Jump to content
IGNORED

Triangle Esprit - znakomicie wykonane francuskie kolumny z głośnikami kompresyjnymi


RAFKO_Dystrybucja
 Share

Recommended Posts

Linia kolumn Triangle ESPRIT oferuje brzmienie łączące ze sobą wysokiej jakości efekty przestrzenne z bezkonkurencyjną dynamiką. Seria ESPRIT łączy firmowe brzmienie marki z wyjątkowym designem podkreślonym prostymi formami z aluminiowym i szklanym wykończeniem. W skład linii ESPRIT wchodzą kolumny podłogowe: Australe, Antal i Gaia, kolumny podstawkowe: Comete, Titus i Heyda oraz kolumna centralna Voce.

 

 

esprit(1).jpg

 

 

Tweeter TZ2550 - własna technologia Triangle

 

Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. TZ2550 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.

 

2korektor_fazy.jpg

 

 

Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.

 

ez_detail_packshot_05.jpg

 

Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogaty w w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.

 

 

Głośniki średniotonowe

Jednym z wyróżników najpoważniejszych producentów kolumn na świecie jest dedykowany głośnik średniotonowy. Niewielu producentów ma możliwości technologiczne, czasowe i finansowe, aby skonstruować przetwornik przeznaczony wyłącznie do przetwarzania tej części pasma.

 

ez_detail_packshot_03.jpg

 

Aby zapewnić najwyższą jakość średnich tonów przy zachowaniu mocnego, głębokiego basu, Triangle stworzyło półzawinięte zawieszenie głośnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia: pianki i gumy. Zmniejszenie szerokości zawieszenia pozwoliło na powiększenie powierzchni membrany, co pozytywnie odbiło się na efektywności oraz poziomie zniekształceń głośnika.

 

Dodajmy do tego odpowiednio wyprofilowany stożek z masy celulozowej dla lepszego rozpraszania. Całość sprawia, że głośnik uzyskuje bezkonkurencyjną dynamikę, a przy tym bierze na siebie cały ciężar przetwarzania zakresu średniego pasma. Tak, aby głośniki niskotonowe nie brały udziału w przetwarzaniu wokali. Pozwala to zapobiec nadmiernemu udziałowi niskich tonów w całościowej prezentacji dźwięku.

 

 

 

Najnowsza generacja przetworników niskotonowych

Najnowsza generacja głośników Triangle jest wciąż rozwijana, by uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niskich tonów. Membrany wykorzystują nowy materiał kompozytowy wykonany z pulpy drewnianej i włókna węglowego. Wykorzystanie tego połączenia zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej masy, dzięki czemu basy są silne i szybkie.

 

ez_detail_packshot_02.jpg

 

Najnowsza generacja głośników niskotonowych od Triangle jest wciąż rozwijana, aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niskich tonów. Membrany niskotonowe wykorzystują nowy materiał kompozytowy łączący w sobie pulpę naturalnego pochodzenia i włókna węglowe. Wykorzystanie tego mariażu zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej masy, dzięki czemu bas jest silny i szybki zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

 

Układ napędowy głośnika wykonany został z przewymiarowanego magnesu ferrytowego. Wspólnie z cewką zasila membranę, która w niezależnych pomiarach jest w stanie zejść nawet do 29Hz, co jest zakresem zarezerwowanym dotychczas wyłącznie dla aktywnych subwooferów.

 

Zwrotnica

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

 

ez_detail_packshot_01.jpg

 

 

Terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

Terminale głośnikowe wykonane są ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale efektowne. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane zapobiega wibracjom i zapewnia optymalne uszczelnienie konstrukcji. W celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa połączenia, każdy terminal wyposażony jest w miedziane zaciski z samozamykającym systemem dedykowanym wtykom bananowym. Nie ogranicza to jednak możliwości połączeń: kolumna może być spięta ze wzmacniaczem zaróno za pomocą widełek jak i przez zakręcenie nieterminowanych kabli.

 

5.jpg

 

Wyjątkowe podstawy

Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie w dziedzinie dyspersji pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala postawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.

