Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

DYNAUDIO EXCITE


Adam 38

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki marki Dynaudio mają swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

 

Dla bardzo wielu z nas to brzmienie "skończone" z którym zostajemy na zawsze, to umiejętność poruszenia naszych zmysłów, uczuć, wrażliwości. Brzmienie, które pokazuje muzykę jako całość, pokazuje jej duszę, serce.

 

Zapraszam w tym miejscu Wszystkich byłych i obecnych posiadaczy kolumn Dynaudio do dzielenia się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z obcowania z serią Excite a przyszłych posiadaczy Dynaudio Excite do zadawania ewentualnych pytań osobom, które już te kolumny posiadają.

 

W moim pokoiku nieprzerwanie od ponad trzech lat umilają mi muzyczne chwile monitory Dynaudio Excite X14, które tworzą zgraną drużynę z wzmacniaczami marki Atoll i Cyrus. Miałem również przyjemność gościć w swoim systemie monitory Dynaudio Excite X 18.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dobrego brzmienia do dzielenia się swoimi wrażeniami z obcowania z kolumnami serii Excite.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką Dynaudio jest fakt że poszczególne modele grają zupełnie inaczej. Ja mam DM 2/6 z Rel T5i i... tutaj góra pasma jest zdecydowanie inna od X14 X18 czy Emit m20... chyba najbardziej monitorowa ze wszystkich w/w kolumn.

 

Niestety trzeba też podkreślić że DM 2/6 są bardzo wymagające co do ustawienia.. ale zagrają dobrze już nawet z MH 25.2.

 

Od 6 miesięcy nęciło mnie by te DMy zamienić na coś większego i pozbyć się Rela.. ale po odsłuchu ponad 10 innych kolumn... poddałem się. Konkurencją były Excite X18 i KEF R300... ale to nie tyle subtelna różnica.. co odmienna filozofia i sposób prezentacji..

 

Coś jednak jest w tych DMach że żal się człowiekowi z nim pożegnać... a to pewnie dlatego że wierność przekazu jest już bardzo wysoka i.. jeżeli ktoś lubi taki sposób prezentacji to zmiany są tylko dla zabawy.... bo muzyka ma już wszystko czego potrzeba tylko cisza i dobra płyta i mamy swoją nirvanę muzyczną w domu.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki mają to coś co dla wielu osób pasuje i to jest właśnie fajne. Ale jest i ta druga grupa co Dynki im nie pasują począwszy od wyglądu, a skończywszy na dźwięku.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem X16 wiele lat temu i trochę mi nie podeszły.

Za mało szczegółowe, ze słabą przestrzenią i ujednoliconą barwą.

Ale łączyłem je z Yamahą, co mogło nie być zbyt dobrym zestawieniem.

Zgadzam się, że z muzykalną elektroniką mogą te Dynki zagrać ładnie, gdyż słyszałem je z Heedem i było bardzo angażująco i rockandrollowo, po prostu fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pylon Diamond 25 słyszałem .. moim zdaniem góra podobna do X14.. wycofana i mega rozdzielcza... reszta podobna do zupełnie czegoś innego.. :)

 

Dlaczego pytasz?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytam, bo człek sztuka zawsze zmian.

Może Pylon Diamond 25 wymienić na Dynaudio Excite x34?

Wcześniej miałem kef LS 50, potem kef r300. Pylony najbardziej mi się podobają, słuchanie daje dużo frajdy, ale zawsze można lepiej. Podobno

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na spokojnie zaczalem sie rozgladac za monitorami, ktore zastapia mi Dyniaczki X14 i na pierwszy ogien poszedl moj "czarny kon", monitory ktore kiedys tak bardzo, bardzo mocno spodobaly mi sie w polaczeniu z Atollem in100se. Zmienil sie wzmacniacz na Cyrus-a i cos czuje, ze Pan Michal z Planety Dzwieku wiedzial co mi podeslac do Dynaudio (ww Cyrus) i teraz znalezc cos co przebije te dzwieczna, nasycona ale zarazem detaliczna gore bedzie ciezko. A do tego te mikrusy pod Cyrusem "weszly" mi calkiem dobrze w 12m2 , duzo lepiej jak z Atollem i duzo lepiej jak kolumny, ktore jeszcze kilka dni temu bylem gotow wrecz kupic w ciemno, bo skoro zagraly fajniej z Atollem od Dynaudio to juz z Cyrusem miala byc muzyczna nirvana. Niestety. No nic, szukamy dalej, a Dynki zostaja czekajac na nowe wyzwania. Gdzies musi sie czaic ich "killer".

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze roznicowanie barw, bardziej ujmujace wokale, ciut bardziej drapiezne wysokie, troche szybszy dol hmmm... troche sie tego nazbieralo. Najwazniejsze to jednak wokale, tu moze byc duuuzo lepiej. Takie litewskie monitorki kiedys mi to dobitnie pokazaly, niestety one tylko to mialy piekne...ale to byl nokaut na X14. Chyba Audio Solutions sie ten producent zwal i chyba z Litwy, chociaz moge sie mylic.

