Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Rogue Audio


Balum Balum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kopaczmopa napisał:

Dzięki, ja kupowałem za 7kzl używanego 2 letniego magnuma i nie żałuję. Ok on kosztował jako nowy 9-10 tyś ale ceny tak poszybowaly w górę...Za 5 tys to by była hiper promocja. Kto szuka dobrego wzmacniacza w niezłej cenie to warto trochę dorzucić.

pewnie kolego za tą cenę byś go dziś sprzedał, ale raczej wersję II ,ZA GRANICĄ  w europie tyle mniej więcej kosztuje  SH.

W Polsce Rogue ma słaby marketing i miało i ma  marnych dystrybutorów ,a wersja I czyli ta pierwsza na KT120 dość szybko pali lampy , w wersji II ten problem już rozwiązano , na dodatek podnosząc moc ,a 10 lampowych watów ,a to bardzo dużo. 

Jeśli już dorzucić to lepiej trochę wiecej ,ale  do Octave 70se mimo mniejszej mocy gra lepiej od Cronusa ,lepsza rozdzielczość i kontrola basu ,ale mniej ocieplona średnica, Octave ma znacznie lepsze zasilanie i sporo większe trafo od Cronusa więc wydajność prądowa też sporo lepsza.

Na dodatek Octave jest dużo lepiej dopracowany użytkowo , trafo jest ciche ,a w Cronus u mnie lekko brumiało ,w CM I słychać bardziej wyrażny szum lamp , nie mówiąc już o sterowaniu pilotem , Octave to bardzo płynna dokładna regulacja ,a w CM I ustalenie głośności na na początku skali graniczy z cudem.Piszę to jako były użytkownik obydwu wzmacniaczy.

Jednak Cronus Magnum ale wersja II za 7000 zł jest bardzo dobrą propozycją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tranzystorek napisał:

pewnie kolego za tą cenę byś go dziś sprzedał, ale raczej wersję II ,ZA GRANICĄ  w europie tyle mniej więcej kosztuje  SH...

Jednak Cronus Magnum ale wersja II za 7000 zł jest bardzo dobrą propozycją

 

To pewnie kolego wersji 2 musisz jednak szukać za granicą

7k za wersję 2 jest bardzo dobrą propozycją — dla Kupującego a argumentowanie ceny SH słabym marketingiem to dziecinada.

Masz Hegle z zajebistym marketingiem i co ? Nowe Wysokie Modele wycenione w cenie McIntosha a po  kilku latach nie odzyskasz 1/3 ceny..  więc nie marketing a klasa samego sprzętu broni swojej ceny. 

Nie precyzyjne Volume: za kilkanaście $ rozwiązujesz problem - było już o tym w tym klubie  

Palące sie „zbyt szybko” lampy: ja, mario i pewnie jeszcze kilka osób potwierdzi że KT120 grają bez problemu 4-6 lat. MOŻE problem jest w tym że ludzie do zwykłego nieprzystosowanego Cronusa 55 Wat wkładają lampy KT120 które to przewidziane są do wersji Magnum.. tu pewności nie mam. 

Wszystkie wersje 1, 2 i 3 Cronus Magnum MAJĄ 100 Watt Output Power - przynajmniej tak wynika ze Specyfikacji na ostatnich stronach Instrukcji Obsługi - wystarczy nie cytować ślepo recenzenta tylko poczytać.

poniżej linki do Manual wersji 2 i 3:

http://www.rogueaudio.com/manuals/Cronus Magnum II.pdf

http://www.rogueaudio.com/manuals/Cronus Magnum 3.pdf

Do mojej wersji Magnum 1 nie znalazłem w sieci linka do PDF. Więc daję Foto. 

Brumiące Trafo: sprawdźcie (To Nie Boli) czy przewody angażujące trafo w zależności od Impedencji kolumn są podłączone Prawidłowo. Żółty 4 Ohm LUB Zielony 8 Ohm do CZERWONEGO terminala. W moim Cronusie Koris zupełnie to popierd.. i w Prawym terminalu było Ok a w Lewym Podłączył zarówno żółty i zielony przewód do obu terminali i jeszcze Czarny odłączyli.. ?‍♂️ (foto)

Odkryłem to gdy zmieniłem kolumny na 8 Ohm i sam sie za to zabrałam - Nic Nie Brumi

Recenzent też niezbyt jasno opisał zmianę impedencji trza swój rozum mieć. 