 

antal_5.jpg

 

 

 

Aktualna oferta cenowa serii to:

 

600x744_product_media_29001-30000_australe_1.jpg

Esprit Australe EZ - 16.995zł

 

494x689_product_media_14001-15000_Triangle_Esprit_Antal_EZ_ok.jpg

Esprit Antal EZ - 10.995zł

 

 

 

579x700_product_media_29001-30000_gaia_1_rekomendacje.jpg

 

podłogowe Esprit Gaia EZ - 6995zł

 

 

 

 

 

 

 

575x700_product_media_29001-30000_Triangle_Esprit_Comete_EZ_rekomendacje_ok.jpg

monitory Esprit Comete EZ - 4195zł

 

 

 

 

 

600x599_product_media_14001-15000_Triangle_Esprit_Titus_EZ_rekomdendacje.jpg

monitory Esprit Titus EZ - 3295zł

 

600x600_product_media_29001-30000_cover(1).jpg

Kolumny surround Esprit Heyda Ez - 3195zł

 

 

600x290_product_media_14001-15000_Esprit_VoceEZ_black.jpg

centralny Esprit Voce EZ - 2995zł

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie uwagi, tymczasem polecam test nowych Comete w Klubie Audiostereo:

 

tytułowe monitorki grają wręcz zjawiskowo z iście laserową precyzją wycinając poszczególne dźwięki z trójwymiarowej przestrzeni a jednocześnie nie popadając w zbytnią analityczność zabijającą obecną w nich muzykalność. Uczciwie bowiem należy stwierdzić, że właśnie muzykalności im nie brakuje. Spora w tym zasługa niezwykle komunikatywnej i nasyconej średnicy, jednak to też pochodna nad wyraz umiejętnego zszycia obu przetworników, które tworząc razem spójny monolit nie pozwalają na nawet najmniejszą krytykę.

 

W dodatku całość opiera się na basie, którego również jest sporo, lecz po pierwsze zna swoje miejsce w szeregu a po drugie ze względu na swoje zróżnicowanie daleki jest od jednostajnego i monotonnego dudnienia. Tam naprawdę sporo się dzieje i gdy tylko będziemy mieli na to ochotę spokojnie możemy spędzać długie godziny na eksploracji smaczków, które do tej pory nam umknęły.

 

comete.PNG

 

Co niezwykle istotne bohaterki dzisiejszego spotkania wydają się nie mieć własnych, repertuarowych preferencji i jeśli tylko spełnimy kryterium minimum jakościowego to trudno mi wyobrazić sobie sytuację, gdy ich neutralność mogła by stanowić powód rezygnacji z ich zakupu.

http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-kolumny/triangle-esprit-comete-ez-art652.html

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

Panowie czy aby nie przesadzacie z ta nachalna reklama? Kopiowac recenzje, ktora jest zamieszczona w zakladce obok? Ostatnio mam wrazenie, ze na forum pojawiaja sie tylko wpisy dystrybutorow. Co za duzo to ....

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Link to comment
Share on other sites

Niedługo ruszymy z konkursem, żebyscie mogli w domach posłuchać jakiś fajnych monitorów Triangle i przy okazji wygrać jakiś fajny gadżet, także osłodzimy trudy czytania propagandy :)

 

Pan Panie Adamie, zapewne też zechce posłuchać, wszak szukał Pan monitorów do 3000 - 4000zł i wypożyczał kilka sztuk od nas, więc będzie znowu okazja.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

I o to wlasnie chodzi, udostepnic uzytkownikom odsluch a nie powielac na forum jedna "zawodowa" recenzje. To czekamy na fajny konkurs w ramach blizszego poznania glosnikow od Triangle. Ps. Faktycznie jakies monitorki od Was mialem, Definitive i Indiana chyba? Jak Triangle trzymaja poziom ww to z przyjemnoscia u siebie poslucham.

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Link to comment
Share on other sites

Są lepsze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej długo planowanej zamiany dystrybucji. Tymczasem pozwólcie, że będę tu agregował recenzje Triangle'a, tak żeby było Wam wygodniej się z nimi zapoznać :)

Edited by RAFKO_Dystrybucja

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

"Nowymi Cometami francuski producent pokazał, że należy do światowej czołówki producentów audiofilskich zestawów głośnikowych średniej klasy. Na bazie tego modelu można stworzyć naprawdę świetny system. Ich żywe, ekspresyjne, a mimo to naturalne i dynamiczne brzmienie zapewnia mnóstwo frajdy z odsłuchu - szczególnie jeśli Wasze upodobania muzyczne koncentrują się na klasyce i akustycznym jazzie. Znakomite, a do tego bardzo czułe (skuteczne) i pięknie wykonane monitory. Zdecydowana rekomendacja!"

