Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2023 o 11:40, DJ LUCAS napisał:

Panowie,

Sprzedam Arcady 2.5 w wersji Signature kolor czarny. Kolumny kupione w 11.2022 r. 

Po więcej informacji zapraszam na priv.

Pozdrawiam

Ł

Będzie ciężko będzie sprzedać. Kumpel jak sprzedawał swoje za bardzo małą kasę w porównaniu do tego co za nie dał. To miał telefony na zasadzie daje 3000 i biorę ale bez negocjacji bo opinie o kolumnach  studio 16 herców są takie Jakie są i kropka a biorę je tylko z ciekawości 😂 kolega powiedział że jak dalej tak będzie to zostawi je sobie do grania w pracowni arhitektonicznej jako tło w pracy bo nikt tego nie chciał kupić albo dawali jakieś marne ochłapy. Nie dziwota że ciężko je sprzedać bo jak za swoją cenę grają słabo i to tyczy się wszystkich kolumn studia16 herców. Dlatego lepiej się zastanowić zanim się w coś takiego pójdzie jak mała firma z małym doświadczeniem 😳

Porównywaliśmy te kolumny u mnie i u kolegi i u jeszcze jednego kolegi z różnymi innymi kolumnami jak na przykład JBL czy wharfedail albo xavian i zawsze grały gorzej od wyżej wymienionych .Pzdr

Edytowane przez fanatyk muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fanatyk muzyki napisał:

Porównywaliśmy te kolumny u mnie i u kolegi i u jeszcze jednego kolegi z różnymi innymi kolumnami jak na przykład JBL czy wharfedail albo xavian i zawsze grały gorzej od wyżej wymienionych .Pzdr

A świstak siedzi i zawija sreberka😁.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanatyk muzyki napisał:

Będzie ciężko będzie sprzedać. Kumpel jak sprzedawał swoje za bardzo małą kasę w porównaniu do tego co za nie dał. To miał telefony na zasadzie daje 3000 i biorę ale bez negocjacji bo opinie o kolumnach  studio 16 herców są takie Jakie są i kropka a biorę je tylko z ciekawości 😂 kolega powiedział że jak dalej tak będzie to zostawi je sobie do grania w pracowni arhitektonicznej jako tło w pracy bo nikt tego nie chciał kupić albo dawali jakieś marne ochłapy. Nie dziwota że ciężko je sprzedać bo jak za swoją cenę grają słabo i to tyczy się wszystkich kolumn studia16 herców. Dlatego lepiej się zastanowić zanim się w coś takiego pójdzie jak mała firma z małym doświadczeniem 😳

Porównywaliśmy te kolumny u mnie i u kolegi i u jeszcze jednego kolegi z różnymi innymi kolumnami jak na przykład JBL czy wharfedail albo xavian i zawsze grały gorzej od wyżej wymienionych .Pzdr

Jeden z najlepszych systemów jakie w życiu słyszałem był na tych kolumnach ale psiocz dalej 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fanatyk muzyki napisał:

Będzie ciężko będzie sprzedać. Kumpel jak sprzedawał swoje za bardzo małą kasę w porównaniu do tego co za nie dał. To miał telefony na zasadzie daje 3000 i biorę ale bez negocjacji bo opinie o kolumnach  studio 16 herców są takie Jakie są i kropka a biorę je tylko z ciekawości 😂 kolega powiedział że jak dalej tak będzie to zostawi je sobie do grania w pracowni arhitektonicznej jako tło w pracy bo nikt tego nie chciał kupić albo dawali jakieś marne ochłapy. Nie dziwota że ciężko je sprzedać bo jak za swoją cenę grają słabo i to tyczy się wszystkich kolumn studia16 herców. Dlatego lepiej się zastanowić zanim się w coś takiego pójdzie jak mała firma z małym doświadczeniem 😳

Porównywaliśmy te kolumny u mnie i u kolegi i u jeszcze jednego kolegi z różnymi innymi kolumnami jak na przykład JBL czy wharfedail albo xavian i zawsze grały gorzej od wyżej wymienionych .Pzdr

