Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Rogue Audio


Balum Balum

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2020 o 00:05, JaromirJagr122 napisał:

Dzien dobry, 

Jestem tu nowy, jak zle wpisalem temat to przepraszam, to moje pierwsze forum...

Posiadam Rogue audio Sphinx v2. Mam pytanie, czy oryginalne lampy w nim (czyli chyba ecc 802S firmy JJ) moge zastapic 12AU7T PSVANE w wersji Mark II ?? Czy psvane maja te same parametry? 

Pozdrawiam

Trzeba poszukać specyfikacji i porównać możliwe że są zamienne.

 

Ps 

 

Oglądasz hokej dzis polska rozgromiła Holandię 8-0 ?

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 00:05, JaromirJagr122 napisał:

Posiadam Rogue audio Sphinx v2. Mam pytanie, czy oryginalne lampy w nim (czyli chyba ecc 802S firmy JJ) moge zastapic 12AU7T PSVANE w wersji Mark II ?? Czy psvane maja te same parametry? 

Spokojnie możesz  stosować zamiennie wszystkie o oznaczeniach ECC802S / ECC82, 12AU7, E82CC, CC82E, 6189, CV4003, 5963, 5814. To te najpopularniejsze. 

Czyli odpowiadając wprost na Twoje pytanie - możesz  zastąpić JJ ECC802 na Psvane 12AU7T. ?

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

WItam

 

Zapisuję się do kluba z moim Rogue Audio Sphinx v2

poszukuję kolumn do niego. Najlepiej używane ale idealny stan, prawie nowe

cena  ok. 7 tys. max. 10 tys...

Pokój dzienny z otwrtą kuchnią w prostokącia łącznie ok. 28m2

ale generalnie słuchał w jednym pokoju

zdecydowanie kolumny podstawkowe

moje typy:

- buchardt audio s400

- Dynaudio Special 40

- Audiosolution Figaro B

- RLS Nereida II

 

Proszę o opinie szanownego klubu i posiadaczy w/w wzmacniacza odnośnie proponowanyc kolumn.

Słucham jazzu i lubie wieczorne, ciche słuchanie.

Za dnia często leci tidal i radio internetowe, wtedy rock, pop...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 07:39, tatabliźniaków napisał:

WItam

 

Zapisuję się do kluba z moim Rogue Audio Sphinx v2

poszukuję kolumn do niego. Najlepiej używane ale idealny stan, prawie nowe

cena  ok. 7 tys. max. 10 tys...

Pokój dzienny z otwrtą kuchnią w prostokącia łącznie ok. 28m2

ale generalnie słuchał w jednym pokoju

zdecydowanie kolumny podstawkowe

moje typy:

- buchardt audio s400

- Dynaudio Special 40

- Audiosolution Figaro B

- RLS Nereida II

 

Proszę o opinie szanownego klubu i posiadaczy w/w wzmacniacza odnośnie proponowanyc kolumn.

Słucham jazzu i lubie wieczorne, ciche słuchanie.

Za dnia często leci tidal i radio internetowe, wtedy rock, pop...

 

 

 

Kupiłeś nowy, czy używany? Jak Ci gra? Jest to cichy wzmacniacz? Gdzieś tam czytałem o brumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt lekkie brumienie jest 

ale w ogóle nie uciążliwe

wzmacniacz używany, prawie nowy. Obecnie gram na seryjnych lampach

mam jednak dodatkowe nos-y i za jakieś 2 tygodnie jak już poznam dźwięk

to zmienię lampki na lepsze ?

