Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Rogue Audio


Balum Balum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w klubie Rogue Audio,

 

zapraszam wszystkich którzy chcą się podzielić informacjami na temat urządzeń tej marki.

 

Informacje o firmie (HFiM 4/13 J.Kłos).

„Rogue Audio to firma założona i kierowana przez Marka O’Briena. Specjalizuje się w budowie wzmacniaczy lampowych i hybrydowych. W ofercie znajdują się zarówno konstrukcje zintegrowane, jak i dzielone – preampy phono i liniowe oraz końcówki mocy. Ich wspólną cechą jest brak wzorniczych wodotrysków i wyjątkowo atrakcyjne ceny. [/font]Wbrew temu, co można by przypuszczać, Rogue nie jest kolejną firmą działającą według sprawdzonego modelu biznesowego: „zaprojektowane w USA, wyprodukowane w Chinach”. Rogue wszystkie, nawet najtańsze modele montuje w Stanach, czym zaskarbia sobie przychylność nie tylko amerykańskich klientów.

Strategia jest przejrzysta – firma nie spuszcza produkcji z oka, dzięki czemu może kontrolować jakość na każdym etapie. Buduje solidnie i nie zdziera.

O’Brien nie opowiada niestworzonych historii o etapach projektowania i dobierania komponentów. Jeżeli ktoś lubi opowieści o nawijaniu transformatorów przy pełni księżyca, filozofia Marka raczej nie przypadnie mu do gustu. Rogue nie ma szans ani ambicji sprzedawania swoich wzmacniaczy jako „dzieł sztuki”, kasując przy tym horrendalną marżę. Tutaj idea jest inna – awanturnicza (w końcu do czegoś nazwa firmy musi się odnosić) i na swój sposób szlachetna. Produkty Rogue’a mają narobić w branży hi-fi zamieszania niespotykanie korzystną relacją jakości do ceny. Mają być optymalnie zaprojektowane, starannie wykonane, niezawodne i grać tak, że klienci i konkurenci będą przecierać oczy ze zdumienia. Na stronie firmy znajdziemy jeszcze wzmiankę o perfekcyjnym wzornictwie, ale akurat tego tematu bym nie drążył.”

 

Kilka przydatnych linków.

 

http://www.rogueaudio.com/

https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/1876-rogue-audio-cronus-magnum.html

https://forum.audiogon.com/discussions/review-rogue-audio-cronus-magnum-tube-amp

https://www.whathifi.com/rogue-audio/cronus-magnum-ii/review

https://www.cnet.com/news/rogue-audio-sphinx-v2-integrated-amplifier/

https://www.stereophile.com/content/rogue-audio-sphinx-integrated-amplifier

http://www.6moons.com/audioreviews/rogue5/cronus.html

http://everythingaudionetwork.blogspot.com/2017/02/audiophile-review-rogue-audio-rp-1.html

https://www.youtube.com/watch?v=GujALveqXAY[media]

[media]https://www.youtube.com/watch?v=_ACzGXYpxsA

https://www.youtube.com/watch?v=c2ST_4myWco

 

 

 

 

Już kilka lat jestem użytkownikiem lampowego wzmacniacza zintegrowanego Cronus Magnum. W moim systemie zadomowił się już na dobre, tworząc synergiczne zestawienie z kolumnami AP Tempo 6 oraz dac’kiem Eximus DP1. System jest dopieszczony okablowaniem i lampami NOS, itp. (szczegóły w „o mnie”). Brzmienie wzmacniacza nie ma słabych punktów i prezentuje poziom na tyle wysoki, że nie powoduje chęci/potrzeby wymiany nawet po konfrontacji dużo droższymi wzmacniaczami.

 

Kilka moich spostrzeżeń odnośnie Cronus Magnum.

Jest uniwersalny brzmieniowo i mocowo. Dzwięk w każdym aspekcie jest świetny - kropka!!! :) Brzmienie nie ma słabości i prezentuje równy wysoki poziom. Odwdzięczy się lepszym brzmieniem po wymianie lamp 12au7/12ax7. Największy wpływ na dźwięk ma pojedyncza lampa 12au7 pracująca w sekcji przedwzmacniacza, pozostałe 12au7 na stopniu sterującym oraz 12ax7 na stopniu wejściowym również wprowadzają zmiany (dla mnie dość istotne). Dalsze polepszenie dźwięku można uzyskać w Magnum przez odpowiednio dobrany kabel zasilający. Jest na nie bardzo czuły. Wymiana bezpiecznika również nie pozostaje bez wpływu na dźwięk i pozwala doszlifować brzmienie w pożądanym kierunku.

 

No i rzeczy które dla niektórych mogą być wachdą, a dla mnie są użytkowymi dziwactwami za które kocham ten wzmacniacz… ;)

Wzmacniacz mocno się grzeje. Z niektórymi lampami NOS pojawia się delikatny brum (ale tak ma większość wzmacniaczy lampowych). Użyteczność pilota jest mała, sterowanie głośnością ma za duże skoki. Zmiana odczepów z 4 na 8 ohm wymaga zdjęcia obudowy i użycia klucza. Przy regulacji biasu (dołączonym śrubokrętem) trzeba mieć zwinne ręce, inaczej można się poparzyć . Wygląd spartański.

 

 

Mam nadzieję, że w miłej atmosferze porozmawiamy urządzeniach tej firmy. ;)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cronusa Magnum spinam z AP Tempo 25 i przyznam że z posiadanych wcześniej tranzystorów w przedziale od 4-25 tys zł to z tą mocną lampą kolumny grają najlepiej i najprzyjemniej się ich słucha.

 

Zmęczony dokładnością bez wypełnienia, perfekcją bez duszy trafiłem na Cronusa którego skazałem u siebie na dożywocie..

 

Teraz spokojnie szukam odpowiedniego źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre zestawienie. Jest miedzy tymi klockami synergia. Na forum jest jeszcze co najmniej jedna osoba ktore gra na Cronusie z Tempo . Moze tu wpadnie i cos skrobnie.

 

Ostatnimi czasy bardzo duzo słucham, zarywam juz kolejną nockę. Strasznie fajnie to gra. Bawię się troche lampkami NOS 12au7/12ax7 docelowy układ juz sie klaruje.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszesz o Mario

Gdybym go wcześniej posłuchał to Cronusem cieszyłbym się już ze 2 lata temu ale cóż.. swoją drogę trza było przejść..;-)

 

Może ujawnią się co Rogue spinają z innymi kolumnami.

Tranzystorek porównywał Cronusa z Labenem 300

 

Tu wątek Cronus vs Jolida 502:

 

http://www.audiostereo.pl/jolida-502-vs-rogue-audio-cronus-magnum_113746.html

 

Balum,

Nie wiem jakiej muzy słuchasz ale na nocne odsłuchy polecam Leo Cohen np Love Itself - w tym połączeniu Magia

 

Żeby „mało użyteczny pilot” nie zrażał to podpowiem 2 rozwiązania:

- Logitecha pilot uniwersalny

- Chip za kilkanaście $$ do nabycia w Rogue Usa i jego wymiana bez lutowania w Cronusie

 

W Cronus Magnum 2 już go zastosowano i pilot działa sprawnie.

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wzmacniacz ten Cronus. Nie jestem jego posiadaczem, mam Jolidę 502, toteż z dużą ciekawością przeczytałem wklejony wątek. Słuchałem ongiś Cronusa, grało to fajnie, jakość wykonania faktycznie super, ale... ja bym się nie zamienił :) Niemniej jednak, jestem fanem mocnych lampowców na KT-88 i będę zaglądał do Waszego klubiku.

