Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Rogue Audio


Balum Balum

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu kupiłem Cronusa Magnum. Słuchałem tylko raz kilka godzin wczoraj ale zmiana z Jolidy 502 BRC jak najbardziej na plus. Jeszcze nie słuchałem winyli ale nie będę używał wbudowanego phono bo mam wkładkę Low output więc się nie da. Za niedługo jak się "oswoję" z dźwiękiem przyjdzie czas na zabawę z lampami. Co polecacie na początek? Myślę o Amperex Bugel Boy aby poprawić średnicę (rada kolegi Balum Balum - dzięki). Jak macie jakieś pomysły to śmiało podawajcie. Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rosek napisał:

Myślę o Amperex Bugel Boy aby poprawić średnicę (rada kolegi Balum Balum - dzięki). Jak macie jakieś pomysły to śmiało podawajcie.

Gratuluje zakupu! Życzę żeby sprawiał Ci wiele radości.

U mnie Rouge gra dalej i nie wygląda na to, że to się zmieni. A odsłuchałem od tego czasu (pierwszego wpisu) sporo zacnych konfigów. ?

Jedyna zmiana to wymiana Telefunkena ECC82, na (nomen omen ?) Amperexa Bugle Boy.

W tym momencie mój układ jest następujący:

W przedwzmacniaczu Amperex Bugle Boy - 1szt., stopień sterujący Dario 12au7 - 2szt oraz na stopniu wejściowym ITT 12ax7.

 

Zrób dokładnie jak napisałeś - oswój się z dźwiękiem i pobaw trochę lampkami. Jest ich sporo jeszcze w miarę normalnych cenach - Raytheon, Brimar, Valvo. Tego doświadczenia nic Ci nie zastąpi. Na początku pomocne mogą być tabelki z pierwszej strony wątku.

 

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Lampki zamontowane przeszło miesiąc temu to można już coś napisać na ich temat.

Po pierwszym odsłuchu od razu można było usłyszeć że dźwięk zrobił się bardziej nasycony , a wokal poszedł lekko do przodu  ,można by powiedzieć że jest dobrze ,ale jednak brzmiało nie ciekawie wkradł się bałagan. Byłem cierpliwy zmieniałem rodzaje muzyki  dzień po dniu po jednej po dwie płyty . Z biegiem czasu   dźwięk zrobił się bardzo wyrównany  i zorganizowany  ,wzmacniacz nabrał wigoru gra niezwykle wyraźnie i przejrzyście.

Myślę że podmiana lamp i cierpliwość wyszła na korzyść .

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

,,Mam wersję 1, nic nie brumiało..

Gdy ostatnio zaczęło brumić wymieniłem 2 lampy 12au7 i znowu cisza..?''

 

cronus, wymiana na identyczne ? czy też jakieś z ,,wyższej półki'' ?

Edytowane przez Łukasz81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od lat mam pierwszą wersję i niezmiennie uwielbiam ten wzmacniacz. Poza tym nic nie brumiło i nic nie brumi, poza raz wymienioną lampą w przedwzmacniaczu. Tu macie inspiracje do dedykowanego upgrade: 

https://www.thetubestore.com/shop-by-amp/home-audio-tube-packages/rogue-audio-amps/rogue-audio-cronus-magnum-i-and-ii-amp.

Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 godziny temu, Niepokorny napisał:

Sprzedam Rogue Cronus Magnum w stanie IDEALNYM duuużo Taniej.

taniej tzn  za ile i jaką masz wersję ?

tutaj ktoś sprzedaje Cronus w wersji I  na KT120 za 7600 zł ,cena raczej z kosmosu ,jako nowy 7 lat temu kosztował 9900 ,a po rabacie 9000 zł

https://www.olx.pl/oferta/rogue-cronus-magnum-CID99-IDDh4jy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wystarczy czytać ze zrozumieniem..?

Podana cena jest do Negocjacji. Cena jest za wzmacniacz + dodatkowe lampy, wymienioną lampę w przedwzmacniaczu audiofilski bezpiecznik itp o czym jest w ogłoszeniu lecz ty nie raczysz o tym wspomnieć..

Są też sprzęty które rzadko się pojawiają, jedne tracą na wartości bardziej a inne mniej co widać gdy HIFI Giełda sie ugina w przypadku niektórych marek.. 

Wcale nie musisz robić „deala” zwłaszcza gdy wpisami z Kosmosu próbujesz wpływać na Sprzedającego. 

 Więc spokojnie nadal szukaj Perełki w cenie Worka Cebuli a jaki kto dostał rabat i czy w ogóle to wybacz proszę ale tobie najmniej do tego..

Amen

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Niepokorny napisał:

A Wystarczy czytać ze zrozumieniem..?

Podana cena jest do Negocjacji. Cena jest za wzmacniacz + dodatkowe lampy, wymienioną lampę w przedwzmacniaczu audiofilski bezpiecznik itp o czym jest w ogłoszeniu lecz ty nie raczysz o tym wspomnieć..

Są też sprzęty które rzadko się pojawiają, jedne tracą na wartości bardziej a inne mniej co widać gdy HIFI Giełda sie ugina w przypadku niektórych marek.. 

Wcale nie musisz robić „deala” zwłaszcza gdy wpisami z Kosmosu próbujesz wpływać na Sprzedającego. 

 Więc spokojnie nadal szukaj Perełki w cenie Worka Cebuli a jaki kto dostał rabat i czy w ogóle to wybacz proszę ale tobie najmniej do tego..

Amen

 

 

ok w porzadku po co te frustracje , to że lampy wymieniłeś na nowe to akurat żadna łaska ,stare były wyjechane  ,co akurat nie jest dziwne bo KT120 są mało trwałe i dość awaryjne.

tylko smieszy mnie jak ktoś za 7 letni wzmacniacz chce niewiele mniej niż za nowy.właście nowy kupowałem w 2014 roku za 9000 zl

to teraz tak jakbym miał kupować u handlarza

Edytowane przez feluś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam panie kolego najmniejszego powodu do frustracji..nowy sprzęt gra, lampa od czasu do czasu poczaruje..?Czasami sprzęt sprzedaje się miesiącami.. cóż.. taka branża, najwyżej synek na I Komunię dostanie rasowy dźwięk. 

Ale Nadal czytanie ze zrozumieniem leży i Kwiczy u szanownego Kolegi..?

Sporo konfabulacji i chęci wprowadzania innych w błąd..:

Nigdzie nie napisałem że sprzęt ma aż 7 lat oraz że wymieniłem KT 120.. kolejna para lamp pokazana jest na zdjęciach jest dodatkowa do zabawy dźwiękiem i nie są to jak widać KT120 które zresztą są dość trwałe i mało awaryjne jak na lampy mocy przystało. 

Faktycznie może już lepiej kupuj pan od handlarza...

Kolejne zaczepki szanownego kolegi ignoruję i nie odpowiadam.

 

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niepokorny,

no to nie grał "jako końcówka mocy", tylko sterowałeś głośnością zewnętrznego przedwzmacniacza (Naim), całym zintegrowanym (przedwzmacniacz + końcówka) wzmacniaczem Cronus Magnum, co nie jest sonicznie dobre, choć może wygodne.

Żeby Cronus grał "jako końcówka mocy" należy ominąć jego przedwzmacniacz i sterować końcówkę mocy Cronusa przedwzmacniaczem zewnętrznym. Niestety takiej możliwości nie ma, bo Cronus nie ma wejścia na samą końcówkę mocy...

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdziele, nie sprzedaje..

Na 6 dni ogłoszenia 5 kupców i każdy przekonuje że sprzęt „mało popularny” i jakiś taki byle jaki.. więc powinienem jeszcze dopłacić ??

Cronus Magnum zostaje.            Amen

W tej cenie to Bardzo Niepopularna PETARDA, zwłaszcza że nie Brumi a i PMC Twenty 5.26 napędza Wybornie.. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać „wyjechane” Kt120 i co dalej..:

Poprawnie użytkowana i wyregulowana KT120 powinna pracować 4-5 lat. Jeśli jednak będziemy ją niepotrzebnie narażać na udary, jej żywotność może ulec drastycznemu skróceniu.
Przy okazji warto podpowiedzieć, jak w prosty sposób poznać, że lampa niedługo będzie wymagać wymiany. KT120 mają od góry napylone dwa pierścienie geteru. To gruba warstwa, zapewniająca ponadprzeciętną długowieczność, ponieważ geter wyłapuje szczątkowe ilości gazów pojawiających się wewnątrz bańki i utrzymuje próżnię. Jeżeli patrząc na lampę od góry, w zaciemnionym pokoju, zauważymy żarzącą się katodę, będzie to znak, że geter już się zużył i lampę należy wymienić. Nie trzeba kupować od razu kwartetu. Jeżeli reszta lamp jest w dobrym stanie, wystarczy zastąpić nową jedynie tę zużytą.

