Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, S0nic napisał:

Czyli do arcad 3,5 lepszy bedzie mocny tranzystor?

Paweł (Silver): już wiesz który wzmak dobrze zagra z Twoimi paczkami ?

Wiedziałem już to wcześniej ?  Set42 piękny, ale to też już kawal kloca. Jak się ma mały pokój i nie tylko pod audio to ma też znaczenie. I kasa oczywiście już spora. Może kiedyś. 

Dlatego ja właśnie nawet nie posłuchałem finalnie Arcady 3,5 bo domyślałem się , że są trudniejsze do wysterowania. Grzegorz też mi to potwierdził , że nie ma sensu w moim przypadku pchać się w 3,5. Pewnie z lampą też zagrają , ale musiałaby być mocna/wydajna , a te są już drogie. 

2 godziny temu, konradwo napisał:

przełączając się na A70T

W sumie szkoda , że nie ma ich już w bieżącej ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Silver_85 napisał:

W sumie szkoda , że nie ma ich już w bieżącej ofercie. 

To masz u mnie dużo lepszego CS88A ? Wpadasz, słuchasz, porównujesz z SET'em42 dziwisz się co robi z Arcadami 2,5 ten CS88A i wychodzisz z nowym wzmacniaczem ? W dodatku dokładasz parę NOSów Sylvanii i masz nowe, dynamiczne a zarazem mega przestrzenne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
9 minut temu, MrSalieri napisał:

Bardzo dobry pomysł. 

To kup ?

Pewnie uzyskasz większy progres niż tuningując swojego. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

dużo lepszego CS88A ?

Tu bym polemizował ?
Ale to inaczej brzmiące wzmaki i zależy co komu bardziej podejdzie. Mi bardziej siadł charakter A70tki, w końcowym rozrachunku i tak sporo można namieszać lampami czy resztą toru.

Na pewno i 70tka i 88ka napędzą i 2.5 i 3.5 z powodzeniem ?

Tu zaś zgoda, że niektóre lampy nie dadzą rady z 3.5 a dobrze zagrają z 2.5 i dla wielu Arcady 2.5 będą lepsze, zwłaszcza jeśli ktoś ma względnie nie za duży pokój. To nadal kawał świetnej kolumny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, azis_light napisał:

Do arcad 3,5 niestety ale potrzeba duuuuzo więcej niż to co wyżej wymieniłeś. Miałem krella kav500i i niestety to o wiele za mało żeby usłyszeć choćby 50 % tego co potrafią te kolumny, o cayinie nie wspominając

Same waty na papierze to nie wszystko

Wydajność prądowa plus neutralność w poszczególnych zakresach  i dopiero się pięknie odwdzięczą

Na pewno im lepszy wzmak tym lepiej i tu praktycznie nie ma końca, można sobie tak iść do WM300 a pewnie i jeszcze da się lepiej, lecz w kwestii napędzenia i uzyskania basu bez buły wystarczy nawet A70 z powodzeniem, a mocnych tranzystorach nie wspominając.
Z każdymi kolumnami lepszy piec wyciśnie zawsze coś jeszcze ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza paczka:

20200124_193805.thumb.jpg.5d81abd5f6c49a04424776ca69a00dc7.jpg

Na Arcadach płyty brzmią wybornie. Dźwiękowy miód na uszy. Bodźcem zakupowym okazał się oglądany ostatnimi czasy koncert na tvp. kultura.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cortes napisał:

Dzisiejsza paczka:

20200124_193805.thumb.jpg.5d81abd5f6c49a04424776ca69a00dc7.jpg

Na Arcadach płyty brzmią wybornie. Dźwiękowy miód na uszy. Bodźcem zakupowym okazał się oglądany ostatnimi czasy koncert na tvp. kultura.

