Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel HDMI 15 m - doświadczenia / jaki producent.


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, będę za lada dzień montował kabel hdmi w ścianie.

Długość 15 m.

Połączenie DVD/PC/ect. z projektorem.

Czy ma ktoś doświadczenie z kablami sygnałowymi o takiej długości.

Może ktoś mógłby wskazać producenta i konkretny model.

 

Może Unitek, Gembird, Logilink, Lindy ?

 

Planuję wydać miedzy 100 - 400 zł.

 

Czy ew. wzmacniacie czymś sygnał, jeżeli tak to czym dokładnie.

 

Proszę o sugestie,

 

Dzięki,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę za lada dzień montował kabel hdmi w ścianie

Hej , zanim go zainstalujesz ( niezależnie od ceny ) to sprawdź jak działa pomiędzy urządzeniami które chcesz podłączyć, u siebie tak miałem jakiś czas temu że ps3 podłączone 15 metrowy przewodem nie było wykrywane przez projektor , dopiero wstawienie pomiędzy amplitunera pomogło , ale wiedziałem o tym zanim zamurowałem kabel .

Kabel nie należał do najtańszych .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakies trzy miesiace temu 20m HDMI najtanszy jaki udalo mi sie znalezc na ebay i dziala bez zadnych problemow.

 

Co to za kabelek ?

 

To nie jest tak że jakiś tani kabel nie będzie działał zależy to od wielu współczynników, lecz często jest tak iż przy takich odległościach często są one awaryjne a nie wiele trzeba żeby coś poszło nie tak z sygnałem po HDMI. Na pewno jest dużo mniejsza kontrola jakości na 10 kabli mogą zadziałać wszystkie a może i żaden, lekki luz niedopracowanie i niestety nie zadziała. W dużym stopniu też zależy co wysyła ten sygnał i jakie komponenty są użyte do systemu. Spróbować zawsze można od tańszego.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest odnośnie zakłóceń - wręcz zdarza się, że kabel zwinięty potrafi działać, a rozwinięty na 10-15m już nie. Jeśli testować - to zatem na docelowych urządzeniach, w docelowym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka plus HDMI extender to 100% rozwiązanie. Ja miałem mniejsze lub większe problemy ze wszystkimi kablami HDMI w tym z drogimi markowymi kablami. Jedynie na starym Panasonicu PT-AE900 15 metrów hulało na chińskim noname za 300 zł. Postaraj się zabudować kabel HDMI tak, żebyś miał go możliwość wyciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten...

2.0 CX-HL215 FULL HD 4K 3D Hi Line 15m

Więcej nie dawaj za kabel, bo nic nie zyskasz.

Ja jadę na tym kablu z projem JVC X500 i jest spoko. ZERO problemów.

Poza tym - w pewnym momencie myślałem, aby wymienić kabel na lepszy - czytaj droższy.

Kupiłem za prawie 1000PLN (kabel w dwóch odcinkach, pomiędzy wzmacniacz) - zero zmian w obrazie - oddałem i jestem nadal zadowolony z tego CX'a.

 

Nie warto przepłacać za kabel.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten...

2.0 CX-HL215 FULL HD 4K 3D Hi Line 15m

Więcej nie dawaj za kabel, bo nic nie zyskasz.

Ja jadę na tym kablu z projem JVC X500 i jest spoko. ZERO problemów.

Poza tym - w pewnym momencie myślałem, aby wymienić kabel na lepszy - czytaj droższy.

Kupiłem za prawie 1000PLN (kabel w dwóch odcinkach, pomiędzy wzmacniacz) - zero zmian w obrazie - oddałem i jestem nadal zadowolony z tego CX'a.

 

Nie warto przepłacać za kabel.

 

Pozdrawiam

 

 

Dokladnie.

Ja mam 20m i nie widze zadnej roznicy w porownaniu do 3m ktorego uzywalem stawiajac konsole pod projektorem.

Moze sa jakies roznice w jakosci wykonania, ale w jakosci sygnalu nie ma zadnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lindy jest ok - od wielu lat robimy na nim instalacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ale za co tyle pieniedzy?

Za kawalek kabla i dwie wtyczki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie swoich doświadczeń z miedzianymi kablami HDM, przesyłaniem po skrętce HDBaseT oraz z kablami optycznymi HDMI zdecydowanie polecam te ostatnie.

Dlaczego?

Gwarantują na 100% przesyłanie sygnału 18Gbps. Kable miedziane to zazwyczaj max. 11 Gbps. HDBaseT to juz podobno też 18Gbps (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale osobiście nie testowałem. Do tego skrętka musi być pierwszorzędnej jakości w ciagu bez stosowania krosownic i przełącznic.

 

BTW kabel optyczny HDMI śmiga z 18Gbps do 100 metrów. Poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

cześć,

 

dziękuję za wasze podpowiedzi. Zastanawiałem się nad różnymi rozwiązaniami. Wzmacniaczami sygnału, skrętką itd. W międzyczasie przerobiłem kable 15 m connection lab 2.0 (obraz na 4k się wysypywał,czasami brak sygnału), kabel lindy nie zadział wogóle. Testowałem również wzmacniacz sygnału logilink (był problem z 4K, ale full hd ok). Zastanawiałem się jeszcze nad rozwiązaniem - kabel unitek aktywny 20 m (1.4) oraz fiber optic initek (kabel hrybrydowy). I tutaj chciałbym się zatrzymać, ponieważ uważam że następnym krokiem w przypadku hdmi będzie popularyzacja kabli optycznych hdmi (niestety ograniczeniem tych obecnych chińskich chipsetów jest brak zgodności z niższymi formatami). W przypadku wzmacniaczy sygnałów w fabrycznych kablach aktywnych umieszcza się je albo na początku albo na końcu (prawidłowo powinny być na końcu, choć logika podpowiada że w odcinku za połową przewodu). Wzmacniacze kostki - tutaj uwaga mają czasami format 1.3.

 

Podsumowując moje osobiste doświadczenia podczas wyboru kabla hdmi 15 m zasilanego elektrycznie przez prymitywne urządzenia : tv apple, chromecast video oraz mocniejsze jak laptop - zostawiłem sobie chiński kabel gembird 1.4 15m - jest świetny, działa do 4k bez opóźnień (efektu fali). Na oko awg 28. Wykonany oceniam na bardzo dobry, ekranowany, porządna guma więc nadaje się pod tynk, przy tym bardzo elastyczny więc można komfortowo prowadzić instalację. Cena 80 zł. Tak tak..

 

Jeżeli ktoś odkopie ten wątek, to proszę nie kupuj drogiego kabla. Weź kilka do domu i przetestuj na swoich urządzeniach. Kabel za 80 zł nie różni się od lindy czy wireworld, fakt wyglądają ładniej i może są czasami lepiej wykonane (ale żeby przepłacać 500%?). W przypadku kabla toslink wybrałem lindy ponieważ przy 15 m różnica ceny jest niewielka a jakość, elastyczność i końcówki były dużo lepsze niż w przypadku lindy,

 

Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie najlepiej wypożyczyć kabel do domu i sprawdzić czy działa.

U siebie w systemie kupiłem kabel za 400 zł za 1m i mam go do dzisiaj, porównałem z kablem za 200zl 15m i nie było żadnej ale to żadnej różnicy. Polak madry po szkodzie... Dlatego spróbować kupić tani kabel i albo będzie działał albo nie.

Drugi raz bym się nie nabrał i nie kupił tak drogiego kabla hdmi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z producentów z którymi miałem do czynienia, to Audioquest nie miał problemu z 15 metrami. NIe przerywało nic, a sygnał w 1080p był bez zniekształceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.