Skocz do zawartości
darek89

Klub M2TECH

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2019 o 15:24, m4tech napisał:

Pod względem brzmienia to jest dokładnie to samo co Young DSD. To potwierdza jak dobrze dopracowany był poprzednik w tej dziedzinie. Doszło kilka funkcjonalności jak mqa itp. Polecam do nich zasilacz liniowy. Jest dociążenie muzykalność a zarazem detal.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co masz na myśli "pod względem brzmienia"? Miałem dzisiaj okazję porównać Younga DSD z mk III z tym, że na topowych słuchawkach Final Audio D8000. Mk III to zdecydowanie większa przestrzeń, doskonała kontrola każdego pasma, dynamika. Barwa bardziej neutralna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, AiM-TV napisał:

Barwa bardziej neutralna.

Uśmiecham się szeroko gdy czytam definicję neutralności zawsze na tym forum. To iście audiofilski wyimaginowany parametr.

Ale pomijając to... może spróbuj znaleźć cokolwiek co zmienił producent w nowej wersji w sekcji cyfrowej lub analogowej tego przetwornika, ja wiem co znajdziesz , bo sam szukałem - okrąglutkie ZERO. 

Gdzie można dokonać takiego porównania tych przetworników? bo może skusiłbym się podjechać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, m4tech napisał:

Uśmiecham się szeroko gdy czytam definicję neutralności zawsze na tym forum. To iście audiofilski wyimaginowany parametr.

Ale pomijając to... może spróbuj znaleźć cokolwiek co zmienił producent w nowej wersji w sekcji cyfrowej lub analogowej tego przetwornika, ja wiem co znajdziesz , bo sam szukałem - okrąglutkie ZERO. 

Gdzie można dokonać takiego porównania tych przetworników? bo może skusiłbym się podjechać...

Słuchałem u dystrybutora GFMOD we Wrocławiu. Nie zgłębiałem budowy tych przetworników, ale coś jednak musiało zostać zmienione skoro prezentacja brzmienia zrobiła na mnie dużo większe wrażenie. Dodam, ze placebo mam raczej w kiepskiej formie, bo co ostatnio słuchałem było wtórne, niczym nie zaskakiwało (np Audio-GD DAC 19 i temu podobne klasowo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.01.2019 o 19:25, AiM-TV napisał:

Co masz na myśli "pod względem brzmienia"? Miałem dzisiaj okazję porównać Younga DSD z mk III z tym, że na topowych słuchawkach Final Audio D8000. Mk III to zdecydowanie większa przestrzeń, doskonała kontrola każdego pasma, dynamika. Barwa bardziej neutralna.

Jak wypadly d8000 z DSD mk III?

Edytowane przez ptx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ptx napisał:

Jak wypadly d8000 z DSD mk III?

Połączenie rewelacyjne. Doskonała dynamika, wielkość i głębia sceny. Tylko, że mógł być odpowiedzialny za to jeden "ficzer" - kabel RCA Entreq Discovery za 5,5k. Niestety nie było "zwykłych" kabli na podmianę, no ale robotę zestaw zrobił i wrażenia pozostały w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AiM-TV jaki wzmacniacz był w tym zestawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, ptx napisał:

AiM-TV jaki wzmacniacz był w tym zestawieniu?

Sprzęt z wyposażenia dystrybutora Erzetich Bacillus. Takie niepozorne cacko, ale nie czułem, żeby wprowadzał jakieś ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, AiM-TV napisał:

Sprzęt z wyposażenia dystrybutora Erzetich Bacillus. Takie niepozorne cacko, ale nie czułem, żeby wprowadzał jakieś ograniczenia.

Serio? nie czułeś? :) ale wcześniej za to czułeś kabel i tu cytat: " Doskonała dynamika, wielkość i głębia sceny. Tylko, że mógł być odpowiedzialny za to jeden "ficzer" - kabel RCA Entreq Discovery za 5,5k.

To wszystko co piszesz jest totalnie nie logiczne, wykluczasz wpływ wzmacniacza na efekt końcowy, a nie mogłeś mieć zielonego pojęcia jaki w ogóle miał wpływ na brzmienie, bo musiałbyś go porównać ze wzmacniaczem referencyjnym, czego nie zrobiłeś!!

Z drugiej strony domniemywasz, że praktycznie całe brzmienie zafundował jakiś pożal się Boże kabelek RCA.... po prostu strzelasz sobie sam w kolano kolego

Szczerze po takich obserwacjach... wolę nawet nie wiedzieć co i czy w ogóle tam coś usłyszałeś

Edytowane przez m4tech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, m4tech napisał:

Serio? nie czułeś? :) ale wcześniej za to czułeś kabel i tu cytat: " Doskonała dynamika, wielkość i głębia sceny. Tylko, że mógł być odpowiedzialny za to jeden "ficzer" - kabel RCA Entreq Discovery za 5,5k.

To wszystko co piszesz jest totalnie nie logiczne, wykluczasz wpływ wzmacniacza na efekt końcowy, a nie mogłeś mieć zielonego pojęcia jaki w ogóle miał wpływ na brzmienie, bo musiałbyś go porównać ze wzmacniaczem referencyjnym, czego nie zrobiłeś!!

Z drugiej strony domniemywasz, że praktycznie całe brzmienie zafundował jakiś pożal się Boże kabelek RCA.... po prostu strzelasz sobie sam w kolano kolego

Szczerze po takich obserwacjach... wolę nawet nie wiedzieć co i czy w ogóle tam coś usłyszałeś

sorry, jeżeli brakuje spójności. Skoncetrowałem się na pokazie możliwości przetworników Young DSD vs mkIII. Podpiętę do tego samego wzmacniacza i tymi samymi kablami. Mk III pokazał dużo wyższą klasę, więc upraszczając założyłem, że wzmacniacz nie stanowił wąskiego gardła. Wzmacniacz był jaki był, skoro różnice były widoczne jak na dłoni, nie miałem potrzeby szukać punktu odniesienia w innym być może referencyjnym AMPie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ciekawe rzeczy słyszysz w ogóle, po czymś takim nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że metki z cenami zagrały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, m4tech napisał:

No ciekawe rzeczy słyszysz w ogóle, po czymś takim nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że metki z cenami zagrały

Nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania. Jeśli słyszę różnice w brzmieniu to coś z moim słuchem jest nie tak? Jasne, tak sobie tylko wkręcam. Spróbuję sobie wmówić, że jednak nie ma żadnej odmienności w brzmieniu, być może będzie żyło się lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakładając że faktycznie usłyszałeś jakieś różnice, to usłyszałeś lesze zgranie Younga MKIII ze wzmacniaczem o niewiadomej charakterystyce brzmienia, no i oczywiście usłyszałeś kabel RCA ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie wrócicie do pierwszej strony, prosiłem o nie skakanie sobie do gardeł a już napewno nie na forum gdzie później przegląda się pare stron szukając informacji a znajduje się kłótnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi