Skocz do zawartości
IGNORED

Duże monitory lub małe podłogówki do 18 metrów - do 2000 tys zł ( Nowe lub używane )


Marcin1989

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No właśnie od dawna o nich myślę . Nie wiem która konstrukcja jest najświeższa , ceny oscylują wokół budżetu ale mam nadzieje że jakiś rabat u Pana Bogdana się uzyska aby się zamknąć w budżecie. Z tego co czytałem zorientowany jesteś w temacie. Który model atakować - S2 , FX2 , EX2 II ?

 

Na chwile obecną mam dwóch rywali Pylon Diamond Monitor vs BMN EX2 II

 

Nie będe ukrywał że jestem delikatnie "fanboyem" seas i scan speaka więc produkty BMN by mi pasowały. W dużym pokoju mam Diamondy 28 + Fezz Audio Titania i w małym pokoju chciałbym chociaż namiastkę tego brzmienia.

 

Nie wiem czy coś urwiesz na cenie BMN. Raczej wątpię, ale musiałbyś gadać z Bogdanem. Jego marze są sporo mniejsze niż u innych producentów. Zazwyczaj nie ma z czego urwać. Wracając do kolumn, to niestety znam tylko serię S i słuchałem u kumpla Ex z tego co pamiętam. Miałem ostatnio prototyp najnowszej konstrukcji, ale to już inny przedział cenowy. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie poprostu wypożyczenie. Mimo że BMNy maja chyba najlepszy stosunek ceny do uzytych materiałów to nie koniecznie muszą przypaść do gustu.

Wracam do słuchania nowej płytki Lady Pank LP1 :)

Świetna dynamika. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze bardziej trafny byłby temat :

 

Ładne białe głośniki do 18 metrów

 

Rozumiem że jak człowiek nie kupi zachwalanych przez ciebie JBL to od razu drwiny ? Nie , nie szukam białych głośników tylko w kolorze naturalnego drewna. Wygląd ma duże znaczenie dla mnie , szczególnie jakość użytych materiałów. A te JBL wyglądają jak lekko okrojone Altusy. Jakie jeszcze potrzebuje argumenty ?

 

Pochyliłem się wczoraj nad tymi JBL Ti1000 na zagranicznych forach. Owszem polecają ale jednoznacznie piszą że głośniki ma lejący się bas i są trudne w ustawieniu. Potrzebują bardzo dużo do oddychania a ja niestety nie mogę im dać prawie metra od tyłu i po bokach.

 

Co do BMN , w przyszłym weekend jestem umówiony. Nic więcej na rynku opartego na Seas i Scan Speaka niestety nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Sorki

Wygląd tez ma znaczenie, a Ti 1000 nie są najpiękniejsze ( ale miałem kilka monitorów które kosztowały 8-10 tys pln używane i to ten sam poziom ) ale przecież Cię nie zmuszę

Natomiast w cenie ok.2k w naturalnym drewnie i na głośnikach Scan-Speaka są np Avance Signature

 

Żeby była jasność nie sprzedaje żadnych Ti 1000 ( miałem je jednak dwa razy , raz kupiłem za 1500 pln ) i jest sporo lepszych kolumn , ale w swojej kategori cenowej nie maja konkurencji ( choć to oczywiście kwestia gustu ) a w ostatnich 20 latach miałem/ przesłuchałem tego kilkadziesiąt par

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko o w miarę świeże konstrukcje max 6-8 lat.

 

Twój wybór , ale nie sadze żeby jakikolwiek w miarę świeże konstrukcje w cenie 2-3K zagrały lepiej od Ti 1000

Miałem Totem Mani2 , które są produkowane bez zmian właściwie do dziś , cena nowych to ok. 5000 euro ( w PL chyba nie ma dystrybutora ) za używane u nas trzeba dac 7-8 tys pln, do tego żadna lampa ich nie wysteruje

Myślisz ze zagrały lepiej od Ti 1000 ?

