Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle Esprit - znakomicie wykonane francuskie kolumny z głośnikami kompresyjnymi


RAFKO_Dystrybucja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy pierwszą recenzję Titusów od członka grupy Audio Muzo Fans

 

 Triangle w porównaniu do Dynaudio mają przyjemniejsze wokale. Są one bardziej ciepłe i nic w nich nie razi. W Dynaudio jest jakby ostrzej. Bas w Trianglach jest nieco mniejszy w porównaniu do Dynaudio, bo te uderzają mocniej i czuć lekkiego "pazura". Nazywam je "małymi diabełkami". Z kolei Triangle nazwałbym "ukojeniem dla duszy":) Mają w swoim dźwięku taki urok, że się człowiekowi miło w środku robi. 

https://www.facebook.com/groups/audiomuzofans/permalink/833856310325857/ 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Kolumny otuliły mnie swoim brzmieniem a dźwięk zdawał się otaczać mnie z wszystkich stron.Brzmienie krystalicznie czyste dokładnie rozdzielające wszystkie instrumenty na scenie.Byłem pod wrażeniem.

spacer.png

Podsumowując Triangle Esprit Titus EZ to kolumny które można nabyć w kwocie około 3.500zł oferują nam bardzo czytelny i dynamiczny dźwięk.Z niespotykanie delikatnym górnym pasmem.Dźwięk w którym czasem brakuje niskiego tonu przekazuje naturalną barwę nie przekłamuje jest sprężysty i szybki.Potrafi odnaleźć się w większości gatunków muzycznych i na pewno nie zawiedzie słuchacza.Kolumny odnajdują się idealnie w pomieszczeniach do około 15m2 oraz jako głośniki bliskiego pola.Są pięknie wykonane i przyciągają swoją nietypową budową.

Myślę że to godny rywal w swoim przedziale gabarytowym.

spacer.png

https://www.facebook.com/groups/audiomuzofans/permalink/863911580653663/

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Triangle do KEFa LS50

The KEF LS50 speaker is close to the same size as the 'EZ, but the LS50 is a little less sensitive, but somewhat more weighty-sounding speaker in the bass. Definition was better, too. Still, the Titus EZ sounded richer on male vocals, which subjectively warmed up the overall tonal balance. It's a mellower, more "relaxed"-sounding speaker. Stereo imaging was wide, but image focus wasn't as sharp as the LS50s'. I like both of these speakers, and they're both high-quality mini monitors so there's no easy call here.

https://www.cnet.com/news/triangles-pint-size-speakers-master-high-end-sound/ 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie samymi kolumnami człowiek żyje - uzupełnieniem linii Esprit EZ są subwoofery Thetis, szczególnie polecany do stereo Thetis 280

https://www.hifichoice.pl/50#/spreads/106

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • audiostereo.pl odpiął/ęła i podpiął/eła ten temat
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Miałem okazję posłuchać ostatnio i jestem zszokowany jak to ciepło gra ? 

Cała linia Borea została zrobiona na przeciwieństwo klasycznego Triangle'a grającego V-ką. Wysokie tony są jedwabiste i miękkie. One grają tak jak wyglądają - jak kolumny z lat 80tych ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Borea BR03 adresowane są przede wszystkim do osób poszukujących pełnego, efektownego brzmienia pozwalającego cieszyć się z każdego rodzaju muzyki. Zaletą tych kolum jest dynamika i wielka łatwość w osiąganiu wysokich poziomów głośności bez nadmiernego ryzyka przesterowania głośników. 

spacer.png

https://www.hifichoice.pl/56?fbclid=IwAR08ZOsXx5RgcQdPIlgg5HSWyiChFPnzXLMLVXlZdfQJpffiHdSfl8IQCgw#/spreads/71

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Konkluzja
Francuski Triangle Manufacture Electroacoustique wypuścił kolejny model kolumn głośnikowych, który wydaje się nie mieć wad, a same zalety. Nowe głośniki Borea BR08 zostały tak skonstruowane, że bezwarunkowo dostarczają w pełni zaangażowaną, wiarygodną i piękną muzykę, której chce się słuchać godzinami. Bez oglądania się na zawiłości tonalne, wnikania w pogłębioną analizę czy rozproszoną selektywność. Tu, po podłączeniu głośników do wzmacniacza, "wszystko gra"! Ponadto owe brzmienie jest podawane w atrakcyjnej formie fizycznej bardzo estetycznych i eleganckich skrzynek obudowy, co tylko podnosi ogólne walory Triangle Borea BR08. Brawo!  

spacer.png

spacer.png

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/12/kolumny-podogowe-triangle-borea-br08_25.html

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • VoyTechG przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat
  • 3 miesiące temu...

