Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

p3esr - małe perełki


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że te maluszki zasługują na szczególne wyróżnienie i dlatego

postanowiłem założyć osobny temat o Harbeth P3ESR ...

zapraszam wszystkich do dzielenia się doświadczeniem o tych mikrusach ;-)

 

p3esr słuchałem w domowych warunkach z małym Lebenem, Mactone i Jadisem DA88

i zawsze te maluszki zrobiły na mnie bardzo ale to bardzo miłe wrażenie...

wiem że na forum jest grono miłośników właśnie takiego połączenia p3esr z małym Lebenem

....jest gość (mam nadzieję że zawita do tego tematu) który przerzucił dużo dobrego sprzętu

ale zakończył poszukiwania na p3esr i Lebenie

 

również o nie mogę zapomnieć o słowach Elberotha który słuchał te maluszki u siebie

muszę poszukać ten wpis....pamiętam że napisał ....że są to najlepsze kolumienki na świecie

....oczywiście w swojej cenie

 

...na koniec...nie mogę o tym nie wspomnieć ;-)

kolega Yoachim chyba 3 albo 4 razy miał te kolumienki....co sprzedał to wracał do nich

fajnie jakby zajrzał do tego wątku bo ma naprawdę duże doświadczenie z tymi mikrusami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe herbatniki grały u mnie przed przeprowadzką do większego pomieszczenia , wtedy to było 14 m.kw. Bardzo dobre połączenie z nimi to taniutkie Dayensy (Ampino , Menuetto) . Zwłaszcza z Ampino jest bardzo przyjemnie i muzykalnie.

 

Pamiętam że z Roksan Oxygene było też świetnie. Leben-a nie miałem okazji z nimi testować.

 

 

Niestety w pomieszczeniu większym 18m .kw. nie dały u mnie już rady i postanowiłem je sprzedać. Nie oznacza to oczywiście że w podobnym metrażu u kogoś innego będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym zyciu musze je do siebie sciagnac na odsluch, to moje najwiesze pragnienie audio. Czy one faktycznie sa takimi czarodziejami, czy po nich nic juz nie jest takie jak wczesniej, czy to koniec drogi, czy mnie tez zaurocza? A moze sie rozczaruje? Bardzo chce poznac odpowiedz.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil zawsze czegoś się doszuka ;-)...ale na pewno te kolumienki są dla melomana

jeżeli ktoś zaczyna zabawę w audio to powinien zacząć od czegoś innego niż p3esr

nie żebym się wymądrzał ale te kolumienki dopiero doceni się po latach słuchania

i przerzucania różnych sprzętów....przynajmniej tak było u mnie....

 

one nie mają najniższego basu bo i miedz nie mogą....nie grają jakimś dużym dźwiękiem

jeżeli ktoś akceptuje pewne ograniczenia które mają te perełki a do tego ma mały pokój

i stawia przede wszystkim na muzykalność to z całą pewnością powinien je posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ogólnie można powiedzieć że Harbethy zagrają z każdym wzmacniaczem

to się tyczy małej perełki p3esr jaki dużej perły m40.2 ;-) ....oczywiście taniej i łatwiej

wyjdzie dobrać wzmacniacz tranzystorowy....te kolumny są bardzo wdzięczne ;-)

 

niech ktoś spróbuje podłączyć powiedzmy taniego Exposura 2010s czy Krella 400xi

do jakichkolwiek Harbs - jestem pewien że zagrają i to ładnie....

następnie dajmy te same wzmacniacze do kolumn ze zdjęcia Dynaudio S25se

....już może być za ostro, za jasno, zbyt przejrzyście,....

....i wtedy zaczyna się kombinowanie kablami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca ze wszystkim zagrają bo taki Hegel 160 nawet P3esr potrafił "popsuć" :) Tego suchego jazgotu nie dało się słuchać dłużej niż minutę ...żadne kable nie pomogły ;)

....aż tak zle było? ;-)

u mnie integra Hegel 360 z m40.1 prądowo nie wydoliła.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....szkoda że w Toruniu nie ma gdzie wypożyczyć (z tym bida) p3esr 40th anniversary

z przyjemnością bym posłuchał ...może we wrześniu coś pomyślę....