Muszę Cię w końcu nawiedzić i posłuchać jak Twój zestaw gra po zmianach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

To masz u mnie dużo lepszego CS88A ? Wpadasz, słuchasz, porównujesz z SET'em42 dziwisz się co robi z Arcadami 2,5 ten CS88A i wychodzisz z nowym wzmacniaczem ? W dodatku dokładasz parę NOSów Sylvanii i masz nowe, dynamiczne a zarazem mega przestrzenne granie.

Dzięki za zaproszenie. Chętnie w wolnej chwili skorzystam. CS88A pewnie fajny , ale mam w szufladzie kilka par nosów ecc83 i ecc82 i trochę szkoda żeby się marnowały. Temat do przemyślenia. 

5 godzin temu, konradwo napisał:

Tu bym polemizował ?
Ale to inaczej brzmiące wzmaki i zależy co komu bardziej podejdzie. Mi bardziej siadł charakter A70tki, w końcowym rozrachunku i tak sporo można namieszać lampami czy resztą toru.

No właśnie. Sam nie miałem okazji posłuchać. Pamiętam , że w klubie chłopaki pisali , że A70 to takie rozwinięcie mojego A55TP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Silver_85 napisał:

Dzięki za zaproszenie. Chętnie w wolnej chwili skorzystam. CS88A pewnie fajny , ale mam w szufladzie kilka par nosów ecc83 i ecc82 i trochę szkoda żeby się marnowały. Temat do przemyślenia.

Ecc83 na podstawce możesz wykorzystać w CS'ie. Sam testowałem i posiadam NOSy ecc83. Jest ciężej ale deczko wolniej na ecc83 no i góra z 6SN7 jest dużo lepsza jak dla mnie.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tu i w klubie Cayina była masa postów na temat tych wzmaków. Sporo użytkowników się wypowiadało. Było też trochę porównań.
Może być tylko problem żeby do wszystkiego się dokopać ?
Pamiętam tylko jak zabrałem trochę swoich klamotów i pojechałem do Grześka (pierwszy raz, nie znaliśmy się jeszcze wtedy) na odsłuchy.
Zostawiłem sobie S16 Hertz na sam koniec (jeździłem bardzo dużo w poszukiwaniu kolumn po Polsce) i tak sobie myślę, spróbuję jeszcze co to tam będzie.
Pamiętam, że po tych róznych porównaniach i odsłuchach ogólnie bardzo przypadły mi do gustu lampy Cayina.
Bez żadnego namawiania, bez ukrytego marketingu itp. Właściwie to nie gadaliśmy tylko sobie słuchałem to i tamto, żeby możliwie dobrze wykorzystać czas a i też nie nadużywać gościnności.
Wszystkie bardzo dobrze grały w swoim budżecie. 55tki, 70, 88, coś na 300B też wtedy było.
Wróciłem do domu i zacząłem zbierać kasę na A70, potem szybko upgrade lampek.
Potem kolumny (miałem u siebie wypożyczone Arcady 2.5 było dość czasu żeby je porównać z wieloma kolumnami, wyrobić sobie jakiś punkt odniesienia). No i zamówiłem finalnie 3.5
Nie żałuję do dziś.
Pewnie, że można lepiej w kwestii wzmocnienia czy źródła ale mi to na razie wystarcza.
Czasem dla odmiany podłączę jakiegoś Krella, Accuphase (resztę posprzedawałem) i coś się zawsze dzieje ?
W nowym domu jak już ogarnę akustykę nowego pokoju i co i jak mi tam gra, na pewno będę chciał iść wyżej (wzmak, źródło), choć podejrzewam, że to co mam wystarczyłoby mi spokojnie.
Największa radość ze słuchania przecież i taki święty spokój, że wreszcie mi gra dobrze i nic nie drażni a tylko ciągle cieszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Męczył, prawda ?