Miłej Niedzieli Panowie i Panie 

621CFA14-5E39-4427-9364-3F3755354799.jpeg

FACE1220-CB9F-41C4-9365-710A5B01710E.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, war3z napisał:

W UK jest dwójka w miarę dobrej cenie

 

https://www.ebay.co.uk/itm/254418471338

 

 

dzięki kolego ,ale udało mi się namierzyć II za 1450 funtów.Z racji  brata mieszkającego w UK ,przesyłka do Polski wyjdzie mnie grosze.

Podobno sprzęt jest tyle wart ile kupujący chcą za niego zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tranzystorek napisał:

dzięki kolego ,ale udało mi się namierzyć II za 1450 funtów.Z racji  brata mieszkającego w UK ,przesyłka do Polski wyjdzie mnie grosze.

Podobno sprzęt jest tyle wart ile kupujący chcą za niego zapłacić.

Zgadza sie ale tak jak pisal kolega wczesniej za grosze nie warto tej klasy sprzetu sprzedawac gdyz jest naprawde wart wiele wiecej ma spore mozliwosci i nie jeden drozszy wzmacniacz zjada na sniadanie.

Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, war3z napisał:

Zgadza sie ale tak jak pisal kolega wczesniej za grosze nie warto tej klasy sprzetu sprzedawac gdyz jest naprawde wart wiele wiecej ma spore mozliwosci i nie jeden drozszy wzmacniacz zjada na sniadanie.

dokładnie taka nie odkryta do końca perełka za jeszcze rozsądne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tranzystorek zawsze gdzies cos trafisz ale ciekawe czy jak bedziesz musial go sprzedawac to wystawisz za 7kzl? Poza tym Ty chcesz kupic wiec jestes subiektywny. Ja sprzedawac nie zamierzam wiec mi zwisa cena, nie czuje sie oszukany placac 7kzl za wersje I. Poza lepszym pre gramofonowym wersja II nie jest lepszym wzmacniaczem Lampy KT120 dzialaja dlugo nie wiem skad plotki z tymi lampami czy z brumieniem. Poza tym czemu nie kupowales znajomemu Octave? Sila Rogue jest to ze gra muzykalnie i z pazurem a to rzadka cecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy info o lepszym gramofonowym Pre jest potwierdzona..? Nie korzystam więc nie chce mi się sprawdzać, dlatego pytam..

Oby sie nie okazało że jest podobnie jak z Mocą.. że niby Magnum 1 ma 90 Watt a kolejne wersje odpowiednio po 10 Watt więcej bo pan recenzent tak nasmarował a gdy weźmiemy instrukcję obsługi producenta to sie okaże że wszystkie 3 wersje Magnum mają Tyle Samo czyli po 100 Watt Mocy..?

Bo za miękki start, oraz inny kosmetyczny dodatek nie mający znaczącego wpływu na Brzmienie no może na funkcjonalność to i tak nie mam zamiaru dopłacać ponad 10 tysi..

Socjotechnika - (konfabulacja, zakłamywanie faktów i wprowadzanie w błąd) Tak po krótce nazwać można wpływanie kupującego na sprzedającego wszelkimi sposobami celem uzyskania własnej korzyści w postaci np zaniżonej ceny zakupu.

Oczywiście działa to w Obie strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze nie ma o co kruszyć kopi. Jak to sie mówi co kto lubi. 

Słuchałem wspomnianego Octave v70 i to bardzo dobry wzmacniacz. Jednak z moimi z moimi AP Tempo VI lepiej grał Cronus. Był lepszy na basie, widocznie Tempo przydały sie te dodatkowe waty, bo one lubią prąd. Do tego ma ta rewelacyjną szczyptę słodyczy, która uwielbiam, a czego nie było w Octave. No i ten wspomniany pazur ;).  Rogue rewelacyjnie tez buduje przestrzeń, dla mnie to szalenie ważny aspekt grania.