 

Jak gra? - na razie super, lepiej niż obecny electrocompaniet eci1

bynajmniej dla mnie gdyż pojawiło się ciepełko, znikła ostrość

lepsza muzykalność i przyjemność odsłuchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel mi bardzo dobrze gra z głośnikami Divine Acoustics Proxima V 3 , ale jak go przeniosłem do drugiego systemy to z głośnikami Bryston gra jakoś słabo. Natomiast wzmacniacz Norma Audio gra mi z Brystonami rewelacyjnie, a jak go podłączyłem do Proxim to bez emocji, na ale one wymagają dopasowania do wzmacniacza, więc może trzeba poczekać. Szukam wzmacniacza do kolumn Divine Acoustics Proxima i pomyślałem o Rogue Audio Sphinx, ewentualnie dzielona Emotiva, bo mam odtwarzacz Emotiva, który jest fenomenalny w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.06.2020 o 16:08, tatabliźniaków napisał:

ale przecież hegel to 100% inny dźwięk

hegel to techniczne, styrylne granie bez emocji

4 Hegle miałem: H160, 200 Anniversary, H300, H360 z Audio Physic Tempo 25. Niby grają, niby mocne i głośniki wysterują.. ale gdy posłuchamy innych wzmacniaczy choć słabszych to Hegel wydaje się być „bez emocji” a  przy mocnej lampie jak Cronus to już jest emocjonalna przepaść na korzyć Cronusa oczywiście. 
Do Hegla powrotu nie przewiduję i 5 szansy nie będzie. 
100W w lampie to jak kilkaset w tranzystorze.. do tego Solidna Amerykańska Robota. Piękne mocne energiczne granie z mięsistą podstawą basową ?? 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Jako poszukujący czegoś lepszego wpraszam się do waszego klubu.

Szukam zamiennika dla Creeka Evolution 2 i pomyślałem o Sphinxie v2... Kolumny to Epos Elan 35.

Czy użytkownicy tego wzmaka mogą się wypowiedzieć na temat brzmienia, które on prezentuje? Czego brakuje, czego jest w nadmiarze, a może panuje pełna synergia???

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć od kilku miesięcy posiadam rogue audio sphinxa v2. Przesiadłem się po kilku brytyjskich klasykach, ostatnio cyrus 3 z psxr i powiem szczerze ten wzmak jest warty każdej złotówki. Od razu nastąpiła ogromna poprawa we wszystkich aspektach, jednak wiedziałem, że może być lepiej i tak:

- kolumny monitor audio silver rx6 dawały dość szeroką scenę jednak był na niej bałagan. Bas dudnił. Słowem to nie były kolumny do tego wzmaka. Sprzedałem. Info o kolumnach do sphinxa jest mało polecają kefy ls50 ale nie lubię podstawkowych. Na stronie rogue audio widziałem sphinxa zestawionego z tannoyami revolution 8 xt. Było to opisane hako perfect fitt więc w ciemno kupiłem fyne audio f502 bliźniacze do tannoya i to był strzał w 10. Moim zdaniem to idealne kolumny: piękny bass, holigraficzna wręcz i poukładana scena, potęga i precyzja.

 

- jako że budowałem tor cyfrowy chciałem wymienić daca nostromo wolf na coś fajniejszego, jednak bałem się daców na sabre, które są najpopularniejsze chyba teraz bo czytałem sporo opinii że ochładzają brzmienie a dla mnie sphinx ma idealną barwę. Przez przypadek wpadł chord 2qute i kolejny szok, więcej detali, lepsza separacja i analogowość.

- transportu nie zmieniałem mam malinę na picoreplayer i mi pasuje;

- przyszedł czas na kable, kupiłem z ciekawości melodike pr interkonekta. Podłączyłem i szok dźwięk zimny, chudziutki, paskudny. Dziwne że taka zmiana. Po zasięgnięciu opinii wypożyczyłem luna gris i znów strzał w 10, lepsza dynamika, więcej mięsa- wybrzmienia. Super.