Podstawowa wersja CG gra z in 100se całkiem ok. Namacalne, plastyczne wokale. Brzmienie bardzo nasycone, lekko ocieplone, góra dźwięczna, mocno napowietrzona, brzmienie lekko zmiękczone. Zagra dobrze każdy gatunek muzyki ale zawsze będzie to bardzo przyjemne, nasycone, łagodne, lekko ocieplone granie w stylu np. Dynaudio. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Adam dodałbym tylko, że dobrze by było do tego zestawu CG + IN100se dobrać neutralnie grające źródło z szybkim basem.  Same kolumny i wzmacniacz mają już wystarczająco nasyconą barwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem CG i odradził mi to połączenie ze względu na pomieszczenie. U mnie kolumny stoją na standach około 20 cm od ściany, dodatkowo jest to 16 metrów. Chyba sprawdzę Canto one albo  JMR Lucia właśnie. Widziałem,że Adam je miał ( JMR )  ale jak już sprzedał Atolla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrSalieri napisał:

U mnie grają w podobnym metrażu ale odsunięte znacznie od tylnej i bocznych ścian.  Grają dość obszernym dźwiękiem także potrzebują wokół siebie trochę miejsca.

Obszerny dźwięk, granie skalą... ile jeszcze będzie określeń na podbity bas? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomek_waw napisał:

Wezmę je od Q21 i Canto One od S4 is porównamy.

Super daj znać jak wypadnie porównanie. Ustawienie 20cm od ściany może nie jest optymalne (i nie chodzi tylko o bas) , ale jak nie ma wyjścia to nic się z tym nie zrobi. 

 

Godzinę temu, S0nic napisał:

Obszerny dźwięk, granie skalą... ile jeszcze będzie określeń na podbity bas? ?

Owszem CG mają trochę podbity bas , ale nie jest przegięty moim zdaniem. Dzięki temu kontrabas, gitara basowa, stopa, bębny mają dobrą masę/dociążenie  jak na monitor tej wielkości. Nie zawsze strojenie "na krechę" się sprawdza.  Nie są to monitory do małych klitek. Myślę, że od 15m2 mogą grać przy odpowiednim ustawieniu rzecz jasna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcu

(Konto usunięte)
W dniu 16.06.2017 o 21:13, Szymon1 napisał:

Piotrek za 3 dyszki nie zrobisz grania jak z systemu za pół bańki. Znam 3 przypadki awarii końcówek 600p i zastanawiam się czy to przypadek czy jakaś wada fabryczna? Jak doliczymy dobrej klasy preamp to cena szybuje minimum 10-15kzl w górę i zabawa w best price traci sens. Jak chcesz szybkiego basu to jest fpb600 Krella, tylko zaczniesz marudzić na resztę. Ja bym jeszcze sprawdził seta42 se od Tomka a nóż widelec będzie strzał w 10. U mnie z Odyssey xindaczyna radzi sobie nad wyraz dobrze. Tylko źródło jest z innej ligi. Sprawdzę Maliniaka na basie jak tylko do mnie dotrze :)

Witam,stary temat ale moze ktos cos wie na temat co to za awarie koncowki xindaka a600p ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcady dostały znów nową jakość.
Cayin CS 845-A z nowymi lampami w połączeniu z Arcadami i ten duet znów mnie zaskoczył.
Jako przetwornik Denafrips Pontus.
Po zmianie lamp w Cayin 845 na 6F8G było świetnie, teraz jak jeszcze Cayin dostał nowe lampki mocy 845 T to się zrobiła petarda. Bas nabrał jakości dźwięk , jeszcze szybszy.
Naprawdę polecam wszystkim posiadaczom Cayina 845 i kolumn Studio 16 Hertz zainwestujcie w lampy bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słyszał siebie, jak pierwszy raz pozmieniałem sterujace w A70 - zupełnie inny wzmak.
Fajnie, że gra Ci jeszcze lepiej!
Ja na razie żadnych zmian bo czekam na przeprowadzkę, ale już mnie korci jak to zagra i czy będę chciał coś zmieniać czy zostanę przy tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.