Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

M2TECH Klub
IGNORED

Klub M2TECH


darek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2019 o 15:24, m4tech napisał:

Pod względem brzmienia to jest dokładnie to samo co Young DSD. To potwierdza jak dobrze dopracowany był poprzednik w tej dziedzinie. Doszło kilka funkcjonalności jak mqa itp. Polecam do nich zasilacz liniowy. Jest dociążenie muzykalność a zarazem detal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co masz na myśli "pod względem brzmienia"? Miałem dzisiaj okazję porównać Younga DSD z mk III z tym, że na topowych słuchawkach Final Audio D8000. Mk III to zdecydowanie większa przestrzeń, doskonała kontrola każdego pasma, dynamika. Barwa bardziej neutralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AiM-TV napisał:

Barwa bardziej neutralna.

Uśmiecham się szeroko gdy czytam definicję neutralności zawsze na tym forum. To iście audiofilski wyimaginowany parametr.

Ale pomijając to... może spróbuj znaleźć cokolwiek co zmienił producent w nowej wersji w sekcji cyfrowej lub analogowej tego przetwornika, ja wiem co znajdziesz , bo sam szukałem - okrąglutkie ZERO. 

Gdzie można dokonać takiego porównania tych przetworników? bo może skusiłbym się podjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Uśmiecham się szeroko gdy czytam definicję neutralności zawsze na tym forum. To iście audiofilski wyimaginowany parametr.

Ale pomijając to... może spróbuj znaleźć cokolwiek co zmienił producent w nowej wersji w sekcji cyfrowej lub analogowej tego przetwornika, ja wiem co znajdziesz , bo sam szukałem - okrąglutkie ZERO. 

Gdzie można dokonać takiego porównania tych przetworników? bo może skusiłbym się podjechać...

Słuchałem u dystrybutora GFMOD we Wrocławiu. Nie zgłębiałem budowy tych przetworników, ale coś jednak musiało zostać zmienione skoro prezentacja brzmienia zrobiła na mnie dużo większe wrażenie. Dodam, ze placebo mam raczej w kiepskiej formie, bo co ostatnio słuchałem było wtórne, niczym nie zaskakiwało (np Audio-GD DAC 19 i temu podobne klasowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2019 o 19:25, AiM-TV napisał:

Co masz na myśli "pod względem brzmienia"? Miałem dzisiaj okazję porównać Younga DSD z mk III z tym, że na topowych słuchawkach Final Audio D8000. Mk III to zdecydowanie większa przestrzeń, doskonała kontrola każdego pasma, dynamika. Barwa bardziej neutralna.

Jak wypadly d8000 z DSD mk III?

Edytowane przez ptx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ptx napisał:

Jak wypadly d8000 z DSD mk III?

Połączenie rewelacyjne. Doskonała dynamika, wielkość i głębia sceny. Tylko, że mógł być odpowiedzialny za to jeden "ficzer" - kabel RCA Entreq Discovery za 5,5k. Niestety nie było "zwykłych" kabli na podmianę, no ale robotę zestaw zrobił i wrażenia pozostały w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, AiM-TV napisał:

Sprzęt z wyposażenia dystrybutora Erzetich Bacillus. Takie niepozorne cacko, ale nie czułem, żeby wprowadzał jakieś ograniczenia.

Serio? nie czułeś? :) ale wcześniej za to czułeś kabel i tu cytat: " Doskonała dynamika, wielkość i głębia sceny. Tylko, że mógł być odpowiedzialny za to jeden "ficzer" - kabel RCA Entreq Discovery za 5,5k.

To wszystko co piszesz jest totalnie nie logiczne, wykluczasz wpływ wzmacniacza na efekt końcowy, a nie mogłeś mieć zielonego pojęcia jaki w ogóle miał wpływ na brzmienie, bo musiałbyś go porównać ze wzmacniaczem referencyjnym, czego nie zrobiłeś!!

Z drugiej strony domniemywasz, że praktycznie całe brzmienie zafundował jakiś pożal się Boże kabelek RCA.... po prostu strzelasz sobie sam w kolano kolego

Szczerze po takich obserwacjach... wolę nawet nie wiedzieć co i czy w ogóle tam coś usłyszałeś

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

Serio? nie czułeś? :) ale wcześniej za to czułeś kabel i tu cytat: " Doskonała dynamika, wielkość i głębia sceny. Tylko, że mógł być odpowiedzialny za to jeden "ficzer" - kabel RCA Entreq Discovery za 5,5k.

To wszystko co piszesz jest totalnie nie logiczne, wykluczasz wpływ wzmacniacza na efekt końcowy, a nie mogłeś mieć zielonego pojęcia jaki w ogóle miał wpływ na brzmienie, bo musiałbyś go porównać ze wzmacniaczem referencyjnym, czego nie zrobiłeś!!

