Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

DYNAUDIO EXCITE


Adam 38

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.11.2018 o 23:31, Adam 38 napisał:

Z ciekawosci...

Słuchałem dzisiaj excite x38 na roksanie k3 i muszę przyznać że mimo podobnej szkoły grania jak w emitach to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony -lepsza skala,  rozdzielczość,  scena, precyzja/ plynnosc i barwa.. nie są tak rozlazle jak emity ..  na pewno bardziej muzykalne.. choć niskie tony są dość charakterystyczne w obu modelach to excite miał je chyba lepiej wyważone i odrobinę mniej dociazone/ jaśniejsze/ szybsze... to na srednicy była już dość duża przepaść excite x38 miały ja piękną ... i to na k3! ehh gdybym miał duże pomieszczenie to bym bez dłuższego zastanowienia  brał je na odsłuch do domu.. A tak to jeszcze pozostaje mi posłuchać x18 i evoke20..... ciekawi mnie jak wypadają podstawki w porównaniu do tych x38 - trochę się boję że to już nie będzie "to" np jeśli weźmiemy pod uwagę otwartość, rozdzielczość i barwę w średnicy... Andrzej nie wiesz jakie są różnice w zapotrzebowaniu na prąd serii emit excite i może evoke?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, trudno mi jednoznacznie powiedzieć coś na temat zapotrzebowania na prąd Emit Excite... mogę podejrzewać że Emity 20 są jednak dość wymagające co do wzmacniacza... bo z nimi poległy CXA60, Exposure 1010, Rega Brio R.. co ciekawe z MH 25.2 było dobrze... a to na papierze ledwie 50W.

Excite X16 powalił CXA80 więc zakładam że to pijawka :)

X14 słuchałem przygodnie i już nawet nie pamiętam z jakim wzmacniaczem.
X18 z Rega Brio było flegmatycznie ale bas był wyrównany.... więc może to jednak mocny wzmacniacz, tylko ma taką dynamikę słabą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 05:24, Svawo napisał:

Słuchałem dzisiaj excite x38 na roksanie k3 i muszę przyznać że mimo podobnej szkoły grania jak w emitach to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony -lepsza skala,  rozdzielczość,  scena, precyzja/ plynnosc i barwa.. nie są tak rozlazle jak emity ..  na pewno bardziej muzykalne.. choć niskie tony są dość charakterystyczne w obu modelach to excite miał je chyba lepiej wyważone i odrobinę mniej dociazone/ jaśniejsze/ szybsze... to na srednicy była już dość duża przepaść excite x38 miały ja piękną ... i to na k3! ehh gdybym miał duże pomieszczenie to bym bez dłuższego zastanowienia  brał je na odsłuch do domu.. A tak to jeszcze pozostaje mi posłuchać x18 i evoke20..... ciekawi mnie jak wypadają podstawki w porównaniu do tych x38 - trochę się boję że to już nie będzie "to" np jeśli weźmiemy pod uwagę otwartość, rozdzielczość i barwę w średnicy... Andrzej nie wiesz jakie są różnice w zapotrzebowaniu na prąd serii emit excite i może evoke?

a może x 34. Mam w 16m2 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Martin.1 napisał:

a może x 34. Mam w 16m2 i jest ok

miałem na testach tannoy xt6f i dudniał mi lekko bas, boje się że to ten sam rozmiar głośników.... ale interesuje mnie też łatwość wysterowania x18, evoke 20 i powiedzmy x34 ... które łatwiejsze a które trudniejsze....

na koniec powiem tak słyszałem x34 i nie zrobiły na mnie jakoś tak dużego wrażenia co x38, ale to były różne pokoje odsłuchowe i różne wzmacniacze, więc nie mam bezpośredniego porównania co te modele potrafią względem siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio excite x36. Parę lat temu. Zapiete pod MarkLevinson 383,CD Classe cdp300. Wytrzymałem prawie dwa tygodnie ( bo tyle zajeło mi znalezienie kupca żeby nie stracić i zgolić za tą samą kasę.Kupiłem na pałę bez odsłuchu) .Może w innych pomieszczeniach to gra jakoś i z innymi klockami. U mnie to była klęska,rozpacz. Tandetne granie. Słuchałem jeszcze przy okazji jakieś pizdryki z serii Focus,małe i większe monitory, z piecem Accuphase jakimśtam ,nie u mnie, ale dupy nie urywało. Chyba trzeba lubieć takie plastikowe dźwięki.Firma ma spore grono fanów więc może gdzieś to jakoś gra. Ale koniecznie trzeba tego przed zakupem posłuchać u siebie w domu i przynajmniej kilka dni ,gdy po pierwszym/drugim dniu emocje  opadną, mózg zaadoptuje "nowe" i posłuchamy na trzeźwo.