Faktycznie obsługowo Octave jest super i w potocznym rozumieniu bije tu Cronusa „na głowę”. Tylko, z ja akurat lubię Cronusa za te użytkowe dziwności (i wygląd). Ot taka trudna miłość, ale na zabój. ? Pisałem o tym w pierwszym poście.

Wydaje mi się, ze przy tej klasie wzmacniaczy kluczem jest spasowanie w danym systemie i akustyce. Jak zwykle trzeba weryfikować wszystko u siebie  własnymi uszami. ?

p.s.

Jeżeli znajdę wieczorem czas podzielę  z Wami moim nowym audio doświadczeniem. Spore zaskoczenie ?

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Myśle, ze nie ma o co kruszyć kopi. Jak to sie mówi co kto lubi. 
Słuchałem wspomnianego Octave v70 i to bardzo dobry wzmacniacz. Jednak z moimi z moimi AP Tempo VI lepiej grał Cronus. Był lepszy na basie, widocznie Tempo przydały sie te dodatkowe waty, bo one lubią prąd. Do tego ma ta rewelacyjną szczyptę słodyczy, która uwielbiam, a czego nie było w Octave. No i ten wspomniany pazur ;).  Rogue rewelacyjnie tez buduje przestrzeń, dla mnie to szalenie ważny aspekt grania.
Faktycznie obsługowo Octave jest super i w potocznym rozumieniu bije tu Cronusa „na głowę”. Tylko, z ja akurat lubię Cronusa za te użytkowe dziwności (i wygląd). Ot taka trudna miłość, ale na zabój. Pisałem o tym w pierwszym poście.
Wydaje mi się, ze przy tej klasie wzmacniaczy kluczem jest spasowanie w danym systemie i akustyce. Jak zwykle trzeba weryfikować wszystko u siebie  własnymi uszami.
p.s.
Jeżeli znajdę wieczorem czas podzielę  z Wami moim nowym audio doświadczeniem. Spore zaskoczenie


Atakuj, jestem ciekawy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Niepokorny napisał:

Czy info o lepszym gramofonowym Pre jest potwierdzona..? Nie korzystam więc nie chce mi się sprawdzać, dlatego pytam..

Oby sie nie okazało że jest podobnie jak z Mocą.. że niby Magnum 1 ma 90 Watt a kolejne wersje odpowiednio po 10 Watt więcej bo pan recenzent tak nasmarował a gdy weźmiemy instrukcję obsługi producenta to sie okaże że wszystkie 3 wersje Magnum mają Tyle Samo czyli po 100 Watt Mocy..?

Bo za miękki start, oraz inny kosmetyczny dodatek nie mający znaczącego wpływu na Brzmienie no może na funkcjonalność to i tak nie mam zamiaru dopłacać ponad 10 tysi..

Socjotechnika - (konfabulacja, zakłamywanie faktów i wprowadzanie w błąd) Tak po krótce nazwać można wpływanie kupującego na sprzedającego wszelkimi sposobami celem uzyskania własnej korzyści w postaci np zaniżonej ceny zakupu.

Oczywiście działa to w Obie strony. 

nie wiem czy kolega wie do końca co to miękki start ?  nie jest to kosmetyczny dodatek , nie chodzi tylko o uderzenie w głośniki w momencie włączenia tylko o opóżnione dołaczenie napięcia anodowego , w wersji I nie ma tego -czyli kilkaset volt jest od razu dołączane do zimnych lamp co znacznie skraca ich żywotność dająć im na początku ogomny udar prądowy ,to tak jakbyś zimny silnik zaraz po uruchomieniu zyłował na pełnym gazie  ...dziwię się że zaoszczędzili na tym prostym układzie ,BO w tym wzmacniaczu KT120 pracują na wysokim prądzie , coś za coś - wysoka moc tego wymaga