Dziwne to co piszesz. Porównywałem je bezpośrednio z wychwalanymi tutaj Dynaudio Contour 30 i Dynki zagrały gorzej według mnie i Grzegorza.  Więc to nie są słabe / złe konstrukcje i jeżeli ktoś tak twierdzi to zapewne ich nie słyszał.  Natomiast jeżeli ktoś proponuje 3 tyś hmmh to chyba z taką osobą nie ma o czym rozmawiać. Mam kolegę co miał do sprzedania kable Cardas'a o wartości ponad 20 tys. Ktoś zadzwonił i zaproponował 1500 za wszystko 🙂

Studio 16 Hz to nie firma krzak i jest od dłuższego czasu na rynku. 

Jbl tak miałem HDI 3800 przed Arcadami to coś znaczy. Wharfdale hmmhmh kiedyś słyszałem i nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia - muły i Xavian to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Dziwne to co piszesz. Porównywałem je bezpośrednio z wychwalanymi tutaj Dynaudio Contour 30 i Dynki zagrały gorzej według mnie i Grzegorza.  Więc to nie są słabe / złe konstrukcje i jeżeli ktoś tak twierdzi to zapewne ich nie słyszał.  Natomiast jeżeli ktoś proponuje 3 tyś hmmh to chyba z taką osobą nie ma o czym rozmawiać. Mam kolegę co miał do sprzedania kable Cardas'a o wartości ponad 20 tys. Ktoś zadzwonił i zaproponował 1500 za wszystko 🙂

Studio 16 Hz to nie firma krzak i jest od dłuższego czasu na rynku. 

Jbl tak miałem HDI 3800 przed Arcadami to coś znaczy. Wharfdale hmmhmh kiedyś słyszałem i nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia - muły i Xavian to samo. 

Czemu dziwne. Gdyby były dobre to byś ty i inni się ich nie pozbywali i pardom że napisałem prawde bo wiem że chcesz je sprzedać .Nie bierz tego do siebie ale kolumny s16 hertz grają jak przeciętne hi fi nawet te najdroższe ich modele co sprawdziliśmy w naszym gronie. Jak to możliwe że czeskie xaviany za dwa  razy mniejszą kase pokazały większą klase i słuchało się tego z wielką przyjemnością. Jak z polskich to bmn fajnie gra 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Dziwne to co piszesz. Porównywałem je bezpośrednio z wychwalanymi tutaj Dynaudio Contour 30 i Dynki zagrały gorzej według mnie i Grzegorza.  Więc to nie są słabe / złe konstrukcje i jeżeli ktoś tak twierdzi to zapewne ich nie słyszał.  Natomiast jeżeli ktoś proponuje 3 tyś hmmh to chyba z taką osobą nie ma o czym rozmawiać. Mam kolegę co miał do sprzedania kable Cardas'a o wartości ponad 20 tys. Ktoś zadzwonił i zaproponował 1500 za wszystko 🙂

Studio 16 Hz to nie firma krzak i jest od dłuższego czasu na rynku. 

Jbl tak miałem HDI 3800 przed Arcadami to coś znaczy. Wharfdale hmmhmh kiedyś słyszałem i nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia - muły i Xavian to samo. 

Contour i arcada to dwa zupełne inne pomysły na brzmienie. Miałem arcady, teraz mam contour 30. Dla mnie lepsze, bardziej muzykane sa dynki choć grają zupelnie inaczej.

S16hz - szybko, konturowy bas, jaśniejsze i chlodniejsze granie. Średnica lekko wypchnieta przed szereg.

Dynki- wolniejsze, bas nizej schodzi, jest potęga brzmienia , jest miekki i mniej kontrolowany. Średnica ciepła, barwna, góra barwna , muzykana, dzwieczna, słychać smaczki. Całość mimo pewnych ułomności daje frajdę ze słuchania muzyki, jest flow.

