Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie Kino Domowe + PC + TV


badgeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Czy istnieje możliwość podłączenia kina domowego do komputera tak, żeby dźwięk z gier był na wszystkich głośnikach?

 

Obecnie mam podłączony telewizor z komputerem przez HDMI (GTX 960), a kino domowe kablem optycznym do zewnętrznej karty dźwiękowej (no name). Działa wszystko w stereo. I o ile jestem w stanie zrozumieć YT czy inne tego typu strony. To martwi mnie, że gry, które rzekomo obsługują DD (rise of the tomb raider) też nie działają tak jak powinny.

 

Kino domowe to Samsung HT-E355.

Telewizor to 42LB5500 (służy mi wyłącznie jako monitor do PC)

Karta zewnętrzna to jakiś no name. Posiada wyjście i wejście optyczne, tak jak i obsługę analogów do 7.1.

Karta graficzna to GTX 960.

Posiadam też kartę dźwiękową Creative Audigy SE.

Oraz wejścia na płycie głównej (Gigabyte B75m-plus)

 

Filmy 5.1 odtworzone w PowerDVD czy GOM czy PotPlayer działają tak jak powinny w 5.1.

 

Istnieje jakaś możliwość wymuszenia tego w grach?

 

Może jakieś inne podłączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ampl. yamaha x-v475 i mam problem z podłączenim do PC.Kablem HDMI wyjście z pc podpiąłem do amp. port hdmi5,na amp ustawiam hdmi5 i w pc słychać głos nowo podpiętego urządzenia i w urządzeniach do odtwarzania dzwięku pojawia się do wyboru rx-v475.

Tak podziałało 1 dzień...myślałem że może coś z kablem ale nie

-bo słychać dzięk podłączonego urządzenia pod pc

-zmieniałem kabel na nowy i to samo.

 

Teraz z kompa nie mogę w ogóle uzyskać dzięku nie zależnie pod któro wejście w amp podpinam. Słychać dzwięk ale nie pojawia się na liście urządzen odtwarzania dzieku do wyboru....i gdzie tu jest problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_71570, ja nie mam mojego KD na liście urządzeń w komputerze po niektórych uruchomieniach komputera - w zależności kiedy uruchomię KD - jeśli jednocześnie z komputerem, to czasem nie działa, a jeśli odpowiednio przed komputerem, lub gdy system w PC się już załaduje - wtedy wszystko hula. A gdy nie hula - wyłączenie i włączenie amplitunera pomaga. Też podłączam wszystko przez HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam komputer do amplitunera przez HDMI i po później z amplitunera do TV trzeba w sterownikach nvidi przełączyć obraz na telewizor i w panelu sterownia dźwiękiem ustawić żeby dźwięk szedł po HDMI. W grach wysyła 5.1 jako PCM. Jak chcemy DD albo atmos to trzeba wykupić płatny atmos w sklepie microsoftu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawidłowo podłączenie, a nie najpierw do TV, a potem optykiem do ampli czy jakiejś karty. Jeśli gra wysyła dźwięk jako PCM 5.1 to po optyku dostaniesz tylko stereo, a w niektórych przypadkach nawet nie fronty, tylko pomieszane kanały np. lewy front i central... już to przerabiałem.

Na szczęście są karty, które kodują wszystko jak leci do DD 5.1 i wtedy to pójdzie... z tym, że jakość moim zdaniem gorsza niż przy PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Piotr_71570, ja nie mam mojego KD na liście urządzeń w komputerze po niektórych uruchomieniach komputera - w zależności kiedy uruchomię KD - jeśli jednocześnie z komputerem, to czasem nie działa, a jeśli odpowiednio przed komputerem, lub gdy system w PC się już załaduje - wtedy wszystko hula. A gdy nie hula - wyłączenie i włączenie amplitunera pomaga. Też podłączam wszystko przez HDMI.

 

HDMI podłączasz do karty graficznej ? bo muzyczna nie ma wyjścia HDMI

 

Ja mam na płycie jedno wejście od wbudowanej grafiki i oczywiście swoją grafike gtx1080.

 

Próbowałem tylko z tym HDMI intergra i jak na początku wykrywał mi sprzęt i pokazywało mi urządzenie do odtwarzania rx-v475 to wszystko gry jak i muzyka działały bez problemu w 5.1 i jakość była LEPSZA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy ma wpływ który port HDMI w ampli. wybierzemy ? Kolego "zlotnik86" którego portu używasz w ampli ?

 

Czy na pewno podłączając nawet do lepszej karty muzycznej jak kolega "badgeer" przez SPDiF windows nigdy nie będzie wykrywał podłączonego sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.