 

Pozdrawiam Kolegów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby „mało użyteczny pilot” nie zrażał to podpowiem 2 rozwiązania:

- Logitecha pilot uniwersalny

- Chip za kilkanaście $$ do nabycia w Rogue Usa i jego wymiana bez lutowania w Cronusie

 

Korzystam z Logitecha Harmony. Z uwagi na mnogość ustawień opóźnieni, czasu, itp. faktycznie jest odrobinę lepiej.

O drugiej metodzie nie słyszałem. Dzięki za podpowiedź! :)

 

będę zaglądał do Waszego klubiku.

 

 

Zapraszamy. Miło będzie porozmawiać.

Miałem okazję słuchać 502ki, miło go wspominam. To było dobre granie! Jolida robi fajne wzmacniacze.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wzmacniacz ten Cronus. Nie jestem jego posiadaczem, mam Jolidę 502, toteż z dużą ciekawością przeczytałem wklejony wątek. Słuchałem ongiś Cronusa, grało to fajnie, jakość wykonania faktycznie super, ale... ja bym się nie zamienił :) Niemniej jednak, jestem fanem mocnych lampowców na KT-88 i będę zaglądał do Waszego klubiku.

 

Pozdrawiam Kolegów!

 

Gratuluje fajnej Lampy.

Jolida 502 jest ponoć pogroncą McIntosha 6900..

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za miłe słowa. Nie wiem, jak Cronus, lecz mój wzmacniacz dobrze zareagował na nieduży tuning w sekcji zasilania i w stopniu wejściowym, do tego dobre lampy i można żyć :)

 

Pozdrawiam Słyszących!

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To genialny wzmacniacz w tej cenie a mam porownanie z cala mascia tranow do ok 15 tys pln nowe. Chcialem kipic juz kilka lat temu ale ze lampa to odpuscilem. Barwa, odpowiednie wagi zakresow, przestrzen, gladkosc, mieso, wypelnienie, uderzenie, zejscie, detal, dynamika. Piszcie z jakimi lampami jak Wam gra. Ciekawe tez czym brzmieniowo rozni sie wersja 2ga Magnuma. I pytanie do Lukasza - czemu nie zamienilbys swojej Jolidy na Rogue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie zamieniłbym się z prostego powodu: Rogue jest około 2÷2.5 razy droższy od mojej Jolki, zaś w brzmieniu praktycznie nie ma żadnej różnicy. Zaznaczam ponownie, że mój wzmacniacz to nie jest fabryczna wersja, i od dawna nie gram na fabrycznych lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dwukrotnie seryjnej 502 dla mnie szału nie było szczególnie z bowersami 804 w salonie audio. Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem który przesiadł się z Jolki na lampowego mcintosh mc275 twierdził że nie ma co porównywać ze to deklasacja. Miałem mc275 i jedynie końcówka vac na KT88 mi się bardziej podobała a rogue ciekawa propozycja ale cena poszła w górę i 15 tysięcy już nie wydaje się specjalnie okazyjne. Chętnie jednak bym przesłuchał.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, lecz Mc275 to jest końcówka, nie integra - zupełnie coś innego. W tych pieniądzach, które kosztuje Rogue, jest kilka innych fajnych wzmacniaczy markowych... oraz jeden DIY, których słuchałem. I na ten sprzęt chętnie wymienię kiedyś moją JD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątku Balumowi, w końcu miało być o Rogue Audio :)

 

Jak pisałem, bardzo lubię granie wzmacniaczy na PP na lampach KT-88, i Cronus to jest bardzo fajny sprzęt. Skoro jednak pytasz, to moim zdaniem, w tych mniej więcej cenach kupić można np. Jadis DA-30 lub DA-50, Cary Audio SLI-80, Octave V40 lub V70. Z całym szacunkiem dla Cronusa, te wzmacniacze są już dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchales wszystkich wymienionych? akurat Octave nie musi byc duzo lepszy zwlaszcza 40tka.