Z drugiej strony domniemywasz, że praktycznie całe brzmienie zafundował jakiś pożal się Boże kabelek RCA.... po prostu strzelasz sobie sam w kolano kolego

Szczerze po takich obserwacjach... wolę nawet nie wiedzieć co i czy w ogóle tam coś usłyszałeś

sorry, jeżeli brakuje spójności. Skoncetrowałem się na pokazie możliwości przetworników Young DSD vs mkIII. Podpiętę do tego samego wzmacniacza i tymi samymi kablami. Mk III pokazał dużo wyższą klasę, więc upraszczając założyłem, że wzmacniacz nie stanowił wąskiego gardła. Wzmacniacz był jaki był, skoro różnice były widoczne jak na dłoni, nie miałem potrzeby szukać punktu odniesienia w innym być może referencyjnym AMPie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

No ciekawe rzeczy słyszysz w ogóle, po czymś takim nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że metki z cenami zagrały

Nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania. Jeśli słyszę różnice w brzmieniu to coś z moim słuchem jest nie tak? Jasne, tak sobie tylko wkręcam. Spróbuję sobie wmówić, że jednak nie ma żadnej odmienności w brzmieniu, być może będzie żyło się lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
13 godzin temu, darek89 napisał:

Pytanie do zainteresowanych firmą m2tech. Czy ktoś z Was czeka niecierpliwie na nowe dzieło po Vaughanie ? Jeśli ktoś ma inne pytania to piszcie.

Ja nie czekam, ale chętnie poczytam o newsach, strasznie w dacach szybko wszystko się rozwija, na tym tle firma m2tech jakby stoi w miejscu, ale wierzę w potencjał nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.06.2019 o 09:22, darek89 napisał:

Pytanie do zainteresowanych firmą m2tech. Czy ktoś z Was czeka niecierpliwie na nowe dzieło po Vaughanie ? Jeśli ktoś ma inne pytania to piszcie.

Pozdrawiam

Witam, a są już jakieś info?

I mam drugie pytanie do ciebie (i innych testujących oba modele) - na pierwszej stronie wątku zastanawiałeś się czekając na Vaughana czy różnica w dzwięku/jakości będzie proporcjonalna do wzrostu ceny w porównania do Young'a - może przeoczyłem, ale nie zauważyłem twoich przemyśleń - mógłbyś po miesiącach użytkowania topowego modelu napisać coś więcej o tej różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Opisałem na początku klubu jak gra po krótce Vaughan i czy rocznica w cenia przekłada się na jakości dźwięku. Po pierwsze trzeba zrozumieć że taka różnica nigdy nie będzie wprost proporcjonalna do ceny. Vaughan jest wspaniałym przetwornikiem, jest zbudowany solidnie i obsługuje się go bardzo przyjemnie. Jako przedwzmacniacz i wzmacniacz sluchawkowy nie jest już tak wspaniale ale jest dobrze.  Co do więcej info na temat czegoś nowego po Vaughanie może uda się coś ustalić ii podzielę się na forum. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Na początek chciałbym się przywitać jako świerzak, który dopiero zaczyna drogę z audio i zapytać o dołączenie do grupy. 

W tej chwili dopiero buduję swój system i chciałbym poprosic o poradę.

Posiadam zintegrowany amplifier Rotel RA-1520 i monitory KEF IQ5SE.

Wszystko podłączone przez uprzejmie pożyczonego  od przyjaciela M2Tech Young  pierwszej generacji.

Odbiór muzyki bardzo mi odpowiada w tym zestawie i chcę zakupić Young'a lub Young'a DSD. 

Jakie są za i przeciw wydania 2x więcej na model DSD?  Zaznaczę, że często muzyki słucham bardzo cicho, ze względu na śpiące dzieciaki. Czy pre-amp w DSD będzie miał jakikolwiek wpływ na jakość muzyki w moim systemie? Czy pre-amp z DSD ominie pre-amp z Rotela i poprawi jakość? Możliwe, że to fundametalne sprawy o które pytam, ale jeszcze do końca nie ogarniam tematu :). z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomasz tasamoto napisał:

Jakie są za i przeciw wydania 2x więcej na model DSD? 

mam DSD, ale nie słuchałem pierwowzoru, natomiast internet jest dość bogaty w recenzje DSD i często recenzenci odnoszą się do brzmienia jedynki. Ogólnie można wysnuć wniosek, że dopracowanie sekcji zasilania przyniosło wzrost jakości brzmienia. 

uwzględniając konieczność dobrego zasilacza dla MK1  różnica w cenie do MK2 staje się mniejsza

2 godziny temu, tomasz tasamoto napisał:

Czy pre-amp z DSD ominie pre-amp z Rotela i poprawi jakość?

mam wrażenie że ten Rotel nie ma opcji ominięcia własnego pre, a tylko wówczas byłby sens w ogóle stosować pre w dacu i to dotyczy wszystkich daców w ogóle, a nie tylko M2Techa
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Goły Young DSD jest brzmieniowo na poziomie Young + Palmer, więc progres jest duży.
@tomasz tasamoto Jeśli podoba się Tobie ten styl grania czyli taki energiczny, żywiołowy z lekkim ociepleniem to Young DSD to ten sam styl co poprzednik tylko w lepszym wydaniu a jeszcze ma nowe funkcje.