I oczywiście każde kolumny mogą wymagać innego wzmaka/źródła żeby z nich wycisnąć 100%

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

Czemu dziwne. Gdyby były dobre to byś ty i inni się ich nie pozbywali i pardom że napisałem prawde bo wiem że chcesz je sprzedać .Nie bierz tego do siebie ale kolumny s16 hertz grają jak przeciętne hi fi nawet te najdroższe ich modele co sprawdziliśmy w naszym gronie. Jak to możliwe że czeskie xaviany za dwa  razy mniejszą kase pokazały większą klase i słuchało się tego z wielką przyjemnością. Jak z polskich to bmn fajnie gra 🙃 

Owszem chcę je sprzedać - jak widać w ogłoszeniach.

Zastanowiłeś się dlaczego ? Może wcale nie chodzi o to jak grają ( w Twoim przekonaniu źle), może warunki lokalowe się zmieniają, może jest chęć zmiany na wyższy model a może chęć spróbowania czegoś innego niekoniecznie na Scan'ach ? 🙂 Więc daj już spokój ze swoimi wywodami bo i tak do niczego to nie prowadzi. 

Kolega Stecko ma swoje zdanie na ten temat bo miał Studio 16 hz Arcada 3.5 teraz ma Dynki Contour 30 i ma porównanie i bardziej podeszły mu Dynaudio. Według mnie lepsze granie jest z Arcad 2.5 - szybkość, zróżnicowany bas, średnica o wiele lepsza niż w Dynkach.

To jest właśnie fajne, że mamy możliwość wyboru pod swoje gusta a mowa co jest lepsze a raczej powinno się powiedzieć inne w sumie chyba nie ma sensu. Albo coś się podoba albo nie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu padły wysokotonówki w moich Canto Grand New Signature. W obu naraz. Nie wiedziałem jakim cudem. Zadzwoniłem do Grzegorza. Trochę trwało, zanim uzgodniliśmy pasujący nam termin. W końcu podjechałem. Myślałem, że zostawię kolumny do naprawy. Jednak nie. Grzegorz powykręcał głośniki i sprawdził - padły kopułki. Mogłem dostać kopułki ze skazą (odbarwienie na kopułce) lub kupić bez skazy. Robociznę miałem gratis, w ramach gwarancji. Wybrałem kopułki ze skazą 😉

Po powrocie do domu żona przyznała się, że głośno słuchała muzyki i jak chciała ściszyć, to wzmacniacz grał coraz głośniej. Zdiagnozowała usterkę wzmacniacza (CA 851A) - ściszanie gałką padło. Teraz operujemy tylko pilotem.

Tak czy siak cieszę się, że Grzegorz naprawił głośniki od ręki a koszt zamknął się w cenie dojazdu.

IMG_0053[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.01.2021 o 10:47, cortes napisał:

Jeżeli chcesz wyższej klasy dźwięk to zdecydowanie upgrade. Natomiast jeżeli jesteś zadowolny z aktualnego dźwięku zostań przy tym co masz a swędzącą kasę wydaj na pliki*, płyty* - *niepotrzebne skreślić.

Przypominam, że jest jeszcze niepisana na www wersja Canto Grand New Reference z Morelem Supreme 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.03.2023 o 12:56, fanatyk muzyki napisał:

Czemu dziwne. Gdyby były dobre to byś ty i inni się ich nie pozbywali i pardom że napisałem prawde bo wiem że chcesz je sprzedać .Nie bierz tego do siebie ale kolumny s16 hertz grają jak przeciętne hi fi nawet te najdroższe ich modele co sprawdziliśmy w naszym gronie. Jak to możliwe że czeskie xaviany za dwa  razy mniejszą kase pokazały większą klase i słuchało się tego z wielką przyjemnością. Jak z polskich to bmn fajnie gra 🙃

Ja tam swoich nie sprzedaję.Zmieniłem ostatnio wzmacniacz na yamahe i jest bajka.Ludzie zazwyczaj sprzedają często bo mają słabą akustykę albo źle zkonfigurowany cały zestaw.Dla mnie zagrały lepiej niż nieco droższe dynaudio.Skoro uważasz dynaudio za przeciętne hifi...