 

sluchales wszystkich wymienionych? akurat Octave nie musi byc duzo lepszy zwlaszcza 40tka. Zeby nie bylo Jolida to tez fajny piecyk. A Rogue mam mimo ze nie planowalem lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to Cary nie słuchałem, lecz zawsze mi się podobał :(

Octave "40" bardzo podobny do Cronusa, szybki i detaliczny, z bardzo dobrą sceną stereo. "70" dodaje lepszą dynamikę i nasycenie, ma więcej barw, niuansów i różnych smaczków, moim zdaniem jest też bardziej neutralny. Słuchałem starszej wersji na KT88. Moc i dynamika, uderzenie w membrany są niesamowite.

Jadis również ma to wszystko, z tym że jeszcze jakby więcej, no i do tego cudowny wygląd.

 

Jest tego jeszcze trochę, lecz to już wyższe pułapy. Trzeba też pamiętać, że gra cały system, nie tylko wzmacniacz, i nawet pozornie gorszy sprzęt w idealnie dobranym towarzystwie pokaże się z lepszej strony niż np. taki Jadis z wyskakującymi na tej stronie głośnikami w reklamowych okienkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę garść swoich przemyśleń.

 

W warunkach domowych zakończyłem odsłuchy na poziomie powyżej 60tyś przy wzmacniaczach i 50tyś przy dac'ach. Nie będę pisał jakie to firmy i modele, bo nie chcę wywoływać niepotrzebnej dyskusji. Zresztą nie o to w tym chodzi, o czym poniżej.

 

Moje wnioski są następujące:

- drożej nie musi oznaczać lepiej

- może być lepiej, ale równocześnie jeśli jakiś aspekt brzmienia będzie gorszy, przekreśla to w moich oczach dane urządzenie

- obiektywnie lepsze urządzenie w mojej akustyce i zestawieniu które mam, często/raczej/prawdopodobnie nie ma możliwości pokazania swojej przewagi

- co za tym idzie dobrze zestawiony sprzęt który posiadam (moim zdaniem ;) ) jest trudny do "pobicia" bez dużych inwestycji

- i co za tym idzie, na pewnym poziomie jakości grania, za mały przyrost w jakości trzeba dużo zapłacić - przy czym dużo dla każdego znaczy coś innego.. :)

- do wyciśnięcia maxa z własnej konfiguracji ważny jest każdy element toru - począwszy od akustyki, przez kable i lampy na drobiazgach kończąc.

- trzeba znać swój dźwięk, mieć również trochę szczęścia/doświadczenia w trafieniu na synergiczne zestawienie, które możemy modelować/doszlifować małymi rzeczami np. bezpiecznikami/podstawkami, itp.

- jakiekolwiek opinie, recenzje i inne jawnie i niejawnie (wzmacniacze na forum, itp.) informacje trzeba zweryfikować odsłuchem u siebie w domu, we własnym systemie i warunkach akustycznych. Inaczej istnieje ryzyko, że wdepniemy w minę lub będziemy słuchaj czyjegoś a nie swojego dźwięku.

 

Generalnie podsumowując powyższe. Dla odczuwalnego przyrostu dźwiękowego musiałbym wymienić cały system, czego nie zrobię bo i po co? Dla mnie gra świetnie! :)

 

Sorry za te wynurzenia i w gruncie rzeczy oczywiste oczywistości ;)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze Klubu reaguj..! i Banuj

 

Jeśli BRANŻA wjeżdża Tu ze swymi PRODUKTAMI to za chwilę się nie połapiemy..

I po raz kolejny jak wiele innych Clubów zejdzie Tu na kable zasilające i klocki zalegające na półkach „branżystów”..

 

Nie mam nic przeciw porównaniom ale to nadal jest klub Rogue Audio i jego użytkowników zwłaszcza.

Trzeba być czujnym na interesiarzy wszelkiej maści..