Słyszałem Cronus III ale dzwiękowo nie bardzo odstaje od wersji I ,wydaje się bardziej przejrzysty ,albo jak kto woli mniej zmulony niż wersja I .Cena wogóle nie adekwatna do dźwięku jaki reprezentuje  ,bowiem w ciągu kilku lat wzrosła o 80 procent. Ale tak to jest z wyrobami z poza oceanu że ceny mocno kształtuje kurs waluty , za czasów Cronus I dolar był chyba po 2,50 teraz jest około 4 zł więc w europie cena wzrosła sztucznie przez kurs waluty.Polecam kolegom wszystkie lampy sterujące JJ wyrzucić do śmietnika ,tam się tylko nadają , gorszych lamp chyba nie ma na rynku . Dobre NOS wcale nie jakieś drogie przenoszą wzmacniacz na zupełnie inny poziom.

W mojej ocenie najbardziej za brzmienie odpowiada środkowa lampa 12au7  ,tutaj stosowałem Valvo getter 45* chyba produkcja dawnej bundeswehry  , swietne wojskowe lampy o dobrych parametrach. Zastosowane JJ dość sporo szumią.

I ciekawostka u mnie  kolumny o impedancji 8 ohm grały lepiej na odczepie 4 ohm

 

7 godzin temu, kopaczmopa napisał:

Ok tranzystorek zawsze gdzies cos trafisz ale ciekawe czy jak bedziesz musial go sprzedawac to wystawisz za 7kzl? Poza tym Ty chcesz kupic wiec jestes subiektywny. Ja sprzedawac nie zamierzam wiec mi zwisa cena, nie czuje sie oszukany placac 7kzl za wersje I. Poza lepszym pre gramofonowym wersja II nie jest lepszym wzmacniaczem Lampy KT120 dzialaja dlugo nie wiem skad plotki z tymi lampami czy z brumieniem. Poza tym czemu nie kupowales znajomemu Octave? Sila Rogue jest to ze gra muzykalnie i z pazurem a to rzadka cecha.

bo Octave jest znacznie droższy SH ,więc inny budzet

ale tez lepszy  dzwiękowo ma ogromne możliwości z adaptacją innych lamp i jest o wiele bardziej dopracowany  pod każdym względem nawet upgrade o dodatkowy zasilacz, trafo jest ultra ciche , swietna regulacja biasu , zupełny brak szumu w głośnikach i idealnie działający pilot ,jest tez mniej muzykalny , bardziej obiektywny za to -wiele zalezy  TEŻ od reszty toru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc obiecane "audio doświadczenie". Myślę, że warto się nim podzielić.

Opis platformy i takie tam różne...

Ostatnio podczas buszowania po internecie "wpadła mi w oko" fajna platforma. Dwa kawałki czarnej stali przedzielone gumą na gumowych podkładkach. Przypomina Wam to coś? Wypisz wymaluj akcesorium do Rogue Cronus Magnum. Ta sama prostota, wymiar idealnie pasuje, no dokładnie w stylu Maguma. Cena przystępna więc myślę sobie - co mi tam, będzie fajnie wzmacniacz na niej wyglądał więc kupuje! ?

Platformę wykonuje firma Tewo Audio podstawowy model GUM.

Kontakt ze sprzedającym bardzo dobry, platforma dotarła z dnia na dzień. No i pierwsze zaskoczenie - przesyłka świetnie zapakowana. No naprawdę świetnie - karton, w środku duże kawały styropianu wycięte na krawędzie platformy i elementy chroniące powierzchnię. Myślę sobie - wow! Po tym mógłby przejechać samochód i nic by się nie stało. ? Po wyjęciu (ciężka jak...    ....no bardzo ciężka - 14kg) zaświeciły mi się oczy - platforma porządnie, solidnie i schludnie wykonana, no i jak dla Cronusa. Dobra nasza!  ?

tewo2.thumb.jpg.1d163361bf6c89883e906c0452aa6c3b.jpg

tewo1.thumb.jpg.fd0ed6040bd248a3183f5c0e97aab83a.jpg

Ustawiłem wzmacniacz, no i dla mnie wygląda to razem super. Nie obiecywałem sobie właściwie nic więcej, ale odsłuchy bardzo mnie zaskoczyły, o czym poniżej:

tewo3.thumb.jpg.c98c4b8901131a5b8f57f110c26a7d6b.jpg

tewo4.thumb.jpg.5957c17290ad1363af0488fd641c0495.jpg

 

Opis wpływu platformy na brzmienie:

Tytułem wstępu do tej części chce zaznaczyć, że swój system znam jak "własną kieszeń". Konfig mam ułożony już kilka lat, więc wszelkie zmiany dość łatwo mi wychwycić.