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.03.2023 o 12:56, fanatyk muzyki napisał:

Czemu dziwne. Gdyby były dobre to byś ty i inni się ich nie pozbywali i pardom że napisałem prawde bo wiem że chcesz je sprzedać .Nie bierz tego do siebie ale kolumny s16 hertz grają jak przeciętne hi fi nawet te najdroższe ich modele co sprawdziliśmy w naszym gronie. Jak to możliwe że czeskie xaviany za dwa  razy mniejszą kase pokazały większą klase i słuchało się tego z wielką przyjemnością. Jak z polskich to bmn fajnie gra 🙃 

Większej bzdury nie słyszałem, a siedzę na tym forum lata .... Posiadam na tą chwilę 2 komplety Ariesów Plus i system kina domowego Minas Anor z subwoferem. Poprzednie Minas Anor premium na najlepszych przetwornikach zamieniłem właśnie na Ariesy. Jak ktoś ma ucho gumowe lub jest przygłuchy częściowo, nie ma szans docenić kolumn firmy S16Hertz. Kolumny które miałem i mam obecnie, to brzmienie referencyjne pod każdym względem. Nie mylić z tanimi kolumnami bum cyk bum ... nie ta liga. Jak szukacie kopnięcia w cztery litery, szukajcie gdzie indziej. Bas jest świetny, zwłaszcza w Aries Plus. Dźwięk jest mocno dociążony, cholernie wyrafinowany, to kolumny dla osób wymagających coś dużo więcej niż sklepowy szajs ... Ariesy Plus wymagają asysty b. dobrej, mocnej elektroniki, neutralnej lub grającej po ciepłej stronie. Wymagają dokładnego ustawienia i dbałości o akustykę pomieszczenia. Ustawiałem je ponad miesiąc, akustyka pomieszczenia czasem krzyczała, nie było łatwo, ale efekt wynagradza trud i czas. Minasy już grały na poziomie kolumn za ponad 20 tyś. zł. Ariesy niszczą system, przyznam szczerze zjeździłem z córką, większość salonów audio w południowej części kraju i zawiodłem się okrutnie. Córka jest pianistką, słuch pewnie ma absolutny ... napisze tylko, że to był czas stracony. Pułap zakupowy do 40 tyś. zł. Nawet Triangle w Nautilusie za kwotę systemu opartym na Mcintosh za ponad 150 tyś. zł nie zrobiły na nas dobrego wrażenia. Było ostro, trójwymiarowo, więcej ... najprzyjemniejsze nasze płyty zagrały krzykliwie. Każda wizyta była umówiona, system miał pograć minimum godzinę. Wizyty w salonach audio trwały max 15 minut. Powtarzam czas stracony. 

Jeśli lubicie mocny bas, posiadacie kino domowe np. marki Klipsch, to nie są kolumny dla Was ... zapomnijcie o nich. Degradacji podejścia, odsłuchu nie zmienicie. I nie piszcie więcej bzdur. 

Ludzie zmieniają systemy audio, tak często jak pozwala im ich rozrzutność. Nawet kupując najlepszy samochód, sprzedadzą i kupią coś innego. Czy lepszego trudno powiedzieć. Jedni zmieniają często kobiety, inni samochody, a inni zaś  systemy audio .... więc pisanie bzdur typu "Gdyby były dobre to byś ty i inni się ich nie pozbywali" uważam za niski poziom kultury osobistej osoby lub konkurencji, bo sprzęt jest bardzo dobry. 

Kolumny Aries jakiś czas grały u mnie w komplecie ze wzmacniaczem T+A PA3000HV + Ayon 2s. Jednak to z  Cayin - A-70T mkII i Ayon 2s, pokazały klasę.                                                              Bardzo muzykalne, wyrafinowane  połączenie.

Kompletny zestaw T+A na markowych drogich kablach poszedł w dobre ręce. Pozostały Ariesy w powyższym zestawieniu. Bez żalu. Wszyscy stwierdziliśmy, że T+A to nie ta liga, po prostu ...

