Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem założyć wątek dotyczący tylko i wyłącznie konstrukcjom tworzonym przez Pana Grzegorza ze Studia 16 Hertz,

osoby posiadające takie konstrukcje, mogłyby podzielić się swoimi wrażeniami,

pozdrawiam i zapraszam

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam już drugą konstrukcję ze stajni studia16hz.

Najpierw miałem Mimo z których ogólnie byłem bardzo zadowolony ale ostatnio przesiadłem się na Minas Annor które dają większy bas rozmach i wolumen głośności.

 

Graja w zestawie Denon pma 1500AE + Nagrywarka DVD Sony rdr-hx750 z dyskiem 160gb

+ DAC(by mcgyver)crystal+stopień analogowy lampy.

 

Wiem że teraz warto by się rozejrzeć za lepszym wzmacniaczem może ktoś ma jakieś doświadczenia z doborem wzmacniacza do Minasów?

Ogólnie wiem, że potrzebują one wzmaka jasnego z mocną wyraźną górą , naturalną średnicą i mocnym dobrze kontrolowanym basem.

post-18751-100004769 1233845496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam kolumny Minas Anor Premium. Grają u mnie z Yamahą AX-900 i jestem bardzo

zadowolony.

Podłączałem je pod Sony 730 i 830 ES . Według mnie lepiej grają z wyżej wymienioną Yamahą.

 

Za jakiś czas , jak dobrze pójdzie ,będę miał okazję sprawdzić je na „starych , ale jarych”

monoblokach Marantza M-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pokój mam 17m2 i w tym samym użytkowałem Mimo jak i teraz Minas Anor (identyczne ustawienie).

Różnice są przede wszystkim w ilości basu tego brakowało mi w mimo.

Nie można jednak tego niedoboru generalizować gdyż tu ogromne znaczenie ma akustyka pokoju.

Gdy byłem na odsłuchach w studio 16hz kiedy je kupowałem byłem wręcz pod wrażeniem ogromu basu z tak relatywnie małych kolumn (tylko jeden niewielki wofer).

W mojej akustyce niestety trochę mi go brakowało.

Obecnie Minas Anor bas mają fantastyczny wręcz spektakularny jednak warunkiem jest odsunięcie ich od tylnej ściany jeżeli mają być wciśnięte w ścianę to lepsza będzie mniejsza konstrukcja.

Zmieniła się także skala dźwięku gdy rozkręci się minasy trochę głośniej można się naprawdę poczuć jak na prawdziwym koncercie a perkusja i gitara basowa wgniatają w kanapę.

Taka skala i poziom głośności były dla mimo nieosiągalne.

Poprawiła sie także stereofonia oraz efekt wypełnienia pokoju dźwiękiem.

Ma się wrażenie że w muzyce jest więcej przestrzeni i powietrza .

Bieżę się to pewnie z tego iż w większej konstrukcji jaką są Minas można uzyskać większy kontrast między dźwiękiem najcichszym a najgłośniejszym.

Kiedyś wydawało mi się że Mimo od Minasów będą się różniły jedynie dostępnością większego poziomu głośności bo jedyna różnica to jeden przetwornik więcej ale w rzeczywistości przepaść jest ogromna co najmniej klasy.

Teraz muszę tylko zainwestować w godny dla nich wzmacniacz.

A tak przy okazji nie wiem czy wiesz ale w Dali Helicon 400 za 18 tysięcy są te same przetworniki co w naszych konstrukcjach (vifa xt).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Z racji znajomosci osobistych z kolega McGyverem i wielu wspolnych odsluchow posiadam w sumie dwa rozne modele kolumn robionych pod szyldem Regis Audio i Studio 16 Hertz. Adama poznalem koncem 2005 roku kiedy po raz pierwszy zorganizowalem masowy odsluch w Krakowie. Wtedy przyjechala ze Slaska cala gwardia z tdrozdem (przyjezdza do nas wciaz) opteronem i deTomem wlacznie. Gdzies na poczatku 2006 roku Adam zaprosil mnie do siebie. Wtedy pojechalem z malibu. Artur przekonal sie do Minas Anor na Vifie XT a ja zamowilem wersje na M 18 WH. Do dzisiejszego dnia Minasy graja w 25m2 w systemie mojej bylej kobiety ze wzmacniaczem Luxman L 530 jako koncowka mocy i topowym Akai CD 79. U mnie za to zadomowily sie monitory robione osobiscie przez Adama na zamowienie (jako ze pokoj mam niewielki) pod miekko grajacy wzmak. Na gorze jest Vifa D 19AD a na dole oryginalny brytyjski Mission. Niestety w obecnym systemie sa one najgorszym elementem toru choc pamietam ile cieplych slow powiedzial o nich Koobal kiedy byly jeszcze w fazie produkcji i mial okazje ich sluchac u Adama. Teraz czeka je upgrade lub zamiana na cos nowego. Oczywiscie takze ze stajni Studio 16 Hertz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Ja też jestem użytkownikiem Minas Anorów. U mnie grają z lampką na KT88 (Music Angel). Potwierdzam wcześniejsze wnioski kolegów : w pomieszczeniach większych niż 25m2,MINASy sprawują się lepiej niż MIMO. Pozdrowienia dla userów ST16Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie dobrze się zgrywają z tym lampowcem z którym był odsłuch w Chillout Studio z mojego linku.

Podejrzewam że dobrze by zagrały z najnowszą wersją Amplifona WT40, ale tylko podejrzewam, nie słuchałem. Słuchałem natomiast z WT30 II i mi się podobało, Zawi ma taki zestaw.

Ja sam dość długo grałem Minasami na ukraińskich monoblokach PhaSt na EL34, grało bardzo dobrze.

Przez jakiś czas używałem też wzmacniacza World Audio Design KaT88 (na KT88) i Music Angela XD800mkIII (też na KT88).

Minasy nie są specjalnie wybredne, i choć doskonale pokazywały indywidualny charakter każdego z wyżej wymienionych wzmacniaczy, to z żadnym z nich się nie "pogryzły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zapomniałem jak zwykle napisać, model Xentia...długo sie zastanawiałem nad ich wyborem bo konkurent Minas Anor jak zagrał z WT40 to sie omal nie rozpłakałem ze szczescia, ale decydujący wpływ miała wielkość m2 pietra w mieszkaniu...także Minasy skrzydła otworzyły by tylko w polowie...a Xentia otwiera je na moje szczęscie w całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo pisać...?? dynamika dzięki WT40, szczegółowość dzięki CA C640v2, średnica ładnie przedstawiona troszkę bardziej wypuszczona do przodu, bas niski, mięsisty, kontrolowany, góra szczegółowa, zero natarczywości...można słuchać trąbki, fortepianu godzinami...wszystkie przeszkadzajki ładnie wyeksponowane, nic do czego można by się było przyczepić, dokładnie tak jak jest w opiniach na tym forum innych modeli 16Hertz. Wykonanie 1-sza klasa, dobór okleiny i słojów drewna - perfekcyjny. Głośniki duże nie są, ale przez układ głośników idealnie oddają brzmienie i bardzo łatwo je ustawić. Do mojego pomieszczenia idealne, nie wierzyłem, że uda mi się coś znaleźć co tak pięknie oddającego dźwięk jak Xentie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.