Zmiany które nastąpiły w dźwięku (bo nastąpiły) są większe jak i subtelne. Subtelne, ale dla mnie istotne. Wybaczcie niektóre określenia, ale użyłem ich jako najbardziej pasujących ?

Cronus na platformie zagrał odrobinę większym basem, dodatkowo zauważyłem, że schodzi niżej. Nie wiąże się to z utratą kontroli, czy faktury - nic z tych rzeczy. W tonach wysokich i średnicy nie usłyszałem zmian. Dźwięk stał się bardziej hmm... jędrny. Teraz będzie trudniej, to część ze zmianami subtelnymi (ale jednak!). ? Dźwięk na platformie się oczyścił - długo szukałem tego słowa, ale chyba dobrze oddaje wrażenie. Powoduje to, że jest lepsze czarne tło i dźwięki/instrumenty/głosy mają lepszą separacje i są bardziej czytelne. Dzięki temu słychać je wyraźniej i można z większą łatwością śledzić poszczególne wydarzenia, ale wpływa to też na całościowy odbiór muzyki. Poprawiają się też plany, pogłosy, wybrzmienia, namacalność, mikrodynamika konkretnego dźwięku. Dodam, że nie odbywa się to kosztem wyostrzenia, czy też odchudzenia dźwięku. Ekstra!

Cały w skowronkach zafundowałem Cronus'owi czyszczenie, bo w końcu zasłużył ?

czyszczenie1.thumb.jpg.aa4e57c9c5cac4687598af1e16f8c840.jpg

czyszczenie2.thumb.jpg.6b9592c4a94d2c114eb49869d579b865.jpg

To właściwie mógłby być koniec, ale...

...wisienka na torcie! ?

Po tym jak lata temu Cronus przybył do mojego domu, ustawiłem go na rtv'ce gdzie stały moje "klocki". W ciszy trafo było delikatnie (naprawdę delikatnie) słyszalne z odległości max. 1m. Koleje życia, czyli pojawienie dzieciaczka spowodowało, że wzmacniacz zawędrował wyżej, poza zasięg małych ciekawskich rączek. Po jakimś czasie (kilka miesięcy) usłyszałem, że trafo rozochociło się trochę i jest bardziej słyszalne. Pomyślałem sobie - spoko, nie przeszkadza mi to zupełnie w miejscu odsłuchowym. Absolutnie nie kojarzyłem tego ze zmianą miejsca. Jednak po ustawieniu wzmacniacza na platformie trafo znowu jest ciche. Super! ? Nóżki Cronusa wykonane są z dość twardej gumy i myślę, że czasami przyczyną buczenia może być rezonans lub powierzchnia na której stoi Cronus.

 

Powiedziałem swoje! ?

 

P.S.

Autorski patent na oczojebną diodę power i kropka na potencjometrze głośności. Wszelkie prawa zastrzeżone by Balum Balum! ?

 

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Balum Balum napisał:

Cały w skowronkach zafundowałem Cronus'owi czyszczenie, bo w końcu zasłużył

Hej, fajny i rzeczowy opis, dzięki ?