20170428_184645.jpg

20170515_225003.jpg

20161224_211232.jpg

P7150249.JPG

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 13:31, Tajitsu napisał:

Serwus, 

Jak to jest z basem , zejściem i rozciągnięciem w Minas Anor iii 2,5R?

szukam kolumn do elektroniki , rocka, jazzu w zasadzie wszystkiego po trochu i potrzebuje faktyczne zejście do 30Hz (im niżej tym lepiej).

oczywiście nie szukam tłustych kolumn z podbitym wyższym basem , ale neutralnych z rozciągniętym pasmem , z dobrą średnicą i aksamitnymi wysokimi . Bez sybilantów , syczenia , zapiaszczenia etc . Ale ten bas musi być słyszalny i dobrze oddany.

Pozdrawiam,

Obawiam się, że potrzebujesz innych kolumn. Aries Plus schodzi bardzo nisko, dźwięk jest szlachetny i dociążony. Ale bas jak kolega wcześniej pisał, pojawia się wtedy kiedy trzeba. Syn ma kino domowe i dla niego bas Aries Plus jest słaby ... ale to młode pokolenie, wychowane na subwoferach w bagażniku i mocnym kinie domowym. Musisz posłuchać, u mnie dobrze ustawione Minasy premium w pokoju bogatym w ustroje akustyczne, dywany etc. Brzmiały ok. Włączałem w wzmacniaczu T+A loudnes i bas był taki jak trzeba. Nie degradując niczego. 

W dniu 21.11.2020 o 20:10, bigosqt napisał:

Raz odtworzyłem kilka plików DSD - to daje jeszcze lepsze efekty.

Będę chciał z ciekawości sprawdzić i porównać jak Minasy mogą grać z jakąś lampą, może Cayina.

Poszukaj lampy Cayin - A-70T mkII, ciekawa konstrukcja która na pewno się polubi z Minasami. Połączenie bardzo muzykalne i chyba najbliższe brzmieniowo lampie. Miałem dużo lamp w odsłuchach, sporo droższych, różnych marek  i tylko ta została. 

Płyty po remasteringu z Japonii też robią robotę. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 13:31, Tajitsu napisał:

Jak to jest z basem , zejściem i rozciągnięciem w Minas Anor iii 2,5R?

szukam kolumn do elektroniki , rocka, jazzu w zasadzie wszystkiego po trochu i potrzebuje faktyczne zejście do 30Hz (im niżej tym lepiej).

oczywiście nie szukam tłustych kolumn z podbitym wyższym basem , ale neutralnych z rozciągniętym pasmem , z dobrą średnicą i aksamitnymi wysokimi . Bez sybilantów , syczenia , zapiaszczenia etc . Ale ten bas musi być słyszalny i dobrze oddany.

Pozdrawiam,

Pierwszy raz pamiętam, słuchałem tych kolumn z wzmacniaczem Krell KAV 300i, dynamika, bas była oszałamiająca, stopy same podskakiwały w rytm muzyki. Podczas 3 odsłuchu, zabrakło mi finezji w dźwięku tego wzmacniacza. Dynamika okrutna, podobno wyższy model Krella gra subtelniej bez utraty basu i energii. Wzmacniacz nie dla mnie, aczkolwiek, każdy szuka swego ... inaczej. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, wolf3 napisał:

to kolumny dla osób wymagających coś dużo więcej

Pięknie napisane. Nic dodać, nic ująć. 

 

2 godziny temu, wolf3 napisał:

Minasy już grały na poziomie kolumn za ponad 20 tyś. zł.

Niezłe osiągnięcie dla kolumny która w cenniku kosztuje 16.000 - 30.000 (w zależności od wersji). 

 

1 godzinę temu, wolf3 napisał:

Poszukaj lampy Cayin - A-70T mkII, ciekawa konstrukcja która na pewno się polubi z Minasami.

Dodaj, że najlepiej tego Twojego z allegro, którego sprzedajesz 🙂 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, freju napisał:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/cayin-a-70t-mkii-i10617122398.html

Zbieg okoliczności przypadek użytkownik Wolf ?

Tak, to moja aukcja, nie było długo kupca, aktualnie gra Ayon 2s z Marantzem SR7008. Powinienem dopisać bez lampy, tu nie da się nic edytować ... niestety budowa rządzi się brutalnymi prawami. Ale lampa wróci ... rowery elektryczne także. W sumie nie czuję, że jej nie ma, tak długo była z nami. Jak zdrowie tylko pozwoli, wróci latem. 

