Skocz do zawartości
IGNORED

Polska prasa o audio 2018


rooster85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to dobry wątek na tego typu temat. Otóż... Chętnie bym coś poczytał! Stąd pytanie: które polskie czasopismo traktujące o sprzęcie audio polecacie? Które najbardziej profesjonalnie podchodzi do recenzji sprzętu? Jestem początkujący w temacie hi-fi, dlatego sam raczej nie będę w stanie ocenić, które jest najlepsze.

 

I jeszcze dorzucę jedno pytanko tym razem o historii: z tego co wygooglałem wynika, że najdłużej na rynku utrzymują się magazyny: Audio", "Audio Video" i "HiFi i muzyka". Czy któreś z tych czasopism zdobyło kiedykolwiek jakąś znaczną przewagę jakościową nad innymi? Czy któreś można określić jako najbardziej "legendarne" na polskim rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni publikowany jest w necie jako hifi.pl

Niedawno doszedł też hifichoice.pl

 

Pismo Audio ma najbardziej rozbudowane testy włącznie z wykresami z laboratorium.

( najczęściej do pomiarów wzmacniaczy , zestawów głośnikowych )

Sprawdzają, czy producent podaje wiarygodne dane w specyfikacji.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też AUDIO, ale ostatnio AudioVideo też podchodziło profesjonalnie - z pomiarami.

Jakbyś władał, to polecam też Stereophile.com tu przykład:

https://www.stereophile.com/content/harbeth-monitor-302-40th-anniversary-edition-loudspeaker

a na dole strony jest wybór czego ew. szukasz...

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podchodzi Audio Video-głównie dlatego, że testy mają bezpośrednio porównanie do innych sprzętów i opisy odsłuchów nie są zawieszone w powietrzu,opisujące mydło powidło.

Minusem jest zbyt duża ilość recenzji słuchawek i hype na mobilne audio.

W Audio przyjemnie czyta się testy kolumn napisane przez naczelnego-ma mega wiedze na temat głośników, zwrotnic, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosadnie ale rzetelnie to ująłeś.

Najbardziej to mnie rozczulił test którejś kolumny p. Andrejczuka kilka lat temu.

AUDIO (wieki temu "Od radio do audio") trzeba u m i e ć czytać między wierszami.

Sam nie zawsze wyłapię to o czym n i e napisali.

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jam lasica umiesz czytać więc darujmy sobie takie pytania a gdybyś chciał konkretów to wystarczy, że np. udasz się do Empik-u i nabędziesz ten fantastyczny z punktu widzenia dystrybutorów kawałek makulatury. No i zawsze możesz się nie zgadzać z moim zdaniem i dla Ciebie Audio Video może być niedoścignionym wzorem uczciwości. Pozdrawiam serdecznie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jam lasica umiesz czytać więc darujmy sobie takie pytania a gdybyś chciał konkretów to wystarczy, że np. udasz się do Empik-u i nabędziesz ten fantastyczny z punktu widzenia dystrybutorów kawałek makulatury

No cóż. Można i tak. Zero konkretów - tylko rzut kałem do celu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy test należy czytać z przymrużaniem oka i zwracać uwagę na to co jest napisane między wierszami. Oczywiste jest, że niektórzy producenci/dystrybutorzy mają więcej "znaczków" i trzeba z tym umieć żyć:D

Mi osobiście na 4 recenzowane produkty 3 całkiem nieźle odpowiadały temu co było u mnie w domu, więc statystycznie całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio. Między wierszami- tak, ale lab daje dużo więcej, jak tylko wykresiki i cyferki. Umiesz wyciągnąć wnioski z pomiarów- zweryfikujesz beletrystykę w opisie. Z tego, co pamiętam, HFiM miało zestawy marek cacy i fuj, i nie ważne było, że są klocki lepsze i gorsze w ramach każdej z nich. AV kiedyś było dobre w objaśnieniu problemów technicznych, ale ostatnio rzeczywiście komercha. Osobiście sądzę, że im mniej laboratorium, tym nizsza wiarygodność pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdziekolwiek tworzone są i publikowane (włącznie z komentarzem) wykresy wodospadowe dla pasma akustycznego ?

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdziekolwiek tworzone są i publikowane (włącznie z komentarzem) wykresy wodospadowe dla pasma akustycznego ?

Były. W latach 2014 - 2016 Audio Video zamieszczało takowe wraz z komentarzem. Od stycznia 2017 jest tylko jeden wykres (przebieg impedancji oraz kąt fazy), podobnie zresztą jak w miesięczniku Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.