A jakich preparatów używasz do czyszczenia, można zapytać?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tranzystorek napisał:

nie wiem czy kolega wie do końca co to miękki start ?  nie jest to kosmetyczny dodatek , nie chodzi tylko o uderzenie w głośniki w momencie włączenia tylko o opóżnione dołaczenie napięcia anodowego , w wersji I nie ma tego -czyli kilkaset volt jest od razu dołączane do zimnych lamp co znacznie skraca ich żywotność dająć im na początku ogomny udar prądowy ,to tak jakbyś zimny silnik zaraz po uruchomieniu zyłował na pełnym gazie  ...dziwię się że zaoszczędzili na tym prostym układzie ,BO w tym wzmacniaczu KT120 pracują na wysokim prądzie , coś za coś - wysoka moc tego wymaga

Słyszałem Cronus III ale dzwiękowo nie bardzo odstaje od wersji I ,wydaje się bardziej przejrzysty ,albo jak kto woli mniej zmulony niż wersja I .Cena wogóle nie adekwatna do dźwięku jaki reprezentuje  ,bowiem w ciągu kilku lat wzrosła o 80 procent. Ale tak to jest z wyrobami z poza oceanu że ceny mocno kształtuje kurs waluty , za czasów Cronus I dolar był chyba po 2,50 teraz jest około 4 zł więc w europie cena wzrosła sztucznie przez kurs waluty.Polecam kolegom wszystkie lampy sterujące JJ wyrzucić do śmietnika ,tam się tylko nadają , gorszych lamp chyba nie ma na rynku . Dobre NOS wcale nie jakieś drogie przenoszą wzmacniacz na zupełnie inny poziom.

W mojej ocenie najbardziej za brzmienie odpowiada środkowa lampa 12au7  ,tutaj stosowałem Valvo getter 45* chyba produkcja dawnej bundeswehry  , swietne wojskowe lampy o dobrych parametrach. Zastosowane JJ dość sporo szumią.

I ciekawostka u mnie  kolumny o impedancji 8 ohm grały lepiej na odczepie 4 ohm

 

bo Octave jest znacznie

 Gdzie ja napisałem że miękki start jest kosmetycznym dodatkiem ??

Nie mniej jego brak w Magnum 1 aż tak wielkiej szkody jak piszesz lampom nie czyni skoro spokojnie Grają po Kilka lat.. 

Żaden UŻYTKOWNIK Cronusa nie Skarżył się w tym wątku że mu szybko padły lampy.. mam wrażenie że  kilka osób tu na siłę wymyśla i przypina Łatki Cronusowi Magnum robiąc mu w ten sposób zły PiJar.. 

A potem smarują ludzie na Audiostereo: „... gdzieś czytałem  że pewna wersja Cronusa jest do Dupy bo tranzystorek coś tam napisał..” -  i taka Niczym nie potwierdzona opinia się za tym czy innym sprzętem wlecze latami.. no chyba że taka jest tu twoja rola 

Rozumiem że Magnum 3 wydaje ci się mniej „zmulony” od Magnum 1 bo słuchałeś OBU na tych samych kolumnach, źródle i kablach bo jeśli reszta toru była w Obu przypadkach różna to taka Opinia idzie w Kubeł.

Odczep 4ohm przy podłączonych kolumnach 8ohm może więcej szkody zrobić samemu wzmakowi niż kolumnom ale o tym pewnie wiesz.. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną lampą, która mi padła w CM to ta od preampu 12AU7. Zaczęła mocno brumić, więc ją wywaliłem i wstawiłem nowo zamówioną. Poza tym wszystkie KT120 trzymają parametry, nie muszę nawet regulować biasu, sprawdzam go tylko raz na jakiś czas z przyzwoitości i dla spokoju umysłu. Apropos Cronusa Magnum III. Gdybym dziś kupował wzmacniacz, to poszedłbym po trójkę. Mimo swojej dziś już mało korzystnej ceny. Octave 70 jest naturalnie lepiej zbudowany, ale jeszcze droższy. Poza tym dla mnie zbyt tranzystory, nie widzę więc dźwiękowego argumentu, który dla mnie jest kluczowy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Niepokorny napisał:

 Gdzie ja napisałem że miękki start jest kosmetycznym dodatkiem ??

Nie mniej jego brak w Magnum 1 aż tak wielkiej szkody jak piszesz lampom nie czyni skoro spokojnie Grają po Kilka lat.. 