20170823_234235.jpg

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin - A-70T mkII to świetna lampa, posłuchaj a zrozumiesz. Minasy, Ariesy grają podobnie, bardzo muzykalnie. Aczkolwiek jest wiele dobrych kolumn, np. słuchałem pod Warszawą u kolegi z forum systemu opartego na Elektrostatach Martin Logan sl3, Sansui Alpha 607 MOS Limited, Ayon 7S, Pass Aleph 0s. Niesamowite przeżycie ... pokój pusty, bez ustrojów, dywanu, firanek choćby, gołe ściany. Wokale niesamowite, czułeś jakby ktoś śpiewał tylko dla Ciebie, czarował. Nie da się tego opisać słowami. Magia ... taki system sobie na pewno sprawię kiedyś. Ariesy oczywiście zostają, ich dźwięk mi bardzo pasuje, tego szukałem. A nie mam zamiaru wydawać tony szmalu dla trójwymiarowości dźwięku. W sumie była na Minasach i lampie która wcześniej miałem, też CAYIN A-88TMK2  , Grała jednak za ostro, przestrzeń, detale, niuanse świetne. Ale zmęczyła mnie.image.png.79e52315f38fcfedf9f02402ef248b0c.png

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, plastik1989 napisał:
2 godziny temu, wolf3 napisał:

Minasy już grały na poziomie kolumn za ponad 20 tyś. zł.

Niezłe osiągnięcie dla kolumny która w cenniku kosztuje 16.000 - 30.000 (w zależności od wersji)

Kiedy je kupowałem kosztowały w wersji premium, chyba 9 tyś. I powiem Ci, miażdżyły wszystko co grało w salonach audio ... w Nautilusie zaprosili nas do odsłuchu kolumn za 24 tyś. wtedy. Dźwięk jakbyś gruby koc narzucił na głośniki, śmiać mi się wtedy chciało ... sam siebie pytałem, kto to kupuje ? Dziś po przemyśleniach, do audio podchodzę z dystansem, to były kolumny dla starych ludzi, grające w tle, nie męczące, idealne do gramofonu. 

Widzisz kolego, nikt nie każe Ci kupować nowych kolumn, można kupić używki Minasy w idealnym stanie. Zrobić upgrade do wersji premium i cieszyć się dobrym dźwiękiem za kilka tyś. zł.

Minasy w wersji standart, to dobry dźwięk. Stary Marantz za 500zł i nic więcej nie trzeba. 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 23:10, DJ LUCAS napisał:

Dziwne to co piszesz. Porównywałem je bezpośrednio z wychwalanymi tutaj Dynaudio Contour 30 i Dynki zagrały gorzej według mnie i Grzegorza.  Więc to nie są słabe / złe konstrukcje i jeżeli ktoś tak twierdzi to zapewne ich nie słyszał.  Natomiast jeżeli ktoś proponuje 3 tyś hmmh to chyba z taką osobą nie ma o czym rozmawiać. Mam kolegę co miał do sprzedania kable Cardas'a o wartości ponad 20 tys. Ktoś zadzwonił i zaproponował 1500 za wszystko 🙂

Studio 16 Hz to nie firma krzak i jest od dłuższego czasu na rynku. 

Jbl tak miałem HDI 3800 przed Arcadami to coś znaczy. Wharfdale hmmhmh kiedyś słyszałem i nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia - muły i Xavian to samo. 

Nic się nie przejmuj, nigdy nie miałem problemów typu, słabo to gra ... raczej zawsze na odwrót, było zawsze zaciekawienie i opinie posłuchaj jak to gra. Nawet Grzegorz przy płycie Dire Straits Brothers in arms, kręcił głową że ma tą płytę i ona tak dobrze nie zagrała u niego ... inna sprawa płyta po remasteringu za 200zł ... musiała dobrze zabrzmieć 😉 Wiesz co masz i tego się trzymaj. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf3

