Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle Esprit - znakomicie wykonane francuskie kolumny z głośnikami kompresyjnymi


RAFKO_Dystrybucja

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Renia239 napisał:

Już gra dobrze,  trzeba było tylko daca Hegla hd 20 wstawić do toru i jest  miodzio, może być lepie ??? - to super, na razie ze 30 h i jeszcze raz podziękowania dla Marcina Wielgusa, który zaaranżował M6 si.

To jest mało. Musi pograć dość długo, wtedy będzie miodzio.  Pozdrawiam również Marcina  😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś miał możliwość porównania Comete EZ z LS50? Szukam kolumn neutralnych/lekko jasnych, najbardziej zależy mi na dobrej separacji, żeby nie gubiły się w symfonice oraz na twardym, punktowym basie, nie musi być obfity. Pokój 11m², odległość między kolumnami 1m, punkt odsłuchowy 1.5m od kolumn. Zastanawiam się, jak wypada rozdzielczość obu tych modeli w porównaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał możliwość porównania Comete EZ z LS50? Szukam kolumn neutralnych/lekko jasnych, najbardziej zależy mi na dobrej separacji, żeby nie gubiły się w symfonice oraz na twardym, punktowym basie, nie musi być obfity. Pokój 11m², odległość między kolumnami 1m, punkt odsłuchowy 1.5m od kolumn. Zastanawiam się, jak wypada rozdzielczość obu tych modeli w porównaniu. 

Niestety nie miałem ich u siebie. Wiem że Theta sporo drożej choć oczywiście załatwię w super cenie , ale to już powiedziałbym że referencyjny poziom i w 100% spełni twoje oczekiwania. Jeśli będziesz chciał Comet czy theta pisz na priv i damy radę.

Ale generalizując Triagle są po jaśniejszej stronie , mają świetna separację i rozdzielczość. Scena jest wzorowo poukładana. Bas schodzi nisko wręcz zaskakuje zejściem pamiętaj tylko że to czy jest punktowy zależy też od kontroli twojej końcówki / integry . Zawieszenie w Triagle nie jest miękkie w stylu HPD więc z dobrym kompanem zagrają szybkim basem
Poniżej Theta U mnie :
5e4fd272370953512e469ba8bd5822c4.jpg
A ostatnio Atale rocznicowe 40th
fef65efe4320f71c15e115f94eb7b0e2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Niestety nie miałem ich u siebie. Wiem że Theta sporo drożej choć oczywiście załatwię w super cenie , ale to już powiedziałbym że referencyjny poziom i w 100% spełni twoje oczekiwania. Jeśli będziesz chciał Comet czy theta pisz na priv i damy radę.

Ale generalizując Triagle są po jaśniejszej stronie , mają świetna separację i rozdzielczość. Scena jest wzorowo poukładana. Bas schodzi nisko wręcz zaskakuje zejściem pamiętaj tylko że to czy jest punktowy zależy też od kontroli twojej końcówki / integry . Zawieszenie w Triagle nie jest miękkie w stylu HPD więc z dobrym kompanem zagrają szybkim basem
Poniżej Theta U mnie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A ostatnio Atale rocznicowe 40th
fef65efe4320f71c15e115f94eb7b0e2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za komentarz, w końcu zamówiłem je wczoraj za 3200zl w bardzo nudnym kolorze szarym matowym. Wszystkie inne wersje kosztują 1200zl więcej, a w jedynym salonie w Katowicach, który ma w ogóle w ofercie Triangle, trzeba je sprowadzać, a i tak bym ich tam nie kupił ze względu na cenę. Jak się uda to postaram się znaleźć salon, który ma LS50 i tam porównać. 

Co to za monstrum, na którym stoją Thety? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz, w końcu zamówiłem je wczoraj za 3200zl w bardzo nudnym kolorze szarym matowym. Wszystkie inne wersje kosztują 1200zl więcej, a w jedynym salonie w Katowicach, który ma w ogóle w ofercie Triangle, trzeba je sprowadzać, a i tak bym ich tam nie kupił ze względu na cenę. Jak się uda to postaram się znaleźć salon, który ma LS50 i tam porównać. 
Co to za monstrum, na którym stoją Thety? 

