Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

DYNAUDIO EXCITE


Adam 38

Rekomendowane odpowiedzi

 
Tak samo jak danie Dyniaczkom mniej jak chociaż metr "wolności/oddechu" od ścian. 
U mnie po odsunięciu X14 na więcej niż 90 cm bas znkia zupełnie, jak są mniej niż 38 cm bas zaczyna bulgocześ... więc nie ma co generalizować... skąd pewność że taki podbarwiony bas nie będzie dla kogoś tym najfajniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Andrzej, że każdy ustawia u siebie paczki tak jak mu wygodnie/może ustawić/jakie podbarwienia wprowadzane przez pomieszczenie uważa za "idealne brzmienie".

Nikomu nic nie narzucam! ale swoje zdanie podtrzymuję, że Dynki bez chociaż metra wolnej przestrzeni z boku i za nimi dużo tracą a raczej my tracimy ?

Dopiszę jeszcze, że również piecyki w cenie do 8 kzl za nowe, które udało mi się z nimi posluchać/sam posiadam są nadal wyraźnym ograniczeniem tych paczek (Excite). Ale cóż poradzić, Dyniaczki lubią doborowe towarzystwo ?

ps. A już tak całkiem z dupy, ogrywam właśnie Wiedźmina 3 na plejstejszynie mając oczywiście muzę puszczoną przez nasze X14 i... ta gra jest wybitna, brawo nasi!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adam 38 napisał:

Nikomu nic nie narzucam! ale swoje zdanie podtrzymuję, że Dynki bez chociaż metra wolnej przestrzeni z boku i za nimi dużo tracą a raczej my tracimy ?

W 100% się zgadzam. Mam excite 34. Na brak basu po odsunięciu może mieć wpływ każdy element toru: źródło, preamp (o ile jest), wzmacniacz, kable. One muszą oddychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, Kochani ? a powiedzcie takie EXCITE 18 to do czego można odnieść z przeszłości w DynAudio, bo pamiętam,  że któreś małe monitory chyba Focus 140 ale mogę się mylić bardzo mi się na prezentacji w sklepowych warunkach podobały. Wtedy cena kosmos bo nowe był, a dziś te Exite niedrogie jako używane. W ogóle warte to zainteresowania. Wzmacniacz jaki by jest sterował ewentualnie  to szybko, wyraziście grający AudioLab. Tak na prawdę to  nawet nie pamiętam czy to były Focusy 140 czy coś innego z 15 lat temu słuchałem ? Miało by mi to teraz grać ciepło, nieangażująco, ot tak gdzieś z boku życia granie. możliwie dużym dźwiękiem

Dziękuje

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Klecha86 napisał:

Tak właśnie grają każde  dynki pod słabym wzmacniaczem  ?

Jakoś tak nie wydaje mi się aby AaudioLab 8000 S coś mu w mocy brakowało. Rusza niskoomowe duże kolumny, prężnie, dziarsko. Chyba, że słaby rozumiemy, że to nie wzmacniacz z półki za 10 tys Ero tylko za 1 tys euro czyli granie inne, bo tańsze, czyli tańsze granie ?

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robin102 napisał:

Chyba, że słaby rozumiemy, że to nie wzmacniacz z półki za 10 tys Ero tylko za 1 tys euro czyli granie inne, bo tańsze, czyli tańsze granie ?

Dokładnie to miałem na myśli, coś za coś ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klecha86 napisał:

Dokładnie to miałem na myśli, coś za coś ?

Uffff to się rozumiemy ?

Chodzi mi bardziej czy ktoś eksperymentował szybko grającego, nie ciepło AudioLaba z tymi niedrogimi Exite 18, czy aby jakieś mikstury wybuchowej nie wyprodukuje sobie sam ?

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

X18 to spokojne monitory z przekazem po cieplejszej stronie i jak mówisz że Audiolab jest szybki to powinno się to zgrać. Btw. W X18 jest mało ciepłego cukru jak np. w DM czy Emitów m30.

Ok dzięki, dzięki.

Ale tak jeszcze na chwilę Was podręczę w klimacie obiektywizmu ?

Jakby tak to tch EXCITE 18  dostawić obok nominalnie ciut tańsze kolumienki  B&W 606 które to ostatnio odsłuchiwałem to jak by było ? ?

Wiem, wiem pytanie z trudną odpowiedzią z natury tych zabawnych pytań, ale może ktoś z Was maił kontakt z jednymi i drugimi . BW przynajmniej w budżetówce bardzo zmieniło brzmienie ostatnim czasem, w pozytywną stronę do szerszego grona słuchaczy.

