Jump to content
IGNORED

Nowy Zestaw Stereo max 2000zł

MJ23

Recommended Posts

Obecnie posiadam głośniki stereo Edifier r2600 i chciałbym je zmienić już na coś lepszego.

Czego słucham to głównie pop, rock czyli Michael Jackson, Aerosmisth, Linkin Park, Roxette itp Czego oczekuje, to w głównej mierze przyjemności ze słuchania i to myślę w pierwszej kolejności a nie sterylności, detaliczności takiej, że aż wglądu w materiał i suchości przekazu. Nie chce powiedzieć, że głośniki miałyby być multimedialne, bo to źle się kojarzy, ale proporcja muzyka/film u mnie wygląda 80/20.

Moje Edifier R2600 są opisywane jako w miare liniowe z naciskiem na bas, a przez niektórych jako przebasowione. No nie wiem, ja mam ustawiony bas na +2. Generalnie ich charakterystyka mi odpowiada i raczej bym szukał bardziej ewolucji niż rewolucji (choć jak konieczna, to może i być rewolucja). Tak aby się poprawiła się jakość basu, żeby gitara żywiej, energiczniej grała, żeby kawałki jak M.Jackson - Bilie Jean, Give in to me, Dirty Diana czy Evanescence - Bring me to life jeszcze bardziej wciągały i robiły, jak ja to mówię, "większą zadymę", tylko właśnie nie basem, a całą muzyką, dźwiękami, które otaczają, no nie wiem jak to nazwać - to chyba się nazywa muzykalność.

Pokój +/- 18m2. Kwota to max 2000zl + ze wzmaciaczem.

No i tu się pojawia problem ze wzmacniaczem, bo nie mam gdzie ustawić, tzn. mam, pod skrzydło TV, tyle, że tam wejdzie coś o wysokości max 4cm, a więc wzmacniacz jakiś niewielki lub minidac. Obecnie mam uDAC3, co sądzicie? Bo moge jeszcze zwrócić i chyba tak postąpie.

Co do głośników to polecono mi Monitor Audio BX2. Podobno Paradigm Monitor 3 też są dobre. Dodam, że BR powinien być z przodu, co też ogranicza myślę wybór jak tak przeglądałem różne strony. Co sądzicie i co proponujecie?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A może dobre kolumny aktywne? Spójrz na Klipsch R-15M. Myślę, że to najlepsza dla Ciebie opcja.

Ewentualnie pakiet Denon PMA-30 z kolumnami Wharfedale Diamond 220,

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Mogą być i dobre aktywne, nie widzę problemu. Te Klipsch na mój gust bardzo ładnie się prezentują, co też jest plusem. Natomiast BR z tyłu? Max 15-20cm - tyle mogę je od ściany odsunąć. Poza tym, 5 calowy dół to trochę mało zważywszy na to, że mam teraz w Edifierach 6.5 calowy dół i podkręcone w dodatku na +2.

Hidden Content

Generalnie szukaj czegoś jak iFi nano za 650 zł + aktywne Fostexy... Fostexów jest kilka w różnym przedziale cenowym.. Ja bym celował w Fostex PM MKII.. jest to solidne granie w tych pieniądzach

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.