Żaden UŻYTKOWNIK Cronusa nie Skarżył się w tym wątku że mu szybko padły lampy.. mam wrażenie że  kilka osób tu na siłę wymyśla i przypina Łatki Cronusowi Magnum robiąc mu w ten sposób zły PiJar.. 

A potem smarują ludzie na Audiostereo: „... gdzieś czytałem  że pewna wersja Cronusa jest do Dupy bo tranzystorek coś tam napisał..” -  i taka Niczym nie potwierdzona opinia się za tym czy innym sprzętem wlecze latami.. no chyba że taka jest tu twoja rola 

Rozumiem że Magnum 3 wydaje ci się mniej „zmulony” od Magnum 1 bo słuchałeś OBU na tych samych kolumnach, źródle i kablach bo jeśli reszta toru była w Obu przypadkach różna to taka Opinia idzie w Kubeł.

Odczep 4ohm przy podłączonych kolumnach 8ohm może więcej szkody zrobić samemu wzmakowi niż kolumnom ale o tym pewnie wiesz.. ?

 

szanowny kolega widząc po stażu chyba niewiele miał z lampowcami ,odczepami i wogóle techniką lampową   do czynienia ,akurat  wiele kolumn we wzmacniaczach lampowych zwanych 8 omowych podłacza sie pod odczepy 4 ohm ponieważ ich impedancja przy niektótych częstotliwościach spada dosyć znacznie i na niższych odczepach po prostu grają lepiej bez żadnej szkody dla wzmacniacza.

 

 chyba lekka frustracja kolegi wynika z tego  że nie udało się sprzedać dość leciwego wzmacniacza z niewiadomym stanem drogich lamp za zbyt wygórowaną cenę , albo inaczej nie znalazł się naiwny jeleń który chciałby przepłacić. ot tyle Panie kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój ze złośliwościami. Każdy ma prawo do własnych odczuć i poglądów. Wszystko i tak reguluje rynek. Facet ma prawo chcieć ile chce za swój wzmacniacz. A jeśli komuś za drogo, to albo szuka dalej i znajduje, albo bierze co innego. Proste! Te dyskusje nie są konstruktywne, to tylko werbalny onanizm, z którego i tak nie ma orgazmu. Szkoda energii.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

A jakich preparatów używasz do czyszczenia, można zapytać?

Jasne, ze można! ?

Preparaty to Kontakt PR, Kontakt S, Kontakt U, Kontakt IPA plus i jakiś sprężony gaz.

Jeżeli mnie pamięć nie myli kupiłem to na Lampy Elektronowe, choć to rzeczy ogólnodostępne.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tranzystorek..

Wszystkie twoje tutaj wpisy szkodzą temu Klubowi i Cronus Magnum zwłaszcza..

Konfabulujesz, przeinaczasz fakty i wprowadzasz w błąd a mojego Cronusa nawet na oczy nie widziałeś lecz bzdury chętnie wypisujesz..

 Taka już twoja dola..

.. forumowego trola ?

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

@ tranzystorek..

Wszystkie twoje tutaj wpisy szkodzą temu Klubowi i Cronus Magnum zwłaszcza..

Konfabulujesz, przeinaczasz fakty i wprowadzasz w błąd a mojego Cronusa nawet na oczy nie widziałeś lecz bzdury chętnie wypisujesz..

 Taka już twoja dola..

.. forumowego trola ?

 

szanowny kolego  ,doucz się lepiej troszkę i sam popatrz ile bzdur do tej pory wypisałeś np że wzmacniacz ( integra) pracowała jako końcówka mocy - większej niedorzeczności nie słyszałem jak żyję -odkąd to wzmacniacz może pracować jako końcówka mocy jak nawet nie ma on wejscia na nią - nawet nie bardzo masz pojęcie jak jest zbudowany ten wzmacniacz  

? poniał czy nie poniał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie już spokój. Szkoda nafty...

Dzieli nas wspólna pasja. To, że komuś miej pasuje jakiś sprzęt i woli jeden od drugiego to zwykła rzecz.

Mamy fajne sprzęty i sympatyczny klub, spróbujmy trzymać się ostatniego zdania w pierwszym poście, które napisałem przy zakładaniu klubu ?