 

comete.jpg

 

Pełny tekst recenzji dostępny tutaj:

https://sklep.rms.pl/img/product_media/29001-30000/Triangle_Comete_EZ(1).pdf?iframe=true&width=1280&height=800

Edited by Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się, że mamy pierwszą zainteresowana testami osobę. W międzyczasie przypominam kolejną recenzję serii ESPRIT i zwracam uwagę na szczegóły wykonania:

 

Konkluzja

Triangle Esprit Antal EZ to pierwszorzędnie zbudowane kolumny – wyborną jakością wykonania wyznaczają bardzo wysoki standard. Francuscy konstruktorzy zadbali o każdy detal. Te kolumny są wyjątkowo piękne i efektowne. Nie inaczej rzecz ma się z brzmieniem. Jest pełne i soczyste, żwawe i energetyczne. Triangle niewymuszenie łączą wspaniałą muzykalność z dobrą rozdzielczością, energię grania z wyrafinowaniem tonalnym oraz dźwiękowy żar z detalicznością i subtelnością. Jestem autentycznie urzeczony tymi głośnikami, to sprzęt hi-fi na lata. Wielkie kolumny „Made in France”!

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/09/kolumny-podogowe-triangle-esprit-antal.html

 

 

PC112084.JPG

PC112085.JPG

 

PC112086.JPG

 

PC112099.JPG

 

PC232362.JPG

 

PC232360.JPG

 

 

PC232357.JPG

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

Estetyczne i staranne wykonanie. Brzmienie dynamiczne, szybkie, ale i naturalne o sporej swobodzie przestrzennej. Zrównoważone, ale i oferujące szczegółowe brzmienie.

 

titus.JPG

 

Małe Titusy oferują świeży i energiczny dźwięk, zrywający z dotychczasowym stylem brzmienia opartym na dosyć mocnej ekspozycji zakresu wysokich tonów. Szczególnie dobrze sprawdzą się w odsłuchu w bliskim polu, ale też przy tradycyjnym ustawieniu. Są łatwe w wysterowaniu.

 

Pelna recenzja dostępna tutaj:

http://www.hifichoice.pl/39#/spreads/88

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Link to comment
Share on other sites

Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3500Hz / 215Hz

 

Tutaj można sprawdzić wszystkie informacje

http://triangle.rafko.pl/index.php?p=&produkt=14366,triangle-esprit-antal-ez-kolumny-podlogowe-2-szt&m=kolumny-podlogowe

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

Po zakończonych testach wzmacniacza skupiłem się na kolumnach Triangle Esprit Comet EZ. Tak jak w przypadku testowanego wzmacniacza jakość wykonania kolumn jest bardzo wysoka. Biały lakier fortepianowy prezentuje się wspaniale. Szkoda tylko, że nie otrzymałem w zestawie maskownic. Bardzo dobrej jakości są terminale głośnikowe.

 

Po testowaniu swoich głośników w nowym towarzystwie byłem bardzo ciekawy jak zagrają bardzo popularne ostatnio Triangle. Postanowiłem, że przeprowadzę mały test porównawczy. ATC kontra Triangle. Kolumny zostały podłączone również do wzmacniacza NUPRIME IDA – 8. W trakcie testu wzmacniacza stwierdziłem, że najlepszym moim źródłem jest laptop, dlatego też przez znaczną większość testu był głównym źródłem dźwięku. Na początek zwróciłem uwagę na średnicę i wysokie tony. Były wyraźnie zaznaczone. Byłem zaskoczony ich brzmieniem, które było wręcz krystaliczne. Wszystkie dźwięki były wyraźnie oddzielone od siebie. Nic się ze sobą nie zlewało. Wszystkie, nawet najdrobniejsze detale były doskonale słyszalne. Ilość przekazywanych informacji była dużo większa. Plus dla Triangle. Triangle wygrały też w dynamice. Kolumny ATC były w tym zakresie trochę bardziej wycofane. Rozważając takie aspekty grania jak stereofonia, scena dźwiękowa, brzmienie poszczególnych instrumentów dałbym remis. Nie dlatego, że grają tak samo. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. To dwie różne szkoły grania. W tym przypadku chodzi mianowicie o indywidualne preferencje. Gdybym musiał wybierać to miałbym ciężki wybór. Dźwięk wydobywający się z Triangle był bardziej żywy, dynamiczny i wypchnięty do przodu. ATC prezentowały się bardziej zachowawczo.