zapytam Damazego (mieszka w Katowicach) czy w Audio Stylu mają te kolumienki

nie będzie problemu z pożyczeniem....Damazy ma m40.1 więc może zrobić porównanie

...małej perełki z dużą perłą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Mirku, ze mieszkasz w Toruniu w ktorym bylem zaledwie dwa razy ale to wystarczylo bym zakochal sie w tym przepieknym miejscu. Dla mnie najpiekniejsza starowka w kraju. Sorry, ze lekko nie na temat ale jak widac piekne miejsca i brzmienia sie przyciagaja.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu ''trójki'' stoją na dedykowanych standach Skylan ale z ciekawości (jak zagrają)

przestawiłem je na cholernie ciężkie Standard-8 na których były Dynaudio S25se

...powiem tak.... urok tych kolumienek się zatracił....zabrakło tej swobody i lekkości grania

brzmienie było za bardzo skupione takie zwarte, nie bardzo podobała mi się taka prezentacja

z kumplem uznaliśmy że Skylany są zdecydowanie bardziej wskazane dla ''trójek''

 

standy jest to bardzo indywidualna sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Audio Show Supremo

13026 postów

Rejestracja: 28.10.2003

 

Napisano 18.01.2016 - 23:32

Mam własnie u siebie Harbethy P3ESR. To najlepsze kolumny świata !

 

Przynajmniej jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny. Grają FENOMENALNIE.

 

Mój wzmacniacz kosztuje 20x tyle co kolumny, DAC 10x więcej ... i wstydu nie ma.

 

Gratuluje posiadaczom. Musze spróbować droższych modeli

 

odnalazłem wpis Elberotha

oczywiście nie chcę forsować tego że ''trójki'' są najlepsze na świecie - nie o to chodzi

ale najbardziej zaskakujące dla mnie było że gość bardzo osłuchany potrafił

napisać takie słowa - był z pewnością mile zaskoczony ;-)

Elberoth napisał że Harbetów słuchał z milion razy ale dopiero odsłuch

u siebie wywołał tak miłe wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mirek czytałem w dwóch testach że potrzebują trochę miejsca wokół siebie ...

Jak to wyglądało u Ciebie ?( Na zdieciach wyraźnie oddalone są lecz czy bliżej ścian też mogłyby stać ?)

...trójki chyba nie są jakoś szczególnie wymagające...

kolega ( właściciel kolumienek) uważał że tak będzie optymalnie

z pewnością nie było jakiegoś biegania po pokoju..... gdzie lepiej ;-)

 

ciekawe jakie zdanie w tym temacie mają użytkownicy tych maluszków ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mając w pamięci odsłuchy P3ESR, własnie kupiłem sobie Falcony 3/5a. To wersja najbliższa oryginałowi LS3/5a. Zdecydowałem się na Falcony ze względu na bardzo wysoką impedancję - 15 Ohm, co pozwoli na eksperymenty ze świeżo kupionym Graafem 20 OTL, który wymaga kolumn o imp 8-16 Ohm.

 

Falcony są niestety znacznie droższe niż P3ESR - cenowo to prawie Herbatniki M30.

 

Powinny dotrzeć we środę.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych Falconów,ale musi coś być na rzeczy,bo nawet w warunkach wystawy radziły sobie świetnie-tak piszą :)

Ls 3/5a to nieprawdopodobny projekt. Minęło tyle lat i ciągle te paczuszki hipnotyzują a 15 Ohmowe Rogersy z epoki z białą obwódką,osiągają bardzo wysokie ceny na portalach aukcyjnych. Czekam aż do mojego dealera dotrą P3 w wersji 40 Anniversary,wypożyczę i posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i stało się... dopisuję się do zacnego grona użytkowników Harbetha z modelem P3ESR.
Te kolumienki chodziły za mną od bodajże 2 lat, po wciągających odsłuchach na AudioShow i w jednym z lokalnych salonów.
Aktualnie napędzam je wzmacniaczem lampowym UR Triode 25 ale może macie inne propozycje aby dać im optymalne warunki pracy...
Wiem że dużo osób poleca Labena CS300F ale może są też inne pomysły lub sprawdzone połączenia...

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GrzesiekP napisał:

No i stało się... dopisuję się do zacnego grona użytkowników Harbetha z modelem P3ESR.
Te kolumienki chodziły za mną od bodajże 2 lat, po wciągających odsłuchach na AudioShow i w jednym z lokalnych salonów.
Aktualnie napędzam je wzmacniaczem lampowym UR Triode 25 ale może macie inne propozycje aby dać im optymalne warunki pracy...
Wiem że dużo osób poleca Labena CS300F ale może są też inne pomysły lub sprawdzone połączenia...

Cześć Grzesiu, wreszcie zawitałeś do nas - ciekawe na jak długo ? ….pamiętam jak na AS  w Tulipie przy barze przekonywałem Ciebie do tych maluchów - ale myślałem że to było w zeszłym roku...pewnie za dużo….. ? …..napisz kilka słów jak się spisują  u Ciebie    

….jak zmieniłem Dynaudio S25 na Harbeth m40.1 to zapytałem Kube jak odbiera różnice między tymi kolumnami.....po chwili namysłu odpowiedział ,, Dynaudio to granie studyjne, natomiast Harbeth to brzmienie koncertowe,, ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie za wcześnie na jakieś większe wnioski, mam je w zasadzie od piątku, jedyne co mogę powiedzieć to grają mniejszym dźwiękiem niż Contour 1.4LE

Średnica wydaje się w P3ESR pełniejsza i jednocześnie dająca troszkę więcej informacji ...