Pisałeś chyba o mnie. Tak wnoszę z konfiguracji systemu. Musiało to być dawno już. Nie mieszkam tam już i bardzo się cieszę. Czytałem o kolumnach Studio 16 Hz. Miałem przyjemność słyszeć zestaw na kolumnach z tego studia i monoblokach lampowych. 32 lampy mocy na kanał. Zestaw robiony na zamówienie, muszę powiedzieć, że tak grającego zestawu nie słyszałem wcześniej. Wszystko zależy od tego, jakim dysponujemy pomieszczeniem, adaptacją akustyczną i sprzętem. Trzeba pamiętać, że system gra tak, jak najsłabszy jego element. Mam wspomniane Sansui 607 MOS Limited i gra świetnie z SF Lignea, jednak z SF Elipsa już nie. Owszem, gra dobrze, ale inny Sansui napędza je te paczki o niebo lepiej. Z zestawu, jaki poamiętasz, nie mam już Ayona - najsłabszy w zestawie. Mam Esoterica P0s i to inna bajka. Jednak już dawno za źródło wrócił gramofon, Aktualnie Micro Seiki BL 91 z 9" SME lub BL 101L z 12" SME. Do nich dwa trafa Tamura i pre Luxman E03.

Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim .

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janvideo24 napisał:

Pisałeś chyba o mnie. Tak wnoszę z konfiguracji systemu. Musiało to być dawno już. Nie mieszkam tam już i bardzo się cieszę. Czytałem o kolumnach Studio 16 Hz. Miałem przyjemność słyszeć zestaw na kolumnach z tego studia i monoblokach lampowych. 32 lampy mocy na kanał. Zestaw robiony na zamówienie, muszę powiedzieć, że tak grającego zestawu nie słyszałem wcześniej. Wszystko zależy od tego, jakim dysponujemy pomieszczeniem, adaptacją akustyczną i sprzętem. Trzeba pamiętać, że system gra tak, jak najsłabszy jego element. Mam wspomniane Sansui 607 MOS Limited i gra świetnie z SF Lignea, jednak z SF Elipsa już nie. Owszem, gra dobrze, ale inny Sansui napędza je te paczki o niebo lepiej. Z zestawu, jaki poamiętasz, nie mam już Ayona - najsłabszy w zestawie. Mam Esoterica P0s i to inna bajka. Jednak już dawno za źródło wrócił gramofon, Aktualnie Micro Seiki BL 91 z 9" SME lub BL 101L z 12" SME. Do nich dwa trafa Tamura i pre Luxman E03.

Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim .

Jan

Masz gust Janku ... zacny sprzęt u Ciebie teraz gra. Sansui 607 MOS Limited to bardzo ciekawa konstrukcja, wymaga cierpliwości w doborze toru. Będę szukał w przyszłym roku tego modelu, usłyszałem u Ciebie co potrafi i ... nie potrafię tego zapomnieć.  Ta lekkość i muzykalność, przede wszystkim ciepło lampy. Tak go zapamiętałem. Masz świetny gust i rękę w dobieraniu toru ... to co zrobiłeś z tymi starymi kolumnami Martin Logan ls3 to majstersztyk.  Sansui to inny świat doznań, romantyczny przekaz, muzykalność, barwa ... trzeba się jednak napracować by pokazał na co go stać.

Jesteś ciekawym człowiekiem, bardzo miło spędziłem u Ciebie czas, żal było wyjeżdżać ... z jednej strony Twoje opowieści o Azji, bez koloryzowania, ubarwiania. Opowiedziane z pasją podróżnika. Jednocześnie wrzucamy kolejne płyty, lepiej i gorzej nagrane i wszystko brzmi tak jak trzeba, magia cały czas działa ...  zaciekawia i przykuwa uwagę. Ciężko prowadzi się rozmowę w ten sposób. 

Słucham najwięcej muzyki na słuchawkach, Sennheiser HD598 + Musical Fidelity MX-HPA + Ayon 2s. Gra to niesamowicie muzykalnie, można słuchać godzinami. Można lepiej, ale to zestawienie nie męczy. Aczkolwiek będę szukał dodatkowych  słuchawek, być może coś  z Audeze. 