JBL L-300 ... Kiedyś robili porządne kolumny ale później kobiety zaczęły rządzić w audio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comete EZ w stosunku do LS50 to inne stronie kolumn i ilość niskich tonów. LS50 grają liniowo, natomiast Comete EZ, mają bardziej wyeksponowaną górę pasma, ale nie taka bardzo ja w dawniejszych wersjach, przez co nadal wysokie tony są błyszczące, ale mniej ofensywne, sprawdzające się przy długich odsłuchach. Duża różnica jest w ilości/masie niskich tonów, LS50 ma niskotonowy 5,25 cala (z tego powodu często uzupełniane o subwoofer), natomiast w Comete 6,5 cala plus większa obudowa. Triangle grają bardziej energicznie i żywo, gdzie LSy stawiają na linowy neutralny przekaz. Rozdzielczość grania stoi na wysokim poziomie w obu konstrukcjach.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, najwięcej pewnie będzie zależeć od tego, czy Comety nie będą się dusic w moim małym pokoju i przy rozstawie 1m, Kefy są pewnie pod tym względem mniej wymagające, a mniejsza ilość basu paradoksalnie mogłaby wyjść na plus, gdyby zbyt duża ilość odbić miała powodować dudnienie. Mam możliwość ustawienia tylko jednej pułapki basowej, reszta kątów jest zastawiona meblami, więc nie mam zbyt wielkiego wpływu na stłumienie basu w moim pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mial może porównanie Comete/LS50 z Fyne F500? Słyszałem, że też bardzo dobra opcja do 3000zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się rozsunąć trochę szerzej kolumny, jak masz miejsce warto postawić je na standach na około 1.5m aby przestrzeń pomiędzy nimi była większa. Trudno powiedzieć jak Comete zagrają w Twoim pomieszczeniu, warto sprawdzić też ich granie w różnej odległości od ściany. Do Twojej wielkości pomieszczenia na pewno bezpieczniejszym wyborem w kwestii niskich tonów byłyby Traingle EZ, ale mniejszy model Titus lub wymienione przez Ciebie wcześniej KEF LS50. Zobaczysz jak zagrają Comete, ponieważ dużo osób z powodzeniem używa ich mniejszych pokojach i nie ma problemów z basem, kwestia akustyki pomieszczenia i odpowiedniego ustawienia.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, myślałem dużo o możliwych opcjach ustawienia mebli, niestety pianino zajmuje dużo miejsca i nic więcej nie wymyślę, w tym mieszkaniu na razie rozstaw kolumn się nie zwiększy. Jeśli rzeczywiście się okaże, że Comety będą za duże do tego pomieszczenia, to spróbuję wypożyczyć LS50. Nie mam w tym dużego doświadczenia, jakie są główne objawy tego, że kolumny są za duże do pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LeonidK napisał:

Nie mam w tym dużego doświadczenia, jakie są główne objawy tego, że kolumny są za duże do pomieszczenia?

Zazwyczaj pojawia się problem z niskimi tonami, pojawia się ich buczenie, brak jego kontroli i zwartości. Nie koniecznie tak musi być ponieważ duże znaczenie ma akustyka pomieszczenia i ustawienie kolumn. Czasami zdarza się, że w danym pokoju brakuje nawet niskich tonów, przy danym ustawieniu kolumn podstawkowych i wstawiane są mniejsze podłogówki. Jak posłuchasz u siebie to napisz jak się sprawują Comety.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sklep.RMS.pl dziękuję, kolumny powinny dotrzeć jutro, więc dam sobie kilka dni na sprawdzenie i podzielę się wrażeniami.