W tym przypadku duże znaczenie ma rodzaj słuchanej muzyki. W dolnym zakresie częstotliwości wygrały Triangle. Związane jest to z wielkością kolumn, zastosowanych przetworników. Słuchając nagrań gdzie pierwsze skrzypce grają niskie częstotliwości okazuje się, że wcale ich nie brakuje. Z ATC dawało się wyczuć brak tego pasma dźwięku. Bez problemu można to nadrobić podłączając subwoofer. Bez niego Triangle wygrywa. Ilość detali jaka dociera do słuchacza jest również większa z francuskich kolumn. Na koniec testów podłączyłem kolumny do amplitunera DENON – AVR 1801. Od razu można było zauważyć jak kolumny przygasły. Krystaliczna wcześniej góra nie była już taka sama. Wszystkie te aspekty grania które tak były zaakcentowane wcześniej wyraźnie przyblakły. Jednak co najważniejsze w kolumnach ATC przyblakły dużo bardziej. Na zmianie wzmacniacza na amplituner kolumny Triangle nie straciły ta bardzo. Żeby zagrać na wysokim swoim poziomie nie potrzebują tak dużej mocy i wydajności prądowej. Testy były przeprowadzone w pomieszczeniu ok 25 m.kw. W tym metrażu Triangle radziły sobie znakomicie. Nie miałem wrażenia, że kolumny gubią się w tak dużym pomieszczeniu. O ATC niestety nie mogę tego powiedzieć. W podsumowaniu ogólnym więcej plusów stawiam po stronie Triangle. W trakcie porównania kolumn nie brałem pod uwagę ich ceny.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by Krzychu72
Link to comment
Share on other sites

I kto powidzial, ze poniedzialki sa "do bani"? Czlowiek nie zdazyl dobrze zamknac drzwi do domu po pracy a tu niespodzianka i zjawia sie kurier z paczka od Rafko. Dzieki Panowie, obiecaliscie ze podeslecie Titus EZ i oto sa.

Wypakowalem, obejrzalem, wersja "czarna" i coz , wykonanie to poziom absolutnie referencyjny, niczym nie ustepujacy moim Dyniom X14 czyli lepiej sie juz nie da. Za kilka dni napisze czy ten pomysl na muzyke spodobal mi sie czy tez nie. Pokoik 12m2 (prostokat, troche rozpraszaczy, pochlaniaczy, akustycznie jest dostatecznie). Klamoty: Atoll CD100se2 (tu "pozdrawiam" serwis Audio Forte...), Atoll in 100se na zmiane z Cyrus 8-2 DAC. Jak dobrze pamietam to "metal" na wysokich ostatni raz byl u mnie jakies 3-4 lata temu, bedzie szok? Pewnie tak, zwlaszcza, ze sluch przyzwyczajony na "Amen" do Dynaudio hah. Jeszcze raz podziekowania dla Rafko.

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Link to comment
Share on other sites

Obiecałem, że skrobnę parę zdań czy brzmienie Titus EZ mi podeszło czy też nie.

Nie, nie jest to moje brzmienie, bardziej przemawia do mnie szkoła brzmienia posiadanych Dynaudio Excite. Priorytetem pozostaje u mnie nasycenie, plastyczność, barwa, dźwięczność, organiczność kosztem precyzji - której Titus EZ nie brakuje a brakuje moim "Dyniaczkom". Titus EZ bardzo ładnie i wyraźnie lepiej od X14 pokazywały dalsze plany, nie było lekkiego rozmycia jakie mam w X14. Nie miałem problemów ze wzbudzającym się basem w małym (12m2) pokoiku - ten w Titus EZ jest lepiej kontrolowany jak w Dynaudio, troszkę twardszy, podobał mi się chyba bardziej jak w X14, nawet pomimo tego, iż skala i potęga basu (pamiętając cały czas, że mówimy o małych monitorach) z X14 jest nieporównywalnie większa jak w Titus EZ, małe Dynki grają takim dołem jakby były dwa razy większe od Titus EZ (kosztem znowu delikatnego rozmycia konturów i utraty precyzji basu u Dynaudio).

Zawsze na pierwszym miejscu w brzmieniu stawiam na sposób oddania wokali, ich barwy, ich plastykę, prawidłowo oddaną otwartość oraz dociążenie wokali, wypełnienie, "emocjonalność i prawdziwość" i tu nie miałem najmniejszych wątpliwości, które monitory oferują mi więcej w moim systemie.

To chyba tyle, jest konkretny gust, jest taki a nie inny system audio oraz pokoik i Dynaudio nadal w nim pozostają a ja jeszcze raz dziękuję Firmie RAFKO, że umożliwiła mi poznanie brzmienia francuskich monitorów. Jeżeli dysponujecie pokojem wielkości ok. 10-14m2 a brzmienie Dynaudio jest dla Was za bardzo zmiękczone, brakuje Wam w nim precyzji a nadto lubicie bardzo ładnie oddaną głębie sceny to warto posłuchać u siebie muzyki z monitorami Titus EZ.

