Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Canton Quinto 530


Miky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany wzmacniacza w moim systemie. Aktualnie gra Sony ES-550 i Cambridge Audio A500, źródełko to AIM 808. Kwota na klocka do 1000 zł. Szukam czegoś o ciemnym brzmieniu, uniwersalnego z mocnym kopem. Może być coś podobnego brzmieniowo do tego Soniacza ale basu i dynamiki mogłoby być troszk więcej. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak przedmówca - sądzę, że to nie Sony jest najsłabszym ogniwem.

Dość wiekowe kolumny w obudowie zamkniętej nie sprostają Twoim wymaganiom.

Zresztą, jak możesz, to posłuchaj na wyjściu słuchawkowym, jakie są możliwości gratów,

a będziesz wiedział trochę więcej ...

Sam kiedyś nawet przerabiałem OZ na BR, ale w mniejszych monitorach i było dużo lepiej z basem,

mimo głośników niby zupełnie się do tego nie nadających ....

Możesz brnąć w większą moc wzmacniacza, ES albo nie, ale różnic zbyt dużych bym nie oczekiwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak trochę źle mnie zrozumieliście. Całe życie miałem br-y i spodobało mi się brzmienie z OZ, nie spodziewam się cudów jeśli chodzi o bas, zastanawiam się po prostu czy jest jeszcze lepszy wybór wzmaka niż moje ES-y. Kiedyś był tu jakiś temat o starych Cantonach więc może ktoś mi coś poleci. Jeśli nie, zostaję przy obecnej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś posłuchać, bo w zakresie dynamiki czy basu wyżej stawiają np 670ES czy jeszcze wyższe.

Tak, jak napisałem - zbyt dużych różnic bym się nie spodziewał.

Nie wiem, jak dla Ciebie, ale dla mnie kolumny to 70 % sukcesu a żyję już parę lat.

Najlepiej mi grało z 0,7 W i kolumny estradowej jak pralka, ale miałbym kłopot nie tylko z ustawieniem,

czyli powierzchnią, ale i stropem, bo trzeba ją było przenosić we dwóch ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej basu da Ci każdy, stary 4-ro cyfrowy NAD, więcej kopa wyższy model Sony ES.

Te Cantony nigdy nie zagrają ciemno, choćbyś nie wiem jakiego muła do nich podłączył.

 

Jak chcesz poszukać innej barwy za śmieszną kwotę masz Telefunken RA200 albo Dual CV1460.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem te cantony, albo 520, zdecydowanie ladniej wygladaly niz graly, nie twierdze ze sa zle, ale majac na wydanie 1000 zł lepiej zmienic kolumny niz wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem te cantony, albo 520, zdecydowanie ladniej wygladaly niz graly, nie twierdze ze sa zle, ale majac na wydanie 1000 zł lepiej zmienic kolumny niz wzmak :)

 

Co miałeś do nich podpięte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Cantony 510ki i też niestety nie zagościły u mnie zbyt długo.

Brak niskich i bezsensowne dwa średniej jakości wysokotonowce w jednej kolumnie powodowały szybkie naciśnięcie Stop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to tam u was pogrywa, ale ja mam większość Cantonów z serii Quinto oraz GLE i GLX i na podobne dolegliwości nigdy nie narzekałem.

 

Podejrzewam, że jesteście przyzwyczajeni do dźwięku z dwudrożnych kolumienek z bassreflexem i dlatego takie są wasze odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, sam się przekonałem o 'kultowości' niektórych dwudrożnych kolumienek b-r. Co do samych starych Cantonów to nie neguję, nie są jakieś mega ale nie są też złe. Jest dobre granie w granicach kilkuset złotych. Obudowy zamknięte mają swoje plusy, szczególnie jeśli kogoś interesuje liniowość brzmienia.

 

Brak niskich i bezsensowne dwa średniej jakości wysokotonowce w jednej kolumnie

 

Hm, ja tam mam wysokotonowca i średniotonowca ale nie wiem co tam montowali w najmniejszych monitorkach z serii :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja się wyleczyłem z BR lata temu i nie mam najmniejszej ochoty do tego wracać.

Owszem, słyszałem zestawy z tunelem na basie, ale akceptowalny dźwięk oznacza wydatek 100x większy od Cantonów :)

Cechą wspólną tanich skrzynek są ciągnące się w nieskończoność, zmulone pogrywki basu i ewidentne nałażenie na średnicę, a tego nie cierpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.