 

6 godzin temu, m4tech napisał:

mam wrażenie że ten Rotel nie ma opcji ominięcia własnego pre, a tylko wówczas byłby sens w ogóle stosować pre w dacu i to dotyczy wszystkich daców w ogóle, a nie tylko M2Techa
 

Tak, ma tylko Pre Out. Niby się tak nie powinno robić niemniej jednak możesz sobie sprawdzić czy czasem jakaś wypadkowa ustawień pre z DACa i pre z Rotela nie da lepszych rezultatów niż 100% pre Rotela. Może być tak, że zaczyna grać dobrze od pewnego poziomu głośności na potencjometrze a to jest za głośno i wtedy możesz lekko zjechać na Youngu.  Nie musi być lepiej ale może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GRADO__Fan napisał:

Może być tak, że zaczyna grać dobrze od pewnego poziomu głośności na potencjometrze a to jest za głośno i wtedy możesz lekko zjechać na Youngu.  Nie musi być lepiej ale może

jeśli tak się bawimy ? to od razu mam pytanie, czy można grać np. z tym Rotelem mając ustawione na wyjściu Younga DSD napięcie wyjścia na high czyli 10Vrms? czy nie szkodzi to w jakiś sposób zintegrowanym wzmacniaczom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przesterujemy wejścia we wzmacniaczu to na wyższym napięciu sygnału z DACa będzie grac lepiej bo procentowo daje to mniejszy udział ewentualnych zakłóceń.  

Z drugiej strony każdy  producent wzmacniaczy projektuje układ wejściowy po swojemu dlatego trzeba sprawdzać i zaczynać od sciszonego DACa i powoli zwiększać głośność. Jeśli nie przesterowuje wzmacniacz to będzie ok

Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, sporo się rozjaśniło. Young pierwszy bardziej mi sie podoba wizualnie. Znowu DSD ma parę ulepszeń o których piszecie.

Na forum theartofsound jest ciekawy wątek, gdzie w Young'u użytkownicy wymieniają słabej jakości, fabryczny kondensator montowany na wejściu zasilacza, na kondensator dedykowany do sprzętu hifi. Z bardzo pozytywnym i mocno zauważalnym efektem poprawy jakości dźwięku i jeszcze wiekszym otwarciem DAC'a. Koszt kondesatora to parę złotych. 

Czy ktoś z Was słyszał o tym zabiegu, lub go stosował i może potwierdzić?

Edytowane przez tomasz tasamoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomasz tasamoto napisał:

Czy ktoś z Was słyszał o tym zabiegu, lub go stosował i może potwierdzić?

Jeśli uważasz że projektant nie potrafił dobrze zbudować urządzenia, lub świadomie podjął dramatyczną decyzję redukcji SQ na rzecz zaoszczędzenia kilku złotych,...

Jeśli wierzysz, że ci co dokonali tej modyfikacji byli w stanie realnie dokonać testu A-B, czyli mieli obie wersje urządzeń do porównania w tym samym czasie.... (bo tylko wnioski z takiego porównania mogłyby być miarodajne)

...to prawdopodobnie jak zmienisz ten kondensator także usłyszysz różnicę brzmienia ? szczególnie zaraz po dokonaniu zabiegu,

 

endorfiny, pragnienie sukcesu, audiofilska konieczność słyszenia różnic, to wszystko odgrywa dużą rolę w ocenie takich "przeróbek" ?

 

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam mam M2Tech Young DAC MKIII od dłuższego czasu. Nigdy nie używałem pilota, ale teraz gdy zmieniłem mieszkanie to zacząłem i zauważyłem, ze nie mogę włączyć daca z poziomu pilota. Po włączeniu ręcznie działa już wszystko ok (można go również włączyć i wyłączyć pilotem). Jak odlaczę zasilanie znów muszę go włączać bezpośrednio na pulpicie urządzenia. Jestem pierwszym właścicielem dlatego nikt w nim nie grzebał. Czy to jest jakiś błąd w sprzęcie, pilocie, czy może moja nieumiejętność włączenia?

z gory dziekuje za podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.