Edited by Adam 38

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Link to comment
Share on other sites

Miałem przyjemność posłuchać małych monitorów Triangla z gramofonu, a potem wersji podłogowej zasilanej już cyfrowo i to dosłownie. Nie tylko chodzi o pliki ale też wzmacniacz wykonany w technologii cyfrowej.

Często jest tak że coś gra basem, może środkiem a innym jeszcze razem sucho i jasno. Zmieniamy wtedy element toru i wszystko się odwraca. Tu już od samego początku Triangle postawił jakby na swoim, wytyczając ramy dla dźwięku. Było tam sporo ze szkoły Sony ES, było ogrom detali itd.

Myslę że każdy kto zechce kupić te kolumny, powinien ich posłuchać. Albo się ten dźwięk polubi, albo się nim zachwyci, albo nie. Każdy kto słuchał starej szkoły Pioneera może czuć pewiem może nie dyskomfort co zdziwienie. Pamiętam odsłuch ultra drogiego zestawu TAD- Triangle zabrzmiały skrajnie inaczej. W przypadku TAD-a mieliśmy muzyków na scenie, instrumenty naturalnej wielkości. Triangle daje nam wgląd wgłąb sceny.

Podczas odsłuchu przypomniał mi się dźwięk elektroniki Arcama. Nadawał każdemu nagraniu swoje barwy. Tu było podobnie tyle że zamiast barw Triangle dodawały od siebie taki muzyczny chłodek. jeśli komuś się to spodoba będzie zachwycony.

Link to comment
Share on other sites

Czytam artykuły o tych kolumnach i czytam...

Kolumny podłogowe z pasmem od 40Hz za prawie 9000 zł para - litości ....

do klasyki to się raczej nie nadaje, takich kolumn jest na pęczki,

a każdy producent dorabia do swojego produktu ideologię.

Czekam na kolumnę podłogową z pasmem od 25Hz za tą kasę lub

najlepiej mniejszą, żeby posłuchać muzyki organowej z porządnym "wykopem".

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam, że przerzuciłem kilka francuskich zestawów głośnikowych, no i aby być całkiem szczerym, to żaden nie grał jednoznacznie źle... ale i nie było to takie wybitne i wyjątkowe granie, jak czytamy w tych powyższych postach. Bez przesady.

 

Rozumiem jednak ludzi, którym się podobają auta typu Citroen DS :) Nie negujmy więc wszystkiego ad hoc, z pewnością te Triangle też znajdą zadowolonych nabywców. Zaś pełne egzaltacji opisy "zjawiskowego" brzmienia i "bezkonkurencyjnej" dynamiki, hmm, no cóż, dystrybutor je po prostu bezkrytycznie zachwala, ot co... My swoje uszy mamy i takie recenzje z przymrużeniem oka czytamy ;)

Link to comment
Share on other sites

Czytam artykuły o tych kolumnach i czytam...

Kolumny podłogowe z pasmem od 40Hz za prawie 9000 zł para - litości ....

do klasyki to się raczej nie nadaje, takich kolumn jest na pęczki,

a każdy producent dorabia do swojego produktu ideologię.

Czekam na kolumnę podłogową z pasmem od 25Hz za tą kasę lub

najlepiej mniejszą, żeby posłuchać muzyki organowej z porządnym "wykopem".

Jest to osiągalne w przedziale kolumn używanych, np. Infinity Re90.
Link to comment
Share on other sites

Trzeba zachowywać pewien dystans podczas odsłuchów. Ja w domu z NADa miałem nieraz taki sejsmiczny bas że ściany chodziły i to przy dość niskim poziomie głośności między godziną 9 a 10. Dynamikę z winyli słuchając The Police czy Vangelisa trudno przebić, ale to zasługa całego systemu i pomieszczenia. Słuchając sprzętu w salonie powinniśmy zwracać uwagę na pewne cechy brzmienia. Podczas gdy kolumny za 8kzł chwalimy za super dynamikę, nawet lepsza dynamika w kolumnach za 100kzł może być oceniona jako beznadziejna.

Przypominam że przed rozpoczęciem odsłuchów organizator uprzedził o niskiej cenie kolumn, stąd te zachwyty nad ich brzmieniem.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co uderzać językiem po próżnicy. Zapraszam kolejne osoby do wypożyczania monitorów Titus i Comete. Szczegóły na priv.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

Zwlaszcza, ze aby ich posluchac trzeba "az" podac adres do wysylki i juz mozna poznawac brzmienie serii EZ. Odbiorem monitorow tez zajmuje sie dystrybutor, zadnych kaucji i kosztow transportu. Warto je (Triangle) poznac.

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.