Muszę poukładać resztę elementów systemu pod kolumny, zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno dam im szansę...

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Cześć Grzesiu, wreszcie zawitałeś do nas - ciekawe na jak długo ? ….pamiętam jak na AS  w Tulipie przy barze przekonywałem Ciebie do tych maluchów - ale myślałem że to było w zeszłym roku...pewnie za dużo….. ? …..napisz kilka słów jak się spisują  u Ciebie    

….jak zmieniłem Dynaudio S25 na Harbeth m40.1 to zapytałem Kube jak odbiera różnice między tymi kolumnami.....po chwili namysłu odpowiedział ,, Dynaudio to granie studyjne, natomiast Harbeth to brzmienie koncertowe,, ? 

 

Pamiętam że mówiliśmy też o Falcon LS 3/5A, dla mnie na ubiegłorocznym AS grały super ale cena mnie odstraszyła...

P3ESR są sporo tańsze a na poprzednich wystawach mocno namieszały mi w głowie. Cieszę się że je kupiłem bo cały czas miałem je z tyłu głowy, a jak długo u mnie zostaną...? Kto wie... natomiast ja buduję system żółwim tempem.

Dynaudio mam już 2 lata i cały czas szukam do nich wzmacniacza ? z P3ESR może być podobnie, choć liczę na to że będzie łatwiej ?

Na poniższym filmiku myślę że słychać potencjał tych maluszków....

 

 

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….na filmiku jest Jadis i88 i chyba do niego te kolumienki są podłączone - pytałeś wcześniej o wzmacniacz, więc masz odpowiedz ? 

….u mnie te maluszki grały z Jadis DA88 ....dopiero wtedy przekonałem się jaki potencjał siedzi w tych kolumienkach 

….z DA88 był tak piękny dźwięk że z kolegą (właściciel maluchów) byliśmy dosłownie zachwyceni....powiem jeszcze inaczej....jeżeli jakiś zatwardziały wyznawca wielkich kolumn by wtedy był z nami do dostałby  lekcje - jak system z tak małymi kolumnami potrafi pięknie grać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..trzeba mieś świadomość czego można oczekiwać po ta małych kolumienkach.....one mają swoje ograniczenie to pewne....ale w zamian dostajemy niebywałą muzykalność grania którą mogą szczycić się lub zazdrościć najdroższe systemy świata.....muzykalności już nie poprawisz ona jest lub jej nie ma....i tu z tym wzmacniaczem jest na najwyższym poziomie 

…. Jadis i88 + p3 = niebywała muzykalność 

Grzesiu, już tak na koniec jeszcze jedną rzecz powiem - ale tak między nami ? najlepsza integra na świecie to Jadis i88 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Na razie za wcześnie na jakieś większe wnioski, mam je w zasadzie od piątku, jedyne co mogę powiedzieć to grają mniejszym dźwiękiem niż Contour 1.4LE

Średnica wydaje się w P3ESR pełniejsza i jednocześnie dająca troszkę więcej informacji ...

Muszę poukładać resztę elementów systemu pod kolumny, zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno dam im szansę...

Pamiętam że mówiliśmy też o Falcon LS 3/5A, dla mnie na ubiegłorocznym AS grały super ale cena mnie odstraszyła...

P3ESR są sporo tańsze a na poprzednich wystawach mocno namieszały mi w głowie. Cieszę się że je kupiłem bo cały czas miałem je z tyłu głowy, a jak długo u mnie zostaną...? Kto wie... natomiast ja buduję system żółwim tempem.

Dynaudio mam już 2 lata i cały czas szukam do nich wzmacniacza ? z P3ESR może być podobnie, choć liczę na to że będzie łatwiej ?

Na poniższym filmiku myślę że słychać potencjał tych maluszków....

 

 

Skąd jest ten filmik? Dealer,czy prywatna okoliczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Margol napisał:

Skąd jest ten filmik? Dealer,czy prywatna okoliczność?

Przypadkowo, wygrzebany z "sieci"....

Natomiast temat już z Damazym poruszony, kwestia dogadania konkretnego terminu i będzie okoliczność posłuchać P3ESR oraz Contour S 1.4LE wraz z Jadis I88 -> zobaczymy na ile rozwiną skrzydła ?

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.