- przyszedł czas na eksperymenty z lampami. Poczytałem trochę i z nowych golden liony i psave podciągają górę co nie jest dla mnie a chciałem nowe. Z opinii zagranicznych wiele osób poleca tuns-sola do sphinxa i takie kupiłem. Założyłem i znów przełom. Więcej detalu, dużo lepszs separacja i klarowność. Wokal lekko jakby się cofnął ale scena nabrała nieporównywalnej głębi. Pięknie się zgrały i co ważne nie zmieniły barwy.

Doszły jeszcze zasilacze do chorda i maliny, których wymiana niewiele wniosła do brzmienia oraz kable głośnikowe audioquest rocket, które również nie dały wielkiej zmiany  w porównaniu do wymiany interkonektów.

Póki co jestem zachwycony tą konfiguracją.

Proszę o opis waszych zestawów ze sphinxem gdyż chętnie jeszcze powalczę z ciekawości.

 

Dzięki i pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluję Sphinxa. Też miałem na niego ochotę, ale trochę przekraczał budżet w tamtym momencie. Tak jak sądziłem na pewno dobrze się zgrały z Tannoy-ami. W ogóle uważam, że Tannoy-e dobrze się zgrywają z lampami  i hybrydami.

Mam Tannoy-e Revolution XT 6F i myślałem do nich nad Sphinx-em, ale ostatecznie kupiłem Pier Audio MS-680 Anniversary Edition z lampami NOS. To francuska hybryda. Naprawdę super się zgrał z kolumnami. 

Kable coaxialne miałem też fioletową melodikę, ale zamieniłem na Chorda. Bezpośrednie porównanie obu kabli przeważyło za Chordem.

Też myślałem o Nostromo Wolf, ale nie mieli akurat zasilacza. Bałem się trochę DAC-a na Sabre tak jak pisałeś, z powodu opinii o jego chłodnym graniu. Ale spece z Q21 poradzili mi M-DAC+ Audiolaba. I to był strzał w 10-tkę. W nim ESSSabre32 9018 gra bardzo przyjemnie, ciepło, zero chłodu. Także wzmacniacz ma piękny bas, taki czarujący. Jeżeli ktoś twierdzi, że XT 6F mają słaby bas to chyba nie słuchał ich z dobrym wzmacniaczem. Piękna scena, szczegółowość, dobra rozdzielczość i naprawdę ładny bas. 

Kable do kolumn kupiłem Kudos KS-1 na wtykach WireWorld. Takie fajne kable robi we Wrocławiu Trans Audio HiFi. Naprawdę facet jest znany z wykonania kabli i robi je super. Można poczytać w internecie opinie. Od strony kolumn są widełki, a od strony wzmacniacza banany. 

Jeszcze raz gratulacje i wielu ... wielu ... wielu godzin przyjemnego słuchania.

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn skoro na necie polecają kefy, natomiast sam producent delikatnie zasugerował tannoye, nasuwa się konkluzja że do hybryd rogue trzeba celować w głośniki koncentryczne.

 

Ps. Hlary dzięki za opis zestawu. Szczególnie dac audiolaba ciekawi mnie bardzo ale już chyba zostanę przy chordzie. Pięknie brzmi i tu już chyba nie ma co szukać dalej w budżecie do 10 k.

Ps2. Co do lamp nie psujących barwy i nie rozjaśniających (nie nos) Pani ze sklepu z lampami osłuchana w temacie oprócz zakupionych tun-soli które są rewelacyjne, poleciła również full music. Może kiedyś sprawdzę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich posiadaczy marki rogue. Czy możecie napisać jakie są objawy zużytych lamp mocy we wzmacniaczu cronus magnum? Jaka jest średnia żywotność kt120 w tym wzmacniaczu? Posiadam CM 2 z 2018r prawdopodobnie z fabrycznymi lampami i zastanawiam się nad wymianą kwadry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

W kontekście zużycia lamp objawy mogą być różne: spadek dynamiki, poluzowany bas, przestery. 