Muzykalność to coś o czym zapominamy w pogoni za lepszym, gdybym mógł cofnąć czas, pozostałbym przy starym Maranzie, korektorze, Dac-u i Radmorach Ls 30. Po przygotowaniu pomieszczenia pod nowe kolumny Minas Anor Premium, system grał muzykalnie, tak inaczej niż zazwyczaj, siedzieliśmy z synem do 2 w nocy aż w końcu żona nas przegoniła ... 😉 Tak jak piszesz Janku, akustyka pomieszczenia to pierwsza czynność którą powinniśmy zrobić 😉 

Wybaczcie romantyk ze mnie wyłazi w tym klubie 😉

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i spełnienia wszystkich naszych audiofilskich marzeń.

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z miłe słowa. 

Fakt, 607 MOS Limited to klasa sama w sobie z ciepłem lamy, które nadają Mos-y. Niestety Toshiby jakie w tym wzmacniaczu zastosowano, już nie są produkowane i naprawa bardzo problematyczna. Ja mam teraz Sansui AU-07 i to jest bajka w graniu. Muzykalność bez ograniczeń przy bardzo dużej szczegółowości. Teraz mam drewniany dom i akustyka w nim jest dobra. Zawsze można zrobić wyprawę pod granicę z Ukrainą, rakiety tu czasem latają jak ostatnio, ale bezpiecznie jest. No i powietrze zdrowe.

Ostatnio wpadłem na SACD Polskiego zespołu - Klan , mam to na winylu a tu jest też dodana ,,czwórka,, z singla. Świetna realizaja i remastering. Polecam. Sprawiłem też sobie na winylu płytę Eva Cassidy Acoustic, jak ktoś lubi kobiece głosy, to genialne wydanie. 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2023 o 15:10, janvideo24 napisał:

Sprawiłem też sobie na winylu płytę Eva Cassidy Acoustic, jak ktoś lubi kobiece głosy, to genialne wydanie.

Pamiętam Janku jej płytę u Ciebie na Twoim systemie ... oczarowała mnie, musiałem zaraz kupić do kolekcji 😉  Pozbyłeś sie elektrostatów Martin Logan ls3 ? Jeśli tak, co w zamian gra u Ciebie ? Czy jest lepiej, te elektrostaty grały magicznie ... ogromne, prawdziwe wokale, czułem się przyznam jak na kameralnym koncercie, siedząc jedyny w pierwszym rzędzie, ciarki przechodziły czując, iż Eva Cassidy śpiewa tylko dla Ciebie ... 

607 MOS Limited to magia i ciepło. Ten wzmacniacz potrafi oczarować słuchacza, inne granie, po słodkiej, cukierkowej stronie mocy ... czy faktycznie te Toshiby są nie do dostania ? 

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn, mam nadal elektrostaty. Jednak jako nr.1 w systemie są Sonus Faber Elipsa. Mam jeszcze do lampy w małym pokoju SF Lignea . Odnośnie tranzystorów, jak szukać to można znaleźć, ale są to podróby. Masa chińskiego szmelcu. Czasem na części można kupić jakiś sprzęt z nimi, ale mnie się nie udało już dawno. Teraz to szukam tylko muzyki jaką lubię. Kolumny Studio 16Hz słyszałem u mojego kolegi z okolic Skierniewic. Nie miałem daleko to wpadałem. Bas z jego zestawu był niesamowity, Reszta też była świetna. Jednak nie weszły by do mojego domku. Jak trafi ci się posłuchać Sansui AU-07 nie będziesz szukał MOS limited.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.03.2023 o 12:56, fanatyk muzyki napisał:

Czemu dziwne. Gdyby były dobre to byś ty i inni się ich nie pozbywali i pardom że napisałem prawde bo wiem że chcesz je sprzedać .Nie bierz tego do siebie ale kolumny s16 hertz grają jak przeciętne hi fi nawet te najdroższe ich modele co sprawdziliśmy w naszym gronie. Jak to możliwe że czeskie xaviany za dwa  razy mniejszą kase pokazały większą klase i słuchało się tego z wielką przyjemnością. Jak z polskich to bmn fajnie gra 🙃 

dokładnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.