Witajcie, jak zgrywają się Esprit Comet EZ z Atoll IN200SE, czy ktoś testował takie połączenie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to sprawiłem sobie Comete EZ i jestem generalnie wniebowzięty, przepiękne jak dla mnie granie. Bałem sie o te słynne wysokie tony, ale tutaj jest super, przejrzyście, gładziutko, bas sprężysty nie dudniący jak czasem na Buchardt S300. Jest bardzo milo i muzykalnie, a co najlepsze na każdym moim wzmaku jest co najmniej dobrze (Atoll IN200SE, Iotavx SA3, Nakamichi TA-3, ten ostatni wpięty dzisiaj, oszołomił :), gra muzyka!). Kolumnom u mnie pomogło postawienie na niższych standach okolo 55cm od podlogi, prezentacja basu stała sie czytelniejsza, ale to juz kwestie akustyczne. Przestrzeń w tych kolumnach jest wspaniała. Mam je prawie 2 tyg i graja non stop, po kilku dniach nastąpiła znaczna poprawa, byc moze jeszcze jakas nastąpi. Tak czy inaczej uważam ze to fajne i uniwersalne kolumny nie tylko do lampy, ktorej nawiasem mówiąc musze sie dorobić ? moze ktos cos poleci w budżecie 2-3k? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i focia ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak black ash. Nówki, wisiały na portalach juz jakis czas, chlopak je kupił w black friday za jakies niecałe 400eur, zarobił na mnie ale i tak sie opłacało ? Mialem blisko to wsiadłem w auto i mam ? Na prawde zarąbiste kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yestherNo to polowaliśmy na te same ? napisałem do niego dosyć wcześnie po tym jak wystawił i nie chciał opuścić więcej niż 100 zł. PS sprzedajesz może Buchardty ? W takim razie czekam ,aż kolejne używki się pojawią. Chyba,że @Sklep.RMS.pl zrobi jakąś promocję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_waw a to ciekawe ? szkoda ze w takiej cenie nie ma wersji z lakierem, ten winyl nie wyglada źle ale jak pomacasz to jednak czuć ze to nie do konca produkt ekskluzywny, no ale ma grac i gra, na razie nie odpinam mojego amplitunera Nakamichi, pewnie trudno bedzie innym o takie połączenie, ale jest synergia na pewno...

Na razie jestem daleki od sprzedazy Buchardtow, one graja zupełnie inaczej, i chociażby dlatego zostają, ich czas jeszcze nie minął, pograją na pewno czy to w salonie czy innym pokoju... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przez 2 tygodnie miałem możliwość (i okazało się, że przyjemność) testować u siebie monitory Esprit Comete EZ, więc napiszę kilka zdań - może komuś się to przyda przypadkiem ?

W skrócie - mam pomieszczenie 20m2, odsłuch dość blisko, bo 2,30m od kolumn, szukam po pozbyciu sie Tannoy F4, które były zbyt kluskowate, mulące i dudniące w moim metrażu.

Do czego było to wszystko podłączone: Marantz PM6006 + jako DAC do Tidala był Audiotrak Prodigy Cube z wymienionym opampem na Burson v5i podłączony kablami Melodika Purple oraz gramofon z wkładką AT95E do preampa w Marantzu 

Wcześniej słuchałem z tym samym zestawem: Triangle Borea BR03, Elac Debut Reference B6 oraz Bowers&Wilkins 606. Oczywiście wszystko to kolumny o niższej cenie - no ale nie zawsze cena ma wpływ na jakość dźwięku ?

Podsumowując jednym zdaniem: Comete EZ były znacząco lepsze od wszystkiego powyżej we wszystkich kategoriach oprócz jednej - ilości najniższego basu (tak poniżej 55Hz bazując na moich amatorskich pomiarach). W niektórych przypadkach było to zauważalne, więc mocno zależy to od repertuaru. Niby w końcu to monitory, więc nic to strasznie dziwnego, no ale niektórzy potrafią lepiej ?

Inna sprawa, że ten bas, który jest, jest znakomity. Słychać było fakturę każdego instrumentu, jest bardzo szybki, nie brak mu uderzenia w wyższym paśmie, uderzenia perkusji czy kotłów są bardzo dobre - ogólnie spora przyjemność ze słuchania.