Otóż nie

Nie słuchałem tych Pylonów ale w życiu nie uwierzę ze to poziom Totema czy JBL

 

Ti1000 są wymagające wobec sprzętu no i nie każdemu takie granie będzie odpowiadać trochę akcentujace skraje pasma i ostre szczegółowe przy nieodpowiedniej elektronice. I efekty przestrzenne jakieś wybrakowane.

 

W każdym razie w tej cenie jak ma być na prawdę dobrze to tylko samemu zrobić albo coś 20+ lat używane po odsłuchu. W przeciwnym wypadku będzie to tylko wybrakowany dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ti1000 są wymagające wobec sprzętu no i nie każdemu takie granie będzie odpowiadać trochę akcentujace skraje pasma i ostre szczegółowe przy nieodpowiedniej elektronice. I efekty przestrzenne jakieś wybrakowane.

 

Tu się zgodzę , maja swoje wady - średnica jest trochę wycofana , a góra z nieodpowiednia zwłaszcza tranzystorowa elektronika może zakłuc

Największa zaleta jest bas niespotykany w tych gabarytach i cenie , i nie jest lejący się

Jednak nie widzę nowych kolumn w tej cenie grających na tym poziomie

 

 

W każdym razie w tej cenie jak ma być na prawdę dobrze to tylko samemu zrobić albo coś 20+ lat używane po odsłuchu. W przeciwnym wypadku będzie to tylko wybrakowany dźwięk.

 

Dlatego tez jestem zwolennikiem starszych ale uznanych konstrukcji gdyż w tej samie cenie co nowe oferują lepsze brzmienie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem (przepraszam wszystkich) jakie konkretnie modele kolumn nie są wymagające odnośnie elektroniki.

Wcześniej czy później pada takie stwierdzenie o każdej kolumnie na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ti 1000 są wymagające także wobec akustyki na niskich częstotliwościach - musi być jak najlepsza akustyka pomieszczenia do przetwarzania głębokich i bardzo mocnych basów :)

 

W nie najlepszych akustycznie pomieszczeniach (pod wzg. basu) może być problem z okiełznaniem LF.

 

Najlepiej grały w Bi-Amp'ie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

One w całym swym zakresie mają najlepszą górę pasma, detaliczną, dźwięczną, świetlistą, otwartą i klarowną.

 

Przy ustawieniu po przekątnej pomieszczenia przestrzenne efekty. Jak i wzdłuż przy dobrej akustyce.

 

W Bi-Wire lepiej niż w Single-wire. Wysokie (050 Ti) - srebrne taśmy Albedo. Mid-woofer (706G) - srebrne Audio Note multi-strand.

 

miałem kilka monitorów które kosztowały 8-10 tys pln używane i to ten sam poziom

 

Owszem wykonie pancerne. Jak myślisz Marcin1989 trzymał je w dłoniach? ;) Robił oględziny wnętrza.

 

Ti 1000 ( miałem je jednak dwa razy , raz kupiłem za 1500 pln )

 

Drugi raz kupiłeś je jak zobaczyłeś okazję za 1500 zł. A pierwszy raz za ile? Może ode mnie je miałeś za pierwszym razem :)

 

Dawno temu zapłaciłem za nie prawie 3000 zł. Później na giełdzie wystawiłem i się sprzedały. Handlarze potrafili dzwonić - tacy co szukali aby coś sobie kupić okazyjnie za pół darmo i sprzedać dwa razy drożej. Nie były dla handlarzy z lodzi :D dzwoniących z kilku numerów i piszących z kilku e-mail'i typu ania, asia, gosia itp.

 

bas niespotykany w tych gabarytach i cenie

 

Z jaką elektroniką/wzmocnieniem miałeś najlepszy bas? i górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ti1000 są wymagające wobec sprzętu no i nie każdemu takie granie będzie odpowiadać trochę akcentujace skraje pasma i ostre szczegółowe przy nieodpowiedniej elektronice. I efekty przestrzenne jakieś wybrakowane.

