elex CAX60/80 oraz Marantza PM8006, odradzają mi Pioneera A50 oraz A70 więc jadę na osłuch (liczyłem na te dwa Pioneery).

Mam natomiast mieszane odczucia do Atolla 100 czytałem na forach o małej precyzji oraz nijakiej rozdzielczości tego piecyka więc muszę się przekonać osobiście.

 

A co wy myślicie o Atollach

 

Zapomniałem o Naim NAIT 5si którego zaliczam do czołówki odsłuchowej.

 

Robilem 2 podejscia do in100se, mialem am200se+pr300, z calym szacunkiem dla atolla, mają dobra makrodynamike, podkrecone barwy, pieknie brzmia wokale, ale rozdzielczosc tych wzmaniaczy nie jest wybitna, jezeli wybierzesz atolla pomysl o dobrym przewodzie zasilajacym, brzmienie zmienia sie radykalnie, proponuje cos ze stajni Shunyata

Mam pod tv pioneera a30 w tej cenie spoko:), mialem cxa60, pm8005, pioneera a70, nada c365, rotela a12 gralo to wszystko ale nie z kazdym repertuarem. Ja od siebie moge Tobie polecic odsluch atolla in100se z dobrym przewodem zasilajacym, rotel a12 to też dobry sprzet ze swietnym dackiem(fajnie gra z kolumnami b&w) ale do mniejszych pomieszczen.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrev jakie brzmienie otrzymamy z polaczenia emi m 20 i atolla in100 se? Bez mieszania w to kabli, nie negujac jak olbrzymi wplyw maja na brzmienie, zwlaszcza tak " przezroczystych" systemow jak polaczenie atolla i emit m20. A i jaki srodek ma Atoll in100se? Czy to jego bardzo wyrazne uproszczanie nie ma wplywu na jego " piekne" wokale. Z setka sa dwa problemy, pierwszy to krajowe recenzje a drugi to brzmienie Atolla, ktory chce zagrac kazdy gatunek muzyczny ale tak naprawde w niczym nie jest dobrze. Tu uprosci, tam przeciagnie, wszystko podskleja i taka sciane dzwieku wypchnie do przodu. Trzeba sie zastanowic czy na pewno tego chcemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrev jakie brzmienie otrzymamy z polaczenia emi m 20 i atolla in100 se? Bez mieszania w to kabli, nie negujac jak olbrzymi wplyw maja na brzmienie, zwlaszcza tak " przezroczystych" systemow jak polaczenie atolla i emit m20. A i jaki srodek ma Atoll in100se? Czy to jego bardzo wyrazne uproszczanie nie ma wplywu na jego " piekne" wokale. Z setka sa dwa problemy, pierwszy to krajowe recenzje a drugi to brzmienie Atolla, ktory chce zagrac kazdy gatunek muzyczny ale tak naprawde w niczym nie jest dobrze. Tu uprosci, tam przeciagnie, wszystko podskleja i taka sciane dzwieku wypchnie do przodu. Trzeba sie zastanowic czy na pewno tego chcemy.

 

 

Masz racje Adamie. Pewnie dlatego ten piecyk nie zostal ze mna dluzej bo mnie meczyl. Na imprezy typu domówki - spoko, ma power i kopa :) no i Diana Krall ładnie na nim śpiewała, to chyba wszystko co potrafi in100:) najbardziej mnie bolało ze nie moglem posluchac na nim starszych kawalkow lub takich, ktorych realizacja jest do nieczego.

Ja osobiscie milo wspominam Rotela a12 z b&w cm5s2, kolega Raptor niech poslucha, pieknie wykonczone wokale, smaczki o ktorych wspominal, bogata srednica dobre barwy, rewelacyjne wejscie phono! To jest piecyk ktory nie zmeczy i da duzo radosci z grania.

 

Adamie dynaudio nigdy nie slyszalem, jestem poki co wierny firmie Bowers&Wilkins :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje cos ze stajni Shunyata

A może coś ze stajni Hijiri?

Wybacz ale to mniej więcej jak zakładanie świni siodła i udawania, że jest koniem wyścigowym. Bez względu jak drogi kabel prądowy zastosujesz, na tym wzmacniaczu nie "pohajendzisz". Kablem zasilającym nie wyeliminujesz uproszczeń brzmienia i niedoróbek konstrukcyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może coś ze stajni Hijiri?

Wybacz ale to mniej więcej jak zakładanie świni siodła i udawania, że jest koniem wyścigowym. Bez względu jak drogi kabel prądowy zastosujesz, na tym wzmacniaczu nie "pohajendzisz". Kablem zasilającym nie wyeliminujesz uproszczeń brzmienia i niedoróbek konstrukcyjnych.

 

W cenie 4 tyś pln za wzmacniacz ciężko mówić o hajendzie. Tu nawet hijiri nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Dlatego ten wpis

proponuje cos ze stajni Shunyata

nie ma sensu.

Nie obraź się ale kupowanie drogich sieciówek ma uzasadnienie w przypadku lepszych jakościowo sprzętów. Traktowanie zaś ich jako protezy dla wzmacniaczy takich jak ten Atoll oznacza wyłącznie stratę pieniędzy. Co prawda ceny kabli Shunyaty zaczynają się od 730 zł za model Venom 3 ale to i tak zbyt wiele w relacji do ceny i wartości Atolla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.