Orientujecie się, jakie są różnice między wersją podstawową a 40th Anniversary poza wykończeniem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj możliwość porównać Comety z LS50 Meta w salonie. Podłączone były do SMSL A300 z M500 MKII. Kiedy przyszedłem na standach leżały Mety, więc od nich zacząłem. Od razu kupiły mnie niesamowitą separacją i czystością, to jednak ogólnie poziom wyżej od Triangli, chociaż Comety mają więcej mikrodetali w górze, np. nigdy nie sądziłem że będę się zachwycał fakturą talerzy czy klaśnięć. Pozycjonowanie instrumentów i scena są bardzo podobne, na wysokim poziomie w obu modelach, może z lekkim wskazaniem na Triangle. Największy minus Kefów, który rzucił mi się w uszy przy pierwszym odsłuchu to oczywiście bas, niektóre dźwięki, które powinny stanowić podstawę basową były w ogóle niesłyszalne, natomiast ten wyższy bas jest bardzo dobrej jakości, chociaż nie tak szybki i twardy jak w Cometach. Kiedy przełączyłem się na Triangle to czar Kefów trochę prysł, bo dźwięk był bardziej energiczny, dynamiczny, lepiej dociążony, a bas radził sobie zupełnie nieźle jak na monitory średniego rozmiaru, nie udało mi się ich zagiąć żadnym niskim dźwiękiem, którego nie byłyby w stanie odtworzyć. Wtedy do mnie dotarło, że Kefy brzmią fantastycznie w symfonice i na pewno bym się na nie zdecydował, gdybym słuchał wyłącznie takiej muzyki, bo ta szczegółowość robi robotę, ale przy jakiejkolwiek muzyce rozrywkowej, czy to w jazzie, czy w elektronice brzmiały dla mnie trochę mdło, np. w słynnej solówce Cory'ego z Lingusa Snarky Puppy perkusja była wątła, rozmiękczona i w ogóle nie potrafiła utrzymać napięcia, na Trianglach słuchało się tej dynamicznej rytmiki z zapartym tchem. Oczywiście to może być też kwestia wzmacniacza, z A300 cudów nie będzie, chociaż w przypadku Triangli nie czułem, żeby to był element jakkolwiek ograniczający te kolumny. Całościowo Triangle okazały się dla mnie i znajomego, z którym byłem na odsłuchu, lepszymi kolumnami, bardziej kompletnym produktem, który gra większym dźwiękiem, ma lepsze rozciągnięcie na obu krawędziach pasma i nie wymaga kolejnych inwestycji w drogą elektronikę czy suba. Ma też rewelacyjne transjenty i absolutnie magiczne wokale, które w Metach były tylko ok. Myślę, że Kefy z subwooferem byłyby lepszym rozwiązaniem, ale to dodatkowe koszty i potencjalne problemy z ustawieniem i kontrolą. Kiedy grały Triangle, jeden z pracowników wszedł na chwilę do sali i aż się zatrzymał na kilka minut, zapytał co to i czy ten ogromny subwoofer, który stał przy stoliku jest podpięty. Niestety teraz mam dylemat, co zrobić z Trianglami, bo w bliskim polu na biurku mogą brzmieć w porządku, ale muszę odkręcić potencjometr nieco dalej niż jest to akceptowalne przez domowników, ponieważ w przeciwnym razie brakuje wyrazistości w dole pasma i myślę, że Kefy sprawdziłyby się tutaj lepiej, chociaż możliwe, że w ciągu roku będę się przeprowadzał i będę miał większy pokój odsłuchowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 22:17, LeonidK napisał:

Myślę, że Kefy z subwooferem byłyby lepszym rozwiązaniem, ale to dodatkowe koszty i potencjalne problemy z ustawieniem i kontrolą. Kiedy grały Triangle, jeden z pracowników wszedł na chwilę do sali i aż się zatrzymał na kilka minut, zapytał co to i czy ten ogromny subwoofer, który stał przy stoliku jest podpięty. Niestety teraz mam dylemat, co zrobić z Trianglami, bo w bliskim polu na biurku mogą brzmieć w porządku, ale muszę odkręcić potencjometr nieco dalej niż jest to akceptowalne przez domowników, ponieważ w przeciwnym razie brakuje wyrazistości w dole pasma i myślę, że Kefy sprawdziłyby się tutaj lepiej, chociaż możliwe, że w ciągu roku będę się przeprowadzał i będę miał większy pokój odsłuchowy.