 

Tu się zgodzę , maja swoje wady - średnica jest trochę wycofana , a góra z nieodpowiednia zwłaszcza tranzystorowa elektronika może zakłuc

Największa zaleta jest bas niespotykany w tych gabarytach i cenie , i nie jest lejący się

Jednak nie widzę nowych kolumn w tej cenie grających na tym poziomie

 

 

W każdym razie w tej cenie jak ma być na prawdę dobrze to tylko samemu zrobić albo coś 20+ lat używane po odsłuchu. W przeciwnym wypadku będzie to tylko wybrakowany dźwięk.

 

Dlatego tez jestem zwolennikiem starszych ale uznanych konstrukcji gdyż w tej samie cenie co nowe oferują lepsze brzmienie

 

Starsze uznane konstrukcje i doceniane do dziś na dodatek cenionych firm jeśli będą dbane czyli używane z głową to zaoferują DUŻO więcej niż nowe zabawki robione masowo dla pieniędzy i dla ludzi którzy z muzyka wspólnego nic nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ti1000 są wymagające wobec sprzętu

 

I dlatego mógłby mięć problem z wysterowaniem - szczególnie LF. Po 1 m lub więcej od tylnych ścian - też by musiał im zapewnić.

 

Oo Wasze (od morawka, antymalkontent, darko) opinie są :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Darko tym co tam napisał (w opinii), napędzał je w Bi-Ampingu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bezpieczniejszym wyborem (pod wzgl. ustawienia i akustyki pomieszczenia) byłyby nowsze, inaczej zestrojone i w innej obudowie Ti2K :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z oryginalnymi/firmowymi standami - ile takie kosztują?

d.jpg

m.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje pierwsze Ti 1000 kupiłem jakieś 10 lat temu a może nawet więcej

Ile dałem już dokładnie nie pamietam , ale chyba 2500 albo 2700 , sprzedający przywiózł mi je do domu i dorzucił solidne metalowe standy

Grało to u mnie wtedy z Sansui AU-X1 a później z lampami ( i w tym przypadku podobało mi się bardziej ) Push-Pullem Cayin na KT88 i monoblokami PhaSt SE na diabelkach. Bas był może trochę lepszy z Sansui ale cała reszta z lamp.

Druga para ( jak zobaczyłem za 1500 to nie mogłem się powstrzymać ) grała u mnie z zestawem Audio Research ( tranzystorowa końcówka D-100b + pre lampowe SP6a ) i było super, ale jak zmieniłem na 11 wat Cary SE na 300b, to straciłem trochę na basie ale średnica i góra była najwyższej próby

Fajnie sprawdził się tez ( koledzy przywieźli na odsłuchy ) Accuphase e-350 a zwłaszcza hybryda BAT VK-300x ( było wysterowanie basu a lampka doslodzila górę )

U znajomego na odsłuchach ( były tam tez Ti 2000) podłączyliśmy je do Krella KSA-150+ pre lampowe DIY

I w sumie uważam ze najlepsze wzmocnienie do nich to mocna tranzystorowa końcówka + lampowe pre

Myśle ze sam sprzęt towarzyszący , który tu wymieniłem powinien dac sporo do myślenia jakiej klasy są to kolumny ( zwłaszcza w tej cenie )

 

Sovereign

Widzę ze trochę przejęliśmy wątek

Ale jestem fanem JBL( Ty chyba z tego co widzę tez )

Miałem jeszcze :

L16 ( do dziś grają u brata )

L100

Ti 5000

250Ti

Ale słuchałem po znajomych tez kilku modeli monitorów z tzw. "Niebieskiej serii"

 

Trudno mi je porównać do bardzo popularnych na forum Pylonów , gdyż nigdy ich nie słuchałem ( nigdy tez nie były w kręgu moich zainteresowań )

Ale....,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.