Edytowane przez BRZUCHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BRZUCHU napisał:

Dynaudio excite x36. Parę lat temu. Zapiete pod MarkLevinson 383,CD Classe cdp300. Wytrzymałem prawie dwa tygodnie ( bo tyle zajeło mi znalezienie kupca żeby nie stracić i zgolić za tą samą kasę.Kupiłem na pałę bez odsłuchu) .Może w innych pomieszczeniach to gra jakoś i z innymi klockami. U mnie to była klęska,rozpacz. Tandetne granie. Słuchałem jeszcze przy okazji jakieś pizdryki z serii Focus,małe i większe monitory, z piecem Accuphase jakimśtam ,nie u mnie, ale dupy nie urywało. Chyba trzeba lubieć takie plastikowe dźwięki.Firma ma spore grono fanów więc może gdzieś to jakoś gra. Ale koniecznie trzeba tego przed zakupem posłuchać u siebie w domu i przynajmniej kilka dni ,gdy po pierwszym/drugim dniu emocje  opadną, mózg zaadoptuje "nowe" i posłuchamy na trzeźwo.

Na pewno konfiguracja z klockami , kable, akustyka są najważniejsza. Też słyszałem słabo grające excite. z lampą powinno być najlepiej. Choć mój zestaw mi psuje. Mam wrażenie że kolega troszkę na innym levelu jest i dynaudio nie przypadło do gustu - jeśli focusy to pizdryki :-) Takie opinie mogą zniechęcić nawet do przetestowania kolumn tej firmy.  Nie każdy moze mieć hi end:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wielu, którzy wolą Excite od Focus, kwestia gustu. Są i tacy, którzy wolą DM-y i nie chcą ich zmieniać na żadne inne Dyniaczki :). A że komuś nie podchodzą Dynaudio? Nic na siłę, jest tyle fajnych brzmień, że można do końca żywota przebierać :)

Osobiście najbardziej lubię moje Excite X14 ustawione w trójkącie równobocznym, dogięcie bezpośrednio na miejsce, gdzie spoczywam. Dla mnie łapią wtedy najlepszą równowagę tonalną, ta ich góra w końcu tak mi nie "ucieka", chociaż z Cyrusem ale i Atollem dalej mi jej trochę brakuje ( żeby chociaż była bardziej rozdzielcza przy zachowaniu swojego nasycenia to chyba byłoby w punkt). Pewnie takie właśnie są Evoke 10 ;)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że Dynaudio mają dość dobitnie grający BR i co za tym idzie mocno współgrają z otoczeniem... u mnie DMy z 14cm głośniczkiem generują więcej basu od MX4 z z 2x18cm.

Więc jak ktoś nie trafi z akustyką to ten cholerny bas go zamęczy. W Excite ten problem może być znowu w 2 stronę i bas może być za szczupły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excite też dołu nie brakuje, oj nie. A czy szczupły? Z Regą Elex r tak - bardzo, z Atollem już bardzo masywny, a z Haiku Audio Sol 2 idealnie, a najbardziej angażujący znowu z Dayensem Menuetto ale to czarodziej z innej planety jest :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz Adam, wzmacniacz raz, akustyka dwa.

Ja w mx4 czy zatkałem BR czy nie, wielkich zmian nie było.. w DM zatkam to za jasno z otwatym za masywnie.. jakby kręcic gałką Bas ze skrajnego położenia w drugie skrajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martin.1 napisał:

Na pewno konfiguracja z klockami , kable, akustyka są najważniejsza. Też słyszałem słabo grające excite. z lampą powinno być najlepiej. Choć mój zestaw mi psuje. Mam wrażenie że kolega troszkę na innym levelu jest i dynaudio nie przypadło do gustu - jeśli focusy to pizdryki :-) Takie opinie mogą zniechęcić nawet do przetestowania kolumn tej firmy.  Nie każdy moze mieć hi end:-)

A co to ten hajend jest? Komercyjna papka do ssania kasy. Wolę dobre HiFi. Obecnie to nawet najgorszy paździerz okrzykują hajendem. Skladam sprzęt pod swoje uszy i pomieszczenie a nie dla cen i chęci zabłyszczenia ceną. Kupuję używki,po nowe nie sięgam. Szkoda mi na to kasy. Płyty owszem.Pozdrowienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFi też jest mocno przereklamowanym pojęciem. Jeżeli High Fidelity to 'wysoka wierność' to u licha jakim cudem wiekszość kolumn gra kompletnie inaczej? Które są HiFi a które już nie.