To musisz przemyśleć w jakie rozwiązanie iść, czy tymczasowe, bo jeżeli niedługo będzie zmiana większe pomieszczenie, to KEFy mogą dawać za mało dołu i trzeba będzie się posiłkować subwooferem. W bliskim polu mogą bardziej się sprawdzić LS50 Meta, natomiast z Triangle jest model Titus (obecnie model Czarny i Chestnut jest bardzo dobrej cenie), który też jest dedykowany do takich zastosowań.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sklep.RMS.pl podjąłem decyzję o zwrocie Triangli - w miałym pomieszczeniu, na niskim poziomie głośności pracują trochę jak samochód na niskich obrotach, niby jedzie ale po co go tak męczyć. Czy macie może porównanie LS50 Meta z oryginalną wersją LS50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że sprawdziłeś. Jak widać w Twoim przypadku, lepiej sprawdzają się tutaj mniejsze kolumny. Co do LS50 Meta, zdecydowanie warto je wybrać, w stosunku do starszego modelu, całościowo jest postęp w jakości dźwięku, brzmienie górnej części pasma jest bardzie płynne i czyste, a bas bardziej wyważony i lepiej kontrolowany.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

Trochę odkopie temat, ale mam pytanie. Które kolumny stworzą fajną synergię z MF M3SI? na tą chwilę w kręgu zainteresowań są:

- w/w

- Dynaudio Emit 20

- Kef Q750

Myślę, że charakterystyka wzmacniacza mówi wiele o brzmieniu, którego szukam 😉 Jak ocenilibyście bas w tych Cometach, szczególnie w przypadku muzyki elektronicznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zborus napisał:

 

Myślę, że charakterystyka wzmacniacza mówi wiele o brzmieniu, którego szukam 😉 Jak ocenilibyście bas w tych Cometach, szczególnie w przypadku muzyki elektronicznej? 

Z tego co wiem, te Musicale grają ciepło, czy zależy Ci też na dźwięku miękkim i ciemnym? Oczywiście te cechy mogą występować niezależnie, ale często idzie się takim tokiem myślenia. 

Comety grają lekko ciepło, ale po jasnej stronie, mają wybitną rozciągniętą górę, która jest szczegółowa i niesamowicie szlachetna w brzmieniu. Tylko to nie jest brzmienie relaksujące, relaks raczej nastąpi po słuchaniu, bo Triangle wciągają, angażują, porywają swoją energią, noga sama lata itd. W elektronice czują się jak ryba w wodzie. Bas jest konturowy i szybki, zejście średnie. W muzyce akustycznej może wystarczyć, oczywiście w przypadku syntetycznych brzmień często zdarza się bas 20-30Hz, tego nie odtworzy ci żaden monitor w tej cenie. Niezależnie od wyboru monitorów polecam dokupić subwoofer, ostatnio sprzedał się na OLX SVS SB-1000 za 1700zl. Kefów Q750 nie słyszałem, ale mam LS50 Meta i to jest ciemniejsze i spokojniejsze brzmienie w stosunku do Triangli, z lepszą rozdzielczością i gorszym basem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LeonidK napisał:

Tylko to nie jest brzmienie relaksujące, relaks raczej nastąpi po słuchaniu, bo Triangle wciągają, angażują, porywają swoją energią, noga sama lata itd.

Napisałeś to w kontekście plusów tych kolumn? Tak to przynajmniej odebrałem. Jeśli miałeś inny zamysł to źle zrozumiałem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zborus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to w kontekście plusów tych kolumn? Tak to przynajmniej odebrałem. Jeśli miałeś inny zamysł to źle zrozumiałem;)
Dla mnie jak najbardziej tak, ale co kto lubi. Jak możesz wyżej przeczytać, ostatecznie wybrałem LS50 Meta - lepiej się sprawdzają w bardzo wymagającej muzyce symfonicznej, ale w funku/jazzie, szczegolnie tym nowszym, który często zawiera też elektroniczne brzmienia, Triangle sprawdzały się świetnie. Jestem zadowolony z obecnego zestawu, ale Cometki mają niektóre cechy wybitne, które sprawiają, że co jakiś czas wracam do nich pamięcią wśród wielu innych testowanych kolumn, które niczym specjalnym się nie wyróżniały. Comete mają piękną, bliską średnicę oraz najlepszą górę oraz wokale jakie słyszałem do tej pory. Ale w gęstej symfonice nie dają rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze podsumowanie tych kolumn z "Tygodnia z kolumnami do 6000 zł za parę""

Triangle Esprit Comete EZ -to spirytus : mocne i czyste w kaźdym zakresie, zwala z nóg! G. Michael 9 - mocniej, dobitniej, więcej, Jethro Tull 8 - głęboko, ciemniej, najlepsza przestrzeń, Komeda 8, Metallica 10 - teraz dopiero to nagranie koncertowe zabrzmiało jak Metallica i nagranie koncertowe. Słychać zespół, orkiestrę i tłum, można robić głośniej i głośniej.

