Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy Zestaw Stereo max 2000zł


MJ23

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam głośniki stereo Edifier r2600 i chciałbym je zmienić już na coś lepszego.

 

Czego słucham to głównie pop, rock czyli Michael Jackson, Aerosmisth, Linkin Park, Roxette itp Czego oczekuje, to w głównej mierze przyjemności ze słuchania i to myślę w pierwszej kolejności a nie sterylności, detaliczności takiej, że aż wglądu w materiał i suchości przekazu. Nie chce powiedzieć, że głośniki miałyby być multimedialne, bo to źle się kojarzy, ale proporcja muzyka/film u mnie wygląda 80/20.

 

Moje Edifier R2600 są opisywane jako w miare liniowe z naciskiem na bas, a przez niektórych jako przebasowione. No nie wiem, ja mam ustawiony bas na +2. Generalnie ich charakterystyka mi odpowiada i raczej bym szukał bardziej ewolucji niż rewolucji (choć jak konieczna, to może i być rewolucja). Tak aby się poprawiła się jakość basu, żeby gitara żywiej, energiczniej grała, żeby kawałki jak M.Jackson - Bilie Jean, Give in to me, Dirty Diana czy Evanescence - Bring me to life jeszcze bardziej wciągały i robiły, jak ja to mówię, "większą zadymę", tylko właśnie nie basem, a całą muzyką, dźwiękami, które otaczają, no nie wiem jak to nazwać - to chyba się nazywa muzykalność.

 

Pokój +/- 18m2. Kwota to max 2000zl + ze wzmaciaczem.

 

No i tu się pojawia problem ze wzmacniaczem, bo nie mam gdzie ustawić, tzn. mam, pod skrzydło TV, tyle, że tam wejdzie coś o wysokości max 4cm, a więc wzmacniacz jakiś niewielki lub minidac. Obecnie mam uDAC3, co sądzicie? Bo moge jeszcze zwrócić i chyba tak postąpie.

 

Co do głośników to polecono mi Monitor Audio BX2. Podobno Paradigm Monitor 3 też są dobre. Dodam, że BR powinien być z przodu, co też ogranicza myślę wybór jak tak przeglądałem różne strony. Co sądzicie i co proponujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dobre kolumny aktywne? Spójrz na Klipsch R-15M. Myślę, że to najlepsza dla Ciebie opcja.

Ewentualnie pakiet Denon PMA-30 z kolumnami Wharfedale Diamond 220,

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być i dobre aktywne, nie widzę problemu. Te Klipsch na mój gust bardzo ładnie się prezentują, co też jest plusem. Natomiast BR z tyłu? Max 15-20cm - tyle mogę je od ściany odsunąć. Poza tym, 5 calowy dół to trochę mało zważywszy na to, że mam teraz w Edifierach 6.5 calowy dół i podkręcone w dodatku na +2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukaj czegoś jak iFi nano za 650 zł + aktywne Fostexy... Fostexów jest kilka w różnym przedziale cenowym.. Ja bym celował w Fostex PM MKII.. jest to solidne granie w tych pieniądzach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.