Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner ktory zagra jak Arcam AVR 600 ale nie bedzie sie tak grzal


T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuje amplitunera ktory da mi taka jakosc i potege dzwieku jak Arcam AVR 600 ale nie bedzie sie tak jak ow grzal :-) Mam dedykowany pokoj na kino domowe ale z racji na to ze musi byc takze szczelny akustycznie, na czas seansu nie mam niestety zbytnio wentylacji i robi sie dosc goraco po godzince czy poltorej :-) W zime to plus bo nie trzeba tyle grzac, ale niestety w letnie cieple dni robi sie goraco (28-30 stopni) :-) Jestem zachwycony jakoscia dzwieku i tym jak bezproblemowo sobie radzi nawet z najdynamiczniejszymi scenami ale z tego jak grzeje pokoj juz mniej, a nie za bardzo chce zakladac klimatyzacje specjalnie do niego :-)

 

Nie znam praktycznie zadnych amplitunerow poza Arcama, mialem lata temu Sony STR-DA777ES i bylem bardzo zadowolony, ale potrzebuje cos z wieksza moca i DTS-MA jako ze mam duzo materialu w tym formacie. Pozniej byly Arcamy AVR350, AVR400, AVR500 no i teraz AVR600 :-) AVR400 grzal sie niewiele, ale niestety mocowo nie radzil sobie z moimi glosnikami a AVR500 grzeje sie tak samo jak 600 :-)

 

Budzet do 4000zl za uzywany, tylko do kina domowego (do stereo mam osobny wzmacniacz) a reszta systemu to:

 

- przod: Magnepan 1.7

- centralny: Focal Chorus CC800V

- tyl: Focal Chorus 705

- suby: Jamo D600 + 2 x Onkyo SKW-940

 

Bede wdzieczny za rady i podpowiedzi :-)

 

P.S. - dodam (bo nie kazdy przeciez zna parametry AVR 600) ze jego moc to 130W na kanal przy 5ciu kanalach zasilanych a podawany maksymalny pobor mocy to 1500 W. Czegos w tych okolicach szukam wiec co na prawde daje potezny dynamiczny dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie od projektora Ci się nagrzewa pokój? Bo żeby amplituner robił za taki grzejnik to jeszcze nie słyszałem... albo to rzeczywiście jakiś ekstremalny przypadek. A swoją drogą ten AVR600 to wyjątkowo awaryjny model - zobacz ile jest ostatnio wątków o jego awariach.

Jak chcesz lepiej to tylko systemy dzielone i wtedy końcówka mocy to może być np. używany Rotel RMB-1075. 120 W na kanał, bardzo solidna konstrukcja. Do wyrwania za 2-2,5K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci szukać zestawu dzielonego - przedwzmacńiacz i końcówka mocy. Jedynie Anthem z klasycznych amplitunerów moim zdaniem wchodzi w rachubę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując, każde urządzenie dużej mocy będzie się grzało, może nie tak punktowo jak arcam (ma stosunkowo nieduży radiator) ale będzie,

chyba że końcówka mocy klasy D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie od projektora Ci się nagrzewa pokój? Bo żeby amplituner robił za taki grzejnik to jeszcze nie słyszałem... albo to rzeczywiście jakiś ekstremalny przypadek. A swoją drogą ten AVR600 to wyjątkowo awaryjny model - zobacz ile jest ostatnio wątków o jego awariach.

Jak chcesz lepiej to tylko systemy dzielone i wtedy końcówka mocy to może być np. używany Rotel RMB-1075. 120 W na kanał, bardzo solidna konstrukcja. Do wyrwania za 2-2,5K.

 

Zastanawialem sie nad tym tez, ale jako ze nie posiadam projektora i zbadalem wszystkie elementy organoleptycznie, jestem niemalze pewien ze to jednak Arcam :-) No i teraz juz slyszales :-)

 

 

Pozostaje Ci szukać zestawu dzielonego - przedwzmacńiacz i końcówka mocy. Jedynie Anthem z klasycznych amplitunerów moim zdaniem wchodzi w rachubę.

 

Dzieki bardzo, wybiore sie na odsluch, wygladaja na papierze ciekawie. Arcam P7 niestety nieco za drogi, choc slyszalem duzo dobrego. Jako ze mam sentyment do STRDA777ES myslalem takze o Sonego TA-N9000ES tylko nieco leciwe juz sa. Dzieki za podpowiedz.

 

podsumowując, każde urządzenie dużej mocy będzie się grzało, może nie tak punktowo jak arcam (ma stosunkowo nieduży radiator) ale będzie,

chyba że końcówka mocy klasy D

 

Arcamy 500 i 600 mysle ze grzeja sie sporo bardziej niz inne z racji na konctrukcje wzmacniacza. AVR500 ma 100W na kanal, AVR400 90W na kanal a grzeje sie o wiele wiele mniej. Mysle tez o tym aby wzmacniacz stereo (Hegel H300) przejal przednie glosniki i powrot do AVR400 wlasniie, ktory zasilil by centralny i tylne, ale nieco szkoda mi Hegla do filmow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wszystko dziala prawidlowo, to specyfika mojego pomieszczenia ktore jest bardzo szczelnie akustycznie i co za tym idzie takze i temperaturowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zima kiedy temp pomieszczenia jest 22° wentylatory się nie włączają. Latem uruchamiają się co jakiś czas z tym że u mnie jest on włączony w sumie od rana do wieczora.czasem sam się gubię kiedy zaliczają się wentylatory arcam i projektora.w ostatnie upały miałem szum wentylatora z tylu i z przodu-:)

A tak na powaznie-jak długo wentylatory zaliczają się z automatu to nic mu nie grozi.czujnik ten uruchamia je gdy osiągnie niebezpieczną temperaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytales mojego pierwszego postu - to m,i jest goraco w pomieszczeniu i dla siebie chcial bym obnizyc temperature przede wszystkim :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby starsze nauczone kultury piszą z dużej litery zwracając się do kogoś kto ma to zasługuje.

PsTwój ,,NIK,,-pisze sie NICK panie madrali.zreszta nie będę z Tobą dalej dyskutowali ponieważ nie ma to sensu.juz kiedyś próbowałem i odpuściłem bo dyskusja z Tobą nie ma sensu.wiesz wszystko w każdym temacie i wszędzie ciebie pelno ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Stwierdził Michał mający profil od marca tego roku. Zakładam że miałeś wcześniej inny,czyżby zbanowany ? Powód? Wiesz W ogóle o co mi chodziło w temacie arcama ? Gość poleca to jako super ampli 25.06 a 29.06 zakłada temat o "usterce" ,komedia to mało powiedziane .

 

Haha pierwsze słyszę że osoby starsze ze względu na szacunek piszą coś z dużej litery nawet gdy oryginalnie jest pisane z małej. To przejaw demencji itp ?

 

Nie wiem wszystkiego i nie jest mnie wszedzie pełno ale wybacz jeżeli piszesz w temacie w którym nie mogę odp że jestem żałosny to czego się spodziewasz ? Tym bardziej że pisałem to nie bez powodu .

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

Dokładnie 27.03 założyłeś profil i już kiedyś próbowałeś że mną dyskutować jak to określiłeś? Może i miało to miejsce ale na profilu który jest zbanowany skoro wypowiadasz się jak stary forumowicz ..

 

UPS jakiś zonk, mi wyskoczył error a tu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.