Źródło:

https://hi-fi.com.pl/końcówki-mocy-testy-lista/2189-rogue-audio-m-180.html

 

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super wzmacniacz. Po latach żonglowania zostaje przy nim (mam go ponad rok) i wymienilbym ewentualnie na wysokiego Maca. Niepokorny kupujacy z reguly marudza a Ci co sie znaja wiedza ze jest spokojnie warty te 7 tysiecy. Sluchales tez Hegla 360 - jak one maja sie do siebie? Mialem H200Anv i tu Rogue byl duzo ciekawszy. Przy okazji - ma ktos na sprzedaz pokrywe na lampy do Cronusa albo wie skad nabyc oryginal albo udany zamiennik?

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o charakter grania to dla mnie H360 dawał zbyt gładki i grzeczny dźwięk, lubię granie ze swoistym zadziorem pazurem.. z wykopem i tu właśnie Łobuz/Rogue jest tym co lubię.

Ze sprzedaży Cronusa sie wycofałem z kilku względów a jednym z nich był wspomniany przez Ciebie H200 Anniversary.. żałowałem bardzo że wymieniłem go na H360 zwłaszcza że był w genialnym stanie.. i tu podobnie jest też z Cronusem, świetnie grający sprzęt oddać w stanie kolekcjonerskim za 5000-5500 to byłoby dla mnie Nieporozumienie.. nie chcę kolejny raz tego błędu popełnić.. ?

Osobiście nie używam osłony bo nie muszę i lepiej Cronus wygląda z bebechami na wierzchu ale ja gdybym musiał to Ruszyłbym temat osłony z akrylu z otworami by bańki wentylować.

http://plexi.com.pl/produkty/audio/

Plus jest taki że w przeciwieństwie do stalowych osłon - przeźroczysty akryl nie zasłoni lamp i nadal będą cieszyć oko. Czy temperatura nie zaszkodzi osłonie - nie wiem trzeba wykonawcę pytać. Może jest to kwestia zachowania odpowiedniej wysokości między górą lampy a pokrywą/osłoną. Przemyślałbym też wykonanie w akrylu otworów o średnicy większej niż same KT120 i bezpośrednio nad nimi bo te z lamp najwięcej ciepła oddają.  Nie montował bym osłony na stałe tylko postawił od frontu nad  a boki niech zachodzą niżej i opierają się na stoliku na którym stoi Cronus. Można pokombinować, pobawić się i rozwinąć temat z ogłoszenia..

 

Tidal Master z Cronusem brzmi fantastycznie.. 

892792E3-5784-4FDA-A606-8B2412F03935.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja kupowałem za 7kzl używanego 2 letniego magnuma i nie żałuję. Ok on kosztował jako nowy 9-10 tyś ale ceny tak poszybowaly w górę...Za 5 tys to by była hiper promocja. Kto szuka dobrego wzmacniacza w niezłej cenie to warto trochę dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie też można było kiedyś kupić za 150 tysięcy i ci, którzy kupili, sprzedają je dziś za 350 tysięcy. Wzmacniacz nie zużywa się jak auto, nie jest też oczywiście nieruchomością. Ale bez przesady, dziś za ten sam dźwięk musisz zapłacić 18 tysięcy, a producent dodaje ledwie kilka udogodnień. 7000 tysięcy to dobra cena za taki dźwięk i za takie urządzenie. Mnie ona nie urządza, więc wzacniacz zostaje na dożywocie. Za 7000 gówno dziś kupię, a gdybym chciał dorzucić do Cronusa III musiałbym dopłacić kolejnych 10 tysięcy! Polska mentalność taka jednak jest. Oczywiście można cenę negocjować, ale u nas zawsze dochodzi do przekroczenia granicy wstydu. To samo z autami. Panie, co tak drogo? No to sru, handlarz kupi zajechanego strucla, cofnie licznik, nawoskuje blachę, a klient cieszy się z interesu życia. Reasumując, frajerstwem byłoby oddawanie Cronusa za 5, czy 6 tysięcy. Za te pieniądze nic porządnego dziś nie kupisz, a żeby zbliżyć się do poziomu tego dźwięku musisz dorzucić w cholerę kasy. I potwierdzam jeszcze jedną rzecz, KT120 wcale nie są awaryjne, wprawdzie nie gram codziennie, ale jadę na jednym komplecie ze 6 lat i cały czas są stabilne i cudownie brzmią. Za 5,6 koła szkoda zawracać sobie dupę i robić komuś prezent, chyba, że komornik na karku i w lodówce pustki....

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.