Dlaczego tak pytam. Dlatego, że jak nie mój AudioLab (którego może sprzedam) by napędzał kolumny to robiła by to wieżyczka PianoCraft MCR 870 ?

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich! Już się zmęczyłem myśleniem. Co myślicie o  Dynaudio Audience 122  Dynaudio Excite 18, też 32, no i nawet mam możliwość aktywne LYD 5

Wszystko w ślepo... Wzmacniacza mocnego też nie mam, ale będę miał... ,chyba ,że wezmę LYD... :)) Czas mnie ściga .....

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ratunku ! Już się dymie ... Zastanawiam się ciągle nad kupnem Dynaudio Excite 14,  18,  32. Jakie są tam przetworniki, czy we wszystkich zastosowane te same ?? Pokój raczej 20 m2 ... Wzmacnacza obecnie nie mam, który pociągnie Dynki , no chyba że 14... Cena ostatnich dwóch taka sama, z  tym że 18 są jeszcze na gwarancja, 32 już nie... 14  nowe..

Dziękuję i czekam na informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X14 i X18 to zupełnie inny styl grania... X18 mają więcej ciepła i spokoju... X14 są szybsze i mają inny bas... bardziej kopiący.. X18 mają bardziej zróżnicowany i X18 grają mocniej środkiem.....

Ale to są Dynaudio.. jeżeli ich nie postawisz u siebie ze swoim wzmacniaczem nic nie będziesz wiedział bo one mocno współgrają z otoczeniem więc każdym pokoju zagrają zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

X14 i X18 to zupełnie inny styl grania... X18 mają więcej ciepła i spokoju... X14 są szybsze i mają inny bas... bardziej kopiący.. X18 mają bardziej zróżnicowany i X18 grają mocniej środkiem.....

 

Prawda aleee ? z tą średnicą jest taki myk, że X14 popadają lekko w krzykliwość (zapewne w kontrze do tłustego, lekko wyeksponowanego średniego basu) a znowu X18 są trochę za bardzo wycofane, stonowane na górnej średni. Słuchając jednych i drugich obok siebie bardzo łatwo wskazać różnice ale co ciekawe ciężko wytypować "lepszość" z tych dwóch paczek bo obie na swój sposób podbarwiają ? Oba monitory super muzykalne w stereotypowym tego słowa znaczeniu. 

Zgodzisz się ze mną Andrzeju czy masz inne zdanie? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do Megadeth nie wyobrażam sobie X18... ale do Wotersa X14.

Genaralnie do 20m z dobrą akustyką pasują obie... do mieszkania ten krzykliwy zakres 3.5 kHz może być uciążliwy jeżeli bas zje akustyka... a X14 sa upierdliwe w ustawieniu... szczególnie tył kolumny poeinien miec 40 cm za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Svawo napisał:

evoke 20 łatwe do napedzenia nie krzykliwe uniwersalne , do 20 m idealne i excite sie kryje! a potem akustyka i masz sprawe kolumn załatwioną na 5-10 lat ?

A nie lepiej już odżałować te ok. 2 kzł i kupić S40 zamiast Evoke 20 ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie! Widzę parę osób odpisało, niestety teraz dopiero zobaczyłem, nie wiem dla czego? Dziękuję, kupiłem jednak Dynaudio X14, niestety chyba za blisko  ściny, boki również, a innego miejsca nie ma !! hi hi. Oczywiście musiałem podłączyć pod to co mam, a mam Pioneer A A6J ... Słaby ... Trzeba szukać wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to akustyka. X14 mają balans przesunięty odrobinę na bas. Aj6 gra detaliczną górą. Jakie masz odległości od ściany? Co jest nie tak?

Jeżeli z tyłu mają mniej niż 35 cm będą grały basem dudniącym jednolitym niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Widzę parę osób odpisało, niestety teraz dopiero zobaczyłem, nie wiem dla czego? Dziękuję, kupiłem jednak Dynaudio X14, niestety chyba za blisko  ściny, boki również, a innego miejsca nie ma !! hi hi. Oczywiście musiałem podłączyć pod to co mam, a mam Pioneer A A6J ... Słaby ... Trzeba szukać wzmacniacz...

Oj, max 15 cm, po bokach  jeszcze  mniej, do góry do półki też chyba 15 cm, a jeszcze gąbek  nie mam, nie wiem prawda co by to dało?...

No rzeczywiście trochę jak tuba... Śmiałem się jeszcze włączając i puszczając Death Human, nie ściągnąłem zaślepki ? góra przepadła ... Jaki wzmacniacz według Ciebie trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.