Skocz do zawartości
MJ23

Nowy Zestaw Stereo max 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam głośniki stereo Edifier r2600 i chciałbym je zmienić już na coś lepszego.

Czego słucham to głównie pop, rock czyli Michael Jackson, Aerosmisth, Linkin Park, Roxette itp Czego oczekuje, to w głównej mierze przyjemności ze słuchania i to myślę w pierwszej kolejności a nie sterylności, detaliczności takiej, że aż wglądu w materiał i suchości przekazu. Nie chce powiedzieć, że głośniki miałyby być multimedialne, bo to źle się kojarzy, ale proporcja muzyka/film u mnie wygląda 80/20.

Moje Edifier R2600 są opisywane jako w miare liniowe z naciskiem na bas, a przez niektórych jako przebasowione. No nie wiem, ja mam ustawiony bas na +2. Generalnie ich charakterystyka mi odpowiada i raczej bym szukał bardziej ewolucji niż rewolucji (choć jak konieczna, to może i być rewolucja). Tak aby się poprawiła się jakość basu, żeby gitara żywiej, energiczniej grała, żeby kawałki jak M.Jackson - Bilie Jean, Give in to me, Dirty Diana czy Evanescence - Bring me to life jeszcze bardziej wciągały i robiły, jak ja to mówię, "większą zadymę", tylko właśnie nie basem, a całą muzyką, dźwiękami, które otaczają, no nie wiem jak to nazwać - to chyba się nazywa muzykalność.

Pokój +/- 18m2. Kwota to max 2000zl + ze wzmaciaczem.

No i tu się pojawia problem ze wzmacniaczem, bo nie mam gdzie ustawić, tzn. mam, pod skrzydło TV, tyle, że tam wejdzie coś o wysokości max 4cm, a więc wzmacniacz jakiś niewielki lub minidac. Obecnie mam uDAC3, co sądzicie? Bo moge jeszcze zwrócić i chyba tak postąpie.

Co do głośników to polecono mi Monitor Audio BX2. Podobno Paradigm Monitor 3 też są dobre. Dodam, że BR powinien być z przodu, co też ogranicza myślę wybór jak tak przeglądałem różne strony. Co sądzicie i co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może dobre kolumny aktywne? Spójrz na Klipsch R-15M. Myślę, że to najlepsza dla Ciebie opcja.

Ewentualnie pakiet Denon PMA-30 z kolumnami Wharfedale Diamond 220,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą być i dobre aktywne, nie widzę problemu. Te Klipsch na mój gust bardzo ładnie się prezentują, co też jest plusem. Natomiast BR z tyłu? Max 15-20cm - tyle mogę je od ściany odsunąć. Poza tym, 5 calowy dół to trochę mało zważywszy na to, że mam teraz w Edifierach 6.5 calowy dół i podkręcone w dodatku na +2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchał ktoś Magnat Multi Monitor 220 lub Klipsch R-14PM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie szukaj czegoś jak iFi nano za 650 zł + aktywne Fostexy... Fostexów jest kilka w różnym przedziale cenowym.. Ja bym celował w Fostex PM MKII.. jest to solidne granie w tych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi