Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Rogue Audio


Balum Balum

Rekomendowane odpowiedzi

@Mario_77 jaki model masz obecnie u siebie ?

Przymierzam się do Cronus Magnum II.

 

Mam Cronus Magnum I, brzmieniowo praktycznie to samo co II, tyle, że jest parę udogodnień w dwójce. Z pewnością lepsza regulacja głośności, miękki start i coś tam jeszcze.

 

Jakieś eksperymenty z Lampkami były..?

Tak, dość przypadkowo w sumie, bo padła oryginalna lampa 12AU7 w przedwzmacniaczu. Któregoś dnia zaczęła potwornie brumić, więc ją wywaliłem i w to miejsce wstawiłem JJ z serii Gold, potem wszystkie pozostałe z małych wymieniłem na Tung Sol ze współczesnej produkcji. JJ gra trochę cieplej w przedwzmacniaczu, ale też delikatnie mniej rozdzielczo siłą rzeczy. Tung Sol jest nieco bardziej detaliczna, ale to w sumie delikatne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy fajny temat i ciekawy...

miałem kiedyś ten wzmacniacz i wtedy jako wersja I ,ale już na lampach KT120 kosztował jako nowy 9900 zł, teraz obecna wersja dźwiękowo niczym się nie różniąca poprawiona lekko marketingowo i z technicznej strony użytkowania kosztuje już 15 tys.zł ,czyli o połowę więcej niż wersja I mimo to i tak jest świetnym wzmacniaczem .podwyżka - Efekt "dobrej zmiany "?

tylko za 15 tys. a nawet taniej można kupić używkę Octave v70se który jest o klasę lepszym wzmacniaczem a przynajmniej trafo w nim nie buczy jak w Cronus Magnum i pilot działa po ludzku. Cronus jest jednak mocniejszym wzmacniaczem od Octave o 30 wat i słychać to przy napędzaniu trudnych kolumn zwłaszcza Dynaudio.

Jeśli szukacie zmian to lampki wejściowe 12ax7 mają największy wpływ na dźwięk. Bolączką tego modelu jest dziwne podejście producenta ,bo żeby zmienić impedancję na gniazdach z 4 lub 8 omów trzeba rozebrać wzmacniacz i przekręcić przewody,a jest z tym sporo zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lko za 15 tys. a nawet taniej można kupić używkę Octave v70se który jest o klasę lepszym wzmacniaczem a przynajmniej trafo w nim nie buczy jak w Cronus Magnum i pilot działa po ludzku. Cronus jest jednak mocniejszym wzmacniaczem od Octave o 30 wat i słychać to przy napędzaniu trudnych kolumn zwłaszcza Dynaudio.

U mnie transformator nie buczy, nie slyszalem tez, zeby ktokolwiek sie uzalal na buczace trafo w Rogue Audio. Cena faktycznie za duza, nie pamietam wprawdzie po ile stal dolar wtedy za czasow JEDYNKI, ale nie sadze, aby zwyzka waluty, miekki start i lepiej dzialajacy pilot byly warte katalogowo az 5 tysiecy . Z drugiej strony jego realna cena w salonie jest nizsza i mysle, ze za 13500 bylby do wyrwania, co i tak jest bardzo dobra propozycja biorac pod uwage jego solidna budowe, dzwiek i amerykanskie pochodzenie. Octave 70 to jednak katalogowe 20 tysiecy, wiec trudno tu mowic o drobnej doplacie. Zapewne za kolejne 5 tysiecy wiecej bedzie jeszcze lepiej. Mozna tak w nieskonczonosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos mi sie nasililo i znowu codziennie zasiadam do muzyki sluchajac jej z przejmnoscia.

 

Cześć Mario_77!

Miło słyszeć, że muzyka znowu cieszy jak dawniej!

Jesteś chyba jednym z pierwszych z Rogue, a na pewno z zestawieniem Rogue + AP T6.

Nie ukrywam, że m.in. Twoje wpisy o tym zestawieniu były dla mnie inspiracją.

Trzeba Ci dać prezesurę honorową w klubie. :)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba Ci dać prezesurę honorową w klubie. :)

 

Hehehe :) Biore posade! Na ambasadora marki tez sie godze, bez wstydu jezdzilbym po kraju, aby robic prezentacje. To naprawde fajny sprzet dajacy spokoj ducha. Oczywiscie czlowiek ma swiadomosc, ze gdzies tam, cos tam gra jeszcze fajniej. Gradacja istnieje przeciez nawet w ramach marki. Jakkolwiek bez glebszego siegniecia do kieszeni raczej sie nie obejdzie. Szkoda, ze nie robia dacow, cedekow w podobnej relacji jakosc/cena. Gdzies na siecie znalazlem nawet fajne porownanie Cronusa i Audio Reasercha VSi 60 o ile dobrze pamietam, ktory byl sporo drozszy od Rogue Audio. Konkluzja nie miala charakteru lepszy/gorszy, a po prostu lekko inny. Mozna mowic o roznicy gustow, a nie klas, co z pewnoscia jest swietna rekomendacja na tla tak znamienitej marki jak AR. Pewnie czesc z Was juz do tego dotarla, a jesli nie, to link jest tu: https://www.audioasylum.com/messages/amp/197912/audio-research-vsi-60-vs-rogue-cronus-magnum-side-by-side-comparison

Tekst jest prosty, w razie czego...translator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek bez glebszego siegniecia do kieszeni raczej sie nie obejdzie.