 

P.S.

A u mnie dobra passa (audio i okolice) trwa. Wieczorem wrzucę kolejną ciekawostkę i to za free ? Związana jest bezpośrednio z Cronusem. ?

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario_77,

tych nie znam, ale dla ciekawości wrzuciłem TADy 12ax7 i powiem Ci, że bardzo dobrze mi zagrały. Właściwie to gram na nich teraz (to te dwie dolne na rozbieranym zdjęciu z czyszczenia).

Jestem zaskoczony, bo to nowa produkcja i podobno są to tak naprawdę produkowane dla TADa (choć łatwiej mi uwierzyć, że selekcjonowane i brandowane) tanie Shuguang'i z bieżącej produkcji.

Naprawdę te TADy jako 12ax7 fajnie grają.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balum Balum napisał:

Jestem zaskoczony, bo to nowa produkcja i podobno są to tak naprawdę produkowane dla TADa (choć łatwiej mi uwierzyć, że selekcjonowane i brandowane) tanie Shuguang'i z bieżącej produkcji.

Tak, to są lampy marki Shuguang, brandowane dla firmy Tube Amp Doctor. Zatem made in China, niby to nic złego, ale nie powinno aż tyle kosztować... pozostaje mieć nadzieję, że są przynajmniej pomierzone i sprawdzone.

@Mario_77 uwaga, w Twoim poście są różne lampy: Genalex jest typu ecc83, czyli amerykańskie oznaczenie 12ax7, zaś TAD jest typu 12au7, czyli europejskie ecc82. To nie jest to samo. Kolega @Balum Balum pisze o lampach 12ax7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Dalsza cześć moich audio experience ! ?

 

W poście z  wrażeniami po zakupie platformy (część z wisienką na torcie) opisałem spostrzeżenia odnośnie pracy trafa . W skrócie po ustawieniu na platformie trafo wzmacniacza  znacznie ucichło. Żeby je delikatnie usłyszeć trzeba w ciszy zbliżyć się uchem do wzmacniacza.

 

Słuchałem sobie wczoraj wyluzowany muzyki, a myśli błądziły po różnych tematach. Między innymi związanymi powyższym zagadnieniem, czyli wpływie drgań i podłoża na pracę Cronusa.

Powodowany nagłym impulsem ?, poszedłem po klucz płasko oczkowy i śrubokręt. Rozebrałem Cronusa i dokręciłem z wyczuciem  śrubki (te cztery ściskające blaszki) w dużym trafie. O dziwo bez problemu dało się to zrobić, nie były mocno skręcone...

Potem w przebłysku jakiegoś geniuszu, albo szaleństwa ? nakleiłem cztery malutkie samoprzylepne silikonowe odbojniki  przy miejscach na boczne śrubki (patrz foto).

wibracje.thumb.jpg.306a6b7b960c545886a1c0e621a7cfa9.jpg

 

Trawiony gorączką wiedzy ? czym prędzej skręciłem wzmacniacz i go podłączyłem. Pamiętajcie żeby zawsze włączać wzmacniacz lampowy z podłączonymi kolumnami  (niektóre mają zabezpieczenia, ale to dobry nawyk).

Tak więc podłączyłem i...............                                                          ......cisza jak w starożytnym grobowcu! ?

 

 

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, 

Jestem tu nowy, jak zle wpisalem temat to przepraszam, to moje pierwsze forum...

Posiadam Rogue audio Sphinx v2. Mam pytanie, czy oryginalne lampy w nim (czyli chyba ecc 802S firmy JJ) moge zastapic 12AU7T PSVANE w wersji Mark II ?? Czy psvane maja te same parametry? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko się fajnie czyta i super, że znowu klub żyje (ostatnimi czasy cicho  tu było). Ja mam pytanie czy ma ktoś na sprzedaż czarną face plate (czy jak to się nazywa) do Cronusa Magnum I. Mój jest srebrny a niestety troszkę do całości mi to nie pasuje. Jak ktoś widział gdzieś lub ma na sprzedaż to niech pisze na forum lub priv. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.