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies udane NOSy do Cronusa?

 

Pochyliłem się nad tym tematem w naszych Cronus'ach. ;)

Moim zdaniem jest to sposób na dużą poprawę jakości dźwięku przy zaangażowaniu relatywnie małych kosztów.

 

Przetestowałem trochę lamp z bieżącej produkcji jak i NOS.

 

I tak z lamp 12AU7/ECC82 (najbardziej wpływających na dźwięk), były to:

 

1. Siemens ECC82

2. Jan Philips 5814A

3. Amperex Bugle Boy 12au7

4. Mullard 12au7

5. RT 12au7wa

6. Brimar CV4003/12au7

7. JJ ECC82

8. JJ ECC802S

9. RCA 12au7

10. Sylvania 12au7

11. Sylvania 5963/12au7

12. Dario Miniwatt 12au7

13. Telefunken ECC82

14. Psvane 12au7

15. Full Music 12au7

16. Electro Harmonix 12au7

17. Raytheon 12au7

 

oraz z 12AX7

 

1. JJ 12ax7

2. Psvane 12ax7

3. Electro Harmonix 12ax7

4. Sylvania 12ax7

5. ITT 12ax7

 

Nie podejmuję się opisywać ich wpływu na dźwięk.

Tu niestety nic nie zastąpi własnego doświadczenia i próbowania we własnym systemie.

Każdy z nas ma inne preferencje dźwiękowe i inne oczekiwania. Jeśli ktoś chce "pchnąć" dźwięk swojego systemu np. w stronę dynamiki, ciepła, rozdzielczości, zmniejszenia/zwiększenia basu/średnicy/wysokich, itd., lampy są do tego idealne.

 

Wstawiam tutaj grafiki, które w miarę dobrze określają ogólny charakter i typ grania. Mogą być pomocne do "pierwszych kroków" ;)

 

Na chwilę obecną (bo to zapewne się zmieni ;) ) w moim systemie grają.

W przedwzmacniaczu Telefunken ECC82 - 1szt., stopień sterujący Dario 12au7 - 2szt oraz na stopniu wejściowym ITT 12ax7.

Tak się złożyło, że to same NOSy... ;)

Takie zestawienie pozwoliło mi na uzyskanie dynamicznego, rozdzielczego dźwięku z fantastyczną sceną, ładną barwą, kontrolą oraz świetnymi wybrzmieniami. Wszystko to doprawione lampową słodyczą i emocjami w stopniu, który mi odpowiada .

post-42065-0-55837600-1531408447_thumb.gif

post-42065-0-18124500-1531408457_thumb.gif

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Jak miło, że powstał taki klub, sam miałem chęć go założyć, ale straciwszy zapał do forum po setkach wpisów, kłótni i ogólnym zmęczeniu materiału ostatecznie spasowałem. Fajnie, że znów jest coś, co nadaje mi sens bycia tutaj. Gracias Balum :) Cóż, moja miłość do Rogue Audio trwa nieprzerwanie i nie rozglądam się już za nowymi panienkami spod znaku lampy i tranzystora. Osiągnąłem taki poziom satysfakcji z dźwięku, że po prostu już mi się nie chce. Może, gdyby parę baniek zalegało na koncie, to pożonglowałbym jeszcze klockami z nudy chociażby. Jakkolwiek nie czuję żadnego dyskomfortu słuchając swojego zestawu. Jeśli coś mnie drażni, to jest to zwyczajnie kiepska realizacja, ale na to wpływu już nie mamy. Ogólnie nabrałem dystansu do branży. Nie czytam już audio świerszczyków, tutaj jestem z rzadka, a jedyny mój kontakt z audio odbywa się na linii głośniki-ściany-ja i dobrze mi z tym. Poszukując dobrego dźwięku miałem większą potrzebę szperania na tym forum, ale finalnego rozwiązania musiałem i tak poszukać sam. I jest to najlepsze droga do sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.