 

Mozna mowic o roznicy gustow, a nie klas, co z pewnoscia jest swietna rekomendacja na tla tak znamienitej marki

 

 

Właśnie, właśnie!

 

Tak też było w moim systemie w przypadku porównania DACków - Chord Dave i Eximus DP1 (z uwzględnieniem moich wywodów z poprzedniej strony - post #24).

 

Muszę jednak przyznać, że w to najlepiej wizualnie pasujący DAC do Cronusa.

Razem te klocki wyglądały obłędnie i choć mój Eximus to cacuszko, to Dave z Cronusem tworzy wizualną synergię.

Gdyby był tańszy kupiłbym dla samego wyglądu tego zestawu. ;)

Dźwiękowo też świetnie!

post-42065-0-67458300-1534792043_thumb.jpg

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, poważnie zastanawiam się nad zakupem Cronusa Magnuma II ale mam pewne obawy a odsłuch u siebie raczej nie wchodzi w grę. Obecnie mam Jolidę 502 BRC jednak ostatnio wpadł do mnie znajomy z Heglem H160 i szczerze na CD bardziej odpowiada mi barwa Jolidy ale jak zaczęliśmy słuchać gramofonu to brzmiało to niesłychanie prawdziwie i żywo. Joilida nie jest w stanie na analogu tak zagrać. Moje pytanie jest może trochę naiwne ale czy może to kwestia mocy wzmacniacza i po zmianie na mocniejszego i dynamiczniejszego Magnuma II mogę się spodziewać podobnych efektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest może trochę naiwne ale czy może to kwestia mocy wzmacniacza i po zmianie na mocniejszego i dynamiczniejszego Magnuma II mogę się spodziewać podobnych efektów?

 

Jak się domyślasz na to pytanie nie ma odpowiedzi. Kupno każdego sprzętu bez odsłuchu wiąże się z ryzykiem.

Nikt nie wie co dla Ciebie znaczy "prawdziwie i żywo", każdy ma tu swoje oczekiwania, do tego dochodzi sprzęt towarzyszący i akustyka pomieszczenia w którym będziesz słuchał.

 

Mogę tylko opowiedzieć, że w Magnumie masz spore możliwości modyfikowania dźwięku lampami w przedwzmacniaczu. Wg moich odczuć np. lampa 12AU7 Amperex BB pięknie i ze smakiem "dopala" średnice potęgując wrażenie "obecności" muzyków w pomieszczeniu.

 

Spróbuj wymienić lampki w swojej Jolidzie, możesz uzyskać efekt o który Ci chodzi. Wymiana lamp często daje spektakularny efekt w przełożeniu do poniesionych kosztów. Popytaj w klubie Jolidy, może warto.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poważnie zastanawiam się nad zakupem Cronusa Magnuma II ale mam pewne obawy a odsłuch u siebie raczej nie wchodzi w grę. Obecnie mam Jolidę 502 BRC jednak ostatnio wpadł do mnie znajomy z Heglem H160 i szczerze na CD bardziej odpowiada mi barwa Jolidy ale jak zaczęliśmy słuchać gramofonu to brzmiało to niesłychanie prawdziwie i żywo. Joilida nie jest w stanie na analogu tak zagrać. Moje pytanie jest może trochę naiwne ale czy może to kwestia mocy wzmacniacza i po zmianie na mocniejszego i dynamiczniejszego Magnuma II mogę się spodziewać podobnych efektów?

 

Sam grałem na kilku lampowcach i zakupiłem przejściowo hegla i tez mam problem bo w pewnych kwstiach jest lepszy od choćby nawet lebena 300 f czy jadisa da50 a w innych gorszy. Hehel gra selektywniej dość prawdziwie z mniejszym nasyceniem na średnicy od lamp . Ma lepsza dynamikę przy głośniejszym słuchaniu ale gorsza przy cichym od lampy , lepiej kontroluje bas ale ma mniejsze wypełnienie na dole itd...

Sam mam dylemat czy iść w droższego hegla czy w dobra lampę. Cronus mnie korci choć nie ukrywam że poluję na inna amerykańską markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde już sam nie wiem, bo Magnuma II na rynku wtórnym ciężko upolować a za cenę nowego można Octave V70SE mieć lub AR vsi60. Najgorsze, że żadnego nie słyszałem i raczej w swoim systemie nie usłyszę. A na jaką inną amerykańską markę kolega nautilus81 poluje jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosek, Octave V70 i Magnum II to zupełnie inne granie.

