Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do kina i gier


baron_bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam słuchawek które sprawdzą się w kinie i grach. Charakterystyka: wyraźna średnica, duża scena i pozycjonowanie dźwięków, nienatarczywe wysokie (które nie muszą być tak "lotne" jak w muzyce) no i dość potężny bas.... najlepiej schodzący w taki subwooferowy sposób (nie wiem prawdę powiedziawszy na ile to w ogóle możliwe).

 

Posiadałem Denon AH-D600 i AH-7100. Jest to przesada co mówią o ich przesterowanym basie - po kilkuset godzinach wygrzewania, wszystko się normuje i stają się uniwersalne (przynajmniej w 7100, bo je miałem dłużej - do filmów było ok, ale i bez szału).

 

Wzmacniacz/źródło: ifi ican, dac axux xonar essence one, audiolab M-dac (ten ostatni jest mizerny bez dodatkowego wzmacniacza). Źródła nie wiem czy jest sens zmieniać, ale ifi ican mogę podmienić na coś lepszego.

 

Zainteresowały mnie słuchawki z podwójnymi przetwornikami, gdzie jeden jest od średnicy i wysokich a drugi od basu.

 

JVC HA-SZ2000

Technics RP-F30 - ponoć lepsze ale trudne do zdobycia

 

Ew. alternatywy?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Tobie powiem iż miło mnie zaskoczyły dedykowane do playstation Sony słuchawki, ale mi tylko do gier były potrzebne.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier pewnie są naprawdę niezłe (szczególnie, że dopasowane do chipsetu muzycznego z ps), ale to raczej rozwiązanie budżetowe, a ja szukam czegoś, że tak to ujmę końcowego (słuchawki do filmów i gier takie, że już nie będę szukać wyżej). Obecnie gram na akg k612 pro (ifi) - wątpię by słuchawki dedykowane od ps były lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Skończyło się to zakupem karty muzycznej typowo gamingowej ASUS ROG Xonar Phoebus Solo - do muzyki nadaje się średnio (zimna), chociaż w porównaniu z kartami z te pieniądze (nowa kosztowała 700 zł) chyba nie jest zła. Natomiast ma panel z ustawieniami (pogłosy, typu pomieszczeń głośników, a nawet presety do typów gier) który ma całkiem spore możliwości (i których nigdy bym nie użył w muzyce), ale w grach i filmie i osiągnąłem całkiem niezły efekt w połączeniu ifi ican + słuchawkami ATH-AD900X. Podbiłem bas o 8db i na ify ustawiłem zwieszenie przestrzeni oraz basy (wzmacniacz ma takie 2 przełączniki, na efekt w tych pieniądzach nie da się nic złego powiedzieć).

 

Osiągnąłem efekt nisko schodzącej kolumny, ale nie subwoofera (nie chodzi o ilość basu bo ten mogę rzecz jasna zwiększyć jeszcze bardziej, ale o jego głębie i rozwlekłość). Jeśli ktoś poleci słuchawki, które się lepiej nadają do tego eksperymentu niż audio technica ATH-AD900X to będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.