 

Sam widzisz Roxy, ze szukam czyli to jeszcze nie ta magia na wokalach, gora Dynek juz o te "magie" sie ociera. Wokalom tej magii brakuje. Oczywiscie to tylko moj gust...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i masz racje. W koncu pamietam jak pieknie wokale gral Vincent cd 400 a jak robi to moj cedek Atoll-a. Moze nie doceniam X14, jednak one caly czas sa, zrodla sie zmieniaja, wzmacniacze tez a te Dynki sa i sa i nie moge ich zmienic. Jednak wokaliza...dobra nie bede sie sprzeczal z bardziej doswiadczonym Kolega. Trzeba sluchac.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, to tylko 12m2 i pewnie mozna tu wsadzic i duze monitory Dynaudio tylko co wtedy musialoby robic za wzmacniacz, zeby ten bas, ktory musi sie zwyczajnie w takiej klicie wzbudzac byl tak perfekcyjnej kontroli, zeby nie przykrywal reszty i mimo to dalo sie tego sluchac. Zwyczajnie po moich dotychczasowych doswiadczeniach "boje sie" duzych monitorow a nie mam jakiegos Gryphona czy innego "Diablo"... Tu bezpieczne wybory to raczej Canto One New, RLS Callisto 4, Harbeth p3esr bo Dynaudio nie chce zrobic nic wielkosci X14 ale wyzszej klasy...A jak sie nie uda to zostaja X14 i czekanie, ze moze kiedys Dynaudio da nam nowy wybitny maly monitor. Ewentualnie jak radzil Roxy, bardziej organiczne, plastyczne ale nie zamulone zrodlo.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Audio Solutions sie ten producent zwal i chyba z Litwy, chociaz moge sie mylic.

 

 

Audiosolutions Euphony 40 zapewne. Mam takie , leżą sobie nie używane w szafce . Bardzo fajnie grają ale do małych pomieszczeń są dedykowane. Do tego którym teraz dysponuje są za małe tzn. niedosyt basu bo reszta jest jak najbardziej OK.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38, myślałem że wątek założyłeś by dzielić się wrażeniami Excite... a tu po kilku wpisach już lista - ale tak bywa ;-)

....myślę że najlepiej zrobisz jak z tej listy zaczniesz odsłuchiwać wymienione kolumny ...wtedy będziesz miał jasność

z kim jest po drodze a z kim nie....przecież może tak być że Dynaudio zostaną...

oczywiście jedne z listy najbardziej mnie interesują p3esr....z tymi paczkami o piękny wokal możesz być spokojny - i nie tylko ;-)

nie wiem jak cała reszta Tobie się spodoba ale jestem ciekaw takiego porównania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksimum klimatu, emocji, organicznosci wokali, powietrza, plynnosci, plastyki. To mam miec w MOIM pokoiku, bedziemy oczywiscie sluchac Mirku, na koncu beda P3esr, nie darowalbym sobie, gdyby one do mnie nie trafily, bez nich ostateczna decyzja nie zapadnie. Na chwile obecna Dynie to jednak ciagle nr1 wiec bez nerwowych ruchow, spokojnie, kulturalnie bede przeprowadzal degustacje bo zostaly same smakolyki.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Adam zapoluj na używane contour 1.3 mk2, ostatnio miałem okazje posłuchać. Mogą Ci się spodobać. Akurat Twój cedek nie jest problemem moim zdaniem.

 

Miałem je w 12 m2. Mają bardzo duży nacisk na bas, aż przerysowany. W mojej klitce naprzeciwko kolumn jest skos, który pochłania bardzo dużą ilość basu, a i tak było go DUŻO.

Contoury nieźle grały w otwartym salonie > 25 m2.

Obecnie mam S25 i bas jest zdecydowanie bardziej cywilizowany, w porównaniu z 1.3 mk2 można powiedzieć, że jakby go mniej :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam S25 i bas jest zdecydowanie bardziej cywilizowany, w porównaniu z 1.3 mk2 można powiedzieć, że jakby go mniej :)

 

Co ja tu czytam o "ładnych" nowych Dyniach u Ciebie. Gratulację :) Duża jest pomiędzy nimi różnica? Powinna być jak "dwa światy" Napisz coś więcej w tym temacie. Masz odpowiedni dla nich wzmacniacz, bo ponoć proste do wysterowania nie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam o "ładnych" nowych Dyniach u Ciebie. Gratulację :) Duża jest pomiędzy nimi różnica? Powinna być jak "dwa światy" Napisz coś więcej w tym temacie. Masz odpowiedni dla nich wzmacniacz, bo ponoć proste do wysterowania nie są...

 

Hej Daniel,

To prawda, S25 są k... trudne do wysterowania. W sumie poniekąd żałuję, że sprzedałem 1.3mk2 bez posłuchania ich na innym wzmacniaczu, niż Rotel. Przy obu tych paczkach w małym pomieszczeniu Rotel dawał cholernie jazgotliwy dźwięk. Modwright daje tak cudowny łagodny dźwięk, że można słuchać godzinami, można rokręcać gałkę głośności do poziomów grożących ogłuchnięciem, a nic nie jazgocze i uszy nie bolą.