Najpewniej je po prostu pomierzyć 🙂 Powinny wytrzymać około 2500 h. Na stronie producenta pojawiła się 

informacja, że CM 3 będzie sprzedawany z lampami mocy kt88. Biorąc pod uwagę problemy z dostępnością kt 120 kierunek zrozumiały. Macie może jakieś doświadczenia z takimi lampami w CM ? Trzeba byłoby również dopytać producenta jaki bias ustawić dla tych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Coś cichutko w klubie się zrobiło, więc napiszę małą ciekawostkę. Spróbujcie w środkowym gnieździe lampki 12au7 shuguang (nie 12au7a). Zmiana tej jednej lampy sterującej (reszta seryjna JJ) powoduje małą rewolucję w tym wzmacniaczu. Dźwięk robi się bardziej gęsty,organiczny, wypełniony, z fajnym niskim punktowym basem. I to bez utraty rozdzielczości. Co najlepsze, nawet bez wygrzewania,od razu po włożeniu lampy, mamy świetny dźwięk, z czasem jest tylko lepiej.

Naprawdę polecam bo koszt (w szczególności do lamp NOS) znikomy, a efekt znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kolumnami słuchałeś? Sam się czaiłem na Tempesta, ale trafił się CM3 w dobrej cenie. Świetny piec, łączy barwę i muzykalność z mocą tranzystora. Fajny jest również tryb triody (dodany dopiero w CM3) który sprawdza się w spokojniejszych klimatach muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, peter250 napisał:

Z jakimi kolumnami słuchałeś? Sam się czaiłem na Tempesta, ale trafił się CM3 w dobrej cenie. Świetny piec, łączy barwę i muzykalność z mocą tranzystora. Fajny jest również tryb triody (dodany dopiero w CM3) który sprawdza się w spokojniejszych klimatach muzycznych.

Mam Totem Acoustic Fire V2. Byłem w szoku że dopiero wzmacniacze za 15-20k używka grają zdecydowanie lepiej. Miałeś mozliwosc porównania obu ? Ciekawi mnie czy warto dokładać do CM. Poza tym Tempest pasuje mi że jest zabudowany ( mam małe dziecko). W Tempest jest wybór trybów pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tempesta. Posiadałem wcześniej CM2, więc można powiedzieć, że zakup CM3 był pewniakiem. Tempest jest chyba na KT88 co daje większy wybór lamp. Do cronusa można dokupić dodatkowo klatkę/obudowę zasłaniającą lampy.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 15:05, peter250 napisał:

Nie słuchałem tempesta. Posiadałem wcześniej CM2, więc można powiedzieć, że zakup CM3 był pewniakiem. Tempest jest chyba na KT88 co daje większy wybór lamp. Do cronusa można dokupić dodatkowo klatkę/obudowę zasłaniającą lampy.

Czy możesz napisać kilka słów o tym jakie zmiany usłyszałeś w dźwięku pomiędzy CM2 i CM3 i z jakimi kolumnami?

Klatka na lampy do Cronusa jest dostępna, ale cena jest taka, że praktycznie jest niedostępna 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia może być nie do końca miarodajna, gdyż CM2 który posiadałem, był po pełnym przeglądzie i "przy okazji" otrzymał mały tung w postaci lepszych kondensatorów. Ale porównując oba, uważam, że jest mały progres w postaci lepszego czarnego tła i przejrzystości. Dodatkowo CM3 jest cichszy w stosunku do CM2 i posiada przełącznik ultralinear/triode który się przydaje przy spokojniejszych klimatach muzycznych. Na pewno nie jest to rewolucja a mała ewolucja.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opinia potwierdza pozostałe zasłyszane/przeczytane tu i tam, że jest postęp, ale w postaci dopracowania dźwięku, a nie zmiany kierunku. Co do trybów ultralinear/trioda, to ja przewagę triody słyszę jak na razie tylko na koncertach skrzypcowych. Instrumenty dostają ciut więcej dociążenia i kolorytu i brzmią po prostu przyjemniej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.