Pełne podsumowanie: https://www.sklep.htaudio.pl/blog/podsumowanie-tygodnia-z-kolumnami-podstawkowymi-do-6000-zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie Triangle to mocno u nas w PL niedoceniana marka. Może kwestia marketingu? Esprit , Antal 40th ... Świetne granie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 21:02, Marcin Wielgus napisał:

Wg mnie Triangle to mocno u nas w PL niedoceniana marka. Może kwestia marketingu? Esprit , Antal 40th ... Świetne granie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Stare modele były dobre. Z nowymi mam mieszane odczucia.

Z firmą Triangle to jest jak z Alfą Romeo, każdy chciałby mieć, ale boi się kupić...bo później będzie się bujał ze sprzedażą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Borea, Antal 40th I Delta signature. Jak dla mnie , połączone z odpowiem wzmakiem , to naprawdę fajnie gra ale po jaśniejszej stronie . Detalicznie rozdzielczo z bardzo dobrą scena. Ja bym nie łączy z chłodnym wzmakiem ale znam kolegę który ma Antal z Heglem i jest zachwycony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie spróbowałem Comete EZ z niczym lepszym, niż SMSL A300 - brakowało mi wtedy separacji w muzyce symfonicznej, trochę się to wszystko sklejało za bardzo, ale budżet nie zakładał takich wysokich wydatków. Obecnie mam Hegla H200, pewnie byłoby trochę lepiej, może wystarczająco. LS50 Meta na pewno radzą sobie lepiej z taką muzyką, ale dla mnie osobiście Triangle to znacznie ciekawsze kolumny - wspaniała góra, słodkie wokale, niesamowita energia. Bas do kitu w obu modelach, więc mam suba. Na pewno jeszcze kiedyś przetestuję je przy lepszym sprzęcie.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LeonidK napisał:

Obecnie mam Hegla H200, pewnie byłoby trochę lepiej, może wystarczająco.


 

Z Heglem 200 słabo, triangle potrzebują bardziej gęstego grania jak musical fidelity, arcam, ew. nad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 22:04, Renia239 napisał:

Z Heglem 200 słabo, triangle potrzebują bardziej gęstego grania jak musical fidelity, arcam, ew. nad.

Sądzę, że gorzej niż z SMSL A300 nie będzie, to jest dopiero techniczne granie bez emocji, a już wtedy mi się bardzo podobała barwa, nasycona średnica i szczegółowa góra, która była wystarczająco szlachetna i niemęcząca. To na tyle wyważone kolumny, że nie widzę potrzeby naprawiania ich charakterystyki podkoloryzowanym wzmacniaczniem - takie lubię najbardziej. Nie widzę przeciwwskazań w łączeniu ich z neutralnymi wzmacniaczami. No ale na razie mam Kefy i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to będzie grało nie pogryzie się, ja łączyłem EZ z Heglem 200, Denonem PM 200 ae, Nadem 375, Arcamem A 28 i  z MF 6si, także z moich osobistych doświadczeń trzy ostanie grają najlepiej. EZ grają na wzmacniaczach na których  słabo grają Dali Helicony  (takie dokładne odwrócenie w obie strony). Jak  jesteś na kupnie wzmaka to pogadaj z Marcinem Wielgusem może ma w magazynku m 6si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jubileuszowa seria Triangle Esprit EZ 40th otrzymała nowy, lekko miodowy, błyszczący fornir w naturalnym kolorze Golden Oak (złoty dąb) o pięknej strukturze drewna dębowego. Osobiście najbardziej mi się podoba to wykończenie z oferty Triangle, stosowane też w najwyższej serii Magellan 40th.

342540872_1180552369302315_2885089852870705677_n.thumb.jpg.e1d4bc63cded67ce885638e9a2ee5eec.jpg

 

343461000_158709983812834_3158007069479366225_n.thumb.jpg.93424b4133b82a4938dbce19a00ae8d5.jpg

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.