Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z dźwiękiem Denon AVR 1306/Wharfedale crystal


Play4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przepraszam jeśli piszę w złym dziale ale mam problem z dźwiękiem z zestawu wspomnianego w temacie.. (5.1). Wszystko podłączone cacy do amplitunera i robię sobie test

tylny lewy sourround, lewy front i center grają spoko, problem pojawia się gdy powinien grać prawy front albo prawy sourround.. zamiast prawego fronta gra lewy w połączeniu z centerem a z sourrounda prawego gra prawie wszystko.. mam też wrażenie, że lewy front gra głośniej od prawego, próbowałem dać głośniej na regulacji amplitunera prawy front ale nic to nie daje.. kable z tyłu są dobrze podłączone. Akustyka pomieszczenia jest słaba, ale to nie wyjaśnia dlaczego prawy SR i FR nie grają kiedy powinny. Mógłby ktoś coś poradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

te zielone napisy u dołu to to co pisze na amplitunerze pod wejściami, u góry napisałem jak podłączyłem. Pomoże ktoś? Wszystkie plusy i minusy się zgadzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile tam masz kolumn ? , jak 5 to problemem może być za dużo kabli głośnikowych :) to jest amplituner 5.1 , masz drugą strefę , czy magia audiofylskiego biviringu ? , a skąd dolby atmos w amplitunerze 5,1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw 5.1, subwoofer jest podłączony innym kablem, po za tym no na obrazku naniosłem to co jest na amplitunerze. Przy podłączeniu jednym kablem dwużyłowym wejścia na kolumnie (LF+,HF+,LF-,HF-) muszą być zmostkowane takimi blaszkami, o ile się nie myle nazywa się je zaworkami. Efekt generalnie jest taki sam jak przy obecnym podłączeniu, jednakże teraz głośniki grają trochę lepiej (wydaje się, że dokładniej) Problem jest w tym, że dźwięk nie jest rozdzielany tak jak powinien być, dajmy na to odpalę test jakiś, w którym z każdego głośnika po kolei powinien lecieć dźwięk (tylko z 1 głośnika) i lewy SR gra sam więc ok, lewy front gra sam, więc ok, center gra sam więc ok, przychodzi kolej na prawy front i zamiast tylko tej kolumny gra też center i lewy front, to samo przy prawym SR.. Dziwne.. no i regulując głośność poszczególnych głośników na amplitunerze, jak reguluję tylko FR to reguluje mi i prawą i lewą kolumnę zamiast tylko prawej, za to jak próbuję regulować LR to nie ma żadnej różnicy, brak reakcji, zmniejszam lub zwiększam decybele a głośniki nie grają ani ciszej ani głośniej..

 

Nie można tutaj chyba edytować postów więc wrzucam oddzielnie wejścia jakie mam na kolumnie frontalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponad 10 letni tani amplituner pewnie dokonał żywota i tyle , i tak długo wytrzymał jak na sprzęt produkowany w xxl wieku pełno takich z ''drobną'' usterką na allegro ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.