Nie podpowiem co do AR i Jolidy bo nie słyszałem u siebie.

 

Octave to moim zdaniem granie dość neutralne i tranzystorowe. Bardzo uśrednione i zrównoważone. Ponoć tworzy super synergię z Dynaudio, ale z moimi kolumnami i w mojej akustyce nie rzuciło mnie na kolana. Choć od strony technicznej i montażowej sprzet jest bardzo zaawansowany.

Rogue Audio, to ostry rockowy pazur i zadzior. Wyśmienity basik i bardzo fajna góra. Mega moc. Wygląd, no cóż, o gustach się nie dyskutuje.

 

Octave da się używane kupić, bo na rynku pojawiają się dość regularnie (ostatnio widziałem ofertę z Black Boxem), Cronusa na rynku wtórnym raczej nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minęło już sporo lat kiedy w moim systemie był wzm Tempest II, ale w dalszym ciągu pamiętam, że charakter grania tego wzm znacząco zależał od użytych lamp.

I chyba tak jest z każdym wzm opartym na lampach KT88/KT...

Zmiana lamp 12AX/odpowiedników, a jeszcze "dosadniej" wymiana 6SN7, zmieniała charakter brzmienia.

Jest tu zresztą pułapka. Przyzwyczajenie się do zmian brzmienia przez wymianę lamp staje się w końcu męczące.

 

Był to jeden z powodów, dla których wzm lampowego już wiele lat nie mam. Pozostały jakieś lampy i... Stealth Phono, ale on jest bez lamp :).

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oscar1974 a tak zapytam bo napisałeś w klubie Audio Physic, że używane Rogue Audio chodzą po 7-8 tyś. I miał bym prośbę bo obserwuję już trochę rynek ale oprócz Kanady i USA praktycznie się nie pojawiają używki. Jak masz jakieś namiary na używane w Europie to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w sobotę w sklepie na odsłuchu Cronusa Magnum II i muszę przyznać, że bas to jest naprawdę ogromny (nie wiem czy to wina głośników bo grało to z Proacami D20R czy to rzeczywiście wzmacniacz ale robiło wrażenie) i przestrzeń również fajnie rozbudowana. I zwróciłem uwagę jeszcze, że bardzo dynamiczny jest CMII. Rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił, że za 2-3 tygodnie powinien dostać Cronusa Magnum III więc pewnie się znów wybiorę na odsłuch. Przy okazji zapytałem ile mniej więcej będzie kosztował CMIII. Powiedział, że zależy od kursu dolara ale coś koło 3100-3300 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się na zakup Cronusa Magnum II. W kontekście samego brzmienia jak napisał balum, również nie widzę słabego punktu. Zauważyłem natomiast, że transformator do najcichszych nienależny. Dodatkowo słychać delikatne ,,brumienie'' w głośnikach. Problem z pętlą masy wykluczam.  Efekt ten sam nawet jak poza wzmacniaczem  pozostałe urządzenia  są wypięte z listwy. Czy spotkaliście się może z tego typu problemami  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Oscar1974 napisał:

Na jakich kablach miałeś odsłuch i co było źródłem ?

Witaj, na odsłuchu towarzystwo akurat zacne: źródło dCS vivaldi, okablowanie Shunyata Research (nie wiem kt. dokładnie modele). Grało, tak, że o sprawdzeniu czy ,,brumi'' nie myślałem.. Całkiem możliwe również, że w tamtej konfiguracji nie było problemu.

W moim przypadku, akurat trafo nawet po rozgrzaniu delikatnie słychać.

Tak się składa, że obecnie mam interkonekty  audioquesta model viper, ale to dość leciwy model. Spróbuję przetestować z jakimś z aktualnej oferty. 

Pod jedną z recenzji również przeczytałem komentarz o podobnym przypadku - ,,brumienia''. Wygląda na to, że CM II jest ,,wrażliwy'' na resztę toru i pewnie w zależności od dobranych komponentów problem występuje, bądź nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Jestem w posiadaniu Rogue Audio Sphinx V2 znalazł się u mnie dość przypadkowo i niespodziewanie podczas poszukiwania wzmacniacza do B&W CM6 S2. Gram na nim od przeszło czterech lat i jestem z niego zadowolony .

Moje pytanie ,czy te cztery lata to nie jest już czas aby pomyśleć o zmianie lamp ?.

Na jakie lampki się zdecydować ,które by mogły wnieść trochę świeżości do mojego systemu ?.

Ewentualnie gdzie się w nie zaopatrzyć.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w tym wzmacniaczu siedzą lampy JJ. Te zaś uznawane są powszechnie za jedne z najgorszych na rynku. Mają jeden atut - cenę. Wymiana ich na jakiekolwiek markowe na pewno przyniesie ogromną korzyść. Na pewno nie obawiałbym się zaś zużycia lamp po 4 latach grania. Takie lampy należą do długowiecznych . Co do zakupu, skontaktuj się ze sklepem hornet9.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.