Średnie tony dość porównywalne z BR03, choć jakby bardziej szczegółowe - niesamowicie naturalne, dźwięk instrumentów jak skrzypiec czy fortepianu to majstersztyk, doskonale oddane głosy. B&W w porównaniu były nieco za bardzo rozjaśnione, Elac z kolei dość ciemne - najlepiej zdecydowanie brzmiały na Trianglach.

Wysokie tony również w mojej opinii były najlepsze - pomimo tubowego głośnika, przed ostrością którego sporo osób ostrzega, np w Klipschu - tutaj nic takiego nie ma miejsca.

Masa szczegółów, szeroka sporo poza obudowy scena, doskonała separacja - można z powodzeniem śledzić losy każdego z instrumentów i lokalizować je na scenie - poezja.

B&W niestety w tym zestawieniu, pomimo porównywalnej ilości szczegółów, potrafiły nieprzyjemnie metalicznie zakłuć w uszy, BR03 za to trochę tu jednak ukrywały i nie budowały takiej szerokiej sceny dźwięku. Elac to granie sporo ciemniejsze, totalnie nie moja bajka.

I to wszystko z raczej niskopółkowym wzmacniaczem Marantz PM6006?

Tak ogólnie - polecam sprawdzić jeśli ktoś szuka kolumn w tym budżecie, szczególnie do muzyki wokalnej, klasycznej, akustycznej, lżejszego rocka - w tym sprawdziły mi się wyśmienicie, aczkolwiek ogólnie słucham wszystkiego (poza metalem, hard rockiem) i wszystko brzmiało co najmniej bardzo dobrze  ?

Nie wiem czy to zejście basu da się jakoś znacząco poprawić wyższej klasy wzmacniaczem czy źródłem (pewnie nie) - na pewno jednak zastanowię się nad naciągnięciem budżetu na ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dzieki za fajny opis, zgadzam sie w 100%, u mnie ten bas jest idealnie taki jaki potrzebuje, nizej schodzące Buchardty potrafią sie basowo pogubić, ale to duzo zalezy od akustyki pomieszczenia... Triangle u mnie nie schodzą ze standow, a w międzyczasie postawiłem tez na Usher S520 i sie nie zawiodłem ? ale to inny temat... Uwielbiam Comete EZ za te przestrzeń iście koncertową, graja najbardziej żywo z wszystkich moich kolumn, przy jednoczesnym braku przeostrzeń...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Esprit Comete EZ - ponoć bardzo ciekawe kolumny, sporo osób je chwali. Macie może porównanie z ELAC-ami CARINA ?

Z drugiej strony Triangle Esprit Comete (Black Ash) startują od 4400 zł, a za 5k są w promocji KEF R3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle jest firmą, która nie jest tak do końca znana i rozpowszechniona. Nie słuchałem Espirit Comete, ale posiadam Musical Fidelity M6si i Triangle Borea BR09. Z tego zestawu jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Triangle nie jest tak znane, jak np. Focal. A wygląda na to, że mają nawet lepsze kolumienki (może nie wszystkie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2022 o 18:48, Renia239 napisał:

Do Triangli Antal EZ, wystarczy Musical Fidelity M5is i czy koniecznie M6si ?

M5si to niezły wzmacniacz i dobrze włączy się z tymi kolumnami, choć nie ukrywam M6si to jeszcze wyższy poziom grania, w kwestii wypełnienia średnicy, swobody grania i napowietrzenia średnicy. Czy dopłata jest warta do wyższego modelu to już trzeba samemu ocenić, zapraszamy do nas na odsłuch na miejscu mamy oba modele MF i Triangle Comete EZ

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To prawda Triangle nie jest tak znane, jak np. Focal. A wygląda na to, że mają nawet lepsze kolumienki (może nie wszystkie).

zgadzam się z waszymi opiniami co do tego że Triangle powinny hmmm zainwestować w reklamę. Jakość tego co dźwiękowo prezentują jest naprawdę wysoka - rozdzielcze, nie kłujące z piękną sceną i za każdym razem jak ich słucham zaskakują mnie basem. Jak z "takich" tj małych średnica driverów można takim basem zagrać ? Posłuchajcie jak możecie . Warto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, vitaltas napisał:

👍  Trochę musi pograć, żeby wskoczył na swój poziom.

Już gra dobrze,  trzeba było tylko daca Hegla hd 20 wstawić do toru i jest  miodzio, może być lepie ??? - to super, na razie ze 30 h i jeszcze raz podziękowania dla Marcina Wielgusa, który zaaranżował M6 si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.