Wracając do porównania 1.3mk2 do S25, mogę jedynie odnieść się do porównania na Rotelu, gdyż 1.3 mk2 sprzedałem, zanim kupiłem Modwrighta. Przede wszystkim 1.3mk2 w tym zestawieniu miały bardzo agresywną górę, na S25 góra to zupełnie inna klasa. Nie potrafię pisać poetycko o dźwięku, faktycznie jest to zupełnie inna klasa dźwięku i jedne i drugie paczki grały pod tym samym wzmacniaczem zdecydowanie inaczej. W każdym razie, w moim przypadku mogę powiedzieć, że zmiana wzmacniacza była u mnie istotniejsza, niż kolumn. Jak wielu kolegów celnie zauważało, do wyższych Dynaudio musi być znacznie lepsza amplifikacja. Teraz jeszcze trzeba uzbierać środki na jakieś fajne źrodło cyfrowe.

a i tak na marginesie, do s25 mam Dynaudio Stand 6, wysypany piaskiem w obu kolumnach, każdy stand waży 19 kg, różnica względem poprzednich standów atacama bardzo istotna, nic się nie wzbudza i nie brzęczy.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu kolegów celnie zauważało, do wyższych Dynaudio musi być znacznie lepsza amplifikacja.

 

Do wyższych to już powiedzmy wręcz jest obowiązek, ale nawet najniższa seria jak dostanie power z bardzo dobrego wzmacniacza i źródła potrafi zadziwić. Przerobiłem to wielokrotnie w domu i instalacjach samochodowych. Z tym, że raczej nikt nie podłączy do kolumn z serii Emit wzmacniacza za 20 tys i więcej, bo takich konfiguracji się nie zazwyczaj nie stosuje, a można by się zdziwić :) W każdym razie fajnie, że masz nowe i jeszcze lepsze kolumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hej Daniel,

To prawda, S25 są k... trudne do wysterowania. W sumie poniekąd żałuję, że sprzedałem 1.3mk2 bez posłuchania ich na innym wzmacniaczu, niż Rotel. Przy obu tych paczkach w małym pomieszczeniu Rotel dawał cholernie jazgotliwy dźwięk.

 

Być może nie poradził sobie z ich wysterowaniem ale no właśnie który to Rotel był ?

 

Najwyższa integra obecnie produkowana czyli ra 1592 ma wręcz wysokie nieco wycofane. Wspaniale komponowała się z excite x18. Z Focus 160 brzmienie było dla mnie zbyt mocno przyciemnione .

 

Nostalgicznie wspominam za to komplet Michi z Dynaudio 1.1 contour :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

 

Do wyższych to już powiedzmy wręcz jest obowiązek, ale nawet najniższa seria jak dostanie power z bardzo dobrego wzmacniacza i źródła potrafi zadziwić. Przerobiłem to wielokrotnie w domu i instalacjach samochodowych. Z tym, że raczej nikt nie podłączy do kolumn z serii Emit wzmacniacza za 20 tys i więcej, bo takich konfiguracji się nie zazwyczaj nie stosuje, a można by się zdziwić :) W każdym razie fajnie, że masz nowe i jeszcze lepsze kolumny :)

 

I w ten sposób strzelają sobie w kolano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Lubię przestawiać i monitory x12 trafiły na salony - z gabinetu

do salonu otwartego na jadalnie i korytarz

do kina domowego

O dziwo z niskim arcamem avr200 wspomagane subem velodyne gra całkiem całkiem

Edytowane przez Antonio1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z ciekawosci wzialem dzisiaj i jeszcze dalej odstawilem Dynki od tylnej sciany i stojacego tam telewizora (na 1m), do tego szerokosc bazy na 1,8m i miejsce odsluchu 2m od linii bazy. Monitory skierowane bezposrednio na mnie. Efekt to ponownie polepszenie precyzji, mniej podbic na basie, duuuzo swiezsza i czystsza gora (kurde, bardzo ladna chociaz bez grama slodzenia znanego mi z serii DM). Z Cyrusem bardzo wyrazna poprawa jezeli chodzi o scene, duuuzo wiecej powietrza i swiezosci na wysokich (przestala sie sklejac a do tej pory myslalem, ze ten glosniczek wysokotonowy juz tak po prostu ma, no jednak nie ma a pomieszczenie ma heh), z Atollem brzmienie lzejsze, wyraznie mniej ocieplone, Atoll troszke jednak odstaje gdy chodzi o glebokosc sceny (ale za to chyba jest bardziej stonowany na gornej sredni od Cytrusa) i chyba Atoll-e graja szerzej od Cytrusa 8-2. Niestety z powodu malej kanciapy nie mam juz mozliwosci na dalsze niz ten 1m odstawienie monitorow od tylnej sciany (liczac od tylnej scianki monitora). Ps. Myslalem, ze odstawiajac monitory na metr i siadajac w odleglosci 2m od bazy strace bas - poza przeciaganiem na basie nic nie stracilem. Podsumowanie: jezdzic z Dynkami nawet na srodek pokoju, jak jest taka mozliwosc i sprawdzic "trojkat rownoboczny", w malej kanciapie to sie sprawdza.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.