Co do Dynaudio to wszyscy kupujący nowe kolumny piszą o tym że muszą one pograć i 100h nawet... w moich DMach też była taka przypadłość że po tygodniu grania ich sygnstura basu się diametralnie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

HiFi też jest mocno przereklamowanym pojęciem. Jeżeli High Fidelity to 'wysoka wierność' to u licha jakim cudem wiekszość kolumn gra kompletnie inaczej? Które są HiFi a które już nie.

Co do Dynaudio to wszyscy kupujący nowe kolumny piszą o tym że muszą one pograć i 100h nawet... w moich DMach też była taka przypadłość że po tygodniu grania ich sygnstura basu się diametralnie zmieniła.

Ale HiFi jest dużo tańsze :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt HiFi (od1973r)musiał  spełniać jakieś normy i posiadać jakieś z grubsza określone parametry.

Powstał hajend - hifi otoczone magią i czarami, a na dodatek nie musi spełniać żadnych norm bo nigdzie tego nawet ogólnikowo nie określono. Więc hajend może mieć każdy nawet z jamnika z diodami w głośnikach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-end

Tyle że ja akurat kable słyszę- znaczy zmiany jakie wprowadzają.Dawniej się z tego śmiałem.

Tu ma być o Dynaudio więc znikam.

Edytowane przez BRZUCHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2019 o 08:26, Antonio1974 napisał:

Swoje x12 kupowałem jak wchodziły x14 i x34, chyba 2014 r.

Czas leci.

Teraz widzę wyprzedaż x14.

 

Wyprzedaż X14 dzięki której X14 wyładowały i u mnie. Magiczne monitorki

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znasz je tylko z jednym piecykiem.

Może to lepiej dla Ciebie...

A przecież są jeszcze wzmaki takie jak Haiku Audio sol 2, Soul Note SA 300, YBA Heritage A100, Cyrus no i Dayens... i pewnie wiele innych, których już nie poznam a grają z X14.

Z każdym z nich te maluszki pokazują muzykę na tak bardzo inny ale momentami całkowicie zniewalający sposób. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd sąsiad przymierza się do zmiany wzmacniacza otworzyła się przede mną możliwość szybkiego sprawdzenia innych klocków (a mam do niego tyle co wyjść przez furtkę i wejść przez kolejną tuż obok) ? Niedługo ma u niego wylądować Vincent SV227 i między innymi właśnie Haiku Sol 2. Może zgodzi się podpiąć X14 w miejscu jego KEFów R300. Na pewno byłoby to ciekawe doświadczenie. Nie trzymam się kurczowo Atolla. Jeśli któryś z klocków, który się u niego pojawi, mnie dobitnie do siebie przekona to zapewne zacznę się zastanawiać nad przesiadką. ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż X14 dzięki której X14 wyładowały i u mnie. Magiczne monitorki
Magia tych monitorów polega na genialnym zagraniu wielkich składów... żadne inne kolumny, które słyszałem, nie były w stanie zagrać tak by było możliwe wychwycenie i barwy i różnicy głośności i nawet lokalizacji więcej niż 2 instrumentów z tej samej grupy.. kociął kontrabas inne z dolnych rejonów.

O genialnym odtworzeniu barwy werbla i skrzypiec też trzeba wspomnieć...

Ale znajdę też kawałki które lepiej grały na DMach 2/6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie,

mam zestaw Naim Suprenait2 i CD Naim 5x. Stoi w tej chwili nieużywany od jakiegoś czasu i chciałbym go wykorzystać jako drugi zestaw audio. Planuję umieścić go w pomieszczeniu 16m2 z jakimiś monitorami. Widzę, że w dobrych cenach są teraz Exite X14. Czy taki zestaw da rade w takim pomieszczeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeszcze większe od X14 monitory Dynaudio stawiane blisko ściany na komodzie to zły pomysł, tak samo te 45 cm od ścian (bocznych/tylnej)  w przypadku X14 - chyba, że nie zależy nam na dobrej przestrzeni, głębi, wprowadzeniu jak najmniejszych podkolorowań przez pomieszczenie to wtedy i owszem można stawiać Dynki jak się komu podoba.

KotD, poleciłbym Ci sprawdzić monitorki JMR Lucia, te troszkę lepiej niż Dynki zniosą ustawienie o jakim piszesz a i samo "SQ" tych monitorów wyraźnie przewyższa możliwości X14. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz koniecznie je u siebie postawić i posłuchać.
Większe .. np X18... ale to dalej moze byc problem... we wszystkich Dynaudio br pracuje dość mocno. Ja mam X14 z zatkanym BRem + Rel t5i... jak mam czas to odsuwam je od ściany na 50 cm i wyjmuje zatyczki.

Dedykowane monitory do wstawienia przy ścianie to Audiovector QR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.