Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

DYNAUDIO EXCITE


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Widzę parę osób odpisało, niestety teraz dopiero zobaczyłem, nie wiem dla czego? Dziękuję, kupiłem jednak Dynaudio X14, niestety chyba za blisko  ściny, boki również, a innego miejsca nie ma !! hi hi. Oczywiście musiałem podłączyć pod to co mam, a mam Pioneer A A6J ... Słaby ... Trzeba szukać wzmacniacz...

Oj, max 15 cm, po bokach  jeszcze  mniej, do góry do półki też chyba 15 cm, a jeszcze gąbek  nie mam, nie wiem prawda co by to dało?...

No rzeczywiście trochę jak tuba... Śmiałem się jeszcze włączając i puszczając Death Human, nie ściągnąłem zaślepki ? góra przepadła ... Jaki wzmacniacz według Ciebie trzeba??

To znaczy ja wiem ,że w tym miejscu wzmacniacz, średnio, natomiast interesuję mnie wzmacniacz który napędzi i te monitorki na prawdę zagrają... Miejsce może gdzieś znajdę inne, na sprzęt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podpowiem jaki masz kupic wzmacniacz, bo do swoich jezcze takiego nie znalazłem.. z tym że mi ciągle jest za dużo basu.. a raczej jego jakości. Miałem u siebie CA 740A to był najbardziej pasujący do nich wzmak. Bas mocny ale ciepła średnica i góra też ok.

Sony ES 550 - góra super.. tylku basu było mało.. ale miałem wzmak 2 tygodnie i odezwały sie zimne luty.. kanał umarł wiec ten brak basu moze był efektem defektu.

Denon 1500R podobny styl do 740 z tym że ciemniejszy i bas mniejszy.. za to średnica nie ocieplona bardziej do przodu.

Marantz pm 75 to ideał do nich .... szkoda że nie do kupienia prawie.

Miałem tez Music Halla 35.2... za ciepło, góra zrolowana i bas przewalony.

Ja bym szukał Marantza PM 8003.. 8006. Do Excite troche ciepła nie zaszkodzi ważne żeby było raczej jaśniej bez dowalania basu...

ALE u ciebie są inne warunki akustyczne wiec inny zakres może się wzbudzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Gdyby ktoś uważał że np w x16 góra jest małoszczegółowa, niezdecydowana, wygładzona i rozmyta to wina kondensatora bennic na wysokie. Po wymianie na np superior po 400h zdecydowanie i powietrze, kiedyś byłem tak zażenowany tym rozmyciem że chciałem je sprzedać, teraz czekają na dobre czasy bo nie mam dobrego pomieszczenia. Zapewne sytuacja ma się analogicznie w innych przypadkach kolumn z tym kondensatorem.

 

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.01.2021 o 00:22, Kamil Ełk napisał:

Gdyby ktoś uważał że np w x16 góra jest małoszczegółowa, niezdecydowana, wygładzona i rozmyta to wina kondensatora bennic na wysokie. Po wymianie na np superior po 400h zdecydowanie i powietrze, kiedyś byłem tak zażenowany tym rozmyciem że chciałem je sprzedać, teraz czekają na dobre czasy bo nie mam dobrego pomieszczenia. Zapewne sytuacja ma się analogicznie w innych przypadkach kolumn z tym kondensatorem.

 

Cewki zmien na powietrzne o podobnym DCR, zdziwisz się in plus nie mniej jak po zmianie kondensatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.